صفحه 48 از 69 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

دیروز همین کیت رو از تهران تلفنی قیمت گرفتم 1750
    عجیبه 500 فرق قیمت . اونم تو یه کیت !!!!!!!!

در ضمن یه فیلم آموزشی دیدم که توی اون عکسای portrait خیلی خوبی توی ساختمان فقط با reflector میگرفت .
    شاید برای پاییز که نور هم کمتر میشه بخرم .

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

دوستان سلام. دو تا سوال:
    من دو تا پایه و یه چتر نقره‌ای و یه سافت‌باکس 60x90 دارم. می‌خواستم برای اینها دو تا فلاش دوروبر 150 ژول بگیرم. چه مدلی پیشنهاد می‌کنید که قیمت مناسبی هم داشته باشد و از کیفیت مطلوبی هم برخوردار باشد؟ البته قیمت فاکتور خیلی مهمی است.
    دوم اینکه، اینها را داشته باشم و بخواهم به صورت تک تک چیزی در مایه‌های کیت 150 ژول S&S جور کنم، یه‌صرفه‌تر است یا این که صبر کنم تا چند وقت دیگر کیت را به صورت یک‌جا تهیه کنم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط AliShamshirian نمایش پست ها
    دوستان سلام. دو تا سوال:
    من دو تا پایه و یه چتر نقره‌ای و یه سافت‌باکس 60x90 دارم. می‌خواستم برای اینها دو تا فلاش دوروبر 150 ژول بگیرم. چه مدلی پیشنهاد می‌کنید که قیمت مناسبی هم داشته باشد و از کیفیت مطلوبی هم برخوردار باشد؟ البته قیمت فاکتور خیلی مهمی است.
    دوم اینکه، اینها را داشته باشم و بخواهم به صورت تک تک چیزی در مایه‌های کیت 150 ژول S&S جور کنم، یه‌صرفه‌تر است یا این که صبر کنم تا چند وقت دیگر کیت را به صورت یک‌جا تهیه کنم؟
    دوست عزیز پیشنهاد می کنم کیت تهیه بفرمایید. اینجوری قیمت خیلی به صرفه تر می شه براتون
    یکی از فروشگاه ها توی سایتش چند تا کیت معرفی کرده که از لینک زیر مشاهده کنید
    فلاش استودیویی - فروشگاه پیکسل
    AliShamshirian تشکر می‌کند.

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

دوستان تجهیزات زیر برای راهندازی استدیوی خانگی چطوره؟

Fon background black 3*6m

Fon background white 3*6m

Fon background gray 3*6m

Softbox 90*120cm 2pcs

Softbox 60*80cm

Flash Studio 150 Jules 3pcs

Remote control Giga T Pro

Tripod Benro
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    دوستان تجهیزات زیر برای راهندازی استدیوی خانگی چطوره؟

Fon background black 3*6m

Fon background white 3*6m

Fon background gray 3*6m

Softbox 90*120cm 2pcs

Softbox 60*80cm

Flash Studio 150 Jules 3pcs

Remote control Giga T Pro

Tripod Benro
    اینکه چه تجهیزاتی تهیه کنیم کاملا به نیازمون ژانری که در اون میخوایم کار کنیم داره.
    برای کار خونگی مسلما 3 هد با مشخصاتی که نوشتید کفایت می کنه.
    برای اصولی تر شدن و راحتی کار ÷یشنهاد میدم حتما فلاشمتر هم به این لیست اضافه شه.

تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    اینکه چه تجهیزاتی تهیه کنیم کاملا به نیازمون ژانری که در اون میخوایم کار کنیم داره.
    برای کار خونگی مسلما 3 هد با مشخصاتی که نوشتید کفایت می کنه.
    برای اصولی تر شدن و راحتی کار ÷یشنهاد میدم حتما فلاشمتر هم به این لیست اضافه شه.
    فلاش متر چیست؟

سید مهدی تقوی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

فلاش متر چیست؟

جناب تقوی وقتی نیاز دارید تا میزان شدت نور را به دقت تعیین کنید از ابزاری بنام نورسنج یا فلاش متر استفاده کنید.
    عملکرد کلی این وسیله مانند نورسنج دوربین است اما تفاوت هایی هم دارند. نورسنج دوربین نور بازتابیده از موضوع شما که در کادر قرار دارد را اندازه می گیرد ( نورسنجی غیر مستقیم ) اما نورسنجی مستقیم که بوسیله نورسنج های دستی انجام می شود به صورت مستقیم شدت منبع نور شما را اندازه می گیرد. مزیت نورسنجی مستقیم در همین است.
    فرض کنید موضوع شما بصورت کلی بسیار تیره یا بسیار روشن باشد ( مثل برف ) نورسنجی غیر مستقیم از روی برف که بصورت کلی کادر روشن است باعث می شود صحنه کمی تیره تر ثبت شود ( خطای نورسنج ) چرا که دوربین برنامه ریزی شده تا نورسنج را بصورت خاکستری میانه تنظیم نماید.
    چنانچه در صحنه ای نوسنجی مستقیم انجام گیرد چون منبع نور مستقیما مورد سنجش قرار گرفته دیگر تفاوتی بین تیرگی یا روشنی کلی صحنه وجود نخواهد داشت و نور بصورت دقیق ارزیابی می شود.
    فلاش مترها ( تصویر پیوست ) هم همین عملکرد را دارند و علاوه بر آن توانایی خوانش مستقیم شدت نور فلاش ها را.

شما با تنظیم حساسیت و سرعت مورد نیازتان بر روی فلاش متر این وسیله پس از پرتاب نور فلاش ها شدت آنها را مورد ارزیابی قرار داده و دیافراگم متناسب با آن را نمایش می دهد.

L308S-blue_1_thumb_mw_1383_h_564.jpg
    photographِer و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    جناب تقوی وقتی نیاز دارید تا میزان شدت نور را به دقت تعیین کنید از ابزاری بنام نورسنج یا فلاش متر استفاده کنید.
    عملکرد کلی این وسیله مانند نورسنج دوربین است اما تفاوت هایی هم دارند. نورسنج دوربین نور بازتابیده از موضوع شما که در کادر قرار دارد را اندازه می گیرد ( نورسنجی غیر مستقیم ) اما نورسنجی مستقیم که بوسیله نورسنج های دستی انجام می شود به صورت مستقیم شدت منبع نور شما را اندازه می گیرد. مزیت نورسنجی مستقیم در همین است.
    فرض کنید موضوع شما بصورت کلی بسیار تیره یا بسیار روشن باشد ( مثل برف ) نورسنجی غیر مستقیم از روی برف که بصورت کلی کادر روشن است باعث می شود صحنه کمی تیره تر ثبت شود ( خطای نورسنج ) چرا که دوربین برنامه ریزی شده تا نورسنج را بصورت خاکستری میانه تنظیم نماید.
    چنانچه در صحنه ای نوسنجی مستقیم انجام گیرد چون منبع نور مستقیما مورد سنجش قرار گرفته دیگر تفاوتی بین تیرگی یا روشنی کلی صحنه وجود نخواهد داشت و نور بصورت دقیق ارزیابی می شود.
    فلاش مترها ( تصویر پیوست ) هم همین عملکرد را دارند و علاوه بر آن توانایی خوانش مستقیم شدت نور فلاش ها را.

شما با تنظیم حساسیت و سرعت مورد نیازتان بر روی فلاش متر این وسیله پس از پرتاب نور فلاش ها شدت آنها را مورد ارزیابی قرار داده و دیافراگم متناسب با آن را نمایش می دهد.

L308S-blue_1_thumb_mw_1383_h_564.jpg
    تشکر جناب قدیمی عزیز.
    والا احتمالا شدت نور بر روی خوده فلاش قابل تنظیم هست و بقیه تنظیمات هم با دو سه شات حل میشه. به هر حال اگر واجب باشه میگیرم. قیمتش چطوریاست؟

سید مهدی تقوی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

تشکر جناب قدیمی عزیز.
    والا احتمالا شدت نور بر روی خوده فلاش قابل تنظیم هست و بقیه تنظیمات هم با دو سه شات حل میشه. به هر حال اگر واجب باشه میگیرم. قیمتش چطوریاست؟

توان فلاش ها مسلما از روی بدنه هدها قابل تغییر و تنظیمه. درسته که شما می تونید توان فلاش را کم و زیاد کنید اما چقدر باید کم یا زیاد کرد؟ استفاده فلاش متر دقیقا همینجاست!

برای اینکه به عکس نرمال برسید زمان زیادی را برای پیدا کردن قدرت لازم فلاشها باید صرف کنید و با آزمون و خطا و صرف وقت میشه اما خیلی خسته کنده خواهد بود. ( راستش 2-3 شات گاهی خیلی کمه برای رسیدن به نور مناسب )
    اگه دقت کرده باشید خیلی از آتلیه ها فلا شها شون رو یک سانت هم تکون نمیدند و یا روی زمین زیر فلاشها علامت گذاشتند که اگر خدای ناکرده تکون خورد بتونند به حالت تنظیم شده برگردونند.

من خودم جدا بدون این وسیله کار برام سخت میشه!

قیمت هم که اون قذیما 300 تومان بود و الان 950 ناقابل!
    photographِer تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1794

خیلی گرونه! انتظار قیمت 300-400 داشتم. تونستن میتونم اما سنگینه برام همچین هزینه ای. تشکر دوست گرامی بابت توضیحات

سید مهدی تقوی

صفحه 48 از 69 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 ... آخرینآخرین