صفحه 10 از 70 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 692
Like Tree1225تشکر

موضوع: نورپردازي استوديويي

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

سلام به همه دوستان خوبم .من ميخوام يه سافت باکس بخرم و براي عکاسي ماکرو از اجسام بيجان نياز دارم .اينو تو يکي از مجله هايي که لينک داده بوديد ديدم که براي گرفتن عکس از يه موتور اسباب بازي از يه سافت باکس بالاي سوژه استفاده کرده بود .من يه چنين چيزي ميخوام .يکم در مورد سافت باکس برام بگيد ايا اين منبع نوري دائم هستش يا نه بصورت فلاش کار ميکنه.منظورم اينه که ايا لامپ داره و دائما" روشنه يا نه مثل فلاش يه لحظه عمل ميکنه و بعد خاموش ميشه.؟؟؟ سايزش چي استانداردش چيه ؟؟؟ اونواع مختلفش چي هستن و اگه لينک خوبي در زمينه انواعش داريد بهم معرفي کنيد. بنظرتون من چي بخرم .التون خوبه ؟؟؟ چه سايزي و چه قيمتي .خلاصه يه سافتباکس خوب بهم معرفي کنيد. اهان داشت يادم ميرفت دوستان قدرت نوري منبع نورشون هم با هم فرق داره .؟؟؟
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

دوست عزیز سافت باکس یک دیفیوزر هستش که نور رو نرم میکنه و سایه رو کم . که معمولا سر فلاش هایی که شما مد نظرت هستش نصب میشه و مدل و سایز های مختلفی هم داره که بنا به سایزش اسمش هم تغییر میکنه . البته واسه نور دائم هم میشه از سافت باکس استفاده کرد و.لی اصل کار مال فلش هستش و دیفیوز کردن نور و از بین بردن سایه تا حد زیاد و برای این کار که شما گفتی چندین راه وجود داره که یکیش استفاده از دو یا چند سافت باکس هستش . من خودم آلتون دارم و راضی هستم ( فلاش )
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

قيمتش چنده بابا يکي يه سايز و قيمت بهم بده .ممنون .براي رو فلاش نميخوام در واقع هيزي بابا هيزي ميخوام قيمتش چنده چه سايزهايي داره .مال خودتون رو معرفي کن و اگه امکان داره چندتا عکس ازش برام بذار.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر همراه kamikam آواتار ها
    تشکر کرده
    0

عزیز من هیزی همون سافت باکسه !!! شما خودشو زیاد ناراحت نکن .! قیمتش هم بسته به سایزش متفاوته . از 40 شروع میشه تا به بالا ... ولی شما همون 50 تا 80 حساب کن واسه سایز کوچیک
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Kambiz akhbari : http://www.kamikam.com
    Nikon D70] -Lens: AF-S NIKKOR 18-70 1:3.5-4.5G ED]
    Panasonic FZ20 - Sony Cybershot F 717 - 3 Studio Flash ( Alton ) with softbox ) - Lowepro Case EX 140 - Tripod : SLIK U 9800

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

dppctuerسلام
    حق با آقای اخباری است هیزی همان سافت باکس می باشد من سه نوع 1 -هشت ضلعی 2- مستطیل 3- مربع ان را دیده ام
    من نوع مسطیل ان را دارم و می توانی عکس ان را در صفحه 8 همین تاپیک ببینی (استودیو عکاسی من ) شما برای دیدن یا گرفتن قیمت وسایز می توانی با شماره 33910427 نمایشگاه التن در باب همایون پاساژ ایران پگاه مراجعه کنید
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد arasoft آواتار ها
    تشکر کرده
    6

کامبیز عزیز خیلی خوشحالم که اومدی اینجا .....

تشکر کرده
    13944

شما که اینجا عکسی نمی گذارید اینجا را فقط دوستان سر می زنند و مشاهده می کنند اقا آرش حداقل شما یک نظری بدهید
    (کنتراستی .کادری. نوری ...........)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من اصولا در این موارد اصلا دقیق نیستم و تجربه خوبی در نقد عکس ندارم...
    ولی در این یه مورد یه چیزایی میگم... و سعی میکنم دفعه آخرم باشه که اظهار نظر در مورد عکس میکنم!

1- روی موها باید نورپردازی بشه به گونه ای که سر کاملا از پس زمینه جدا بشه...
    2- نور به شکل نامنظمی روی بک گراند پراکنده شده... احتمالا مشکل میتونه از ناهمواری پارچه باشه ...

که باید با فتوشاپ و یا نورپردازی صحیح این اشکال برطرف بشه...

3- دستهای سوژه کاملا بزرگه که توی ذوق میزنه.... این اشکال به گمان من میتونه از نزدیکی شما به سوژه بوجود اومده باشه... هر چه از سوژه دورتر باشید نتیجه بهتری خواهد گرفت... اگر هم من اشتباه میکنم و دستهای این دختر خانم بخاطر سن و سال رشدشون بزرگ هست باید فرمی قرار داده میشد که در پیش زمینه روی نقطه طلایی کادر شما قرار داده نشده باشه...

4- دسته های صندلی هیچ چیزی به عکس شما اضافه نکرده و به نظر من ضعف عکس شماست....

اینا چیزایی بود که همینجوری به نظرم رسید...
    M. Beyrami و MohammadH تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    13944

آرش خان سلام
    اتفاقا من می دونستم که حتما دوستان روی نور با لا سر نظر مثبت تری دارند بخاطر این من همان موقع با نور بالا سر هم عکس گر فته بودم اما به نظرم می امد که بدون نور بالاسر قشنگتر است بخاطر همین عکس با نور بالا سر هم می گذارم .
    ناهمواری روی بگراند فکر کنم بخاطر نور فلاشها است البته اگر فکر کنم اگر سیاه تخت شده بود ایجاد فضای منفی می کرد . در باره ی دست های سوژه و دسته صندلی هم کاملا موافقم .و اما ................
    آقا ارش گل ما که از عکاسی هیچی بارمون نیست در موردعکسهای مردم نظر میدیم شما آقا آرش جای خود دارید
    باور کن اقا آرش نکاتی که شما گفتید به کار من خیلی کمک می کنه . با تشکر از نظرات شما دوست عزیز اسد
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg mn-1.jpg‏ (27.2 کیلو بایت, 347 بازدید)
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

چند مورد....
    1- اینکه درست ! عکاس آرایشگر نیست! ولی لازمه تذکر بده که مثلا سوژه (یا مادر سوژه!) موها رو صاف کنه و یا احیانا کمی خیس و صاف! یا جناب مدل سیبیل هاشون رو مرتب نمایند... موی روی پیشانی .... هر چیزی که در عکس خودش رو بد نشان میدهد رو عکاس باید خوب ببینه... نه اینکه در مورد مدل مو ؟ یا لباس طرف.. اما چیزهایی میتونه به عنوان اشکال مطرح بشه.... مثل موهایی که الان روی هوا تاب میخورن....

نور بالای سر شما میتونه کمی عقب تر بره... که خطی روی سر بندازه .... نه اینکه کل سر رو روشن کنه... البته بسته به سلیقه شما....

نور روی پس زمینه باید حالت مرتبی داشته باشه.... لازم نیست حتما بک گراند کاملا مشکی باشه.... بلکه نیاز به وجود نظم داریم... میتونه مثلا مرکز روشن تر باشه.... نور بصورت هلال پخش بشه و یا هر چیزی... من در اینجور موارد بیشتر روی فتوشاپ کار میکنم تا خود نورپردازی.... وقت کمتری میگیره....
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 10 از 70 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 ... آخرینآخرین