صفحه 38 از 51 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 371 تا 380 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط hl1360 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما استاد محترم.ممنون میشم راهنمایم کنید.
    به اتفاق یکی از دوستانم در حال راه اندازی یک آتلیه تخصصی کودک هستیم.یک سوییت 40 متری که در یک فضای تقریبا 5/5 در 3 میشه کار کرد.پرده سقفی،و پانتوگراف هم نصب کردیم و دو عدد نور فومکس 600 و یک نور فتو فلکس 400 برای بک داریم .هردومون از بادی 60d و لنزا 15-85 استفاده میکنیم.
    2 تا سوال داشتم.اول اینکه آیا این بادی و لنز جوابگوی کار ماهست؟و همچنین نور؟
    دوم هم اینکه چه این بادی و لنز برای ما خوب باشد و چه نباشد،به دلیل اینکه از هر کدوم 2 تا داریم،برای تعویض و ارتقا،چه بادی و لنزی رو معرفی میکنین؟هردو بادی و لنز رو تغییر بدیم یا یکی رو؟یا هیچکدام؟
    من این بادیها در نظرم بود: 7d--6d--5 dII--70 d البته چون کانن داریم و نمیدونم آیا در آتلیه خروجی نیکون و کانن تفاوت داره یا نه؟
    و این لنزها : 50 اف 4--- 85 اف 8 -- 100 اف 2 --- 24 -105 --- 24-70 اف 4 --- 70-200 اف 2/8 ورژن 2(البته این 3 تای آخریو باید یه مقدار صبر کنم دستم باز تر بشه)
    بسیار ممنونم.
    به نظر من تجهیزاتتون خوب هست...نورها هم خوبند
    استفاده از نور ثابت رو در کار کودک اصلا توصیه نمی کنم
    فقط به یک لنز زوم با رنج تله تر نیاز خواهید داشت...شخصا پیشنهاد میکنم بجای ارتقاء بدنه (که اصلا ضروری نیست) یک 200-70 به تجهیزاتتون اضافه کنید...لزوما هم نباید 2.8 ورژن جدید باشه برای استودیو
    لنزهای فیکس رو برای اینکار فراموش کنید
    خروجی کانن و نیکون هم فرقی ندارند رفیق
    masoudrejae، M.Mobin، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

میشه بفرمایین نورها رو چه کار کنم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

جسارته اما پس چرا همه اینقدر لز 50 و 85 تعریف و توصیه میکنن؟
    و من اگه 700-200 رو رو همین کراپدار ببندم یه کم زیادی تله نمیشه؟

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

میشه بفرمایین نورها رو چه کار کنم؟
    با این فضا فکر میکنم اگر فلاش ژول کمتر بخرید خیلی بهتون کمک میکنه.مثلا" این سه شاخه رو با 4 شاخه 300 ژول تعویض کنید.برای کار کودک احتیاج به سافت باکس های خیلی بزرگ و فضای زیاد نور نیست.و با این مقدار ژول این فلاش ها بیشتر به درد کارهای صنعتی میخوره که خوب میتونید برای عکس قدی و ... هم استفاده کنید اما برای کودک شخصا" مخالفم.
    در ضمن من نگفتم که لنزهای فیکسی که نام بردید بد هستند.با توجه به این که شما ممکنه کادر و بسته تر و یا بازتر از عکس قبل بخواید انتخاب کنید یک لنز با فوکال متغییر بیشتر به کارتون میاد.اگر نه کسی نمیگه که لنزهای فیکس بد هستند (اتفاقا" برای کارهای بیرون از آتلیه خیلی بهترند).
    70-200 رو برای فول فریم تجویز کردم (تو ورزن های مختلفش نتیجه ی کار زیاد هم فرق نداره.البته تو سری های L )
    برای کراپ دارتون همون 15-85 لنز خیلی خوبیه و جوابگو هست
    hl1360 تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

جسارته اما پس چرا همه اینقدر لز 50 و 85 تعریف و توصیه میکنن؟
    و من اگه 700-200 رو رو همین کراپدار ببندم یه کم زیادی تله نمیشه؟
    لنز 50 که نه ولی 85 برای محیطهای خارج استودیو مناسب است و در استودیو تقریبا کاربردی ندارد.لنز 50 هم به نظر من کلا برای پرتره خیلی مناسب نیست.در کادرهای بسته اعوجاج ایجاد میکند و در کادرهای باز هم عمق میدان خیلی کمی ندارد.

در مورد 70-200 برای عکاسی کودک روی کراپدار مشکلی نخواهید داشت.
    ویرایش توسط M.Mobin : Wednesday 8 January 2014 در ساعت 14:20
    K_NMT، mreza1001، maziyarsh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

پیش فرض راه اندازی آتلیه نیمه حرفه ای

با سلام به همه دوستان
    من و همسرم بعد از اینکه در 6 سال گذشته 3 مرتبه قصد راه اندازی آتلیه را کردیم و هر بار به دلیلی انجام نشد (آخرین دلیل ازدواج خودمان در 2 سل پیش)
    بالاخره اینبار کاملا جدی قصد شروع کار را داریم که به احتمال زیاد امروز قرارداد اجاره نیز بسته میشود.
    اول یک سوال حقوقی بپرسم
    مکانی که ما قصد اجاره آن را داریم سندیت اداری ندارد و طبعا مجوز روی آن نمیشود گرفت ( از مشکلات پیش رو تاحدودی مطلع هستم ) البته در شرایط خاص و اگر مجبور بشم میتوانم روی مغازه پدری مجوز را بگیرم و فقط از این مکان جهت آتلیه استفاده کنم.
    سوال اینه که فرقی در این وجود داره که اجاره نامه به نام من و یا همسرم باشه. منظورم از نظر اماکن و سایر مراکز نظارتی است؟!
    یعنی مرد یا زن بودن ارائه دهنده کار روی حساسیت ها تاثیر داره یا خیر؟!

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    من و همسرم بعد از اینکه در 6 سال گذشته 3 مرتبه قصد راه اندازی آتلیه را کردیم و هر بار به دلیلی انجام نشد (آخرین دلیل ازدواج خودمان در 2 سل پیش)
    بالاخره اینبار کاملا جدی قصد شروع کار را داریم که به احتمال زیاد امروز قرارداد اجاره نیز بسته میشود.
    اول یک سوال حقوقی بپرسم
    مکانی که ما قصد اجاره آن را داریم سندیت اداری ندارد و طبعا مجوز روی آن نمیشود گرفت ( از مشکلات پیش رو تاحدودی مطلع هستم ) البته در شرایط خاص و اگر مجبور بشم میتوانم روی مغازه پدری مجوز را بگیرم و فقط از این مکان جهت آتلیه استفاده کنم.
    سوال اینه که فرقی در این وجود داره که اجاره نامه به نام من و یا همسرم باشه. منظورم از نظر اماکن و سایر مراکز نظارتی است؟!
    یعنی مرد یا زن بودن ارائه دهنده کار روی حساسیت ها تاثیر داره یا خیر؟!
    ظاهرا قوانین عوض شده و به ملکی که موقعیت اداری باشد هم بعد از بازرسی ممکن است جواز بدهند.
    شخصی که اجاره نامه به نامش باشد میتواند جواز بگیرید.اگر به نام هر دو نفر باشد،شخصی که میخواهد جواز بگیرید باید یک رضایت نامه محضری از شریک خود بگیرد.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

تشکر کرده
    509

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    ظاهرا قوانین عوض شده و به ملکی که موقعیت اداری باشد هم بعد از بازرسی ممکن است جواز بدهند.
    شخصی که اجاره نامه به نامش باشد میتواند جواز بگیرید.اگر به نام هر دو نفر باشد،شخصی که میخواهد جواز بگیرید باید یک رضایت نامه محضری از شریک خود بگیرد.
    ممنون توی سایت انجمن که چنین چیزی نبود حالا باز میپرسم.

حالا چند سوال فنی
    برای تجهیزات یک عدد دوربین MKII و یک عدد لنز 70-200 f4 موجود هست.قصد تهیه یکعدد لنز 24-70 و یک body دیگر را نیز داریم.برای بادی به نظر شما این یکی را هم فول فریم بگیریم یا یک بادی 7D و یا 60D بهتر است. (هزینه کمتر و اینکه برای موارد غیر آتلیه ای هم شاید کاربرد بیشتری داشته باشد.)

فعلا بودجه زیادی برای خرید نور نیست (به علت اجاره سنگین). دوستان پیشنهادی برای نورهای نسبتا ارزان قیمت که دربازار موجود هست دارند؟ همسر من چون مدرس این رشته در دانشگاه و هنرستان هستند با برخی از تجهیزات کار کرده اند اما مسلما کار طولانی مدت و تجربه در آتلیه بسیار در انتخاب کارآمدتر است. برای یک سالن 5در6 متر یا 4در 7 متر

تشکر کرده
    509

پیش فرض استفاده از پرده به جای فون!!

سلام
    میگم کسی ایده ای داره که از چه نوع پارچه ای میشه برای پرده استفاده کرد که به عنوان بک گراند هم کاربرد داشته باشه.
    بزرگترین مشکل پرده اینه که صاف نمیمونه!! مگر اینکه پرده مثل فون از بالا به پایین جمع بشه!!
    جایی که اجاره کردیم یه دیوار 4 متریش پنجره است که خوب هم حسن داره هم بدی. داشتم فکر میکردم حالا که داریم برای پرده اش هزینه میکنیم یه چیزی بگیرم که بشه روش به عنوان بک هم حساب کرد!!

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط kindlinessangel نمایش پست ها
    سلام
    میگم کسی ایده ای داره که از چه نوع پارچه ای میشه برای پرده استفاده کرد که به عنوان بک گراند هم کاربرد داشته باشه.
    بزرگترین مشکل پرده اینه که صاف نمیمونه!! مگر اینکه پرده مثل فون از بالا به پایین جمع بشه!!
    جایی که اجاره کردیم یه دیوار 4 متریش پنجره است که خوب هم حسن داره هم بدی. داشتم فکر میکردم حالا که داریم برای پرده اش هزینه میکنیم یه چیزی بگیرم که بشه روش به عنوان بک هم حساب کرد!!
    به نظر من يک پرده خيلی ضخيم بگيريد که بتونيد از نور پنجره برای عکاسی هم استفاده کنيد
    با پرده ضخيم کنترل بيشتری روی نورتون داريد

برای آتليه و با توجه به بودجه شما خريد 24-70 مقرون به صرفه نيست
    بهتره لنز ارزونتری مثل 24-105 بگيريد و بيشتر روی نور و بک گراند هزينه کنيد
    kindlinessangel و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

صفحه 38 از 51 نخستنخست ... 28 34 35 36 37 38 39 40 41 42 48 ... آخرینآخرین