صفحه 82 از 149 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوستان سلام.بنده اگر یک فیلتر دهانه 77 تهیه کنم و با استفاده از مبدل روی دهانه 67 ببندم،آیا هود 67 روی لنز بسته می شود؟
    در کنار توضیح آقا مصطفی، معمولا این روش برای فیلترهای پولاریزه که قیمت بالاتری دارند استفاده می شود و استفاده از هود به طور همزمان با فیلتر پولاریزه که نیاز به چرخش فیلتر دارد اندکی سخت هست. در صورت نصب بر روی سه پایه و آزاد بودن دست روش های استفاده از کلاه، دست ، ... برای جلو گیری از رفله نور موثر هست.

برای فیلترهای یو وی چون بیشتر استفاده حفاظتی دارد و قیمت های پایین تری دارند، شاید بهتر باشد برای هر لنز، فیلتر هم اندازه خود را تهیه کنید. چون این فیلتر در اکثر موارد به صورت همیشگی بر روی لنز می ماند و هنگام حمل و نقل در کیف یا بیرون کیف ، بیرون زدن فیلتر از اطراف شاید مناسب نباشد. همچنین خود هود نقش حفاظت را در حمل و نقل بازی می کند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    در کنار توضیح آقا مصطفی، معمولا این روش برای فیلترهای پولاریزه که قیمت بالاتری دارند استفاده می شود و استفاده از هود به طور همزمان با فیلتر پولاریزه که نیاز به چرخش فیلتر دارد اندکی سخت هست. در صورت نصب بر روی سه پایه و آزاد بودن دست روش های استفاده از کلاه، دست ، ... برای جلو گیری از رفله نور موثر هست.

برای فیلترهای یو وی چون بیشتر استفاده حفاظتی دارد و قیمت های پایین تری دارند، شاید بهتر باشد برای هر لنز، فیلتر هم اندازه خود را تهیه کنید. چون این فیلتر در اکثر موارد به صورت همیشگی بر روی لنز می ماند و هنگام حمل و نقل در کیف یا بیرون کیف ، بیرون زدن فیلتر از اطراف شاید مناسب نباشد. همچنین خود هود نقش حفاظت را در حمل و نقل بازی می کند.
    ضمن تشکر از پاسخ خوب شما ، قصد تهیه فیلتر پلاریزه مدور از مارک Rodenstock را داشتم.اغلب دهانه های مورد استفاده بنده در حال حاضر 67 میلیمتر است که قصد دارم با توسعه و تکمیل لنزهایم تعدادی لنز دهانه 77 تهیه کنم (مانند 200-70).بهمین دلیل و با توجه به قیمت بالای این فیلتر تصمیم دارم از دهانه بزرگتر خرید نمایم.نظر شما چیست؟

تشکر کرده
    439

ضمن تشکر از پاسخ خوب شما ، قصد تهیه فیلتر پلاریزه مدور از مارک Rodenstock را داشتم.اغلب دهانه های مورد استفاده بنده در حال حاضر 67 میلیمتر است که قصد دارم با توسعه و تکمیل لنزهایم تعدادی لنز دهانه 77 تهیه کنم (مانند 200-70).بهمین دلیل و با توجه به قیمت بالای این فیلتر تصمیم دارم از دهانه بزرگتر خرید نمایم.نظر شما چیست؟
    ۷۷ میلی متر برای فیلتر پولاریزه انتخاب خوبی هست. در اینده با تکمیل لنزها و خرید لنز با دهنه ۷۷ میلی متر، هزینه مجدد نخواهی کرد. در صورتی که در تصاویر فلر به علت انعکاس نور از اطراف داشتی ، همانطور که در پست قبل گفتم با دست و یا یک وسیله دیگر جلوی منبع نور (خورشید) را بگیرید.
    من همین فیلتر Rodenstock پولاریزه را با لنز التراواید ۱۰-۲۴ نیکون (دهنه ۷۷) استفاده می کنم و معمولا به علت نیاز به چرخاندن فیلتر و تنظیم زاویه، از هود استفاده نمی کنم.

البته فیلتر پولاریزه استفاده های خاص دارد و حالا که تصمیم به خرید گرفته اید، حتما تمامی موارد استفاده آن را مطالعه کرده ای. به هر حال این فیلتر همیشه بر روی لنز باقی نمی ماند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها

درود
    البته نوعی هود هم ساخته شده که برای استفاده همزمان فیلتر پلاریزه و هود مشکلی نباشه!
    ارادتمند
    rezaAlishahi و S Noora تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

درود
    یکی راه اقتصادی مناسب برای تکمیل فیلترها برای هر فاصله کانونی تهیه فیلتر های مربعی هست که البته قیمتش بار اول شاید از یک فیلتر معمولی بیشتر شود!
    در ضمن در این حوزه شرکت های زیادی فعال نیستند مثل Cokin یا Lee که فیلترهای مربعی در ابعاد مناسب دهانه لنز تولید می کنند.
    مثلا فیلتر پلاریزه کوکین فکر کنم حدود 350 هزار تومان باشه که با توجه به نیاز به تهیه هولدر و رینگ حدود 450 برای بار اول خواهد شد (البته تا دهنه 82) ولی برای تهیه فیلرهای دیگر بعد از این خرید کافیه فقط پول برای تهیه فیلتر بپردازید!
    ارادتمند
    ata_m3، rezaAlishahi و S Noora تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

پیش فرض فیلترهای ارزان قیمت یا گران قیمت

سلام دوستان خیلی برام پیش اومده که دوستان گفتن فیلتر ارزون ارزش خرید نداره و اگه نبندی بهتره میخواستم دلایل منطقی در مورد این موضوع مطرح بشه
    با تشکر

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام دوستان خیلی برام پیش اومده که دوستان گفتن فیلتر ارزون ارزش خرید نداره و اگه نبندی بهتره میخواستم دلایل منطقی در مورد این موضوع مطرح بشه
    با تشکر
    درود
    استفاده از فیلترهای غیر مرغوب منجر به ایجاد اثرات بسیار زیادی روی تصویر دوربین می شوند!
    کاهش شارپی
    ایجاد اثر نویز گونه
    ایجاد فلر در تصویر
    اختلال در سیستم نور سنجی
    و...
    همه از دلایل این ادعا هستند!
    فیلترهای ارزان بدلیل نداشتن لایه نشانی مناسب باعث شکست نور در سطح شیشه شده و در نتیجه کنتراست تصاویر را تحت تاثیر قرار خواهند داد.
    این فیلترها در برابر غبار و اثر رطوب به شدت مستعد جذب عوامل مورد بحث بوده و در نتیجه باعث کاهش کیفیت تصویر خواهند شد.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Sunday 19 October 2014 در ساعت 22:42
    ata_m3 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

سلام
    دوستان عزیز برای خرید nd 16x دهانه 77 چه فیلتری را پیشنهاد می کنید سقف بودجه حدود 300 هزار تومان
    من با بررسی سایت های فروش اینترنتی بیش تر ان دی 8 دیدم گویا 16 کمتر در بازار وجود دارد.
    (از آن جا که در آینده تصمیم به خرید فیلتر پلاریزه دارم به ان دی 8 علاقه ای ندارم.)
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein Arabi نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز برای خرید nd 16x دهانه 77 چه فیلتری را پیشنهاد می کنید سقف بودجه حدود 300 هزار تومان
    من با بررسی سایت های فروش اینترنتی بیش تر ان دی 8 دیدم گویا 16 کمتر در بازار وجود دارد.
    (از آن جا که در آینده تصمیم به خرید فیلتر پلاریزه دارم به ان دی 8 علاقه ای ندارم.)
    از دوستان کسی نظری نداشت؟
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein Arabi نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز، مهمترين نكته اين هست كه اول به صورت حضوري به مراكز شناخته شده فروش تجهيزات عكاسي برويد و ببينيد در حال حاضر چه برندهايي موجود هست.
    ولي به صورت كلي برندهاي B+W، Hoya، Rodenstock كيفيت هاي خوبي دارند.
    خود من به شخصه فيلتر ND1000 هويا را به توصيه يكي از دوستان فورام تهيه كردم و كاملا راضي هستم.
    يك سري فيلترهاي ان دي متغير هم هستند ولي با توجه به تجربه دوستان و تجربه شخصي خودم ، در استاپ هاي بالا يك ناحيه به صورت X در تصاوير ايجاد ميشود. البته براي لنزهاي وايد و استاپ هاي بالا اين مسئله كاملا واضح هست و شايد براي استاپ هاي ٣-٤ مشاهده نشود ولي حتما بايد هنگام خريد به دقت چك كنيد.

صفحه 82 از 149 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 ... آخرینآخرین