صفحه 26 از 51 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان و حرفه ای های عزیز
    من فوق لیسانس کامپیوتر هستم و در دانشگاه تدریس می کنم. هرچند تجربه حرفه ای در زمینه عکاسی ندارم ولی علاقه شدیدم به عکاسی منو بر آن داشته که یک استدیو عکاسی برپا کنم. به چند استدیو که پولم خوب درمیارن سر زدم و حقیقتا به این نتیجه رسیدم که از منی که خیلی تجربه ندارم تو زمینه عکاسی و ادیت عکس ضعیفترن. من خودم یه نیکون پی 80 دارم و عکسهای زیادی هم گرفتم که مثلا تو فیسبوک کامنتهای زیادی گرفتن از دوستان مبنی بر زیبا بودن. حالا می خام یه نیکون دی 3100 یا کنون 550 دی بگیرم. تو این یک ماه اخیرم تو این سایت و جاهای دیگه کلی مطلب در مورد دوربین دیجیتال و لنز و نورپردازی خوندم و کلی یاد گرفتم. تو زمینه فتوشاپ هم بی تجربه نیستم و میتونم عکسها رو ادیت کنم و گلیمم رو از اب بکشم بیرون. و باتوجه به شناختی که از خودم دارم هر مطلبی رو با یکبار آموزش فرا می گیرم. البته قصد برپایی یه آتلیه به همراه یکی از دوستانم رو دارم که شرایطش مثل خود منه و حدودا 10 تا 15 میلیون هم بودجه داریم. با همه این تفاسیر لطفا من رو راهنمایی کنید که این کار رو انجام بدم یا نه. اگر آره از کجا شروع کنم و اگر نه چه پیش نیازهایی لازمه. ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    380

سلام
    میخواستم اطلاعاتی در مورد رنگ و جنس بدنه در استدیو بدست بیارم این که چه رنگهایی میشه استفاده کرد و با چه رنگ هایی مشکل خواهم داشت!
    در مورد کف چطور ایا هر رنگی میشه استفاده کرد ؟!
    ممنون میشم راهنمایی کنید ؟!
    حامد چرخ انداز

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

میخواستم اطلاعاتی در مورد رنگ و جنس بدنه در استدیو بدست بیارم این که چه رنگهایی میشه استفاده کرد و با چه رنگ هایی مشکل خواهم داشت!
    اگر ميخواهيد از بازتاب نورهاتون جلوگيري كنيد از يك رنگ مات وتيره مثل خاكستري استفاده كنيد. اين مورد در مورد كف هم صدق ميكنه.

موفق باشيد.
    hamedch67 تشکر می‌کند.
    مجید صادقی

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام دوستان و حرفه ای های عزیز
    من فوق لیسانس کامپیوتر هستم و در دانشگاه تدریس می کنم. هرچند تجربه حرفه ای در زمینه عکاسی ندارم ولی علاقه شدیدم به عکاسی منو بر آن داشته که یک استدیو عکاسی برپا کنم. به چند استدیو که پولم خوب درمیارن سر زدم و حقیقتا به این نتیجه رسیدم که از منی که خیلی تجربه ندارم تو زمینه عکاسی و ادیت عکس ضعیفترن. من خودم یه نیکون پی 80 دارم و عکسهای زیادی هم گرفتم که مثلا تو فیسبوک کامنتهای زیادی گرفتن از دوستان مبنی بر زیبا بودن. حالا می خام یه نیکون دی 3100 یا کنون 550 دی بگیرم. تو این یک ماه اخیرم تو این سایت و جاهای دیگه کلی مطلب در مورد دوربین دیجیتال و لنز و نورپردازی خوندم و کلی یاد گرفتم. تو زمینه فتوشاپ هم بی تجربه نیستم و میتونم عکسها رو ادیت کنم و گلیمم رو از اب بکشم بیرون. و باتوجه به شناختی که از خودم دارم هر مطلبی رو با یکبار آموزش فرا می گیرم. البته قصد برپایی یه آتلیه به همراه یکی از دوستانم رو دارم که شرایطش مثل خود منه و حدودا 10 تا 15 میلیون هم بودجه داریم. با همه این تفاسیر لطفا من رو راهنمایی کنید که این کار رو انجام بدم یا نه. اگر آره از کجا شروع کنم و اگر نه چه پیش نیازهایی لازمه. ممنون
    شما ان شا الله دکتری تون رو هم تو کامپیوتر بگیرید . . . ارتباطی به عکاسی ندارد. فیسبوک را شوخی کردید دیگه؟ روی کامنت های فیسبوکتان کلاً حساب باز نکنید .

حالا دوربین رو بگیرید یک سالی عکاسی کنید ببینید چی میشه . با 10 -15 تومان چیکار میخواهید بکنید ؟ به خرید لنز و دوربین هم به زور میرسه . فلاش . فون میز و مبل و صندلی و موارد دیگر.

تجربه کاری هم که ندارید. با این شرایط اقدام به تاسیس استدیو کلا اشتباه است.

باتوجه به شناختی که از خودم دارم هر مطلبی رو با یکبار آموزش فرا می گیرم.
    باهوش هستید اما بیشتر دوستان این فروم مطالب را بدون آموزش فرا می گیرند

میخواستم اطلاعاتی در مورد رنگ و جنس بدنه در استدیو بدست بیارم
    بدنه؟ منظورتان دیوار است؟ که دوستان گفتند طوسی مشکی اگر نشد سفید . همه مات. بدنه دوربین که منظورتان نبوده؟؟!
    ویرایش توسط mreza1001 : Wednesday 14 March 2012 در ساعت 13:12
    hamedch67، KHAKSAR، M.Mobin و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    380

ممنون از دوستان
    بدنه؟ منظورتان دیوار است؟ که دوستان گفتند طوسی مشکی اگر نشد سفید . همه مات. بدنه دوربین که منظورتان نبوده؟؟!
    خیر . منظورم همان دیوارها بود!
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    حامد چرخ انداز

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام

آقای میلانی عزیز، بنظرتون با این وضعیت دلار و قیمتها ، حداقل سرمایه برای راه اندازی استدیو چقدره؟
    فکر کنم حداقل یه دوربین فول فریم و یه لنز 200-70 هم لازمه!منهای قیمت این دوتا چی؟اگر بخوایم مثلاً تجهیزات نور خوب مثل فومکس بگیریم!؟

گمون میکنم محل (منطقه) استدیو هم در موفقیت و پولسازیش بسیار مهم باشه...در مورد بازاریابی چه ترفندیهای خاصی میشه زد ؟

و اینکه اگر شراکتی به صورت جا از کسی و کار از کسی بخوایم فعالیت کنیم،معمولاً درصد سود چطور محاسبه میشه؟چند به چند ؟

ممنون از پاسختون

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

درصد سود و اینا که توافقی خواهد بود. مثلا 60-40 یا 50-50 به نظر من کار مهم تر است بستگی به ارزش جا هم دارد.

داشتن یک بدنه فول فریم هم بستگی به سطح کاری استدیو دارد شاید لازم نباشه شاید هم یک 5دی مارک 2 کم باشه. به هر حال به نظر من داشتن تنها یک بادی اصلاً کافی نیست و دست کم یک بادی ذخیره هم نیاز خواهد بود.

داشتن 70-200 یک طرف داشتن جایی که بشه توش با این لنز کار کرد هم همان طرف اجاره ها بسیار بالا است. برای اجاره یک فضای 90 متری با سند اداری در یک منطقه مناسب چیزی حدود 20 الی 30 میلیون تومان پول پیش و حدود 2 - 2.2 اجاره در ماه باید بدهید که مبلغ سنگینی است تازه ممکنه نشه با 200-70 توش راحت کار کنید. مگر اینکه بدون مجوز فعالیت کنید که اونم درد سر های خاصی دارد. پس من فکر می کنم یک 70-24 هم لازم است یا دست کم یک 105-24

فلاش فومکس رو هم اینجوری که دوستان قیمت دادند 600 ژولش الان 1 میلیون تومانه و 400 ژولش هم گویا حدود 800 است. فکر می کنم یک ستش دست کم حدود 3.5 دربیاد (با سافت باکس و . . .) حالا مجبور نیستین از فومکس استفاده کنید فلاش های ارزانتر هم هست.

فون و پایه فون و صندلی و مبل و دکور و هارد های اکسترنال و سیستم و لپ تاپ و میز و دکوراسیون دفتر و آلبوم های نمونه هم هزینه داره نمی تونم بگم چه قدر پول کافی است. اول باید جا رو پیدا کنید چون روی همه چیز اثر میگذارد.

تکنیک های بازار یابی را آقای نوید سهی توی یک تاپیک جداگانه تمام و کمال نوشته اند یک سری موارد مشخص است.
    Nima Sadigh، M.Mobin، Maisam.H و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام دوستان

ميخواستم بدونم فون كاغذي سفيد به صورت رول از كجا ميتونم تهيه كنم (شهرستان هستم)

ممنون ميشم يه لينك. شماره يا سايتي به من معرفي كنيد....تشكر
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام دوستان

ميخواستم بدونم فون كاغذي سفيد به صورت رول از كجا ميتونم تهيه كنم (شهرستان هستم)

ممنون ميشم يه لينك. شماره يا سايتي به من معرفي كنيد....تشكر
    متاسفانه ظاهراً در تهران نایاب شده ...
    فکر کنم تاپیکی تحت عنوان فونهای کاغذی داشته باشیم. لطفاً Moderator های محترم، زحمت انتقال را تقبل فرمایند.
    ویرایش توسط Ali Bayati : Saturday 7 April 2012 در ساعت 22:40
    Digital Lover تشکر می‌کند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

سلام به تمام دوستان
    قصد جدی برای راه اندازی آتلیه دارم
    منتها خوب بحث و حرف زیاده و شدیدا نیاز به راهنمایی و مشورت دوستان دارم
    عرض کنم از نظر مالی خدا رئ شکر زیاد مشکلی ندارم
    جا هم دارم اما متاسفانه کاربری اداری یا تجاری ندارند
    حالا به عنوان اولین سوال آتلیه نیاز به کابری تجاری داره یا اداری هم کفایت میکنه ؟؟؟
    و دوم اینکه برای شروع کار به چه تجهیزات و چه مقدار سرمایه و فضا نیاز هست؟؟؟
    میدونم سوالام خیلی کلی هست اما بحث که جلوتر بره انشاالله ریزتر میشیم
    قصدم اینه که بعد از اینکه همه چی برام روشن شد اگه جایی بتونم برم برای کسب تجربه و بعد خودم آتلیه رو راه بندازم البته باید حتما آموزش ببینم و مدرک بگیرم تا بتونم جوازکسب بگیرم
    میخوام کم کم شروع کنم تا به قول معروف گرم بشم و خوب جا بیفتم تو کار بعد کار رو حرفه ای تر پیگیری کنم
    مثل طراحی آلبوم عروسی و عکس های حرفه ای و ...
    منتظر راهنمایی های دوستان هستم
    ضمنا یه 500 دی دارم و یه 15-85 و چند تا لنز دیگه که برای طبیعت هست و ربطی به آتله نداره
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

صفحه 26 از 51 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 ... آخرینآخرین