صفحه 35 از 51 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    باز هم مشکل از نوع پانتوگراف
    یه ست 4 ریل و 4 آکاردئون خریدم و همه ی کارهای نصبش رو کردم.فقط مونده سیم ها.
    اون ها رو تا ریل ها بالا بردم ولی نمیدونم چطور سیم ها رو بکشم که بتونم ریل ها و اکاردئون ها رو به هر طرفی خواستم ببرم.
    اگر ممکنه راهنمایی کنید.یکی دو روزه هر چی سرچ میکنم هیچ طریقی در مورد این کار پیدا نمیکنم.بعضی ها میگن که یه سه راه به سقف پیچ کن و سیم ها رو به اون ببند.ولی اول مساله ی ارتفاع سه راهی برق هست و بعد هم مساله ی اویزون بودن سیم ها.خودم به فکرم رسید که مثل جئرثقیل های سقفی یک سیم بکسل وصل کنم و بعد کابل ها رو به صورت حلقه ای بهش آوزیون کنم.اما نمیدونم کارساز هست یا نه.چون این کار رو فقط روی دو ریل متحرک با یک جئرثقیل دیدم.هیچ کاتالوگ یا دفترچه ای هم تو ست نبوده که بخوام ازش استفاده کنم و هیچ تاپیکی در این انجمن پیدا نکردم که در این مورد توضیحی بدند.
    اگر ممکنه دوستان توضیحی بدند ممنون میشم.راستش تنها چیزی که برای باز کردن مغازه گیرش هستم همینه.جدا از این فکر میکنم اگر بعد از این تاپیک مرجعی برای پانتوگراف داشته باشیم بد نباشه که این سردرگمی من برای بقیه پیش نیاد و زودتر به جواب برسند

پ.ن: مثل این که قراره مشکلات رو خودم حل کنم :دی.نمیدونم چطور اما بر خلاف روزهای قبل به نتایجی رسیدم.و فهمیدم که باید یه چیزی شبیه به عکس زیر درست کنم (در کل تو ست من فقط 4 عدد بود برای 4 آکاردئون)

25038684.jpg
    ویرایش توسط hossein137 : Sunday 11 August 2013 در ساعت 23:07
    M. Beyrami و darkness_land تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر همراه mdei آواتار ها
    تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    درود
    باز هم مشکل از نوع پانتوگراف
    یه ست 4 ریل و 4 آکاردئون خریدم و همه ی کارهای نصبش رو کردم.فقط مونده سیم ها.
    اون ها رو تا ریل ها بالا بردم ولی نمیدونم چطور سیم ها رو بکشم که بتونم ریل ها و اکاردئون ها رو به هر طرفی خواستم ببرم.
    اگر ممکنه راهنمایی کنید.یکی دو روزه هر چی سرچ میکنم هیچ طریقی در مورد این کار پیدا نمیکنم.بعضی ها میگن که یه سه راه به سقف پیچ کن و سیم ها رو به اون ببند.ولی اول مساله ی ارتفاع سه راهی برق هست و بعد هم مساله ی اویزون بودن سیم ها.خودم به فکرم رسید که مثل جئرثقیل های سقفی یک سیم بکسل وصل کنم و بعد کابل ها رو به صورت حلقه ای بهش آوزیون کنم.اما نمیدونم کارساز هست یا نه.چون این کار رو فقط روی دو ریل متحرک با یک جئرثقیل دیدم.هیچ کاتالوگ یا دفترچه ای هم تو ست نبوده که بخوام ازش استفاده کنم و هیچ تاپیکی در این انجمن پیدا نکردم که در این مورد توضیحی بدند.
    اگر ممکنه دوستان توضیحی بدند ممنون میشم.راستش تنها چیزی که برای باز کردن مغازه گیرش هستم همینه.جدا از این فکر میکنم اگر بعد از این تاپیک مرجعی برای پانتوگراف داشته باشیم بد نباشه که این سردرگمی من برای بقیه پیش نیاد و زودتر به جواب برسند
    اگه شما هم از همین پانتوگرافهای معمول در بازار خریده باشید، پس الان 12 گیره کوچک حامل سیم در اختیار دارید.
    تجربه چند ماهه من:
    1. امیدوارم دو ریل اصلی ( بالایی) رو کمی عقب-جلو نصب کرده باشید تا فضای بیشتری از آتلیه رو پوشش بده و مثلا شما رو تا حد زیادی از نصب پایه اضافه برای هیرلایت بی نیاز کنه. اگه نکرده اید و حوصله دارید، حتما انجامش بدین.

2. پس از نصب آکاردئون و اتصال فلاش، ابتدا اون رو تا حد امکان پایین بکشید و سپس سیم برق رو در شیار اولین گیره کوچک قرار بدید ( برای آینده نگری و عدم نیاز به تغییرات پی در پی اندازه سیم)

3. حتما اولین گیره کوچک را پشت آکاردئون ( به سمت خارج مرکز ) قرار بدید که در حرکت آکاردئون به سمت مرکز مزاحمت ایجاد نکنه.

4. میتونید برخی از گیره ها رو حتی به اون دو ریل اصلی بالایی هم نصب کنید تا اصلا هیچ سیمی به سمت مرکز نیاد و همه چیز در اطراف پانتوگراف باشه (امیدوارم خوب تصویر کرده باشم). البته من خودم برای هر فلاش فقط از یک گیره سیم استفاده کردم و بقیه سیمها رو انداختم روی ریلها تا کمتر شکم بده. نهایتا بستگی به شرایط آتلیه و نوع کارتون داره.

5. اما نکته اصلی اتصال سیمها به برقه. اگه در سقف آتلیه شما هم مثل مال من سیم لوستر یا چیزی شبیه به این وجود داره چه بهتر. اگه نداره خودتون بکشید و حتی یه کلید هم کنار در ورودی براش بذارید. در انتهای سیم یه دو شاخه مادگی جون دار نصب کنید و یه سه راهی بدون سیم هم بهش بزنید و دوشاخه ها رو بهش وصل کنید. درازترین حالت سیمها رو احتمال بدید و بقیه سیم رو کنار سه راهی گره بزنید. فقط حواستون باشه کل ارتفاع این اوقول منقل بیشتر از 10 سانت نشه چون به ریلها گیر میکنه.
    حُسن کلید هم اینه که لازم نیست هر بار فلاش ها رو تک تک روشن و تنظیم کنید و با فشار یک کلید، حالت دیفالت نورپردازی شما فعال میشه!

6. برای حرکت دادن ریلها و آکاردئون ها، اونها رو با فشار دست هل ندید بلکه فقط از میله مخصوص استفاده کنید وگرنه به مرور زمان ترمزشون کچل میکنه و دیگه اثر نمیکنه.

7. اگه کسی تجربه بیشتری داره ادامه بده تا بنده و سایرین هم استفاده کنیم

یاحق
    Digital Lover، M. Beyrami، yaghini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    می شود هر شات، قدمی باشد به سوی خدا ...

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    اگه شما هم از همین پانتوگرافهای معمول در بازار خریده باشید، پس الان 12 گیره کوچک حامل سیم در اختیار دارید.
    تجربه چند ماهه من:
    1. امیدوارم دو ریل اصلی ( بالایی) رو کمی عقب-جلو نصب کرده باشید تا فضای بیشتری از آتلیه رو پوشش بده و مثلا شما رو تا حد زیادی از نصب پایه اضافه برای هیرلایت بی نیاز کنه. اگه نکرده اید و حوصله دارید، حتما انجامش بدین.

2. پس از نصب آکاردئون و اتصال فلاش، ابتدا اون رو تا حد امکان پایین بکشید و سپس سیم برق رو در شیار اولین گیره کوچک قرار بدید ( برای آینده نگری و عدم نیاز به تغییرات پی در پی اندازه سیم)

3. حتما اولین گیره کوچک را پشت آکاردئون ( به سمت خارج مرکز ) قرار بدید که در حرکت آکاردئون به سمت مرکز مزاحمت ایجاد نکنه.

4. میتونید برخی از گیره ها رو حتی به اون دو ریل اصلی بالایی هم نصب کنید تا اصلا هیچ سیمی به سمت مرکز نیاد و همه چیز در اطراف پانتوگراف باشه (امیدوارم خوب تصویر کرده باشم). البته من خودم برای هر فلاش فقط از یک گیره سیم استفاده کردم و بقیه سیمها رو انداختم روی ریلها تا کمتر شکم بده. نهایتا بستگی به شرایط آتلیه و نوع کارتون داره.

5. اما نکته اصلی اتصال سیمها به برقه. اگه در سقف آتلیه شما هم مثل مال من سیم لوستر یا چیزی شبیه به این وجود داره چه بهتر. اگه نداره خودتون بکشید و حتی یه کلید هم کنار در ورودی براش بذارید. در انتهای سیم یه دو شاخه مادگی جون دار نصب کنید و یه سه راهی بدون سیم هم بهش بزنید و دوشاخه ها رو بهش وصل کنید. درازترین حالت سیمها رو احتمال بدید و بقیه سیم رو کنار سه راهی گره بزنید. فقط حواستون باشه کل ارتفاع این اوقول منقل بیشتر از 10 سانت نشه چون به ریلها گیر میکنه.
    حُسن کلید هم اینه که لازم نیست هر بار فلاش ها رو تک تک روشن و تنظیم کنید و با فشار یک کلید، حالت دیفالت نورپردازی شما فعال میشه!

6. برای حرکت دادن ریلها و آکاردئون ها، اونها رو با فشار دست هل ندید بلکه فقط از میله مخصوص استفاده کنید وگرنه به مرور زمان ترمزشون کچل میکنه و دیگه اثر نمیکنه.

7. اگه کسی تجربه بیشتری داره ادامه بده تا بنده و سایرین هم استفاده کنیم

یاحق
    ممنونم از جوابتون.همون طور که پست قبل رو ویرایش کردم به جواب رسیدم حدودا".ولی خوب نکات شما هم خوب بود.از من فقط 4 تا داشت.که خوب فکر کنم باید بسازم براش
    ریل ها رو به نسبت کمی نزدیک تر از هم بستم.تا بتونم ریل های پایینی رو تا حد ممکن کج کنم.بر فرض مثال اگر یک سر ریل پایین در انتهای ریل پیچ شده باشه.سمت دیگرش راحت تا مرکز ریل بالایی میاد.یعنی زاویه ای 45درجه حداقل پیدا میکنه در صورت نیاز
    سیم های فلاش ها رو بستم.همون طور که گفتید.سیم مربوط به لامپ هست ولی فکر میکنم برای اتصال سه شاخه فلاش (یا در اینده 4 شاخه) کم باشه.و از این لحاظ ترجیح میدم سیم کشی جداگانه انجام بدم.
    اگر بتونید مورد 4 رو واضح تر بیان کنید ممنون میشم.البته همون طور که و عکس بالا مشاهده میکنید من میخوام در مورد ریل های ثابت هم همین کار رو بکنم و بعد از انتهای ریل های ثابت سیم برقم رو بکشم
    darkness_land تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    مورد 4 رو واضح تر بیان کنید
    گیره اول رو همونطور که گفتم پشت آکاردئون و روی ریل پایینی نصب کنید ولی گیره بعدی رو روی ریل ثابت بالایی.
    اینکه میفرمایید سیم لامپ ممکنه کم باشه رو متوجه نمیشم ولی اگه میخواهید متحمل زحمت سیم کشی مجدد بشید بهتره اون رو در کناره های سقف نصب کنید نه در مرکز البته اگه فضای آتلیه این اجازه رو بهتون میده.
    hossein137 تشکر می‌کند.

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

با سلام چندتا سوال داشتم
    بهترین جا برای خرید فون و پایه کجاست ؟
    پایه 6 تایی توصیه میشه یا 4 تایی بگیرم ؟
    2 تا اتاق 3.5*7 متری دارم ، فلاش 150 ژول روی دیافراگم 8 جواب میده ( ارتفاع سقف 2.5 متر )
    یک سری وسیله برای دکور مثل صندوق بزرگ ، بشکه چوبی ، نیمکت چوبی ، پیانو ، چنگ ، ویولن ، گیتار خریدم ... تا حداکثر 1 میلیون تومن دیگه چی باید بگیرم ؟

تشکر کرده
    165

نقل قول نوشته اصلی توسط .:Soheil:. نمایش پست ها
    با سلام چندتا سوال داشتم
    بهترین جا برای خرید فون و پایه کجاست ؟
    پایه 6 تایی توصیه میشه یا 4 تایی بگیرم ؟
    2 تا اتاق 3.5*7 متری دارم ، فلاش 150 ژول روی دیافراگم 8 جواب میده ( ارتفاع سقف 2.5 متر )
    یک سری وسیله برای دکور مثل صندوق بزرگ ، بشکه چوبی ، نیمکت چوبی ، پیانو ، چنگ ، ویولن ، گیتار خریدم ... تا حداکثر 1 میلیون تومن دیگه چی باید بگیرم ؟
    دوست عزیز
    عکاسی آتلیه به تنهایی تنوعی برابر با تمام ژانرهای عکاسی داره و نمیشه برای اکسسوار و دکور مورد استفاده در اون محدودیتی قائل شد.
    اگه آتلیه حرفه ای ها رو ببینید احتمالا تصور خواهید کرد مکانیکی، تعویض روغنی، انبار یک مزرعه، مهد کودک یا هر چیز دیگری هست الا آتلیه.
    بنده خودم مدتهاست تمام وسایل عتیقه مادربزرگ را یکی یکی غارت کرده و به انبار آتلیه ام اضافه میکنم!
    تجهیزات حرفه ای رو اگه حوصله گشتن دارید: باب همایون. اگه ندارید: سایتهای اینترنتی.
    نوع و اندازه و قدرت فلاش و فون و پایه هم تماما بسته به نوع کار شما داره و در این مورد هیچ نسخه آماده ای نخواهید یافت.
    موفق باشید
    hossein137 و .:Soheil:. تشکر می‌کنند.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

دوست عزیز یک عکس از کل محوطه ای که پانتوگراف گذاشتی میگذاری ؟
    hossein137 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط mdei نمایش پست ها
    گیره اول رو همونطور که گفتم پشت آکاردئون و روی ریل پایینی نصب کنید ولی گیره بعدی رو روی ریل ثابت بالایی.
    اینکه میفرمایید سیم لامپ ممکنه کم باشه رو متوجه نمیشم ولی اگه میخواهید متحمل زحمت سیم کشی مجدد بشید بهتره اون رو در کناره های سقف نصب کنید نه در مرکز البته اگه فضای آتلیه این اجازه رو بهتون میده.
    ممنون میشم اگه یه عکس از محوطه پانتوگرافتون بزارین، خیلی واسم سوال شده؛
    راستی پانتو گراف خوب چه مارکی و کجا میشه پیدا کرد تهران و حول حوش قیمت هم اگه بدین ممنون.

شرمنده،کسی از دوستان میدونه Bookend (اسم فارسیش رو نمیدونم، توی دانشنامه هم نبود) رو چه جوری و از چه جنسی میشه ساخت؟
    ویرایش توسط yaghini : Thursday 15 August 2013 در ساعت 14:44 دلیل: افزودن سوال!

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    ممنون میشم اگه یه عکس از محوطه پانتوگرافتون بزارین، خیلی واسم سوال شده؛
    راستی پانتو گراف خوب چه مارکی و کجا میشه پیدا کرد تهران و حول حوش قیمت هم اگه بدین ممنون.

شرمنده،کسی از دوستان میدونه Bookend (اسم فارسیش رو نمیدونم، توی دانشنامه هم نبود) رو چه جوری و از چه جنسی میشه ساخت؟

بوکند رو از هر جنسی میشه ساخت اوون زیاد مهم نیست....فقط برای اینکه زیاد جابجاییش مشکل ساز نباشه از فوم های فشرده درست میکنند که هم سبک باشه هم کمی محکم و مقاوم.....یک سمتش رو سفید میزارند سمت دیگر رو هم سیاه مات رنگ میکنند....دو قطعه فوم رو مثل جلد کتاب به هم وصل میکنند تا بشه اوون رو تا کرد و ایستاده نگه داشت....درست مثل کتاب
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    بوکند رو از هر جنسی میشه ساخت اوون زیاد مهم نیست....فقط برای اینکه زیاد جابجاییش مشکل ساز نباشه از فوم های فشرده درست میکنند که هم سبک باشه هم کمی محکم و مقاوم.....یک سمتش رو سفید میزارند سمت دیگر رو هم سیاه مات رنگ میکنند....دو قطعه فوم رو مثل جلد کتاب به هم وصل میکنند تا بشه اوون رو تا کرد و ایستاده نگه داشت....درست مثل کتاب
    ممنون از پاسختون، واسه استفاده از فوم فشرده دو تا مشکل وجود داره،

اول اینکه ورق هاش تا جایی که من تونستم گیر بیارم ابعاد یک متر در 80 سانت دارن و دوم اینکه چطور میشه به هم وصلشون کرد؟

مورد دیگه ای که پیدا کردم پلاستیک فشرده ای هست که تابلو سازها استفاده میکنن، در مورد عملکرد نوریش هنوز نتونستم اطلاعات کاملی بدست بیارم و همچنین نحوه اتصال، البته ابعاد 1.8 در 1 متر هست

صفحه 35 از 51 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 45 ... آخرینآخرین