صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 308
Like Tree479تشکر

موضوع: فيلتر هاي UV يا فرابنفش

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

[QUOTE=davoud maani;396751]با تشکر
    منظور من بیشتر این است که در ایران قبل از فاز خرید هم شما هیچ حقی ندارید بعد از خرید هم
    فقط باید جیب مبارک را خالی کنید به امید اینکه این بار تاسی که میندازید 6 بیاید
    یعنی خرید ابزار مطمئن به یک رویا تبدیل شده

الان من بخواهم برای دوربین یک فیلتر یو وی بخرم که علاوه بر مزایای محافظتیش ، از خاصیت جذب یووی اون هم استفاده کنم نهایتا اگر تهران باشم میرم و حضوری میخرم
    باید با خودم یک ضبط صوت ببرم حرفهای فروشنده را ضبط کنم تا بعدا زیرش نزنه یا اینکه آیا قبول می کند که من اونجا تست کنم و اگر اثر تخریبی روی عکس گذاشت نخرم
    پس لازم شد یک لپ تاپ هم ببرم عکسو چک کنم حالا بماند اون فروشنده اگر مرا از مغازه اش بیرون نکند بالاخره من موفق بشوم یک فیلتر بدون ایراد بخرم

حالا بماند اوناییکه شهرستان هستن مشکلاتشون بیشتره
    این گردانندگان سایت های خرید و فروش هم بعضی هاشون از این آب گل آلود ماهی میگیرن و فیلترهای تقلبی رو با قیمت گرون قالب میکنن به مردم

چند روز پیش دوستی می گفت تمام فیلترهای bw بازار تقلبی اند به طوریکه از اصلش نمیتونید تشخیص بدید
    با همه این تفاسیر من بستن فیلتر را بی خیال میشم یکی از اون ارزونها میخرم میبندم رویش
    فقط موقعی که عکاسی می کنم بازش می کنم میزارم کنار
    داود معانی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    با تشکر
    منظور من بیشتر این است که در ایران قبل از فاز خرید هم شما هیچ حقی ندارید بعد از خرید هم
    فقط باید جیب مبارک را خالی کنید به امید اینکه این بار تاسی که میندازید 6 بیاید
    یعنی خرید ابزار مطمئن به یک رویا تبدیل شده

الان من بخواهم برای دوربین یک فیلتر یو وی بخرم که علاوه بر مزایای محافظتیش ، از خاصیت جذب یووی اون هم استفاده کنم نهایتا اگر تهران باشم میرم و حضوری میخرم
    باید با خودم یک ضبط صوت ببرم حرفهای فروشنده را ضبط کنم تا بعدا زیرش نزنه یا اینکه آیا قبول می کند که من اونجا تست کنم و اگر اثر تخریبی روی عکس گذاشت نخرم
    پس لازم شد یک لپ تاپ هم ببرم عکسو چک کنم حالا بماند اون فروشنده اگر مرا از مغازه اش بیرون نکند بالاخره من موفق بشوم یک فیلتر بدون ایراد بخرم

چند روز پیش دوستی می گفت تمام فیلترهای bw بازار تقلبی اند به طوریکه از اصلش نمیتونید تشخیص بدید
    با همه این تفاسیر من بستن فیلتر را بی خیال میشم یکی از اون ارزونها میخرم میبندم رویش
    فقط موقعی که عکاسی می کنم بازش می کنم میزارم کنار
    درود
    اتفاقا حدود 2 سال پیش جناب قبادی (کاوه قبادی) در یکی از همین فروم ها بود که گفتند نبستن محافظ با UV تقلبی از بستنش بهتره!
    ولی به این نکته هم توجه داشته باشید! اگر مثلا لنز با ارزشتون در یک عکاسی صنعتی که احتمال پرش براده آهن ذوب روی اپتیک هست دچار مشکل شود در این صورت چکار می کنید؟
    من هم مثل شما اصلا روی هیچ لنزی (البته بجز لنز جدید که با لطف بی شائبه جناب عزیز زاده یک فیلتر UV براش تهیه شد) فیلتر نمی بندم مگر در مکانهایی که احتمال وقوع حوادث خاص وجود داره!
    در خصوص تست فیلتر هم که جناب عزیز زاده فرمودند! ایشان و خیلی از دوستان قبل یا بعد از خرید نمونه تصویر خروجی لنز را تهیه کرده و مقایسه کرده بودند و در برخی موارد جذابیت تصویر تغییر هم کرده بود.
    اصولا برندهای مطرح و معروف که فاقد نمایندگی فروش رسمی هستند بیشتر مورد طمع دلالان هستند تا برندهایی که کمتر اسمشون را شنیدیم مثل کوکین، Lee و ... وگرنه مطمئنا سودی که دلال جعلی فروش روی یک فیلتر تقلبی فرعی می بره به مراتب کمتر از سودی خواهد بود که در اثر فروش فیلترهای مارکی مثل B+W نصیبش خواهد شد.
    ارادتمند
    Moeen Salehi، ata_m3، hanif azizzadeh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

دوستان عزیزی که دنبال فیلتر های خوب و قیمت مناسب هستند چه یو وی چه پولاریزه و چه ان دی من به ایشان فیلتر های هویا سری hd رو پیشنهاد می کنم البته فکر کنم هویا فیلتر nd hd نداشته باشه ، فیلترهای سری hd هویا همونطوری که از مخفف اسمشون پیداست یعنی فیلتر های هارد دیجیتال یا به عبارتی فیلترهای سخت مخصوص دیجیتال که دارای قابلیتهای خوبی می باشند از جمله کوتینگ ، ضد ضربه و خش (البته نه اینکه کاملا نشکن ) ضد گرد غبار و روغن ( یعنی براحتی تمیز می شوند و موقع تمیز کردن لنز تی شو به سطح فیلتر گیر نمی کنه وخاصیت لغزندگی دارند) و همچنین از باریکترین فریم ساخته شده اند چرا که فریمهای باریک ویگنت کمتری هم دارند مخصوصا هنگام بستن چند فیلتر روی هم ، توصیه می کنم این فیلترهارو از فروشگاههای معتبر تهیه کنید اگه دوست داشتید من میتونم آدرسشو تو پیام خصوصی خدمتتون بدم که با خیال راحت خرید کنید .
    شاد موفق باشید

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

درود فرصتی بدست آمد تا فیلتری که جناب عزیز زاده زحمتش را برای بنده کشیدند چک کنم و نمونه تصویر هایی را برای دوستان اینجا قرار می دهم
    تصویر بدون فیلتر تصویر با فیلتر شرایط تست:
    - استفاده از فلاش اکسترنال
    - استفاده از Selft timer
    - استفاده از Mirror Lockup
    - شرایط کاملا یکسان در نوردهی

تصویر کراپ شده 100% هر دو تصویر کنار همفیلتر مورد استفاده Hoya UV (0) 95mm
    لنز: Tamron 150-600
    بنظر خودم تفاوتی در شارپی تصاویر نهایی وجود نداره! و بنظرم حتی وجود فیلتر کمی رنگها را اشباع کرده ولی از نظر فلر هنوز چک نکردم!
    ارادتمند
    yaghoobi، nejadi، davoud maani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

لطفا اگه کسی از دوستان این فیلتر مورداستفاده اقامصطفی رو سراغ دارند درپیام خصوصی محل فروش یا ترجیحا تلفن تماسی از فروشگاه(چون شهرستان هستم) بدند،ممنون خواهم بود.
    Hoya UV (0) 95mm
    البته ۲-۳تا ازفروشگاههای اینترنتی به مبلغ۳۵۰هزارتومان برای فروش داشتند،ولیکن هم قیمت بالایی دارن میدن ،وهم مطمین نیستم که همین فیلتر باشه. ممنونم
    msh2200، davoud maani و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    لطفا اگه کسی از دوستان این فیلتر مورداستفاده اقامصطفی رو سراغ دارند درپیام خصوصی محل فروش یا ترجیحا تلفن تماسی از فروشگاه(چون شهرستان هستم) بدند،ممنون خواهم بود.
    Hoya UV (0) 95mm
    البته ۲-۳تا ازفروشگاههای اینترنتی به مبلغ۳۵۰هزارتومان برای فروش داشتند،ولیکن هم قیمت بالایی دارن میدن ،وهم مطمین نیستم که همین فیلتر باشه. ممنونم
    درود
    آدرس را برایتان ارسال کردم امیدوارم مشکلات حل بشود
    این فیلتر به سختی در دسترس است حتی در خارج از ایران
    ارادتمند
    msh2200 و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    سلام
    در حال حاضر عینک فروشی ها معمولا از دو دستگاه برای تست uv استفاده می کنن!
    یکیشون فقط با led نمایش می ده ولی یکی دیگه که هم جدید تره و هم پیشرفته تر، قابلیت نمایش تغییر در میزان uv رو دارن!
    من هنوز هم از اون دوستانی که فیلتر uv ای مثل سیگما دارن خواهش می کنم یه تست روی فیلتر انجام بدن اگر جواب می ده بتونه برای همه دوستان مفید باشد
    در مورد تست uv هم من یک راه دیگه معرفی کردم که اتفاقا روی شیشه های پلی کربنات جواب داد (از استفاده از دستگاه تشخیص اسکناس) این روش روی شیشه های طبی هم جواب داد، ولی اگر این روش هم چک بشه خیلی خوبه!
    سلام
    در این خصوص یک فیلتر UV Rodenstock داشتم که برای کنجکاوی بردم در دو عینک سازی تست کردن یکی 400 و دیگری 395 را نشان میداد.
    در تست های سطحی که انجام دادم تاثیر در خروجی خیلی مشهود نبود. (عکس از طبیعت) شاید شرایط خاصی برای تست لازم بوده که رعایت نکردم ، یا مشکل بینایی دارم
    msh2200 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    دوستان چند روز پیش یه فیلتر یووی فوتیکس 50تومانی گرفتم با تست هایی که از دو ستان چند روز پیش از فیلترها دیدم منم گفتم یه تستی این فیلتر و بکنم
    تو تستی که داخل خونه انجام دادم هیچ مشکلی ندیدم و خیالم راحت شد که مشکلی نیست
    ولی نتیجه تستی که امروز تو هوای افتابی خارج از خونه گرفتم شدیدا منو نا امید کرد بطوری که قید این فیلتر وزدم
    به نمونه های زیر تو کراپ 100 درصد نگاهی بندازین کاملا مشخصه چه خبره

DSC_9041.jpg
    msh2200، hkhaghani، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان چند روز پیش یه فیلتر یووی فوتیکس 50تومانی گرفتم با تست هایی که از دو ستان چند روز پیش از فیلترها دیدم منم گفتم یه تستی این فیلتر و بکنم
    تو تستی که داخل خونه انجام دادم هیچ مشکلی ندیدم و خیالم راحت شد که مشکلی نیست
    ولی نتیجه تستی که امروز تو هوای افتابی خارج از خونه گرفتم شدیدا منو نا امید کرد بطوری که قید این فیلتر وزدم
    به نمونه های زیر تو کراپ 100 درصد نگاهی بندازین کاملا مشخصه چه خبره

DSC_9041.jpg
    دوست گرامی متاسفانه فیلتر خوبی نخریدید. کاهش کنتراست و سچوریشن به شدت در تصویر مشهوده. پیشنهاد می کنم هیچ موقع از این فیلتر مخصوصا در محیط بیرون استفاده نفرمایید. چه بسا که هنگام استفاده در داخل منزل و حین عکاسی از نور مصنوعی فلر هم داشته باشید.
    متاسفانه فیلتر های phottix از استانداردها و کیفیت لازم برخوردار نیستند و خرید اونها توصیه نمیشه.

موفق باشید.
    msh2200، yaghoobi، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی متاسفانه فیلتر خوبی نخریدید. کاهش کنتراست و سچوریشن به شدت در تصویر مشهوده. پیشنهاد می کنم هیچ موقع از این فیلتر مخصوصا در محیط بیرون استفاده نفرمایید. چه بسا که هنگام استفاده در داخل منزل و حین عکاسی از نور مصنوعی فلر هم داشته باشید.
    متاسفانه فیلتر های phottix از استانداردها و کیفیت لازم برخوردار نیستند و خرید اونها توصیه نمیشه.

موفق باشید.
    بله شدیدا اثاره مخرب رو عکس تو فضای ازاد میذاره
    علاوه بر نکاتی که شما فرمودید یه ته رنگ ابی هم بجا میذاره
    ولی تو فضای بسته مشکلی باهاش نداشتم
    به هر حال باید به فکر فیلتر یووی درست حسابی باشم
    نظرتون درمورد hoya hd , kenko zeta چیه
    msh2200، ata_m3 و doki تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین