صفحه 20 از 101 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اصولا تمامی فلاش ها چند هزارم ثانیه قبل و بعد از شلیک نور مدلینگ را خاموش می کنند.حتی ارزان ترین و بی کیفیت ترین فلاش ها.

اما در مورد نایس....

چند شاخه 300ژول از این فلاش را برای انجام یک پروژه با قیمت بسیار ارزانی خریداری کردم( ارزان تر از قیمت های ارائه شده در تاپیک ) در ابتدا قصدم فقط این بود که نور کافی برای آن پروژه را با ارزان ترین قیمت ممکن تهیه کنم و زیاد فلاش های نازنین ام ( فومکس های نازنین ) را اینور و آنور نکشم.

در ابتدا تصور بدی نسبت به آنها داشتم.یکی از انها مشکل کابل سینک داشت و یک عدد تریگر ام را هم از بین برد و تصور ام بد تر شد ( هرچند آن فلاش را با گارانتی کامل تعویض کردند )

اما در حین پروژه متوجه شدم که این فلاش ها اصلا بد و یا بی کیفیت نیستند!

و بسیار بسیار با کیفیت تر از آنی هستند که تصور می کردم.حتی بهتر از دو شاخه متل و یک شاحه S&S ( همگی 300 ژول ) که علاوه بر این فلاش ها داشتم.

حالا کیفیت برای بنده چیست؟

یک کلوین متعادل در شلیک های پیاپی ( حداکثر اختلاف 50 تا 70 کلوین بود ) در فومکس حداکثر 30 تا 40

دو کلوین متعادل در کمترین و بیشتر قدرت فلاش.مثلا یک پروفوتو حداکثر 250 کلوین تفاوت دارد و فومکس 300 و اینها 400 و متل 650 و S&S حدود 600

سوم سرعت بالا که در حد همان چینی ها است و نه کمتر و نه بیشتر.

چهارم بدنه فلزی ( فلاش با بدنه پلاستیکی تقریبا سرطان است بخصوص اگر چینی باشد ) و با کمی داغ شدن و کار مداوم بدنه کم کم گرم شده و بعد بوی سوختگی می دهد و در نهایت ذوب می شود !!!

پنجم ساپورت کردن لامپ مدلینگ قوی تر برای روشن کردن محیط ( تا 150 وات را به راحتی قبول می کند )

قابلیت تنظیم میزان نور مدلینگ و دکمه فول پاور مدلینگ

چشمی دقیق و حساس و با جای مناسب ( برعکس متل ها که عملا باید یک فلاش را برای تریگر کردن آنها بگذارید )

مونت یونیورسال و استاندارد ( با متل و ... یکسان است )
    .....

اما ایرادات...

سوختن لامپ مدلینگ یکی از شاخه ها در طول پروژه ( می گذاریم به حساب کیفیت چینی )

کابل ها با دو شاخه اروپایی و نیاز به تبدیل و یا قطع کردن دوشاخه و نصب دو شاخه استاندارد

کابل سینک بی کیفیت که اصولا برای کاربردی نداشت

پایه نگهدارنده فلاش ( نه سه پایه ) پایه و پیچ نگهدارنده فلاش بسیار بی کیفیت بود و از 3 تا دو تایش همان روز اول شکست که با هزینه 5 هزار تومان از انواع مرغوب تهیه شد.

مونت کمی گشاد است و اگر سافت باکس بسیار بزرگ بر روی آن نصب کنید ممکن است مشکل ساز شود.

دقت کم پیچ ولوم قدرت فلاش که وقتی تا نیمه قرار می دهید کمتر از نصف قدرت فلاش را تنظیم می کند

سر و صدای زیاد بوق فلاش ها (انگار به جای یک بوق 20 تا بوق برای تریگر شدن در آن تعبیه شده است !! ) و بعد از مدتی اعصاب آدم را خراب می کند و جای خوشبختی است که امکان خاموش کردن آن وجود دارد

300 ژول واقعی نیست و با توجه به تست بنده حدود 280 ژول هستند.

نتیجه گیری....

در کل با توجه به معایب و محاسن و با توجه شدید به قیمت و قیافه و نوع طراحی بدنه ( شبیه SOLO 800 برونکالرم است و اصولا بدنه اش را از روی آن بازسازی کرده اند ) ارزش پرداخت دارد و اگر با همین قیمت ها عرضه شود به نظرم بازار متل و Vistar و S&S و JTL و .... را بدست خواهد اورد ولی متاسفانه احتمالا بعدا گران خواهد شد.شما در حال حاضر با قیمت یک 300 ژول از برند های فوق می توانید دو شاخه از اینها را تهیه کنید و این برای کسی که نیاز به یک فلاش خوب دارد بسیار عالی است.
    lind، A_Maddah، Babak Borhani و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

من به تازگی یه ست S&S 150 ژول گرفتم و بدک نیست. مشکل اینه که با اینکه تریگر تو کیت هست و به hot shoe نصب میکنم و میزان نور فلاش داخلی دوربین رو روی کمترین مقدار قرار میدم، وقتی شاتر رو فشار میدم اگه جلوی فلاش داخلی رو به وسیله فیلم رادیولوژی مسدود کنم، سایر فلاشها نمیزنند و هر چند نور فلاش خود دوربین ضعیف هست ولی باز کار رو خراب میکنه و نمیزاره تو حالتی که میخوام جهت نور رو دیکته کنم. کاری میشه کرد؟
    NetNegar تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    من به تازگی یه ست S&S 150 ژول گرفتم و بدک نیست. مشکل اینه که با اینکه تریگر تو کیت هست و به hot shoe نصب میکنم و میزان نور فلاش داخلی دوربین رو روی کمترین مقدار قرار میدم، وقتی شاتر رو فشار میدم اگه جلوی فلاش داخلی رو به وسیله فیلم رادیولوژی مسدود کنم، سایر فلاشها نمیزنند و هر چند نور فلاش خود دوربین ضعیف هست ولی باز کار رو خراب میکنه و نمیزاره تو حالتی که میخوام جهت نور رو دیکته کنم. کاری میشه کرد؟
    من درست متوجه نشدم!

دوربین شما قابلیت نصب تریگر دارد .وقتی تریگر رو نصب کنید دیگر چه نیازی به فلاش دوربین که بخواهید با فیلم رادیولوژی آن را مسدود کنید؟
    NetNegar تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    من درست متوجه نشدم!

دوربین شما قابلیت نصب تریگر دارد .وقتی تریگر رو نصب کنید دیگر چه نیازی به فلاش دوربین که بخواهید با فیلم رادیولوژی آن را مسدود کنید؟
    کاوه خان دوربین من slr نیست و همونطور که تو امضا مشخصه nikon coolpix 5700 هستش. چهار حالت واسه فلاش داخلی دوربین وجود داره که یکیش حالت خاموشه و دومی حالت روشن بصورت اجباری و سومی حالت auto و آخریش slow sinc که اگه بخوام فلاش داخلی عمل نکنه باید بزنمش حالت خاموش. در این صورت نه فلاش داخلی عمل میکنه و نه فلاش اکسترنال ( که حالا بجای فلاش اکسترنال تریگر نصبه). توی منو هم برای عملکرد فلاش داخلی به همراه فلاش اکسترنال هم سه حالت وجود داره که اولی فقط فلاش داخلی عمل میکنه، دومی حالت auto و سومی حالت توام که مشخصا حالتی برای انتخاب فلاش اکسترنال بصورت مجزا وجود نداره.
    Kaveh Ghobadi و NetNegar تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

کاوه خان دوربین من slr نیست و همونطور که تو امضا مشخصه nikon coolpix 5700 هستش. چهار حالت واسه فلاش داخلی دوربین وجود داره که یکیش حالت خاموشه و دومی حالت روشن بصورت اجباری و سومی حالت auto و آخریش slow sinc که اگه بخوام فلاش داخلی عمل نکنه باید بزنمش حالت خاموش. در این صورت نه فلاش داخلی عمل میکنه و نه فلاش اکسترنال ( که حالا بجای فلاش اکسترنال تریگر نصبه). توی منو هم برای عملکرد فلاش داخلی به همراه فلاش اکسترنال هم سه حالت وجود داره که اولی فقط فلاش داخلی عمل میکنه، دومی حالت auto و سومی حالت توام که مشخصا حالتی برای انتخاب فلاش اکسترنال بصورت مجزا وجود نداره.
    دوست من،

تا حالا این طوری-اش را ندیده بودم که اگر فلاش داخلی را غیر فعال کنید، hot shoe هم غیر فعال می شود!!! اما خوب یک کارهایی می شود کرد.
    مثلا trigger را نصب کنید و جلوی شلیک فلاش داخلی را با یک فیلم مسدود کنید (می توانید یک قالب درست کنید که روی فلاش داخلی قرار گیزد).

تشکر کرده
    14101

والله همان طور که داریوش خان فرمودند...

اما اکر امکان اش بود با یک اهم متر هات شو را چک کنید و ببینید در شرایظ مختلف چه نتیجه ای دارد.

بنده هم تا به حال هات شویی که بتوان آن را غیرفعال کرد ندیده بودم!
    NetNegar تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

سلام دوستان گرامی
    من برای خرید فلاش استودیو و اقلام نورپردازی مردد مانده ام. حقیقتش از چند وقت پیش که دوربینم ( Canon 60D با لنز 18-135) رو خریدم دارم مطلب میخونم و واقعا علاقه مند شدم تجهیزات نورپردازی هم بگیرم تا توی خونه بتونم تمرین کنم. اتاق من 3 در 4.5 متر با ارتفاع 3 متر هست. خودم این هارو انتخاب کردم :

هد فلش فتوفلکس 150 ژول ----- 3 عدد - 750000 تومان
    سافت باکس 80 در 60 فتوفلکس --- 1 عدد - 120000 تومان
    سافت باکس 120 در 90 فتو فلکس --- 1 عدد - 150000 تومان
    چتر انعکاسی 32 اینچ فتو فلکس - 1 عدد - 40000 تومان

به نظر شما این فلش ها و تجهیزات برای فضایی که من در اختیار دارم مناسب هست؟ یا باید فلش قویتر بگیرم؟
    این برند کیفیت خوبی داره یا میتونم انتخاب های بهتری با این رنج قیمت داشته باشم؟

ممنون میشم بهم کمک کنید چون واقعا انتخاب سخت شده برام
    ممنون
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا h.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    378

دوست عزیز من هم مثل شما در فکر خرید ست نور هستم
    بعد از دو ماه تحقیق واستفاده از تجربیات دیگران به این نتیجه رسیدم که
    دو تا فلاش 300 بهتر از 4یا 5 تا 150 است (حداقل برای من )
    در مورد برند هم فومکس و فتو فلکس متعادل هستند نه چنان گران که به جیب فشار بیاد نه چنان بی کیفیت که خریدار را پشیمان کند
    در آخر اگر پروژه یا کاری واجب ندارید تا نمایشگاه تجهیزات عکاسی صبر کنید
    وقتی اکثر برند ها در دسترس باشند مقایسه و انتخاب آسانتر است (شاید هم سخت تر)
    archiver و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

ممنونم دوست خوبم
    والا پروژه یا کار واجب که ندارم. برای یادگیری میخوام ولی خوب به نظرم چندان هم فایده ای نداره منتظر نمایشگاه بمونم. من تا حالا نمایشگاه تجهیزات عکاسی نرفتم ولی کلا تجربه ای که از نمایشگاه ها دارم اینه که تنها مزیتش به قول شما اینه که همه برند ها یک جا جمع میشن . کاش دوستان دیگه هم میومدن و راهنمایی میکردن.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sf_mec آواتار ها
    تشکر کرده
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اصولا تمامی فلاش ها چند هزارم ثانیه قبل و بعد از شلیک نور مدلینگ را خاموش می کنند.حتی ارزان ترین و بی کیفیت ترین فلاش ها.

اما در مورد نایس....

چند شاخه 300ژول از این فلاش را برای انجام یک پروژه با قیمت بسیار ارزانی خریداری کردم( ارزان تر از قیمت های ارائه شده در تاپیک ) در ابتدا قصدم فقط این بود که نور کافی برای آن پروژه را با ارزان ترین قیمت ممکن تهیه کنم و زیاد فلاش های نازنین ام ( فومکس های نازنین ) را اینور و آنور نکشم.

در ابتدا تصور بدی نسبت به آنها داشتم.یکی از انها مشکل کابل سینک داشت و یک عدد تریگر ام را هم از بین برد و تصور ام بد تر شد ( هرچند آن فلاش را با گارانتی کامل تعویض کردند )

اما در حین پروژه متوجه شدم که این فلاش ها اصلا بد و یا بی کیفیت نیستند!

و بسیار بسیار با کیفیت تر از آنی هستند که تصور می کردم.حتی بهتر از دو شاخه متل و یک شاحه S&S ( همگی 300 ژول ) که علاوه بر این فلاش ها داشتم.

حالا کیفیت برای بنده چیست؟

یک کلوین متعادل در شلیک های پیاپی ( حداکثر اختلاف 50 تا 70 کلوین بود ) در فومکس حداکثر 30 تا 40

دو کلوین متعادل در کمترین و بیشتر قدرت فلاش.مثلا یک پروفوتو حداکثر 250 کلوین تفاوت دارد و فومکس 300 و اینها 400 و متل 650 و S&S حدود 600

سوم سرعت بالا که در حد همان چینی ها است و نه کمتر و نه بیشتر.

چهارم بدنه فلزی ( فلاش با بدنه پلاستیکی تقریبا سرطان است بخصوص اگر چینی باشد ) و با کمی داغ شدن و کار مداوم بدنه کم کم گرم شده و بعد بوی سوختگی می دهد و در نهایت ذوب می شود !!!

پنجم ساپورت کردن لامپ مدلینگ قوی تر برای روشن کردن محیط ( تا 150 وات را به راحتی قبول می کند )

قابلیت تنظیم میزان نور مدلینگ و دکمه فول پاور مدلینگ

چشمی دقیق و حساس و با جای مناسب ( برعکس متل ها که عملا باید یک فلاش را برای تریگر کردن آنها بگذارید )

مونت یونیورسال و استاندارد ( با متل و ... یکسان است )
    .....

اما ایرادات...

سوختن لامپ مدلینگ یکی از شاخه ها در طول پروژه ( می گذاریم به حساب کیفیت چینی )

کابل ها با دو شاخه اروپایی و نیاز به تبدیل و یا قطع کردن دوشاخه و نصب دو شاخه استاندارد

کابل سینک بی کیفیت که اصولا برای کاربردی نداشت

پایه نگهدارنده فلاش ( نه سه پایه ) پایه و پیچ نگهدارنده فلاش بسیار بی کیفیت بود و از 3 تا دو تایش همان روز اول شکست که با هزینه 5 هزار تومان از انواع مرغوب تهیه شد.

مونت کمی گشاد است و اگر سافت باکس بسیار بزرگ بر روی آن نصب کنید ممکن است مشکل ساز شود.

دقت کم پیچ ولوم قدرت فلاش که وقتی تا نیمه قرار می دهید کمتر از نصف قدرت فلاش را تنظیم می کند

سر و صدای زیاد بوق فلاش ها (انگار به جای یک بوق 20 تا بوق برای تریگر شدن در آن تعبیه شده است !! ) و بعد از مدتی اعصاب آدم را خراب می کند و جای خوشبختی است که امکان خاموش کردن آن وجود دارد

300 ژول واقعی نیست و با توجه به تست بنده حدود 280 ژول هستند.

نتیجه گیری....

در کل با توجه به معایب و محاسن و با توجه شدید به قیمت و قیافه و نوع طراحی بدنه ( شبیه SOLO 800 برونکالرم است و اصولا بدنه اش را از روی آن بازسازی کرده اند ) ارزش پرداخت دارد و اگر با همین قیمت ها عرضه شود به نظرم بازار متل و Vistar و S&S و JTL و .... را بدست خواهد اورد ولی متاسفانه احتمالا بعدا گران خواهد شد.شما در حال حاضر با قیمت یک 300 ژول از برند های فوق می توانید دو شاخه از اینها را تهیه کنید و این برای کسی که نیاز به یک فلاش خوب دارد بسیار عالی است.

با سلام به استاد گرامی آقای قبادی . من اهواز هستم میخواستم مدل 200 ژول این فلاشها نایس رو سفارش بدم اما گفتم تا نظر نهایی شما رو ندونم این کار رو انجام نمیدم .لطفاَ در خصوص کیفیت نهایی من رو در جریان بگذارین . با تشکر فراوان در صورت صلاحدید لطفاً شماره تلفن خودتون رو در پیام خصوصی برام ارسال کنید .بازم ممنونم

صفحه 20 از 101 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین