صفحه 18 از 31 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 308
Like Tree479تشکر

موضوع: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط hanif azizzadeh نمایش پست ها
    درود
    دوستان من همه صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم ولی حقیقتا به یه جمع بندی کامل نرسیدم برای همین دو سوال دارم :
    1- اصلا فیلتر UV تهیه کنم یا Protector ?? لنزهای مورد استفادم سری L هستند
    2- چه برندی رو پیشنهاد میفرمایید که قیمتش بالا نباشه برای مثال rodenstock or B+W خیلی گرون هستن در رنج 100 تومن یا کمی بیشتر
    الان از فیلتر تقلبی استفاده میکنم که احساس میکنم روی کیفیت و شارپنس تاثیر داره
    بنا هست تستش کنم نتیجشو اینجا میذارم
    از همه دوستان به خاطر راهنمایی شون پیشاپیش سپاسگذارم

همونطور که دوستان فرمودند،

در درجه اول فیلترهای B+W و Rodenstock
    دردرجه دوم فیلترهای Kenko و Hoya
    و در درجه سوم هم می تونید فیلترهای Hama رو در نظر داشته باشید که کیفیت خوب و قابل قبولی دارند.

لازم به ذکر هست که هر کدام از برندهای hoya و kenko هم محصول ارزان دارند و هم محصول گران که خوب مسلما محصولات گران بهتر هستند.
    msh2200 و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

با سلام

دوستان پرسشي برام پيش أمده
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد

تفاوت فيلتر uv با uv Htmc در چي ست

و اينكه أيا فيلتر يو وي تأثير قابل توجهي روي شارپي يا رنك عكس داري يا نه

پيشاپيش ممنونم

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    با سلام

دوستان پرسشي برام پيش أمده
    ممنون ميشم راهنمايي كنيد

تفاوت فيلتر uv با uv Htmc در چي ست

و اينكه أيا فيلتر يو وي تأثير قابل توجهي روي شارپي يا رنك عكس داري يا نه

پيشاپيش ممنونم
    سامان جان اصطلاح HTMC که مخفف High Transmission Multi Coating هست و فقط برروی محصولات شرکت hama نوشته میشه مفهوم اون هم مالتی کوتینگ بودن فیلتر هست که به عبور نوری بهتر منجر میشه.

فیلترهای ارزان و نه چندان با کیفیت و بدون کوتینگ تاثیر منفی در انتقال نور و به دنبال آن کاهش کیفیت رنگها، ایجاد فلر و شبح وارگی و تاثیر منفی بر روی شارپنس و کیفیت تصویر دارد.
    msh2200، nautilus_214، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

سامان جان اصطلاح HTMC که مخفف High Transmission Multi Coating هست و فقط برروی محصولات شرکت hama نوشته میشه مفهوم اون هم مالتی کوتینگ بودن فیلتر هست که به عبور نوری بهتر منجر میشه.

فیلترهای ارزان و نه چندان با کیفیت و بدون کوتینگ تاثیر منفی در انتقال نور و به دنبال آن کاهش کیفیت رنگها، ایجاد فلر و شبح وارگی و تاثیر منفی بر روی شارپنس و کیفیت تصویر دارد.
    خیلی ممنون عطای عزیز

یک فیلتر با کیفیت چطور؟
    روی شارپی یا رنگ تاثیر مثبت داره یا تاثیرش محسوس نیست و صرفا برای محافظت لنز و دوربین برابر ماورا بنفش هست؟
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

سلام دوستان،
    چند ماه پيش به دنبال خريد لنز اولترا وايد ١٠-٢٤ نيكون (دي ايكس) و عجله اي كه قبل از سفر داشتم، يك سري فيلتر يووي، ان دي متغير و پلاريزه خريدم. جديدا با اين فورام آشنا شدم و شروع كردم به آپگريد بعضي از فيلترهام. فيلتر يو وي تهيه شده از نوع Hama UV390 HTMC هست. مي خواستم نظر دوستان رو بدونم كه آيا تجربه اي از استفاده از اين نوع فيلتر با لنز الترا وايد دارند؟؟؟ چون هفته بعد به يك سفر تفريحي، عكاسي ميرم، نمي خوام ريسك كنم و اگر نياز باشه فيلتر يو وي رو هم عوض كنم. در تصاويري كه گرفتم مشكل خاصي نديدم ولي شرايطي فراهم شده كه بتونم در صورت نياز تعويض هم انجام بدم.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    چند ماه پيش به دنبال خريد لنز اولترا وايد ١٠-٢٤ نيكون (دي ايكس) و عجله اي كه قبل از سفر داشتم، يك سري فيلتر يووي، ان دي متغير و پلاريزه خريدم. جديدا با اين فورام آشنا شدم و شروع كردم به آپگريد بعضي از فيلترهام. فيلتر يو وي تهيه شده از نوع Hama UV390 HTMC هست. مي خواستم نظر دوستان رو بدونم كه آيا تجربه اي از استفاده از اين نوع فيلتر با لنز الترا وايد دارند؟؟؟ چون هفته بعد به يك سفر تفريحي، عكاسي ميرم، نمي خوام ريسك كنم و اگر نياز باشه فيلتر يو وي رو هم عوض كنم. در تصاويري كه گرفتم مشكل خاصي نديدم ولي شرايطي فراهم شده كه بتونم در صورت نياز تعويض هم انجام بدم.
    دوست گرامی،

با سلام. فیلتر خوبی خریدید. اگه از کیفیتش راضی هستید و مشکلی تو عکسها نیست همین رو نگه دارید. فقط 2 نکته:

1. این فیلتر جزو فیلتر های wide شرکت hama نیست و با توجه به اینکه لنزتون اولترا واید هست ممکنه که در لبه های تصویر vignetting ( تاریک شدن گوشه های تصویر )رو داسته باشیو. از یه آسمون صاف بدون ابر و تو نور روز یا عصر در وایدترین فاصله کانونی یعنی 10 میلیمتر یه عکس بگیرید و گوشه های تصویر رو بررسی کنید ببیند آیا این vignetting وجود داره یا خیر و اگه وجود داره آیا ازار دهنده هست یا خیر.

2. برای مطمئن شدن از کیفیت فیلتر یه عکس هم موقع شب از چراغهای تیر چراغ برق خیابان بگیرید. به احتمال زیاد پدیده فلر یا شبح وارگی یا همون هاله های نور رنگی اطراف چراغ رو خواهید داشت چون تقریبا تمام فیلترها این مساله رو دارند حالا بسته به فیلتر می تونه کم یا زیاد باشه. اگه مقدارش کم بود و آزار دهنده نبود، همین فیلتر رو نگه دارید.

پاینده باشید
    msh2200 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    خیلی ممنون عطای عزیز

یک فیلتر با کیفیت چطور؟
    روی شارپی یا رنگ تاثیر مثبت داره یا تاثیرش محسوس نیست و صرفا برای محافظت لنز و دوربین برابر ماورا بنفش هست؟
    بله 100% اگه فیلتر از نوع مرغوب باشه تاثیر مثبت بر روی رنگها و همچنین شارپنس تصویر هر چند به مقدار کم داره. چون با دفع اشعه ماوراء بنفش و حذف haze یا ماتی عکسها به خصوص در ارتفاعات باعث میشه تا عکسهای شارپ با کنتراست مناسب داشته باشید.
    msh2200 و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

ممنون از پاسخ گويي دوست عزيز، دو نكته درباره اين فيلتر به چشم مي خوره :

١) همانطور كه گفتي يه كم در گوشه ها تاريكي به چشم مي خوره كه هنگام تصحيح تصويرRAW توسط ACR فوتوشاپ يا DXO Optic اصلاح ميشه
    ٢) كثيفي توسط قطرات آب به راحتي پاك نميشه ( با دستمال خشك)

ويرايش : نكته ١ به اشتباه گفتم، مربوط به يكي ديگه از لنزهام بود و اثر خود لنز هست . اثر تاريكي مشاهده نشد.
    ویرایش توسط rezaAlishahi : Thursday 21 August 2014 در ساعت 13:27

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

لک قطرات آب را با دستمال ماکرو فایبر و آب مقطر و یا محلول های مخصوص تمیز کردن لکه های مرطوب باید پاک کنید!
    البته بخار آب هم اگر روی فیلتر بشینه و بعد با دستمال ماکرو فایبر بکشید جواب می ده!
    yaghoobi، ata_m3، Mh.Shahnazar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    5142

ممنون از پاسخ گويي دوست عزيز، دو نكته درباره اين فيلتر به چشم مي خوره :

١) همانطور كه گفتي يه كم در گوشه ها تاريكي به چشم مي خوره كه هنگام تصحيح تصويرRAW توسط ACR فوتوشاپ يا DXO Optic اصلاح ميشه

ويرايش : نكته ١ به اشتباه گفتم، مربوط به يكي ديگه از لنزهام بود و اثر خود لنز هست . اثر تاريكي مشاهده نشد.
    خوب خدا رو شکر، در این صورت فقط میمونه تست مورد 2 و عکاسی از چراغ تیر چراغ برق. اگه از این تست هم نتیجه مورد نظرتون رو کسب کرد همین فیلتر رو بذارید باشه و با خیال راحت ازش استفاده کنید.
    msh2200 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.

صفحه 18 از 31 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین