صفحه 45 از 51 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 503
Like Tree655تشکر

موضوع: راه اندازی استدیو عکاسی (حرفه ای)

كاربر جديد elma آواتار ها
    تشکر کرده
    119

سلام دوستان
    متاسفانه من وقت گشتن در سایت و پیدا کردن جواب سوال هام رو ندارم واقعا.خواهشمندم دوستانی که کار حرفه ای کرده اند راهنمایی کنند که چه چیز هایی لازم دارم.
    بنده در حال عکسبرداری از محصولات یک کمپانی تولید کت و شلوار مردانه هستم.
    امکانات موجود به قرار زیر است:
    دوربین: cannon kiss X5
    لنز 100-55 cannon
    نور: یک فلاش 300 و یکی هم 250 ژول --- دو تا سافت باکس حدود 50 در 70 سانتی. ضمنا نه کاسه ای در کار است نه اسنوت نه شیدر و نه هیچ چیز دیگه. مقوای سفید به عنوان رفلکتور استفاده می کنم.
    بک گراند یک فون سفید که برای کار کوچک است و با توجه به فاصله ای که باید به سوژه از بک گراند بدم ( در حدود یک و نیم تا دو متر) نصف سوژه از بک گراند میزنه بالا و کف اتاق هم معلوم میشه. سوژه یک مانکن قد بلند است که البته زنده نیست. حدود 190 سانت بلندی داره. فعلا نیم تنه بالایی رو یعنی کت رو عکس میگیرم. مهمترین مشکلم فعلا بک گراند مناسب است.تم کار طبق خواست و سلیقه کمپانی تیره و یا under انتخاب کردم. فضایی که دارم فعلا حدود 3.5 متر در 6 متر هست. با توجه به اینها چه رنگ یا رنگ ها و چه ابعادی برای بک گراند پیشنهاد می دهید دوستان؟

سوال بعدیم اینه که کاسه ، شیدر ، اسنوت و یا هر چیز دیگه ای با توجه به توضیحاتم کدومشون کاربردی تر خواهد بود تا بگم تهیه کنند. یا اصلا لازمه یا نه؟

سوم این که با دو تا سافت فقط میشه به سوژه نور داد و بافت رو در آورد و برای بک گراند چیزی ندارم برای نور دادن و فضا سازی. چه کار میشه کرد؟ یا اینکه نور دیگه ای لازم هست؟

یه سوال دیگه این که چیدمان نور چطور باشه به نظر شما دوستان با توجه به تجربتون؟ و یا اینکه رفرنسی برای این نوع کار سراغ دارید ؟

راستی من خودم وقت ادیت عکس رو ندارم و با توجه به اینکه ادیتور حرفه ای وجود ندارد! باید حتی الامکان عکس ها جوری باشه که کمترین دستکاری توش انجام بشه! یعنی فضای عکس مناسب باشه و نور اوکی باشه. (خیلی نگرانم که عکسم رو خراب کنند!) با توجه به همه اینها پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به دوستان عزیز
    من مدتی هست که کار عکاسی میکنم اما میخواهم یه اتلیه خانگی راه بیندازم اما برام مقدر نیست . دوستانی که تمایل به همکاری دارند خوشحال میشم تا صحبتی در این زمینه داشته باشیم. دوربین هم نیکون D7000 به همراه لنز18-200 وسایر تجهیزات نور.لطفا اگر راهنمایی در مورد راه اندازی آتلیه دارید بهم کمک کنید. مرسی

كاربر همراه .:Soheil:. آواتار ها
    تشکر کرده
    96

سلام
    کسی از دوستان می تونه از پرده برقی خودش عکس بگیره اینجا بزاره ؟

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط .:Soheil:. نمایش پست ها
    سلام
    کسی از دوستان می تونه از پرده برقی خودش عکس بگیره اینجا بزاره ؟
    کسی نیست ؟!
    Somebody help me ?!

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دست کم به 3 تا نور نیاز دارید

برای بکگراند از بک کاغذی با رنگ های متناسب با کت ها استفاده کنید. مثلا یک رنگ خاکستری یک سرمه ای یک قهوه ای و یک زرشکی و یک لیمویی داشته باشید. به نظر میرسه عرض 1/5 متر کافی باشه

ارتفاع دوربین را با توجه به ارتفاع مانکن تنظیم کنید اگر 3پایه کوتاه است از یک میز کمکی استفاده کنید

اگر در خرید محدودیت دارید پیشنهاد من برای خرید 3 عدد کاسه و دو عدد چتر انعکاسی نقره ای است

کار حرفه ای نیاز به تجهیزات حرفه ای دارد این نکته را به کارفرما گوشزد کنید
    Sina.J، کوروش، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان من میخوام یه اتلیه ی عکاسی راه بندازم مکانشو دارم ولی تجهیزات هیچی ندارم میشه بگید به طور میانگین برای شروع کار چقدسرمایه نیاز دارم؟؟؟؟؟

تشکر کرده
    96

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_Ml نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام یه اتلیه ی عکاسی راه بندازم مکانشو دارم ولی تجهیزات هیچی ندارم میشه بگید به طور میانگین برای شروع کار چقدسرمایه نیاز دارم؟؟؟؟؟
    از حداقل 3-4 میلیون به بالا ( تازه اگه دوربین داشته باشی )
    معمولا یک میلیون هزینه پرده و فون ، یکی دو میلیون هزینه نور ، مقداری دکور مثل صندلی و ...
    دوربین هم از یک 600D کنون با یک لنز معمولی 1.500 یا 6D با 24-105 حدود 6.500 هزینه داره ...

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

دوستان سلام.
    خیلی از دوستان را می بینم می خواهند آتلیه راه اندازی کنند. یه سوال از شما داشتم آیا با توجه به شرایط و تعداد زیاد آتلیه های موجود از نظر اقتصادی توجیه پذیر است. شاید اگه مکان اتلیه موجود باشه این کار ریسکی نداشته باشه اما با یک مکان اجاره ای می شود علاوه به پرداخت اجاره سود هم کرد.

كاربر همراه Javid-Aj آواتار ها
    تشکر کرده
    162

سلام دوستان منم میخوام یه آتلیه بزنم. دوربین و لنز رو دارم. نمیدونم یک کیت فلاش 200 یا 300 ژول مناسبه یا نه و اینکه کیت فلاش رو دوستان پیشنهاد میدن یا بطورت تکی فلاش تهیه کنیم پرده فون هم آبی کروماکی و مشکی و سفید و هم خاکسری و یک پنکه فشنال نه آنچان حرفه ای نیاز دارم هزینه احتمالی رو چقد پیشبینی میکنید؟ به نظر شما یک پرینتر رنگی لیزری تا حدود 1 میلیون تومان تهیه کنم بهتره یا عکس هارو به لابراتوار ببرم.
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

كاربر همراه Javid-Aj آواتار ها
    تشکر کرده
    162

درود از دوستان کسی نیست قیمت حدودی رو برام بگه
    SONY A7R III, Canon 700D,GoPro Hero 7 Black, Tamron 24-70mm F2.8 & 70-300mm, Samyang Cine 35mm F1.4 & Cine 14mm F2.8, Canon 18-55 STM, Helios 58mm, Jupiter 200mm, Revenon 135mm F2.8

صفحه 45 از 51 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... آخرینآخرین