صفحه 25 از 51 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر جديد Ryan آواتار ها
    تشکر کرده
    19

سلام بر اساتید
    من یک ست فلاش برای عکاسی کودک، پرتره وفشن(Fashion) می خواهم بگیرم. فروم را هم تا انجای که می تونستم خوندم ولی هنوز سوالاتی دارم که امیدوارم اساتید محترم کمکم کنند.
    دوربینم Nikon D7000 + 18-200 Nikkor هست وفکر میکنم تا 2,000,000 تومن برای فلاش کافی باشه.
    می خوام از کودکان در میان اسباب بازیهای حتی بزرگتر از بچه ها در آتلیه عکس بگیرم. فکر میکنم که هیچ سایه ای در این سوژه نباید باشه. نیاز نورپردازی عکاسی Portrait و Fashion هم که معلوم هست. امکان خرید از کانادا را دارم ولی فکر میکنم که خرید از داخل هم ارزانتر باشد هم با گارانتی هم راحتتر.
    لطفاٌ بفرمایید که
    1. به چندتا فلاش (مثلا لانه زنبوری، سافت باکس، چتری، Snoot، Beauty Dish و غیره) با چه قدرتی (با توجه به لنز بلندم و دوربین) نیاز دارم. چه brandی؟
    2. تجهیزات دیگر مثله رفلکتور، Trigger، پایه و غیره

با سپاس
    رایان

در باره من http://forum.akkasee.com/members/18733.html

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    در طول مدتی که پیگیر درخواست جواز استدیو بودم(که هنوز هم هستم) تجارب کوچکی بدست آمد که شاید برای دوستان هم مفید باشد.

- در مورد مکان حتما باید دارای سند تجاری یا اداری بوده و اگر محل در خیابان اصلی قرار دارد(داخل آپارتمان یا پاساژ نیست) 300 متر حدود صنفی را باید رعایت کرد(در این فاصله استدیو دارای جواز دیگری نباید وجود داشته باشد)
    - حداقل مساحت مورد نیاز برای فروشگاه 12 متر و برای آپارتمان حدود 30 متر است.(در مورد مساحت آپارتمان مطمئن نیستم ولی در همین حدود است)
    - اسم انتخابی حتما باید فارسی بوده و قبلا مورد استفاده یک استدیو دارای جواز قرار نگرفته باشد.(لیست اعضاء اتحادیه در سایت اتحادیه موجود است)
    - اگر در خود استدیو (محلی که عکس در آن گرفته می شود) پنجره وجود داشته باشد باید حتما مشجر شود.
    - در استدیو میتوان از عکسهای چاپ شده عروس و داماد استفاده کرد ولی سوژه عکس نباید خیلی وضعیت نامتعارفی داشته باشد و حتما باید یک اجازه نامه کتبی با مشخصات کامل از داماد گرفته و در استدیو نگهداری کرد تا مشکلی پیش نیاید.
    - اگر شخص درخواست دهنده دارای مدرک فنی حرفه ای یا دانشگاهی مرتبط باشد نیازی به شرکت در امتحان اتحادیه ندارد و در غیر این صورت باید یک امتحان برای عکاسی و یک امتحان هم برای فیلمبرداری بدهد که ظاهرا منبع امتحان ثابت نیست و بسته به شخصی که اتحادیه برای گرفتن امتحان تعیین میکند دارد.
    امکان این هست که فقط در امتحان عکاسی شرکت کرد ولی در این صورت نمیتوان درخواست کارت فیلمبرداری کرد.
    - اتحادیه به قیمت گذاری کارها کاری ندارد.به قول آقای بازرس کار خوب بکنید و پول خوب بگیرید.

مدارکی که تا کنون از سوی اتحادیه خواسته شده است:

در مرحله اول:
    - اجاره نامه یا سند مالکیت ( در اجاره نامه حتما باید قید شده باشد که ملک برای راه اندازی استدیو عکاسی و فیلمبرداری اجاره شده است)
    - کپی برابر اصل صفحات سند مالکیت (تا آخرین صحفه ای که نقل و انتقال انجام شده است)
    - کپی وکالت نامه وکیل مالک (اگر اجاره نامه را وکیل صاحب ملک امضا کرده باشد)
    - پایان کار ملک
    (شخصی که در اتحادیه کامل بودن این مدارک را تایید میکند فقط دوشنبه ها ساعت 2:30 در محل اتحادیه حضور دارد)

در مرحله دوم (بعد از تایید محل توسط بازرس اتحادیه)
    - سه سری صفحات کامل شناسنامه
    - سه سری کپی از پشت روی کارت ملی،کارت پایان خدمت
    - دو سری کپی از مدرک تحصیلی
    - اقرار نامه شرکا برای رضایت دریافت جواز توسط یکی از آنها. که اقرار نامه باید در دفتر اسناد رسمی گواهی امضا شود.(این مورد فقط برای املاکی هست که به صورت شراکتی اجاره شده است یا مالک آن چند نفر هستند)
    - هجده عدد!! عکس 3×4

هزینه های دریافت جواز ( تا این مرحله)
    30 هزار تومان برای درخواست بازرسی
    455 هزار تومان بعد از تایید بازرس
    ظاهرا هزینه دریافت هر کارت فیلمبرداری هم 40 هزار تومان است.

فعلا فقط همین موارد به فکرم رسید.

پ ن:شاید بهتر باشد یک تاپیک برای راهنمایی در مورد دریافت جواز و موارد مرتبط با آن ایجاد کرد.
    ویرایش توسط M.Mobin : Monday 5 September 2011 در ساعت 00:37
    A_Maddah، Daruosha، reza_Bahman و 42 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

ممنونم از راهنماییتون.

كاربر همراه Hamid.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1261

سلام و عرض ادب
    جناب آقای مبین خیلی ممنون از توضیحاتتون، بنده هم در شرف گرفتن جواز از سوی اتحادیه هستم، اما چند سوال برام وجود داره که ممنون میشم دوستان پاسخ بدن...

شخصی که داره ملک رو به ما اجاره میده متاسفانه اصرار زیادی داره که ما حتما جواز کار رو بهش نشون بدیم تا خیالش راحت شه، اما متاسفانه صدور جواز چندین ماه طول میکشه، سوالم از شما دوستان اینه که بعد از تشکیل پرونده و تایید جا از سوی بازرس، ما فعالیت کاریمون رو به صورت مجاز از کِی میتونیم شروع کنیم؟ یعنی تا صادر شدن و آماده شدن جواز آیا تاییدیه ی موقتی به ما داده میشه تا بتونیم فعالیتمون رو توی اون ملک شروع کنیم؟

درود
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    حمید رضا مهری
    --------------------

Canon 5D Mark III + Canon 24-70 f4 L + Canon 70-200 f4 IS L + Tamron 85 f1.8

تشکر کرده
    13645

شما از زمانی که ملک را اجاره میکنید میتوانید کار خود را شروع کنید.
    گرفتن جواز چند ماه طول میکشد.
    M. Beyrami و Hamid.M تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

شخصی که داره ملک رو به ما اجاره میده متاسفانه اصرار زیادی داره که ما حتما جواز کار رو بهش نشون بدیم تا خیالش راحت شه، اما متاسفانه صدور جواز چندین ماه طول میکشه، سوالم از شما دوستان اینه که بعد از تشکیل پرونده و تایید جا از سوی بازرس، ما فعالیت کاریمون رو به صورت مجاز از کِی میتونیم شروع کنیم؟ یعنی تا صادر شدن و آماده شدن جواز آیا تاییدیه ی موقتی به ما داده میشه تا بتونیم فعالیتمون رو توی اون ملک شروع کنیم؟
    اول شما باید به مالک اصرار کنید که تمام مدارک لازم را در اختیار شما قرار دهد! پایان کار- مدرکی که نشان دهد ملک سند اداری دارد یا به زودی خواهد داشت - کپی مدارک شناسایی مالک . . . - همین ها رو که از طرف بخواهید جا می رود! نرفت؟ بروید اتحادیه درخواست" بازرسی بدون ایجاد حق " بدهید. بازرس از اتحادیه میاد ملک رو می بینه (به عنوان ترفند شماره تلفن مالک رو هم توی فرم وارد کنید! بازرس معمولاً قبل از آمدن تماس میگیره البته ممکنه هم نگیره و فقط بیاد محل رو ببینه و بره) و اتحادیه به شما اعلام میکنه که اصلا به اونجا ( بر فرض درست بودن مدارک) جواز می دهند یا نه. به مالک هم بگویید اگر خیلی نگران هستی برو اتحادیه استعلام کن صدور جواز طول میکشه. ببخشید ساده میگم اما شما آنقدر از مالک مدارک بخواهید و ابراز نگرانی از درست نبودن مدارک و کم و کسری بکنید که طرف بگه عجب اشتباهی کردم گفتم جواز! و سعی کنید شرط کنید که اگر جواز تایید نشد ما ملک را پس می دهیم. (که البته اغلب طرف قبول نمی کند)

اما حواستان باشد ملک را اجاره نکنید بعد ببینید حدود صنفی رعایت نشده و جواز نمی دهند . . . درد سر میشه.
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 10 December 2011 در ساعت 13:17
    MAHosseini، Rouzbeh Ehsani، M. Beyrami و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Hamid.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1261

ملک سندش اداریه و توو یه آپارتمان توو یه کوچه ی فرعی هست، به خاطر همین فکر نمی کنم زیاد روی جا بازرس بخواد گیر بده. یه دوستی که توو اتحادیه آشناس گفت یه چیزی نزدیک به یک ملییون میگیره و همه کاراشو ردیف می کنه، اما پرس و جو که کردم دیدم دلیلی نداره همچین پولی رو بدم چون فکر میکنم روو همون روال عاددی و قانونیش میشه جلو رفت.. در غیر این صورت چاره ی دیگه ای نیست جز خرج کردن همون یک ملییون!
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    حمید رضا مهری
    --------------------

Canon 5D Mark III + Canon 24-70 f4 L + Canon 70-200 f4 IS L + Tamron 85 f1.8

تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid.M نمایش پست ها
    ملک سندش اداریه و توو یه آپارتمان توو یه کوچه ی فرعی هست، به خاطر همین فکر نمی کنم زیاد روی جا بازرس بخواد گیر بده. یه دوستی که توو اتحادیه آشناس گفت یه چیزی نزدیک به یک ملییون میگیره و همه کاراشو ردیف می کنه، اما پرس و جو که کردم دیدم دلیلی نداره همچین پولی رو بدم چون فکر میکنم روو همون روال عاددی و قانونیش میشه جلو رفت.. در غیر این صورت چاره ی دیگه ای نیست جز خرج کردن همون یک ملییون!
    آپارتمان داخل ساختمان حدود صنفی ندارد.حتی اگر داخل ساختمان همکاری دیگری نیز باشد.
    فقط همانطور که جناب میلانی گفتند سعی کنید تمام مدارک مورد نیاز را از مالک در هنگام قولنامه دریافت کنید.

نیازی هم به پرداخت پول نیست.همان روند قانونی را طی کنید.
    mreza1001، M. Beyrami و Hamid.M تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

سلام.دوستانی که از چم وخم کار اطلاع دارن.من یک خونه ی 2 طبقه دارم .آیا می تونم از یکی از طبقات به عنوان محل کار و از یکی به عنوان منزل مسکونی استفاده کنم.یعنی می تونم مجوز بگیرم.

تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط rezanazemi87 نمایش پست ها
    سلام.دوستانی که از چم وخم کار اطلاع دارن.من یک خونه ی 2 طبقه دارم .آیا می تونم از یکی از طبقات به عنوان محل کار و از یکی به عنوان منزل مسکونی استفاده کنم.یعنی می تونم مجوز بگیرم.
    باید سند ملک اداری باشد.
    rezanazemi87 تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 25 از 51 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین