صفحه 49 از 101 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    اینجور که از شواهد بر میآد گویا افت کیفیتی که نسبت به سری های قبلی بوجود اومده چشمگیره!

جناب بیاتی عزیز کیت اینتگرای شما رادیوفلاش فری ماسک را ساپورت می کنه؟
    اگر اینچنینه آیا با 3 شاخه هم از سیستم فری ماسک تونستید استفاده کنید و جواب مناسب بگیرید؟
    سری قدیم Integra ساپورت FreeMask را نداشت، ولی سری جدید (Integra Pro) اصولاً برای ساپورت FreeMask طراحی شده است و همزمان معرفی شدند.

بله ... هر چهار هد بصورت ترکیبی، FreeMask را ساپورت کردند. کمااینکه FreeMask را برای بیش از 3 کانال (F1/F2/F3) نمیتوان ست کرد، یعنی اگر بیش از 3 هد داشته باشید، باید درکل روی 3 کانال آنها را ست کنید.

FreeMask افزون بر کارکرد اصلی اش (جدا کردن سوژه از پس زمینه با چند کلیک ساده در Ps) عملکرد بسیار خوب دیگری هم دارد. بوسیله آن (چه نصب شده بر روی دوربین و چه غیر از آن) میتوانید بصورت وایرلس، قدرت هرکدام از هد ها را به تنهائی کم و زیاد کنید، و همینطور مدل هر کدام را خاموش و روشن یا متناسب با قدرت نعلی تنظیم کنید. این اعمال، بصورت گروهی نیز برای تمامی هدها قابل انجام است. بهترین قابلیتی که یک «عکاس بدون دستیار» میتواند از این اعجوبه ی کوچک، توقع داشته باشد

كاربر همراه PS_Trend آواتار ها
    تشکر کرده
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    سری قدیم Integra ساپورت FreeMask را نداشت، ولی سری جدید (Integra Pro) اصولاً برای ساپورت FreeMask طراحی شده است و همزمان معرفی شدند.

بله ... هر چهار هد بصورت ترکیبی، FreeMask را ساپورت کردند. کمااینکه FreeMask را برای بیش از 3 کانال (F1/F2/F3) نمیتوان ست کرد، یعنی اگر بیش از 3 هد داشته باشید، باید درکل روی 3 کانال آنها را ست کنید.

FreeMask افزون بر کارکرد اصلی اش (جدا کردن سوژه از پس زمینه با چند کلیک ساده در Ps) عملکرد بسیار خوب دیگری هم دارد. بوسیله آن (چه نصب شده بر روی دوربین و چه غیر از آن) میتوانید بصورت وایرلس، قدرت هرکدام از هد ها را به تنهائی کم و زیاد کنید، و همینطور مدل هر کدام را خاموش و روشن یا متناسب با قدرت نعلی تنظیم کنید. این اعمال، بصورت گروهی نیز برای تمامی هدها قابل انجام است. بهترین قابلیتی که یک «عکاس بدون دستیار» میتواند از این اعجوبه ی کوچک، توقع داشته باشد
    ظاهرا تریگر های Air Remote پروفوتو هم قابلیت freemask رو ساپورت میکنند.شما تست کردید این مورد رو تا بحال؟
    طاها عظیمی
    The Devil is in the Details

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط PS_Trend نمایش پست ها
    ظاهرا تریگر های Air Remote پروفوتو هم قابلیت freemask رو ساپورت میکنند.شما تست کردید این مورد رو تا بحال؟
    اینکه Profot D1 Air Remote قابلیت فریمسک داره یا نه رو نمیدونم ...

The Hensel Profoto Air Remote is a radio slave transceiver designed to work with the Pro 8a 1200 and 2400 Ws power packs, D1 Air series of monoheads and Hensel power packs and flash heads with built-in Profoto Air Remote technology. This transceiver can control an unlimited number of power packs and heads on eight channels. It can mount to your camera's hot shoe, or sync to your flash terminal for firing.
    در توضیحات هدهای سری Expert هنسل آمده که:
    مجهز به گيرنده راديويي 4 کاناله پیشرفته داخلی با قابلیت کار با سیستمهای Strobe Wizard Plus و FREEMASK هنسل و همچنین سسیستم رادیوفلاش Profoto Air،‌ كه توسط فرستنده قابل نصب روي دوربين مي‌تواند فلاشها را تک تک و یا همه آنها را همزمان راه بیندازد، با انتخاب کانال هد مورد نظر، قدرت آن را از راه دور تغيير دهد و حالتهای لامپ مدل آن را نیز عوض نماید. فرستنده جزو لوازم هد نبوده و جداگانه عرضه می‌شود.
    یعنی این هدها بواسطه ی ریموت های D1 Air هم تریگر میشوند، اما به اینکه این ریموت، قابلیت FreeMask رو هم ساپورت میکنه، اشاره ای نکرده.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

جناب بیاتی ممنون از توضیحاتت اما راستش سوال اصلی من در مورد استفاده از 3 هد برای فری ماسک هستش. من 1-2 بار سعی کردم اما راستش جواب نتونستم بگیرم تو PS که موضوع رو از بک تمیز بکنم.
    براتون ممکن هست یکم در مورد این مساله و عملکرد کاملش توضیح بدید؟ اگر ممکن باشه با اسکرین شات از PS لطفا
    میخواستم بدونم اونجور که توی راهنمای این سیستم میگه حتما 4 هد برای استفاده کامل از این سیستم لازمه یا همین سه هد هم جوابگوست؟
    می دونم سوالم عجیبه اما آیا شما امتحان کردید مثلا یه هد از برند دیگه ای ( حالا هر از سازنده ) رو بشه با این سیستم یه جوری شاید حتی به زور ( مثلا با کابل سینک ) سینک کرد ( چون مسلما با فتو دیود که نمیشه ) - کمبود امکاناته دیگه
    در مورد پروفوتو چون هدهای من اکسپرت دی هست من هم فقط تریگر شدنش رو شندیم نه امکان فری ماسک

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

جناب بیاتی ممنون از توضیحاتت اما راستش سوال اصلی من در مورد استفاده از 3 هد برای فری ماسک هستش. من 1-2 بار سعی کردم اما راستش جواب نتونستم بگیرم تو PS که موضوع رو از بک تمیز بکنم.
    براتون ممکن هست یکم در مورد این مساله و عملکرد کاملش توضیح بدید؟ اگر ممکن باشه با اسکرین شات از PS لطفا
    میخواستم بدونم اونجور که توی راهنمای این سیستم میگه حتما 4 هد برای استفاده کامل از این سیستم لازمه یا همین سه هد هم جوابگوست؟
    می دونم سوالم عجیبه اما آیا شما امتحان کردید مثلا یه هد از برند دیگه ای ( حالا هر از سازنده ) رو بشه با این سیستم یه جوری شاید حتی به زور ( مثلا با کابل سینک ) سینک کرد ( چون مسلما با فتو دیود که نمیشه ) - کمبود امکاناته دیگه
    در مورد پروفوتو چون هدهای من اکسپرت دی هست من هم فقط تریگر شدنش رو شندیم نه امکان فری ماسک
    در حالت شماتیک (مطابق ویدئوهائی که از خود سایت هنسل به یوتوب لینک میده) دو هد برای Back-Drop و دو هد برای سوژه بکار میرود ... اما خب، قانون نیست ... بک را یک هد میتواند روشن کند و سوژه را یک هد (یعنی حتی با مجموعاً دو هد)

من چون کمتر پرتره میگیرم، نمونه ی قابل ارائه ای در حال حاضر ندارم ... اما در ایام عید، یک نمونه ی درست و درمون میگیرم و با توضیحاتش میارم ... (یادمه یه تاپیک هم برای FreeMask درست کرده بودم ... باید بگردم و پیداش کنم)

در ارتباط با استفاده از یک «هد غیر هنسل» در مجموعه ی هدهای هنسل و تنظیم شده برای FreeMask شاید بشه اینکار رو کرد :

1) نصب FreeMask Remote بر روی دوربین و متصل کردن یک کابل Sync بین دوربین و همان هد متفرقه (که Slave آن خاموش شده) و استفاده از آن برای گروه اول تخلیه شونده به منظور همزمانی اش با کانال F1 (به شرطی که همزمان، هم رادیو عمل کند و هم PC-Sync)
    2) تنظیم بقیه هد های هنسل

نمیدونم جواب میده یا نه ... امکان دسترسی به هدهای دیگر رو فعلاً ندارم ... اگر دسترسی حاصل شد، حتماً سوال خوب شما و تئوری فوق رو تست میکنم شایدم جواب داد

پی نویس: فاصله ی سوژه ی شما تا بک چقدر بوده ؟ آیا نورهای بک، تاثیری بر روی سوژه ی شما گذاشته ؟
    یکی از عکسها که بواسطه ی نورهای بک به تنهائی گرفته میشود، در اصل یک Silhouette از سوژه ی شماست که بعداً بعنوان Mask در Ps استفاده خواهد شد ... اگر از آن نور به سوژه ی شما پاشیده شود، نتیجه احتمالاً قابل قبول نخواهد بود ... بنابراین باید فکری برای انعکاس نور های بک از سقف و دیوار برای نپاشیدن بر روی سوژه کرد ... در ویدئویی که در یوتوب دیدم، در یک سالن بزرگ و سقفهای بلند عکاسی میشد که امکان پاشش فوق الذکر رو به مینیمم ممکن میرسوند ...

و همچنین، بیحرکت بودن نسبی سوژه ی شما در حد فاصل دو عکس، و تا حدی سرعت Burst دوربین در نتیجه تاثیر خواهد داشت.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

پی نویس: فاصله ی سوژه ی شما تا بک چقدر بوده ؟ آیا نورهای بک، تاثیری بر روی سوژه ی شما گذاشته ؟
    دفعه اول که جواب مناسب نگرفتم خودم فکر کردم شاید نور بک همپوشانی پیدا کرده و فکر کنم 2 متری با بک فاصله گذاشتم و حتی گوشه ای که احتمال دادم از دیوار رفلکت روی شونه داده داشته باشه رو با گوبو پوشش دادم اما... نشد چنان که انتظار می رفت!
    وبا خودم گفتم حتما واقعا 4 هد لازمه که توی PDF راهنمای این سیستم اینهمه تاکید شده!
    جناب تقوی هم که کلا در این مسایل فنی اطلاعاتی نداشتند و فرمودند تازه اومده این سیستم نمی دونم ( ! )
    دیگه منم گذاشتن با یکی 2 تا هد دیگه بتونم امتحان کنم که آیا سینک میشه کردشون یا نه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

دفعه اول که جواب مناسب نگرفتم خودم فکر کردم شاید نور بک همپوشانی پیدا کرده و فکر کنم 2 متری با بک فاصله گذاشتم و حتی گوشه ای که احتمال دادم از دیوار رفلکت روی شونه داده داشته باشه رو با گوبو پوشش دادم اما... نشد چنان که انتظار می رفت!
    وبا خودم گفتم حتما واقعا 4 هد لازمه که توی PDF راهنمای این سیستم اینهمه تاکید شده!
    جناب تقوی هم که کلا در این مسایل فنی اطلاعاتی نداشتند و فرمودند تازه اومده این سیستم نمی دونم ( ! )
    دیگه منم گذاشتن با یکی 2 تا هد دیگه بتونم امتحان کنم که آیا سینک میشه کردشون یا نه؟
    یه تست اصولی در ایام عید میزنم و نتیجه رو منعکس میکنم ...

حتماً همینطوره ... چون در چند باری که حضوری باهم صحبت میکردیم، بنظر میومد که اطلاعات خیلی خوبی داره و این مورد به علت جدید بودن تکنولوژی است.

پی نویس: بنا به اهداف خاصی (نوع خاصی از عکاسی) سری اکسپرت را تهیه کردید ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

دوستان من نظرات رو خوندم و فکر کردم هنسل که خیلی گرون در میاد
    چون واسه شروع کارم تو آتلیه میخوام
    به نظرتون فتوفلکس استار فلش 650 ژول خوب باشه ؟
    قبلا که آقای بیاتی می گفتند چینی و خوب نیست
    پس در هر صورت اگر اینم انتخاب نکنم برای هر شاخه 1 میلیون چه فلاش خوب و با کیقیتی رو پیشنهاد میکنید ( در حال حاضر کیت فلاش انسر دارم )

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    دوستان من نظرات رو خوندم و فکر کردم هنسل که خیلی گرون در میاد
    چون واسه شروع کارم تو آتلیه میخوام
    به نظرتون فتوفلکس استار فلش 650 ژول خوب باشه ؟
    قبلا که آقای بیاتی می گفتند چینی و خوب نیست
    پس در هر صورت اگر اینم انتخاب نکنم برای هر شاخه 1 میلیون چه فلاش خوب و با کیقیتی رو پیشنهاد میکنید ( در حال حاضر کیت فلاش انسر دارم )
    فتوفلکس در چینی ها بهترین است ... اما اگر شما در حال حاضر، انسر دارید، منطقی نیست که بخواهید آنها را با ضرر فروخته و با اضافه نمودن بودجه روی قیمت فروش انسرها، دوباره اقدام به خرید فلش بکنید ... آنهم باز چینی ...

اگر جای شما میبودم، با همین ابزار موجود ادامه میدادم تا اگر در آینده، بسط و توسعه ای قرار بود بدهم ؟ آنموقع بفکر تعویض و تبدیل به بهترشان میافتادم ...

یعنی اگر کار آماتوری، یا حرفه ای با درآمد کم انجام میدهید، بنظر من صلاح در سر کردن با همین ابزار موجود است.
    ویرایش توسط Ali Bayati : Tuesday 12 March 2013 در ساعت 19:26
    R.Asgari و saman.shayeste تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

دوستان قیمت هنسل d500 یه شاخه رو لطفا بگید چنده الان ؟

صفحه 49 از 101 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 ... آخرینآخرین