صفحه 41 از 51 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط nejatinezhad نمایش پست ها
    هنگام استفاده از فلاش و بستن دیافراگم نور پنجره ها تاثیری تو عکس نداره
    بسته به سرعت شاتر دارد.
    سرعت شاتر کنترل کننده ی میزان نور ورودی از منابع نوری متداوم یا Continues رو دارد مانند خورشید ، لامپ یا هرچیزی که مانند فلش مثل Strobe عمل نمیکند و فلش نمی زند.
    Amir Abdolpanah و hossein137 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام

میشه بوم رو ک برای نور سر معمولاً استفاده میشه بصورت دستی ساخت؟ که کله پا هم نشه!
    کسی تجربه ای تو این زمینه داره؟
    ممنون
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

میشه بوم رو ک برای نور سر معمولاً استفاده میشه بصورت دستی ساخت؟ که کله پا هم نشه!
    کسی تجربه ای تو این زمینه داره؟
    ممنون
    یادم نیست که بومی که برای همین منظور خریده بودم رو چه قیمتی پرداخت کردم ... (شاید الان حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومن باشه)
    پایه-بوم مانفروتو رو قیمت داشتم حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومن بود که تقریبا نایاب هم بود ...

ولی ساختنش هم نباید کمتر از قیمت آماده اش، هزینه برداره ...
    شما هم چرخ باید بخری، هم گیره ای که زاویهٔ بوم رو نسبت به ستون دقیق تنظیم کنه (در عین حفظ تعادل)
    همینطور تعبیهٔ وزنهء تعادل ... و اون کانکتوری که باید داخل پایهء هد بره و سفت بشه ...
    برای سبکی نیاز به لوله های آلومینیومی که تلسکوپی تغییر طول بدهند دارید و ...

یه هد خوب که الان بالای سه میلیون تومن ارزش داره رو وقتی روی بوم می بندیم، همش هول و ولای افتادن و نیافتادنش رو داریم ...
    بنظر من اگر محیط استودیوی شما، منحصرا برای کار عکاسی استفاده میشه، یه پانتوگراف تک شاخهء دست دوم، بسیار مطمئن تر از یه بوم مانفروتوی یک میلیون و اندی است ...

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    در حال حاضر مشکلم نور پشت کرکره است که آزاردهنده است.
    دو تا راه به ذهنم رسیده. یکی استفاده از صفحه های یونولیتی پشت کرکره و دومی استفاده از یک پارچه تا حد امکان ضخیم بین کرکره و فون
    دومی راحت تر و شکیل تره اما فکر کنم اولی بهتر جلوی نور رو بگیره.
    دوستان اگه پیشنهادی باشه به شدت استقبال میشه.
    سلام
    اگر کلا از نور پنجره استفاده نمي کنيد، به نظرم بهتره با مقوا يا فويل آلمينيومي شيشه ها رو بپوشونيد. ساده و موثر و ارزان.
    اما اگر از نور پنجره ممکنه استفاده کنيد، از يک نجاري (مثلا مغازه هاي پل چوبي) يکي دو شاخه تخته چهارتراش 2 در 3 يا قوي تر بگيريد و به اندازه پنجره، يک فريم درست کنيد. داخل قاب رو هم با فيبر يا براي سبکتر شدن با مقوا بپوشونيد. حتي مي تونيد روي اون رو برچسب يا کاغذ ديواري بچسبونيد و به عنوان بک گراند استفاده کنيد.
    البته من ابزار کار رو دارم و اگر بخوايد ميتونم در ساختنش کمکتون کنم.
    kindlinessangel تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت عزیزان
    من نمی دونم این موضوع رو کجا مطرح کنم امکان ارسال تاپیک ندارم پس همینجا میگم

عزیزان برای شروع کار با سرمایه 100 تومن بخش آتلیه عکاسی و عکاسی صنعتی رو بیشتر پیشنهاد می کنن یا بحث چاپ عکس؟!

موضوع اینه که ما قصد نداریم وارد پروسه کار عروسی و ... بشیم. یا کار صنعتی و تبلیغات یا کار چاپ عکس. توی اولیش یعنی عکاسی و تبلیغات تجربه خوبی داریم اما توی چاپ و کار لابراتوار تقریبا صفریم. منتها الان بحث سرمایه گذاری مطمئن و کمی سوددهیش مهمه. لذا از دوستان عزیزی که تجربه دارن خواهش می کنم اگر چیزی به ذهنشون میرسه بگن و مارو در تصمیم بهتر یاری کنن.

سپاس
    علی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Agha نمایش پست ها
    با سلام خدمت عزیزان
    من نمی دونم این موضوع رو کجا مطرح کنم امکان ارسال تاپیک ندارم پس همینجا میگم

عزیزان برای شروع کار با سرمایه 100 تومن بخش آتلیه عکاسی و عکاسی صنعتی رو بیشتر پیشنهاد می کنن یا بحث چاپ عکس؟!

موضوع اینه که ما قصد نداریم وارد پروسه کار عروسی و ... بشیم. یا کار صنعتی و تبلیغات یا کار چاپ عکس. توی اولیش یعنی عکاسی و تبلیغات تجربه خوبی داریم اما توی چاپ و کار لابراتوار تقریبا صفریم. منتها الان بحث سرمایه گذاری مطمئن و کمی سوددهیش مهمه. لذا از دوستان عزیزی که تجربه دارن خواهش می کنم اگر چیزی به ذهنشون میرسه بگن و مارو در تصمیم بهتر یاری کنن.

سپاس
    علی
    «عکاسی صنعتی» و «عکاسی از محیط های صنعتی» نیازی به سرمایهء ۱۰۰ میلیون تومنی نداره ... در همون حد و اندازه ۲۵ الی ۳۰ میلیون که تجهیزات داشته باشید، کفایت میکنه ...
    عکاسی تبلیغاتی در اغلب موارد به داشتن فضای استودیویی نیاز پیدا میکنه که شاید در صورت نداشتن فضای کاری، بیش از نیمی از اون ۱۰۰ میلیون هزینه رهن یه ملک مناسب برای استودیو بشه و کمی تجهیز فیزیکی اونجا ...

در ارتباط با چاپ عکس، قیمت مینی لب و مواد مصرفی و هزینه های جانبی هیچ اطلاعی ندارم ... دوستان مطلع، حتماً راهنمایی میکنن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    «عکاسی صنعتی» و «عکاسی از محیط های صنعتی» نیازی به سرمایهء ۱۰۰ میلیون تومنی نداره ... در همون حد و اندازه ۲۵ الی ۳۰ میلیون که تجهیزات داشته باشید، کفایت میکنه ...
    عکاسی تبلیغاتی در اغلب موارد به داشتن فضای استودیویی نیاز پیدا میکنه که شاید در صورت نداشتن فضای کاری، بیش از نیمی از اون ۱۰۰ میلیون هزینه رهن یه ملک مناسب برای استودیو بشه و کمی تجهیز فیزیکی اونجا ...

در ارتباط با چاپ عکس، قیمت مینی لب و مواد مصرفی و هزینه های جانبی هیچ اطلاعی ندارم ... دوستان مطلع، حتماً راهنمایی میکنن
    اون چیزی که حائز اهمیته اینه که من سرمایه گذار نیستم پس تصمیم گیرنده هم نیستم . من خودم 3D انجام میدم و کامپوزیت و ویژوال افکت هم شروع کردم. و در چندساال آینده بنا دارم vfx رو تحت عنوان یه دفتر سینمایی حرفه ای تر دنبال کنم. اما در حال حاضر نمونه کار قابل ارائه ای هم ندارم برای پرزنت کردن!

الان این دوستمون بیشتر تصمیم گیرندس ... البته شاید بتونم قانعش کنم که سمت چاپ نریم ... میخوام بدونم دوستان به نظرشون کدوم یکی از اینا (عکاسی تبلیغاتی و صنعتی / چاپ عکس ) بهتر و مطمئن تر هستن. حتی صرف نظر اینکه سرمایه هست یا نیست.

اضافه کنم که مکان برای انجام چاپ یا کارکردن موجوده و هزینه زیادی هم نداره برامون.

سپاس

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

قصد راه اندازی آتلیه برای عکاسی ودینگ و نوزاد و از این قبیل مسائل دارم. (تازه دارم شروع میکنم)
    تو انتخاب مکان بین دو تا گزینه مرددم که از دوستانم راهنمایی می خوام.

1. ساختمانی چندین طبقه که چندین و چند آرایشگاه و احتمالا استودیو و از این قبیل مشاغل در اون فعال هستش.
    2. در طبقه دوم ساختمانی خلوت و احتمالا 2 طبقه که طبقه اول تجاری و طبقه دوم بدون آسانسور هستش.

مواردی مثل جای پارک، متراژ و دیگر مسائل رو مساوی در نظر بگیرید.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Talebi نمایش پست ها
    سلام
    اگر کلا از نور پنجره استفاده نمي کنيد، به نظرم بهتره با مقوا يا فويل آلمينيومي شيشه ها رو بپوشونيد. ساده و موثر و ارزان.
    اما اگر از نور پنجره ممکنه استفاده کنيد، از يک نجاري (مثلا مغازه هاي پل چوبي) يکي دو شاخه تخته چهارتراش 2 در 3 يا قوي تر بگيريد و به اندازه پنجره، يک فريم درست کنيد. داخل قاب رو هم با فيبر يا براي سبکتر شدن با مقوا بپوشونيد. حتي مي تونيد روي اون رو برچسب يا کاغذ ديواري بچسبونيد و به عنوان بک گراند استفاده کنيد.
    البته من ابزار کار رو دارم و اگر بخوايد ميتونم در ساختنش کمکتون کنم.
    سلام و تشکر بابت راهنمایی و پیشنهاد کمک
    و پوزش برای دیر جواب دادن
    راستش پشت شیشه رو با کرجی ( این مقواهایی که شبیه جعبه شیرینی میمونه ) خریداری شده از پامنار پوشوندم.
    خیلی محیط ام تارک شد
    نور محیطی هم دیگه کلا نداشتم
    مقوا رو برداشتم و فقط با کرکره جلوی نور رو گرفتم در حالت عادی شما سایه و نور رو روی فون میبینید ولی همونطور که جناب nejatinezhad گفتند وقتی دیافراگم رو 8 تا 10 هست و فلاش میزنه عملا یک فون یک دست توی عکس ثبت میشه

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

اگر تازه قصد شروع دارید به نظرم توی محیطی که افراد فعال دیگه ای هستند شما جایی برای رقابت نخواهید داشت
    ضمن اینکه مجوز هم نمیتونید بگیرید
    روی جای بدون آسانسور هم میشه حساب کرد اما نه زیاد
    البته خیلی از دوستان عکاسی عروس رو در آتلیه همکار و اجارهای انجام میدهند که خوب در این صورت مشکل خیلی حاد نیست
    فقط اینکه زیر ساختمان مغازه هایی مثل سوپر مارکت، شیرینی فروشی، میوه فروشی و تعمیرگاه و کارهی اینچنینی نباشه بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba79 نمایش پست ها
    قصد راه اندازی آتلیه برای عکاسی ودینگ و نوزاد و از این قبیل مسائل دارم. (تازه دارم شروع میکنم)
    تو انتخاب مکان بین دو تا گزینه مرددم که از دوستانم راهنمایی می خوام.

1. ساختمانی چندین طبقه که چندین و چند آرایشگاه و احتمالا استودیو و از این قبیل مشاغل در اون فعال هستش.
    2. در طبقه دوم ساختمانی خلوت و احتمالا 2 طبقه که طبقه اول تجاری و طبقه دوم بدون آسانسور هستش.

مواردی مثل جای پارک، متراژ و دیگر مسائل رو مساوی در نظر بگیرید.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
    mojtaba79 تشکر می‌کند.

صفحه 41 از 51 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... آخرینآخرین