صفحه 45 از 69 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

توی سایتشون نگاه کردم قیمتش رو 200 زده بود...همونه که میفرمایید؟ اگه آره که محشره
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    توی سایتشون نگاه کردم قیمتش رو 200 زده بود...همونه که میفرمایید؟ اگه آره که محشره
    بله، همان را معروض شده بودم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با سلام خدمت تمام دوستان
    اول از همه باید بگم که تازه شروع کردم به عکاسی و در مورد اسامی و لوازم هیچ اطلاعاتی ندارم
    علاقه زیادی به عکاسی دارم مخصوصا پرتره , که البته برای من که تازه شروع کردم خیلی سخته ولی دوست دارم که یاد بگیرم , مهمترین چیز در زمینه عکاسی پرتره نورپردازیه که البته اونم سختترین قسمت عکاسیه
    می خوام یه سری وسایل ساده با بودجه ای در حد 600 تا 700 بگیرم و توی خونه تمرین کنم و سوالم اینه :
    1 - دوربین دارم ولی نمیدونم برای گرفتن یه همچین عکسهایی چه وسایلی برای نورپردازی لازم دارم ؟
    حقیقتش اینه که توی فرومها گشتم ولی از اونجایی که دوستان همه حرفه ای هستن از مطالبی که گفتن چیز زیادی سر در نیاوردم
    تا اینجا متوجه شدم که باید یا یه سافت باکس بگیرم یا یه چتر (هوز نمیدونم فرقشون چیه) که نور رو ملایم کنه و لبه سایه ها رو محو کنه و یه لامپ که دائم روشن باشه نه بصورت فلاش یه لحظه بزنه , ولی اینکه اون لامپها اسمشون چیه(یعنی وقتی میرم مغازه بگم لامپ چی بده ؟) و آیا لامپی هست که بشه شدت نورش رو تنظیم کرد که کم باشه یا زیاد ؟ ,چه رنگی باید بگیرم (سفید , زرد و ...) و در صورتی که بخوام 2 تا نور داشته باشم یکیش سافت باکسه و از روبرو به سوژه میتابه ولی دومیش که از پشت میتابه چی باید باشه ؟ و سوالهایی از این دست
    اگه امکانش هست به صورت ساده ولی کامل توضیح بدید ممنون میشم
    از تمام دوستان معذرت میخوام که توی یه جای حرفه ای مثل اینجا از اینجور سوالها پرسیدم , جایی بهتر و حرفه ای تر از اینجا پیدا نکردم
    اگر هم کسی از این سوالها خندش گرفت , خوشحالم که تونستم لبخند روی لبتون بیارم
    ممنون

1.JPG3.jpg
    2.JPG
    4.JPG
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (251.3 کیلو بایت, 181 بازدید)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط Javadsadeghi نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام دوستان
    اول از همه باید بگم که تازه شروع کردم به عکاسی و در مورد اسامی و لوازم هیچ اطلاعاتی ندارم
    علاقه زیادی به عکاسی دارم مخصوصا پرتره , که البته برای من که تازه شروع کردم خیلی سخته ولی دوست دارم که یاد بگیرم , مهمترین چیز در زمینه عکاسی پرتره نورپردازیه که البته اونم سختترین قسمت عکاسیه
    می خوام یه سری وسایل ساده با بودجه ای در حد 600 تا 700 بگیرم و توی خونه تمرین کنم و سوالم اینه :
    1 - دوربین دارم ولی نمیدونم برای گرفتن یه همچین عکسهایی چه وسایلی برای نورپردازی لازم دارم ؟
    حقیقتش اینه که توی فرومها گشتم ولی از اونجایی که دوستان همه حرفه ای هستن از مطالبی که گفتن چیز زیادی سر در نیاوردم
    تا اینجا متوجه شدم که باید یا یه سافت باکس بگیرم یا یه چتر (هوز نمیدونم فرقشون چیه) که نور رو ملایم کنه و لبه سایه ها رو محو کنه و یه لامپ که دائم روشن باشه نه بصورت فلاش یه لحظه بزنه , ولی اینکه اون لامپها اسمشون چیه(یعنی وقتی میرم مغازه بگم لامپ چی بده ؟) و آیا لامپی هست که بشه شدت نورش رو تنظیم کرد که کم باشه یا زیاد ؟ ,چه رنگی باید بگیرم (سفید , زرد و ...) و در صورتی که بخوام 2 تا نور داشته باشم یکیش سافت باکسه و از روبرو به سوژه میتابه ولی دومیش که از پشت میتابه چی باید باشه ؟ و سوالهایی از این دست
    از تمام دوستان معذرت میخوام که توی یه جای حرفه ای مثل اینجا از اینجور سوالها پرسیدم , جایی بهتر و حرفه ای تر از اینجا پیدا نکردم
    ممنون
    دوست عزیز پیش از اونکه خرید انجام بدی با توضیحاتی که دادی پیشنهاد میکنم حتما اول مطالعات کاملی در مورد اول نور و خصوصیاتش و بعد هم نورپردازی استودیویی انجام بده.
    فکر کنم یه کلاس نورپردازی خیلی مفید باشه
    Javadsadeghi تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

باید یا یه سافت باکس بگیرم یا یه چتر (هوز نمیدونم فرقشون چیه) که نور رو ملایم کنه و لبه سایه ها رو محو کنه و یه لامپ که دائم روشن باشه نه بصورت فلاش یه لحظه بزنه , ولی اینکه اون لامپها اسمشون چیه(یعنی وقتی میرم مغازه بگم لامپ چی بده ؟) و آیا لامپی هست که بشه شدت نورش رو تنظیم کرد که کم باشه یا زیاد ؟ ,چه رنگی باید بگیرم (سفید , زرد و ...) و در صورتی که بخوام 2 تا نور داشته باشم یکیش سافت باکسه و از روبرو به سوژه میتابه ولی دومیش که از پشت میتابه چی باید باشه ؟ و سوالهایی از این دست
    شما فلاش مناسب بودجه خودتان را انتخاب کنید لامپ هم همراهش است نیازی به نگرانی نیست. برای شروع میتوانید یک یا دو فلاش تهیه کنید مثلا 200 ژول . یک چتر و یک سافت باکس 50×70 . در مورد فلاش های موجود در بازار تحقیق کنید موارد زیادی دستگیرتان خواهد شد. اولش کمی گیج کننده است اما بعد کم کم متوجه خواهید شد.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام خدمت تمام دوستان
    سلام
    میشه وقتی هنوز الفبا رو بلد نیستی بری کلاس پنجم بشینی و انتظار داشته باشی که حرفهای معلم رو بفهمی و موفق هم باشی؟
    علاقه شما هرچی که هست،اولش باید عکاسی پایه رو بگذرونی،بعدش بری به سمت گرایشی که بهش علاقه داری
    در غیر اینصورت یا چیزی یاد نمیگیری یا یادگیری بی اصول و اساسی حاصل میشه که به درد نمیخوره
    یا کلاس تشریف ببرید
    یا کتاب بخونید و تجربه کنید تا یاد بگیرید

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

[QUOTE=Javadsadeghi;331587]با سلام خدمت تمام دوستان
    ممنون

سلام دوست عزیز
    خب از نحوه سوالات معلومه کاملا مبتدی هستی.ببین جواد جان نور عکاسی مخصوصه لامپ نیست که بخوای بری رنگی یا از الکتریکی بخری.شما برای شروع به :
    1-دوربین
    2-نور که به صورت شاخه ای حساب میشه و شما 3شاخه میخوای.
    3-رادیو فلاش.
    و صافت باکس
    اینا حداقل چیزایی هستش که شما نیاز داری.
    نور قدرت های مختلفی داره که بر حسب ژول حساب میشه باید ببینی فضایی که میخوای داخلش عکاسی کنی چقدره.رادیو فلش وسیله ایه که بالای دوربینت و پشت نورت وصل میکنی تا موقع عکاسی نورت به محض فشار دادن شاتر فلاش بزنه.صافت باکسم مدلای مختلفی داره که روی نورت نصبش میکنی.
    امیدوارم به دردت بخوره.اگه سوالی داشتی درخدمتم.
    موفق باشی.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

از همه دوستانی که زحمت کشیدن و وقت گذاشتن و جواب منو دادن ممنونم
    فکر کنم من منظورم رو بد رسوندم
    دوستان , اینطوری نبوده که یهویی صبح از خواب بیدار بشم و بگم خب من امروز می خوام برم عکاسی کنم
    من به مدت 1 سال توی یه عکاسی کار عکاسی و فتوشاپ انجام دادم ولی مشکل اینجا بود که صاحب عکاسی یه آدم 80 ساله بود که از جوونی بصورت تجربی عکاسی رو یاد گرفته بود و چیزی درباره عکاسی دیجیتال و تجهیزات جدید نمیدونست (درباره دوربین پولاروید و دستگاه چاپ آیرون دیسمون و ... تا 48 ساعت میتونست صحبت کنه ولی تجهیزات روز رو هیچی) , دوربین توی عکاسیمون هم دیجیتال بود و خودش بلد نبود باهاش کار کنه و فقط من باهاش کار میکردم , پس اینطوری نیست که کلا صفر مطلق باشم و هیچی از عکاسی ندونم , من فقط درباره تجهیزات عکاسی چیزی نمیدونم , مثلا فلاشی که لازم دارم رو میخوام بتونه دائم روشن باشه و از اینایی نباشه که یه لحظه فلاش میزنن و بعد تاریکی مطلق , و یا بتونم شدت نورش رو کم یا زیاد کنم , و اینکه برای گرفتن پرتره تک نور سافت باکس بهتره یا چتر و مسائلی از این قبیل (میخوام بدونم با حدود 600 تا 700 چه مارکها و مدلهایی باید بگیرم)
    من قبلا یه دوربین canon 550d داشتم و طبق سفارش یکی از دوستان تصمیم گرفتم که بدون گارانتی بگیرم که الان به این نتیجه رسیدم که یکی از اشتباه ترین کارهای عمرم رو کردم چون دوربین بعد از 7 ماه مشکلی براش پیش اومد که بعداز تحقیقات فراوون فهمیدیم که داداش 7 سالم رفته سر کمدم و دوربین رو ورداشته و از دستش افتاده , دوربین رو 3 جای مختلف بردم برای تعمیر هر سه تا گفتن که حدود 1 تا 1.2 خرج داره که کلا بیخیالش شدم فعلا یه SX 260 HS دارم که میخوام فعلا با اون کار کنم تا یه دوربین خوب بگیرم
    در ضمن این عکسها رو هم خودم توی اون عکاسی گرفتم که سایزشون هم 50x70 و تخته شاسی 16 میل و با سافت باکس گرفتم (البته الان اسمش رو میدونم اون موقع نمیدونستم خود صاب مغازه بهشون می گفت "این پارچه سفیده" ) , سمت راستی خودم و سمت چپی برادر بزرگم
    ببخشید اگه زیاد حرف زدم , بازم منتظر محبت شما هستم
    ممنون

IMG_031df0.jpg

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

از همه دوستانی که زحمت کشیدن و وقت گذاشتن و جواب منو دادن ممنونم
    فکر کنم من منظورم رو بد رسوندم
    دوستان , اینطوری نبوده که یهویی صبح از خواب بیدار بشم و بگم خب من امروز می خوام برم عکاسی کنم
    من به مدت 1 سال توی یه عکاسی کار عکاسی و فتوشاپ انجام دادم ولی مشکل اینجا بود که صاحب عکاسی یه آدم 80 ساله بود که از جوونی بصورت تجربی عکاسی رو یاد گرفته بود و چیزی درباره عکاسی دیجیتال و تجهیزات جدید نمیدونست (درباره دوربین پولاروید و دستگاه چاپ آیرون دیسمون و ... تا 48 ساعت میتونست صحبت کنه ولی تجهیزات روز رو هیچی) , دوربین توی عکاسیمون هم دیجیتال بود و خودش بلد نبود باهاش کار کنه و فقط من باهاش کار میکردم , پس اینطوری نیست که کلا صفر مطلق باشم و هیچی از عکاسی ندونم , من فقط درباره تجهیزات عکاسی چیزی نمیدونم , مثلا فلاشی که لازم دارم رو میخوام بتونه دائم روشن باشه و از اینایی نباشه که یه لحظه فلاش میزنن و بعد تاریکی مطلق , و یا بتونم شدت نورش رو کم یا زیاد کنم , و اینکه برای گرفتن پرتره تک نور سافت باکس بهتره یا چتر و مسائلی از این قبیل (میخوام بدونم با حدود 600 تا 700 چه مارکها و مدلهایی باید بگیرم)
    من قبلا یه دوربین canon 550d داشتم و طبق سفارش یکی از دوستان تصمیم گرفتم که بدون گارانتی بگیرم که الان به این نتیجه رسیدم که یکی از اشتباه ترین کارهای عمرم رو کردم چون دوربین بعد از 7 ماه مشکلی براش پیش اومد که بعداز تحقیقات فراوون فهمیدیم که داداش 7 سالم رفته سر کمدم و دوربین رو ورداشته و از دستش افتاده , دوربین رو 3 جای مختلف بردم برای تعمیر هر سه تا گفتن که حدود 1 تا 1.2 خرج داره که کلا بیخیالش شدم فعلا یه SX 260 HS دارم که میخوام فعلا با اون کار کنم تا یه دوربین خوب بگیرم
    در ضمن این عکسها رو هم خودم توی اون عکاسی گرفتم که سایزشون هم 50x70 و تخته شاسی 16 میل و با سافت باکس گرفتم (البته الان اسمش رو میدونم اون موقع نمیدونستم خود صاب مغازه بهشون می گفت "این پارچه سفیده" ) , سمت راستی خودم و سمت چپی برادر بزرگم
    ببخشید اگه زیاد حرف زدم , بازم منتظر محبت شما هستم
    ممنون

IMG_031df0.jpg
    دوست عزیز الان تو این بازار با 600و700 چیزی نمیتونی بگیری البته فکنم یه شاخه بتونی 200 ژول بگیری.
    برای کنترل نورشم پشت خودش دیمر داره تا شدتتشو کنترل کنی.برای روشن بودن دائم هم میتونی استفاده کنی.چون داخلش دو تا لامپ داره یکی فلاش یکی برای نور دهی.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

ایمان جان تجهیزات عکاسی و نورپردازی خیلی زیادن
    از اونجا که بهرحال کار کردی می دونی که برای کار ساده و خونگی حداقل 2 شاخه نور لازم داری ( که قدرتش بسته به کار، فضای کار و نیازت داره - پیشنهاد می کنم قدرت فلاش ها را یکی در نظر بگیر ) - اما اگه با 3 شاخه کار کنی خیلی بهتره و دستت بازتر میشه
    برای هر هد مودیفایر های متنوعی می تونی استفاده کنی که اینم بسته به نوع کار و نوع نیازت به نور باید انتخاب بشه مثل سافت باکس-چتر-کاسه-اسنوت-بیوتی دیش- زنبوری که همه اینها در اندازه های مختلفی هستند و باید انتخابشون کنی و لوازم دیگه... که اول و آخرش باید با توجه به نیازت اونها رو انتخاب و تهیه کنی.
    پیشنهاد می کنم تما از فلاش متر استفده کن.
    فلاشها دارای لامپ مدلینگ هستند که بسته به نوع و مدل فلاشها می تونی تنظیمشون کنی که مداوم روشن باشند - هنگام شلیک فلاش خاموش بشند و بعد دوباره روشن باشند - کلا خاموش باشند.
    شدت نور فلاش ها با نور مدلینگ اکثر هد های موجود قابل تنظیم هستش و کم و زیاد میشه.
    در مورد سافت باکس و چتر خود من خودم ترجیح میدم نور اصلی بیوتی دیش باشه و نور مکمل سافت باکس چون کنتراست بهتری داره.
    از این مختصرتر نمی تونستم بگم

البته با 600-700 نمیدونم کاری بشه توی این شرایط کرد یا نه اما با این حال برای اینکه هم قیمت ها رو بدونی هم با شکل این مودیفایرها آشنا تر بشی از دوتا لینک زیر استفاده کن
    تجهیزات نورپردازی
    تجهیزات نورپردازی لوازم جانبی نورپردازی خانه عکاسان افرنگ

سعی می کنم یه فایل PDF هم برای آپ کنم و لینکش رو برای خصوصی می فرستم
    امیدوارم کمکی کرده باشم.

صفحه 45 از 69 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین