صفحه 24 از 51 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

کاوه جان الان در این محیط 5*5 نحایتا 4*4 . فلاش های 500 پروفوتو خوبند؟ با کاهش قدرت ردیف هست؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkk نمایش پست ها
    کاوه جان الان در این محیط 5*5 نحایتا 4*4 . فلاش های 500 پروفوتو خوبند؟ با کاهش قدرت ردیف هست؟
    به نظرم کافی و شاید هم زیاد باشند.اگر فلاشی ( با هر قدرتی ) در دسترس داشتید دقیقا عرض می کردم که چگونه تست کنید که آیا کافی است و یا خیر.

اما به نظرم کافی است.

برای یک محیط کوچک زیر 50 مترمربع به نظرم دو شاخه 400 تا 500 و یک شاخه 200 تا 300 بسیار کافی و شاید هم زیاد باشد.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

سلام
    ببخشید دارم درس پس میدم
    من این صحبت شما رو متوجه نمیشم
    اگر اشتباه نکرده باشم جناب محبی یا دیگر دوستان چند باری بحث کردن در مورد ابنکه اصولا قدرت فلاش ربط زیادی به اندازه استدیو یا اتاق نداره چون شما نمیرید فلاش رو 6 متری سوژه به فرض قرار بدید ..
    چیزی که بیشتر مهمه نیاز شما هست و این که فلاش شما قابلیت کم کردن قدرت رو همینطور که اقای قبادی فرمودن داشته باشه .
    باز هم اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنند.
    ممنون

تشکر کرده
    14101

ببینید برای جاهای خیلی کوچک خرید فلاش های پر قدرت و بخصوص آنهایی که در حدود 6 استاپ کاهش نور دارند معقول نیست.برعکس اش کمتر صادق است اما گاهی آن نیز به چشم می آید .یعنی خرید فلاش های کم توان در جاهای بسیار بزرگ.

یکی از اصول اصلی و مهم هنر و دانش نورپردازی این است که بدانیم فلاش را کجا و در چه فاصله ای از سوژه قرار دهیم.موضوعی که متاسفانه بسیاری اصلا اطلاعی از آن ندارند و فقط بر روی تجربه جای فلاش را انتخاب می کنند.

مورد بعدی هم اینکه قدرت را چقدر و چگونه انتخاب کنیم.که آن هم از موضوعات بسیار مهم است
    Daruosha، M. Beyrami و saadi126 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

کائه جان ممنون از راهنمایی
    برای حرف اخر به نظر شما برای محیط 5*5 یا 6*6 فلاش profoto d1 500 انتخاب خوبی است؟ برای کار های پرتره . ( همراه با سافت باکس و بیوتی دیش ) 2 شاخه فلاش...

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkk نمایش پست ها
    کائه جان ممنون از راهنمایی
    برای حرف اخر به نظر شما برای محیط 5*5 یا 6*6 فلاش profoto d1 500 انتخاب خوبی است؟ برای کار های پرتره . ( همراه با سافت باکس و بیوتی دیش ) 2 شاخه فلاش...
    بله مناسب است
    M. Beyrami، SinaVT و babakkk تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

دوستان به جای سافت های پروفوتو می خوام . cL بگیرم. خوبه؟ چه سایزی بگیرم اکتا باکس رو؟ 120 یا 90 ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    25

Post انتخاب محل مناسب از بین دو گزینه

• سلام دوستان . خوب هستید ؟ یک سوال داشتم _ (این صرفا" یک سوال نیست برای تکمیل اطلاعات عمومی خودم، در اصل به این مشکل برخوردم و راهنمایی لازم دارم اگر مثل ه همیشه لطف شما شامل حالم بشه)
    من در آینده ای نزدیک (شاید تا چند ماه دیگه) قصد راه اندازی یک آتلیه عکاسی دارم – و شروع کارم تو همین چند روز آینده ، به طوری که تصمیم دارم یه جایی رو برای خودم دست و پا کنم ، و فعلا" چند وقتی شاید یک شاید دو سالی رو خودم و حالا یکی دونفر کمک ، فقط کار عکاسی پرتره (و در اواخر این مدت عکاسی کودک) انجام بدم . دوربین و لنز دارم. (که از طریق دوستانی که تو همین انجمن راهنمایی کردن ، فهمیدم که چی باید بخرم و پس فردا که تعطیلات تموم شه ، اگر خدا بخواد دوربین رو خواهم خرید.)
    در مورد نورپردازی ، تجربه کار با ست نورپردازی 150 ژول التون ، به تعداد 3 شاخه فلاش که 2 تا سافت باکس و 1 چتر و شیدر و غیره و ذلک ..رو دارم. تقریبا" از 2 سال پیش که این لوازم رو خریدم به طور جدی تو خونه باهاشون کار کردم _ فون 3 * 5 متری سه رنگ سفید و مشکی و طوسی_ از نوع پارچه ای و خارجی_ که روی این نگهدارنده های زنجیری (اسمش رو از خودم در آوردم) نصب میشه رو هم به لوازم اضافه کنید. به علاوه یه 3 پایه حرفه ای _ که خوب اینها فقط مناسب خونه بودن به نظرم. یعنی برای وقتی که محیط کارم یه خرده حرفه ای میشه رفتم یه ست برانکالر دیدم و تصمیم دارم بخرم. که جای بحثش اینجا نیست.
    واسه محل آتلیه ،
    اول اینکه میتونم از یه زیر زمین به ابعاد 16.5 * 18.5 متر (برابر حدود 300 متر مربع) به ارتفاع سقف 288 سانتیمتر دقیق و مشخصات کلی که میگم: اینکه این زیر زمین زیر یه دبیرستان پسرانه است، (از نظره دبیرستان مشکل ندارم چون مستاجره خودمون هستند.) فکر میکنم 9 یا 10 تا پله میخوره میره پایین. ابعادی که گفتم دقیقا" همونطوریه ، بدون قناصی ، بدون تو رفتگی یا زاویه . یک تیکه مستطیل شکل ، کف موزائیک هست . دیوارهای سنگ شده که بعدا" واسه تغییر دکوراسوین باشگاه بیلیارد از این سیمان ها که برق میزنن مالیدن رو سنگها. سقف خیلی کثیف نیست. و آهان. موتور خونه هم تو همون زیر زمینه ولی تو یه گوشه از زیر زمین و داخل اتاقی که کاملا" عایق بندی شده چه حرارتی چه صوتی (جاش طوریه که من مراسم نامزدی 3-4 تا از دوستانم رو توش با 250 نفر مهمون گرفتم) یعنی در کل تمیزه. مهمترین نکته اش اینه که بابت استفاده از این جا قرار نیست پول پیش و اجاره بدم.
    دوم اجاره یه واحد اداریه تو یکی از مناطق یه خرده بهتر شهر (نسبت به بالاییه که تو میدان رسالت ه) ، مثلا" سید خندان یا تهران پارس یا یه همچین جاهایی. به مساحت فکر میکنم 80 متر ، و با موقعیت خاص اداری که همه میدونید چه طوریه . اگر بخوام میتونم قرار داده مستاجره فعلی زیرزمین رو تمدید کنم (یعنی از پدرم بخوام که تمدید کنن ) و همون پول پیش و اجاره رو (حدود 15 میلیون پیش و 1200000 تومان اجاره) بدم بایت اجاره ملکی که صحبتش رو میکنم.
    • آهان تا یادم نرفته . اینکه مستاجر فعلی زیرزمینی که گفتم ، اگر قراردادش رو تمدید کنه با اینکه زیر زمین از دستم در میاد ولی یه مزیته واسم. چرا که مستاجرش کار رویه کوبی مبل انجام میده . و این رو هم بگم اینقدر کارش درسته که تمام کارهاش یا صادر میشن یا به فروشگاه هایی مثل اکسیر و ... فروخته میشه. واسه همین واسه دکوراسیون خیلی میتونه مفید واقع بشه. اگر کسی خواست پی ام بده تا آدرس بدم بیاد اینجا خودم میبرم معرفیش میکنم.
    جواز هم نمیخوام بگیرم واسه سه چهار سال اول. چرا که سه چهار سال اول قرار نیست به اونجا هیچ عنوانی مثل استودیو یا آتلیه اطلاق بشه. چرا که اگر یه روزی شاید بعد از سالهای طولانی خودم عکاس شدم دلم نمیخواد ببینم هر ننه قمری به واسطه داشتن ملکی که 2تا فلاش چیده توش ، بیاد جلوم ادعا کنه که آتلیه راه انداخته و خودشم عکاسه ! واقعا زور داره فکرش رو که میکنم. از این جهت فقط میخوام این کارهایی که تو خونه انجام میدم رو ببرم بیرون از خونه. ضمن اینکه هنوز به درک درستی از عکس و عکاسی نرسیدم. یعنی خوب عکسهایی که میگیرم واقعا" برابری میکنه با خیلی از آتلیه هایی این شهر (!) ولی از اونجایی که دوست داشتم همیشه توی کارم پیشرفت کنم ، معتقدم این پیشرفت چند تا لازمه داره. گذشته از پشتکار و تجربه و اینا (که هیچ کدومش رو کامل ندارم) فکر میکنم درک درستی باید داشت از این کار تا تو راهی که جلوی روی آدم قرار میگیره ، از موانع بگذری. در غیر این صورت تجربه و پول و امکانات و همه اینها میتونه در یک بازه زمانی کوتاه یا (اگر بدشانس باشید) بلند مدت ، فدای اون درک نداشتتون از این هنر بشه.
    با اینکه گرفتن جواز توسط یکی از اقوام خیلی خیلی راحته واسم ولی قصد این کار رو ندارم. (یکی از عکاس های تراز اول کمیته ملی المپیک_که هر سری واسه المپیک و جام جهانی میفرستنش خارج از ایران. حدود 36 سال سابقه عکاسی دارند ایشون_ آقای قاسم محمدی_ شوهر خاله بنده!)
    << از اینکه شکست بخورم تو این کار خیلی میترسم. (به خاطره مخالفت های پدرم ) واقعا" چیزی بلد نیستم ولی پشتکارم خوبه و علاقه دارم . سعی میکنم یاد بگیرم. شاید واسه شروع این خیلی بزرگتر از قد من به نظر برسه ولی خوب دلم میخواد شانسم رو امتحان کنم.
    حالا چی کار کنم ؟؟
    مرسی از راهنمایی هاتون پیشاپیش . حق پشت و پناهتون__________________________________________________ ______________

Email: bahramn983@gmail.com

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

اول اینکه این مورد رو می تونستید درتاپیک سوالهای عمومی هم مطرح کنید و نیازی به تاپیک اضافی نبود .

و با تمام مواردی که فرمودید مشکل شما بیشتر نبود تجربه کافی هست دراین مورد بهتره با یک عکاس اتلیه مشورت کنید و دو سه ماه دریک اتلیه عکاسی تجربه کسب کنید .
    حال این مورد بسته به میزان یادگیری شما می باشد

بی گداربه اب زدن و عجله کار درستی نیست که این مورد می تواند باعث شکست فوری شما شود .

و اگر خواستید زیرزمین را برای اینکاردرنظر بگیرید یک مشکل بزرگی که دارید این هست که شما برای شناخته شدن دران محل نیاز به زمان دارید و این مورد با گذرزمان شاید خوب شود و شاید بد ولی با فرمایشات خودتان که دوسه سال رابرای این کار درنظر دارید بعد دوسه سال شما کلا از این محل خواهید رفت پس نتیجه دوسه سال شما نیز از بین می رود .

حال اجاره و رهن محلهای با اجاره بهای زیاد نیز خود مشکل دیگریست که ایا فردی باتجربه شما قادربه پرداخت این اجارهها می باشد یا نه یعنی توان بازپرداخت و سود با این اجارههای سربه فلک کشیده را دارید یا نه .
    فکرکنید روزی چند مشتری خواهید داشت بعد میزان دخل و خرج و پول برق و تلفن و اگر شد اب و دارایی و شهرداری و ..... ببینید بعد این همه خرج و مخارج باید چند مشتری داشته باشید که جواب این همه هزینه را باید بدهند .
    پس کلاشما می توانید هردومحل را انتخاب کنید
    یک = محل کار کمی پرت و بزرگ بدون اجاره و بدون مجوز و با مشتری و درامد نسبتا کم و موارد دیگر
    دو = محل کار پررفت وامد شاید کمی کوچک بااجاره سنگین وبا مجوز حال اینکه مشتری زیاد باشد ونباشید این مورد را نمی توان گفت ولی مطمینا مشتریش بیشتر از زیرزمین خواهد بود و مسایل دیگر که الان حضورذهن ندارم .
    حال تفاوت که این دو مورد دارند بعد از یک یا دوسال باید اجاره را تمدید کنید ویا درپی مغازه دیگر و شروع دیگر باشید که این مورد تا محل مناسبی پیدا نکنید یا باید پول زیادی بپردازید و یا باید از این محل به محل دیگر و مغازه دیگر بروید
    به هرحال گزینه استفاده از زیرزمین مناسبتر و بهتر به نظر می رسد چون هزینه زیادی هم ندارد و هم مجبور نیستید مجوز بگیرید و سرسال فکر تمدیدباشید که اگر نشد باگفتن یک ماه وقت داری مغازه رو خالی کنی ، هرروز خیابانهارو مترکنی و هزار دردسر دیگه ....

هرچی باشه کسی نمی تونه اذیتت کنه و صدتاهم حرف از پدرت بشنوی بهترازاینکه جلوی صاحب مغازه یا ملک دولاوراست بشی که چرا یک روز اجاره دیر شده .
    واگه بتونی عکسهای خوبی رو تحویل بدی می تونی رواین هم حساب کنی که ، بعد از مدتی مشتری جمع کنی و به نوعی شناخته شده بشی .

با ارزوی موفقیت دراین کار برای شما
    Nima Sadigh، M. Beyrami، Mazy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    من بیشتر این بیست و چند صفحه رو خوندم و یه چیزایی دستگیرم شده ولی باز هم سوال دارم

هشت سال هست که با دوربین دیجیتال کار میکنم...الان هم به خاطر کارم منتقل شدم یکی از مراکز استانها..تو این یک سالی که اینجا بودم و کار خیلی از آتلیه های اینجا رو دیدم مطمئن هستم که با زدن یک آتلیه خوب میتونم موفق بشم ( البته خیلی از کارهام رو بچه های تهران و همین جا دیدن و از این کاری که میخوام انجام بدم حمایت کردن)

تو آتلیه هم پرتره و فشن و عروس میخوام کار کنم ( فضای باز هم کار میکنم )

فتوشاپ هم خوب بلدم

یه سیستم حرفه ای برای ادیت کردن دارم

تا 15 تومن میتونم سرمایه گذاری کنم

سوالهایی که دارم :

مجوز که مشکلی ندارم..به راحتی میتونم بگیرم

دوربین کنون میخوام ( احتمالا 60 دی) لنز نمیدونم چی بگیرم براش

یه زیرزمین 70 متری میخوام اجاره کنم

ما بقیش رو شما استادان راهنمایی کنید ممنون میشم .. البته بیشتر دوستام عکاس هستن و پیشنهادهایی هم دادن ولی میخوام بی گدار به آب نزنم و از راهنماییهای شما هم استفاده کنم و یه جمع بندی واسه خودم داشته باشم تا بتونم تا سه یا چهار ماه دیگه کارمو شروع کنم

البته این رو هم بگم که روی فون و دکور مانور زیادی میخوام بدم

اگه مارک و قیمت هم بهم بدید که شرمندم میکنید...قیمتهایی که اینجا خوندم اکثرا قدیمی هستن

با تشکر

صفحه 24 از 51 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین