صفحه 48 از 101 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 98 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 1001
Like Tree1032تشکر

موضوع: فلاشهای استودیویی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدتی میشه با ست فلاش انسر کار کردم
    میخوام نظرتون رو بدونم اگه بخوام فلاش جدید و قوی تر مثل hensel انتخاب کنم چقدر کیفیت و نورپردازی عکس تغییر میکنه
    توی بعضی عکسای پرتره دیدم که نورپردازی صورت سوژه نرم و یه دست بوده
    سامان جان منظورتو متوجه نمیشم از اینکه میگی نورپردازی موضوع پرتره نرم بوده!
    اگه منظورت نسبت کنتراست نور باشه خوب باید ببینی با چه نسبتی نور اصلی و مکمل رو تنظیم کردی؟ و چه مودیفایرهایی استفاده کردی؟ ( کاش نمونه عکس بذاری )
    در اینکه هنسل عالیه حرفی نیست. مشکل کلوین مسلما باهاش نخواهی داشت و همینطورنوسان قدرت نداره. کار کردن باهاش خیلی راحته منتها وحشتناک گرون شده.
    saman.shayeste تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

منظورم اینه صورت طبیعی تر جلوه میده - منظورم سایه و سبک نورپردازی نیست
    رنگ نور یا کلوین منظورمه
    درسته هنسل گرونه
    الان ارزش داره من ست فلاش انسر رو کنار بذارم و مثلا S&S بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    سامان جان منظورتو متوجه نمیشم از اینکه میگی نورپردازی موضوع پرتره نرم بوده!
    اگه منظورت نسبت کنتراست نور باشه خوب باید ببینی با چه نسبتی نور اصلی و مکمل رو تنظیم کردی؟ و چه مودیفایرهایی استفاده کردی؟ ( کاش نمونه عکس بذاری )
    در اینکه هنسل عالیه حرفی نیست. مشکل کلوین مسلما باهاش نخواهی داشت و همینطورنوسان قدرت نداره. کار کردن باهاش خیلی راحته منتها وحشتناک گرون شده.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

در مورد S&S تجربه خیلی بدی که دارم اینه که ( اون موقع که من خریدم در دورنگ سیاه و قرمز موجود بود) وقتی میخوای کاسه رو تعویض کنی و فرضا سافت باکس ببندی یا اسنوت ببندی ، سر تمام هدها بعد از فقط 5-6 بار استفاده دیگه با ضامن خلاص نمیشه که بشه کاسه رو درآورد یا.... و با آچار آلن و با فشار از داخل باید ضامن رو عوض کرد. کاملا روی اعصابه این قضیه.

ثانیا وقتی هدها رو روی پایه نور میخوای سوار کنی چون قسمت برنجی انتهای پایه فقط با فشار از دو طرف فیکس شده ( به خیال خودشون فیکس کردن) کاملا هد روی پایه میچرخه و اصلا یکجا وای نمیسه ( شاید این مشکل به نظر نیاد چون نهایتا میشه یکجا نگهش داشت).

بعدهها که یک پایه نور کوچیک با برند مانفرتو گرفتم تا بشه فلاش اکسترنال رو به همراه چتر بصورت پرتابل در بیرون استفاده کرد، دیدم که کیفیت ساخت چقدر تفاوت داره.

واقعا ارزش داره که فقط یک شاخه از یک برند معتبر خرید و فعلا با سایر تجهیزات مثل رفلکتور کمبود شاخه های دیگر رو جبران کرد ولی از تجهیز مطمئن بود. ضمن اینکه اگه امروز بود حتما بجای این سه شاخه یک شاخه درست و حسابی به همراه باطری پرتابل میگرفتم که قطعا استفاده بهتری برام داشت.

تجربه سایر دوستان شاید متفاوت باشه ولی این جنس چینی بد چیزیه. اینطور نیست که بگی اگه کیفیت هنسل رو 100 بگیریم میشه نوع چینی پیدا کرد که کیفیت 60-70 داشته باشه. واقعا همون امتیاز 10 هم براش زیادیه.
    ویرایش توسط adeliry : Saturday 9 March 2013 در ساعت 12:44
    R.Asgari، ahmad.abaee، mehdi.rezazadeh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    منظورم اینه صورت طبیعی تر جلوه میده - منظورم سایه و سبک نورپردازی نیست
    رنگ نور یا کلوین منظورمه
    درسته هنسل گرونه
    الان ارزش داره من ست فلاش انسر رو کنار بذارم و مثلا S&S بگیرم؟
    سامان جان با توجه به قیمتها خیلی مهمه که ببینی هزینه ای که می کنی واقعا برات ارزش داره یا نه؟ اینکه چی می ارزه رو خودت با توجه به کاربرد و هزینه اون باید تصمیم بگیری.
    توی عکاسی تبلیغات و خصوصا جواهر خیلی کلوین مهمه که توی همه شات ها قدرت و کلوین فلاش یکنواخت باشه.
    من کاملا با دوستمون هم عقیده ام اگر میخوای خرج کنی و برات کاربرد داره چیز با اصل و نسب و معتبری بخری.
    من برای خرید خیلی تحقیق کردم و از اونجا که با هنسل و نایس و متل ( توی این چینی ها باز شاید متل بهتر باشه ) کار کرده بودم و اوضاع برندهای دیگه رو هم شنیده بودم آخر هنسل رو انتخاب کردم.
    اگه بابت این حرف کسی شاکی نشه اما بنظرم هنسل مسلما از برونکالر فعلی و حتی از پروفوتو بهتره.
    می تونی روی فومکس هم فکر کنی که استاد قبادی و چند تا از دوستان دیگه بقدر کافی در موردشون صحبت کردند البته از نظر قیمت بازم به نظرم صرفه با هنسل آلمانی میشه!
    در مورد دریم لایت کسی توی فروم گویا باهاشون کار نکرده اما یکی از دوستانم که این برند طراحی ایران و ساخت چین ( بنا به ادعای خودشون ) را تهیه کرده خیلی راضی هست و میگه چیزی کم نداره! باهاشون کار نکردم اما از نظر بدنه و ظاهر به نظر قوی میاد.کاش کسی بحث این برند را هم باز کنه!
    در آخر هم اگر کار دقیق لازم داری و جنس با پدر مادر و هنسل رو انتخاب کردی کیت اینتگرا 500 ژول حدود 12 تومان و کیت اکسپرت حدود 17 تومان ناقابل تموم میشه.
    saman.shayeste تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

....
    اگه بابت این حرف کسی شاکی نشه اما بنظرم هنسل مسلما از برونکالر فعلی و حتی از پروفوتو بهتره.
    ....
    درود ...

جسارتاً در صورات امکان بفرمائید که این «بهتر بودن» را بصورت «تست عملی» هم بررسی کرده اید ؟ اگر جواب مثبت است، مواردی را که بصورت متناظر در Hensel و دو برند BronColor و Prophoto مورد تست قرار داده اید، کدام اند ؟ و نتایج تست به اختصار، چیست؟

دلیل کنجکاوی بنده، آنست که تا بحال به برانکالر و پروفوتو برای انجام این تست، دسترسی نداشته ام.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

جناب بیاتی عزیز از اونجا که وقت خرید حدود 4 ماه فقط تحقیق کردم و شما هم در مورد هنسل لطف کردید نظرتون رو گفتید به این دو برند پر آوازه هم رسیده بودم. شخصا با پروفوتو کار نکردم اما با اطلاعاتی که اون زمان در موردش پیدا کردم و با بررسی نمودارها و نمونه عکس هایی که خود شرکت ارائه می کنه و مقایسه با هنسل و با توجه به پارامتر قیمت و نهایتا مشورتی که با یکی از اساتید داشتم دیدیم هنسل اگه بهتر از پروفوتو نباشه حداقل در یک سطح هستند. ( حداقل روی کاغذ و با توجه به نمونه ها و نمودارهای شرکتی هردو )
    اما برونکالر که در همون پروسه تحقیقات با دوستی آشنا شدم که لطف فرمودند و اجازه دادند خدمتشون فلاشها تست کنیم. ایشون هم امسال برونکالر رو تهیه کرده بودند و گویا جایی که قبلا مشغول بودند از سری های قدیم این برند استفاده می شده و با توجه به مقایسه عکس هایی که با هنسل گرفته بودم و تکرار در استودیو ایشون با شرایط تقریبا یکسان ( عکاسی از جواهر ) دیدیم هنسل ترکیب رنگی واقعی تر و بهتری داشت و ایشون گفتند مدلی که باهاش کار می کردند از سری جدیدی که تهیه کردند خیلی بهتر بوده ( برای همین عرض کردم برونکالر فعلی! ) گویا داستان تولید در چین خیلی روی کیفیت تاثیر داشته.
    سعی می کنم اگر معدوم نشده باشند نمونه عکس هایی که با این برند تهیه شده بود رو همینجا بذارم.
    Ali Bayati تشکر می‌کند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

در مورد دریم لایت کسی توی فروم گویا باهاشون کار نکرده اما یکی از دوستانم که این برند طراحی ایران و ساخت چین ( بنا به ادعای خودشون ) را تهیه کرده خیلی راضی هست و میگه چیزی کم نداره! باهاشون کار نکردم اما از نظر بدنه و ظاهر به نظر قوی میاد.کاش کسی بحث این برند را هم باز کنه!
    .
    در مورد دریم‌لایت که کاوه‌ قبادی عزیز یکبار حسابی مورد عنایات خاصـــــــــــــه خودشون قرار دادن (افعال معکوس)
    یه چیزیِ لنگه باقی چینی‌های دیگه!
    شاید بد نباشه سراغی هم از فلاشهای کره‌ای ریم‌لایت و آئورورا که نماینده‌اش فتوسامان هست بگیرید . قبلنها(که یادش بخیر) قیمتهاش مناسب بود
    rimeliteusa.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها

شاید بد نباشه سراغی هم از فلاشهای کره‌ای ریم‌لایت و آئورورا که نماینده‌اش فتوسامان هست بگیرید . قبلنها(که یادش بخیر) قیمتهاش مناسب بود

[/url]

مشکل سر همین قیمت های کذاییه که کم لطفی و بعضا فرصت طلبی برخی فروشندگان رو قوز بالا قوز کرده !
    در بحث هزینه فومکس و آئورورا و هیوندای کره ای با این قیمتها الان دیگه تفاوت چندانی با برندهای اروپایی الان ندارند و فکر نمی کنم تو رنج هزینه حدود 2 تومن برای هر هد مثلا 500 ژول 200-300 تومان بالاتر دادن برای برند اروپایی جای دوری بره.
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

جناب بیاتی عزیز از اونجا که وقت خرید حدود 4 ماه فقط تحقیق کردم و شما هم در مورد هنسل لطف کردید نظرتون رو گفتید به این دو برند پر آوازه هم رسیده بودم. شخصا با پروفوتو کار نکردم اما با اطلاعاتی که اون زمان در موردش پیدا کردم و با بررسی نمودارها و نمونه عکس هایی که خود شرکت ارائه می کنه و مقایسه با هنسل و با توجه به پارامتر قیمت و نهایتا مشورتی که با یکی از اساتید داشتم دیدیم هنسل اگه بهتر از پروفوتو نباشه حداقل در یک سطح هستند. ( حداقل روی کاغذ و با توجه به نمونه ها و نمودارهای شرکتی هردو )
    اما برونکالر که در همون پروسه تحقیقات با دوستی آشنا شدم که لطف فرمودند و اجازه دادند خدمتشون فلاشها تست کنیم. ایشون هم امسال برونکالر رو تهیه کرده بودند و گویا جایی که قبلا مشغول بودند از سری های قدیم این برند استفاده می شده و با توجه به مقایسه عکس هایی که با هنسل گرفته بودم و تکرار در استودیو ایشون با شرایط تقریبا یکسان ( عکاسی از جواهر ) دیدیم هنسل ترکیب رنگی واقعی تر و بهتری داشت و ایشون گفتند مدلی که باهاش کار می کردند از سری جدیدی که تهیه کردند خیلی بهتر بوده ( برای همین عرض کردم برونکالر فعلی! ) گویا داستان تولید در چین خیلی روی کیفیت تاثیر داشته.
    سعی می کنم اگر معدوم نشده باشند نمونه عکس هایی که با این برند تهیه شده بود رو همینجا بذارم.
    خبر از تولید برانکالر در چین نداشتم ...
    البته برانکالر تولید در چین، نباید محصول چینی حساب بیاید، همانطور که آدیداس و سونی و خیلی برندهای خوب، در چین و با نیروی انسانی چینی + مدیریت، کنترل کیفیت غیر چینی ساخته میشوند.

با این تفاسیر، حتماً باید سری Solo جدید را از نزدیک ببینم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    البته برانکالر تولید در چین، نباید محصول چینی حساب بیاید، همانطور که آدیداس و سونی و خیلی برندهای خوب، در چین و با نیروی انسانی چینی + مدیریت، کنترل کیفیت غیر چینی ساخته میشوند.
    اینجور که از شواهد بر میآد گویا افت کیفیتی که نسبت به سری های قبلی بوجود اومده چشمگیره!

جناب بیاتی عزیز کیت اینتگرای شما رادیوفلاش فری ماسک را ساپورت می کنه؟
    اگر اینچنینه آیا با 3 شاخه هم از سیستم فری ماسک تونستید استفاده کنید و جواب مناسب بگیرید؟

صفحه 48 از 101 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 98 ... آخرینآخرین