صفحه 7 از 69 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

تا اساتید هستند من هم یک سئوال کنم: معمولاً فاصله نور بک را از خود بک چقدر در نظر می گیرید؟ و فاصله سوژه را از بک و نور مربوطه؟
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

نقل قول نوشته اصلی توسط soha نمایش پست ها
    یک سوال دیگه هم داشتم که خب اصلا حرفه ای نیست و به نظر بسیاری از دوستان شاید اصلا نشدنی و غیر منطقی.

اگر به هیچ عنوان تجهیزات نورپردازی نداشته باشیم و بخواهیم فقط با استفاده از چراغ های داخل خانه مثل لوسترها عکاسی کنیم،این کار شدنیه؟
    یعنی با همون نور محیط عکس رو بگیریم و با ادیت به نتیجه تقریبا مطلوب برسیم؟ مثلا توی روز با استفاده از نور طبیعی ای که از پنجره داخل خانه می شه؟
    سلام
    تا اساتید جواب کامل رو بخواهند بدهند بد نیست بدونید من بدون تجهیزات یک روز کامل رو برای گرفتن سه عکس صرف کردم. بعد از گرفتن صدها عکس و کلی جابجا کردن محل دوربین و سوژه تونستم چند تا عکس که کار من رو راه بندازه بگیرم. البته ناشی بودن من رو هم به مشکل نبود تجهیزات اضافه کنید.
    مورد دیگه هم اینه که شما بدون این تجهیزات فرصت تجربه اندوزی و کار با این وسایل رو هم از دست می دهید.
    yaghoobi، nadersharp و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    پویا پریدل

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این لفظ اساتید رو که می فرمایید آدم مجبور میشه جواب نده! امیدوارم دوستان دیگه هم نظرشون رو اعلام کنند تا بهتر بتونید نتیجه بگیرید.

اگر به هیچ عنوان تجهیزات نورپردازی نداشته باشیم و بخواهیم فقط با استفاده از چراغ های داخل خانه مثل لوسترها عکاسی کنیم،این کار شدنیه؟
    یعنی با همون نور محیط عکس رو بگیریم و با ادیت به نتیجه تقریبا مطلوب برسیم؟ مثلا توی روز با استفاده از نور طبیعی ای که از پنجره داخل خانه می شه؟
    بهترین پاسخ برای این سوال اینه : امتحانش مجانیه! شما دوربین دارید لنز هم دارید پنجره هم که همه جا هست! از دوستی بخواهید آماده شود و ازش عکاسی کنید.

به نظر من بله میشود. و کار شیرینی هم هست. البته نتیجه متفاوت از نتیجه همراه با نور پردازی می باشد. (نمی گویم بهتر یا بدتر صرفاً متفاوت) در این شاخه هم می توانید نور را هدایت کنید با پرده توری تلطیف کنید و ...

و اما به یک نکته توجه کنید : دوربین شما نورسنجی نقطه ای ندارد. برای این کار تقریباً واجب است. به هر حال می توانید با آزمون و خطا و محاسبات ذهنی به نوری که می خواهید برسید.

باز هم به نظر من برای این منظور از لنز 200-70 تان استفاده کنید نه 55-18 !

و ضمن تشکر از آقای محبی . منظورم فاصله بین فون و عکاس است. سوژه هم که حدود 5/2 3 متر از فون فاصله بگیرد می ماند 8 9 متر . البته من عکس های قدی با 200-70 مد نظرم بود که چندان هم معمول نیست. وگرنه این فاصله نیازی نیست. و اینکه بنده بک سفید را کلاً با نور می سوزانم. و برای همین فاصله بیشری بین سوژه و فون می گذارم.که نیازی هم به این حد نور دهی نیست.این هم یک نوع چیدمان است.

ممنون
    Amir Mohebi، A_Maddah، yaghoobi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه ghanbar آواتار ها
    تشکر کرده
    1809

سلام

با نور روز مي توان عكس بگيريد به شرطي كه همانطور كه آقاي ميلاني فرمودن بتوانيد نور را ملايم تر كنيد و از يك سطح بازتابي كه حكم رفلكتور را بازي كند كمك بگيريد ( فيلم آموزشي در اين مورد ديده ام با سرچ در U تيوب موارد جالبي موجود است ) . با نور لوستر و ... دور از ذهن است كه بتوانيد با اديت به يك عكس خوب برسيد چون خيلي مسير دشواري را بايد طي كرد . اگر موفق شديد نتيجه و مسير طي شده را اعلام فرمائيد
    yaghoobi، mreza1001، Hoda Zaeimi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

يك نكته ديگر كه بنده شخصا تجربه نمودم و البته در نتيجه كار خيلي موثر بود نوع آرايش و يا حتي پن در آقايان است.
    نوع آرايش و مقدار آن در نشستن نور روي صورت و يا رفلكت آن نتيجه را تغيير خواهد داد مخصوصا براي شما كه ابزار تلطيف نور كمتري در اختيار داريد.
    حتي رنگ رفلكتور براي پوستهاي متفاوت قطعا موثر است.
    البته جناب محبي عزيز و ديگر دوستان نيز چنانچه اين تجربه را نيز مرقوم فرمايند ممنون ميشوم.
    yaghoobi، Hoda Zaeimi و ssobhdel تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

یکی از دوستان یه لینک در یکی از فروم ها گذاشته بود که انواع نور پردازی پرتره را با نمایش وسایل نورپردازی استودیوی مربوطه اعم از انواع فلاش و سافت باکس بصورت مصور و دقیق توضیح داده بود. به یاد ندارم دقیقا در کدام فروم بود ولی هر چه میگردم پیداش نمی کنم. اگر شما دوست عزیز بیاد دارید من را راهنمایی کنید. تشکر

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    یکی از دوستان یه لینک در یکی از فروم ها گذاشته بود که انواع نور پردازی پرتره را با نمایش وسایل نورپردازی استودیوی مربوطه اعم از انواع فلاش و سافت باکس بصورت مصور و دقیق توضیح داده بود. به یاد ندارم دقیقا در کدام فروم بود ولی هر چه میگردم پیداش نمی کنم. اگر شما دوست عزیز بیاد دارید من را راهنمایی کنید. تشکر
    سلام
    این لینک منظور شماست؟
    کد:
    http://strobox.com/#1
    yaghoobi، mreza1001، nadersharp و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    این لینک منظور شماست؟
    کد:
    http://strobox.com/#1
    آقا متشکر، این سایت هم که شما معرفی کردی بسیار جالب و مفید بود، اما اون سایت کذایی برخلاف این سایت که نمای گرافیکی از بالای تجهیزات و جانمایی اونا نسبت به مدل رو کنار عکس گذاشته، اون عکس های پشت صحنه استودیو رو گذاشته بود و مثلا عنوان کرده بود که فلان نوع سافت باکس .
    در هر صورت باز هم تشکر میکنم ، سایت مفیدیه.
    A_Maddah و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

از منوی بالای سایت Lighting Lessons
    yaghoobi، Halalzadeh، mreza1001 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229
    yaghoobi و neda.bokeh تشکر می‌کنند.
    علیرضا اصلانی

صفحه 7 از 69 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین