صفحه 37 از 51 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

سلام
    دوستان من یک مشکل گیر کردم که هرچند مطالبی متعددی رو درباره ش توی تالار خوندم ولی باز هم ترجیح دادم که بپرسم، چون خیلی ذهنم رو درگیر کرده.
    من میخوام یک آتلیه کوچیک و جمع و جور در شهرمون راه بندازم در مرحله ی اول بیشتر با هدف عکاسی کودک و اسپرت.
    بحث اصلی من راجع به فضام هستش. من یک فضای 3 در 5 متر رو در نظر گرفتم برای آتلیه ام. میخوام بدونم به نظرتون این فضا خیلی کوچیکه؟

در ضمن تجهیزاتم ایناست:
    یک دوربین کانن 60d + لنز 18-135

راجع به ست نوری هم بین کیت های (مینی هد) چینی visico 300 J با قیمت 1میلیون و 800 و یا جمع و جور کردن یک ست ویستار (هد بزرگ) 300J با قیمت تقریبی 3 میلیون تومان مردد هستم. بنظر شما کدوم ست رو بخرم بهتره.

البته من هنوز اول کارم هستش و تجربه ی چندان زیادی ندارم. و شاید تا چند ماه دیگر بعد از کسب تجربه بیشتر بتونم مجموعه های بهتری رو هم انتخاب کنم. فقط چون اول کارم هستش برای سرمایه گذاری بیشتر دودل هستم.

* میدونم که راجع به این موارد قبلا هم صحبت هایی شده ولی ممنون میشم اگر دوستان مجدد لطف کنند
    ویرایش توسط nasers : Wednesday 4 September 2013 در ساعت 13:46

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    به خاطر این که عرض فون ها معمولا" 3 متر هست و نخواید فون رو کوتاه تر کنید به نظر من فضای 3 متر کمه.حداقل 3.5 احتیاج هست.اما عمق کار حدودا" خوبه
    لنزو دوربینتون خوبه برای کار در آتلیه.منتها عکس اسپرت منظورتون چیه؟
    در مورد ست نوری هم به نظر من سراغ هد های کوچیک نرید.از لحاظ اسمبل وسایل و فراگیر بودن بهتره هد بزرگ باشه که بعد از این مشکلی به وجود نیاد.
    mamed و nasers تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام

قصد خرید بوم برای آتلیه دارم، یه جا گفت 350 ولی گفت که خیلی امیدی بهش نیست و از اینجور چیا

یکی دوتا دیگه هم دیدم مثلا مانفروتو نزدیک 2 میلیون و برندهایی دیگه هم مثل هنسل هم کمی ارزانتر

سوالم اینه که واقعا تفاوت چشمگیری بینشون هست و ارزش پرداخت این مبلغ را دارا هستند؟! و از چه بومی استفاده کنم که یه وقت بی تعادل نباشه و فلاش ها کله پا بشن ؟!

ممنون
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ا سلام
    من دو سه ماه پیش یه cano 60d با لنز 18-135 گرفتم الان می خام یه چند تا تجهیزات نور پردازی بگیرم تا تو خونه یه
    اتلیه کوچولو را بندازم تا بعدا انشاالله یه جای خوب اجاره کنم و کارمو وسعت بدم
    می شه راهنماییم کنید از چه برندی بگیرم و برای نور اصلیم سافت باکس بگیرم یا اکتا باکس ؟
    برا نور سایه پر کنم چی بگیرم ؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید
    در ضمن می خام چیزایی رو هم که می گیرم بعدا تو یه استدیو بزرگتر هم بتونم استفاده کنم
    samad_nooran تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط eslamy نمایش پست ها
    ا سلام
    من دو سه ماه پیش یه cano 60d با لنز 18-135 گرفتم الان می خام یه چند تا تجهیزات نور پردازی بگیرم تا تو خونه یه
    اتلیه کوچولو را بندازم تا بعدا انشاالله یه جای خوب اجاره کنم و کارمو وسعت بدم
    می شه راهنماییم کنید از چه برندی بگیرم و برای نور اصلیم سافت باکس بگیرم یا اکتا باکس ؟
    برا نور سایه پر کنم چی بگیرم ؟
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید
    در ضمن می خام چیزایی رو هم که می گیرم بعدا تو یه استدیو بزرگتر هم بتونم استفاده کنم
    سلام اگر بعدها قصد تعویض ندارین و قصدتون حرفه ای هست باید 300 ژول بگیرین و اینکه برای بعدها هم بستگی به فضای شما هم داره.بهترین کار اینه که مناسب برای فضای الانتون بر اساس متراژ یه فلاش دست دوم بگیرید تا بعدها با فروشش ضرر ندین یا اگر هم بدین مختصر ضرر بدین.اگر نه قصدتون کار حرفه ای نیست فلاش های 160-170 بگیرین تا مراحل ابتدایی آموزش رو فرا بگیرین و بعد حرفه ای تر کنین.در هر دو حالتی که عرض کردم حتما دنبال کالای کارکرده باشین بهتره واینکه فضا هم برای سایر وسال که فرمودین از قبیل خرید سافت و.. مهمه که چه اندازه ای بر اساس فضا بخرید
    ویرایش توسط samad_nooran : Saturday 4 January 2014 در ساعت 15:26

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در مورد بوم

چیز زیاد بدرد بخوری نیست! استفاده ازش درد سر داره ممکنه بیوفته و ... البته من چند سالی استفاده کردم اما بعد گذاشتم کنار و یک کاسه روی یه فلات بالا سر سوژه استفاده کردم

در مورد اکتا یا سافت باکس

معمولا پیشنهاد سافت باکس معمولی است که نور قابل کنترل تری دارد. برای فیل هم همان سافت باکس خوبه. پیشنهاد من استفاده از دو سافت باکس یک اندازه است که در کارهای دیگر هم بدرد بخورد. مجدد عرض کنم که ابعاد سافت باکس و قدرت فلاش تابعی از اندازه استدیو شما نیست . (مگر اینکه سافت باکس ها خیلی بزرگ و فضا کوچک باشد که تو فضا جا نگیرند
    armin1374 تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

سلام خدمت شما استاد محترم.ممنون میشم راهنمایم کنید.
    به اتفاق یکی از دوستانم در حال راه اندازی یک آتلیه تخصصی کودک هستیم.یک سوییت 40 متری که در یک فضای تقریبا 5/5 در 3 میشه کار کرد.پرده سقفی،و پانتوگراف هم نصب کردیم و دو عدد نور فومکس 600 و یک نور فتو فلکس 400 برای بک داریم .هردومون از بادی 60d و لنزا 15-85 استفاده میکنیم.
    2 تا سوال داشتم.اول اینکه آیا این بادی و لنز جوابگوی کار ماهست؟و همچنین نور؟
    دوم هم اینکه چه این بادی و لنز برای ما خوب باشد و چه نباشد،به دلیل اینکه از هر کدوم 2 تا داریم،برای تعویض و ارتقا،چه بادی و لنزی رو معرفی میکنین؟هردو بادی و لنز رو تغییر بدیم یا یکی رو؟یا هیچکدام؟
    من این بادیها در نظرم بود: 7d--6d--5 dII--70 d البته چون کانن داریم و نمیدونم آیا در آتلیه خروجی نیکون و کانن تفاوت داره یا نه؟
    و این لنزها : 50 اف 4--- 85 اف 8 -- 100 اف 2 --- 24 -105 --- 24-70 اف 4 --- 70-200 اف 2/8 ورژن 2(البته این 3 تای آخریو باید یه مقدار صبر کنم دستم باز تر بشه)
    بسیار ممنونم.

تشکر کرده
    8205

نورها که زیادهم هستند و فکر کنم نتونید با این ژول بالا برای کودک به کار ببرید.تاثیر نور شدید فلاش در چشم کودک های زیر 2 سال رو هم لحاظ کنید.و اگر امکان داره براتون از نورهای ثابت استفاده کنید
    هم بادی و هم لنز برای این کارخوبه منتها اگر خواستید لنز دیگری بگیرید فوکالی روانتخاب کنید که برای کادرهای بسته تر (هر چند با این فضا ممکنه به کارتون نیاد) کمکتون کنه.مثل 70-200 f4 L که برای آتلیه لنز خوبیه البته در کنار 15-85
    چون یک بدنه ی کراپ دار دارید شاید خرید فول فریمی مثل 6D براتون بهتر باشه.چون میخواید تو آتلیه استفاده کنید مارک 2 و 3 فرق زیادی ندارند با 6D
    به نظر من اگر محدودیت بودجه ندارید همون ست 24-70 و 70-200 f2.8 با یه بدنه ی فول فریم مثل 6d خیلی عالیه.
    Digital Lover، M. Beyrami و hl1360 تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

یعنی هر دو بادی و هر دولنز رو بدیم بجاش یه 6 دی به همراه -70 و 70-200 f2.8 بگیرم؟دیگه به یه لنز ثابت مثل 85 یا 50 نیاز ندارم؟

تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط hl1360 نمایش پست ها
    یعنی هر دو بادی و هر دولنز رو بدیم بجاش یه 6 دی به همراه -70 و 70-200 f2.8 بگیرم؟دیگه به یه لنز ثابت مثل 85 یا 50 نیاز ندارم؟
    شما گفتید به عنوان یک بدنه ی دیگه میخواید انتخاب کنید و من نظرم اینه که هم یه کراپ دار داشته باشید و هم یه فول فریم.
    کیفیت این دو لنز انقدر هست که تو آتلیه بهتر از لنزهای پرایم کار بده.چون کار کودک میخواید انجام بدید لنز فیکس محدودهای بیشتری براتون داره
    پ.ن: اول از همه به فکر تغییر منبع نورتون باشید
    hl1360 تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

صفحه 37 از 51 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین