صفحه 6 از 33 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 324
Like Tree250تشکر

موضوع: سوالات فتوشاپی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: سوالات فتوشاپی

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    1- يك لايه تنظيمي ايجاد كنيد: Layer> New Adjustment laye> Heu/Satutation

2- گزينه Use previous layer to creat clipping mask را علامت بزنيد
    3- با كشيدن اسلايدر Saturation به چپ عكس را سياه و سفيد كنيد و Ok را بزنيد.
    4- اكنون با انتخاب يك قلم موي مناسب و رنگ مشكي و انتخاب layer mask از لايه ايجاد شده در ليست لايه ها مناطقي را كه مي خواهيد رنگي باشد با قلم مو يا ايربراش رنگ بزنيد

5- با انتخاب opacity و يا انتخاب رنگهاي ملايمتر براي قلم مو مي توانيد تاثير مراحل مختلف را تنظيم نماييد.
    6- اين كار را مي توانيد با افكت هاي ديگر توسط لايه هاي تنظيمي هم انجام دهيد.

آقا خیلی ممنون واقعا لطف کردید بابت دعوتنامه و پاسخ سوالم

كاربر همراه sprants آواتار ها
    تشکر کرده
    311

جناب شهبازی و بقیه دوستان

چرا بحث روتوش رو نیمه کاره رها کردین اکه می بینین اینجا نمیشه میخواین یه تاپیک برا این مبحث بزنیم ؟

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

ما رها نكرديم. من شخصا اطلاعات خيلي زيادي در اين رابطه ندارم و فكر مي كنم بايد منتظر برگشتن جناب محبي و استفاده از تجربيات ايشان بماينم. بقيه روشهايي كه من مي شناسم كمابيش نتايجي همانند آنچه كه گفتم يا جناب روشن گفتند دارد و خيلي متفاوت نيست و ذكر آن چندان فايده اي در بر ندارد.
    ساير دوستان را هم نمي دانم . به هر حال فروم جايي است كه ممكن است نتيجه گرفتن از آن حوصله زيادي بخواهد.

تشکر کرده
    311

ببخشید اگه بی ادبی کردم

فقط می خ.استم ببینم به نظرتون همین جا باشه یا 1 تاپیک دیگه ...

حلا هم که می فرمایین چشم منتظر جناب محبی می مونیم .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

حرفهای این مدل سابق درباره ویرایشهای نرم افزاری خواندنی است:

Australia's Kerry Wells, who was crowned Miss Universe in 1972, said the increased use of computer-enhanced images in teen-oriented and celebrity magazines prompted many young people to "think even the real people look like glamour-pusses".

مطلب کامل:
    http://www.theaustralian.news.com.au...-29277,00.html
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    311

So Nice

تشکر کرده
    311

جناب محبی تشریف نیاوردید ؟

ما همچنان در انتظار به سر می بریم ؟!

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

از اين كه درخواست دوستان رو بي جواب گذاشتم معذرت مي‌خواهم. مدتي است كه مشغله زياد اجازه حضور به شيوه گذشته را نمي‌دهد.

اما در باره روتوش،‌ به نظر من اغلب حرف‌هاي لازم زده شده، منابعي معرفي شده كه مي‌تواند ماه‌ها فرد تازه آمده را به خود سرگرم كند و او بسيار بيش از بضاعت اين فورم از آن‌ها بياموزد. مثال قدرتمندي نيز از روتوش توسط نعماي عزيز بازگو شد كه بسيار جالب بود، بخشي از آن كتاب را نيز بنده آوردم كه باز روشي بود در خور توجه. به نظر من منابع لازم براي فراگيري يك مهارت تامين شده است و گام بعدي همت ماست براي خواندن منابع.

اما در تمام روش‌هاي حرفه‌اي اصول اوليه‌اي رعايت مي‌شود:
    - انتخاب قسمت هايي از پوست بدن كه قرار است صاف و بي ناهمواري باشد (معمولاً توسط يك ماسك انجام مي شود)
    - صاف كردن قسمت‌هاي انتخاب شده به وسيله ابزار لازم (بيشتر در انتخاب اين ابزار، يا تلفيقي از اين ابزارها، روش‌هاي روتوش را متنوع مي‌سازد). گاه حرفه اي ها با يك قلم بسيار ملايم و انتخاب رنگ مناسب، پوست را رنگ مي‌كنند.
    - براي ايجاد ماسك، روش راحت تر و دقيق‌تر، ايجاد يك لايه جديد كه با سفيد پر شده، در بالاي لايه اصلي و پنهان كردن كل اين لايه با استفاده از يك ماسك سياه است. بعد با يك قلم سفيد، قسمت هايي از اين لايه را كه روي پوست قرار دارد آشكار ميكنيد. بديهي است در نهايت تنها لازم است ماسكي را كه اينجا ايجاد كرده ايد، روي لايه اي منتقل كنيد كه در آن پوست را صاف كرده‌ايد (طبيعي است اگر سعي كنيد ماسك را از اول روي اين لايه قرار دهيد، كار دقيق و راحت نخواهد بود، چون قسمت هاي آشكار شده به رنگ پوست نزديك هستند و سخت مي‌توانيد بفهميد كه قسمت‌هاي مورد نظر را انتخاب كرده ايد يا نه)
    - ارزيابي مقدار لازم توسط كم و زياد كردن مقدار روتوش در لايه مربوطه توسط كم و زياد كردن اپاسيتي آن (حتي كم و زياد كردن موضعي اين نقاط، با ايجاد يك ماسك ديگر)
    - قاعدتاً ميزان شارپنس لازم براي پرتره از حد مجاز پوست بيشتر است. البته ميزان شارپ سازي پرتره بايد كمتر از يك عكس منظره باشد،‌ اما اگر همين ميزان شارپنس هم به پرتره اعمال شود، باعث تشديد عيوب و ناهمواري‌هاي صورت (كه در مرحله قبل نقش آن‌ها را به زحمت كم‌رنگ كرده‌ايد) خواهد شد. راه آساني كه من براي حل مشكل به كار مي‌برم، حفظ ماسك قبلي و استفاده از آن براي شارپنينگ است. البته همان طور كه حدس زده‌ايد از عكس اين ماسك استفاده مي‌كنم. فلسفه كار بسيار ساده است، هرجا را كه دوست داشتيد صاف و بي ناهمواري باشد، شارپ نمي‌شود . قسمت هاي ديگر با دغدغه كمتر ايجاد آرتيفكت و با خيال راحت تري شارپ مي شوند. تمام شارپنس لازم را در اين مرحله اعمال نكنيد، بعد از اعمال ماسك و ادغام لايه‌ها، من مقدار كمي از شارپنس را در آخر كار به كل پرتره اعمال مي كنم تا پوست نيز سهمي جزئي در شارپنس داشته باشد و شفافيت لازم را كسب كند (در اين مرحله دوم معمولاً radius را كمتر از 0.5 قرار مي دهم، تا عيوب ظاهر نشوند).
    قسمت دوم اين روش انتخابي شخصي است، اما اصول كلي يكي است و ممكن است براي رسيدن به آن شخص روش‌هاي كاملاً متفاوتي بيابد. منتهي شرط اين است كه فرد به فتوشاپ مسلط باشد و از آن مهم تر،‌ بداند كه چه مي‌خواهد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Sunday 9 July 2006 در ساعت 19:31
    iranh00 و hanika تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    311

جناب محبی ازتون ممنونم بابت توجهتون

بله دقیقا همین طوره که شما میگین راستش من چون کاملا به فوتوشاپ مسلط هستم بیشتر این روش هایی که در منابع گفته شده بود رو کار کرده بودم از طرفی آقای روشن و جناب شهبازی هم کمک های فراوانی کردند اما بابت حرف شما که اون عکس را کاملا مبتدی دیدین خیلی دوست داشتم شما تشریف بیارین و در این مورد بیشتر توضیح بدین مثلا روتوش حرفه ای که حتی بعضی مواقع مانند عکس هایی برای Fashion ها مجبور میشیم قسمتی از پرترمون رو نقاشی کنیم . البته مقاله خودتون هم که قبلا زحمت کشیده بودین و آدرسش رو داده بودین بارها و بارها مطالعه کردم و واقعا هم عالی بود . اما خیلی مشتاقم اگه لطف کنید در این قضیه بحث کنید ...

تشکر کرده
    311

به این عکس دقت کنید . من برای چنین عکس هایی که قوس بینی این جوری توی ذوق می زنه چیکار کنم ؟ یعنی من هر کاری می کنم این قوس به زیبایی بر داشته نمیشه لطف کنید شما راهنمایی کنید چی کار کنم ؟

البته فکر کنم یه جورایی اشکال از عکاس هم بوده تا نظر شما چی باشه ؟

http://i6.*******.com/1zd8awx.jpg

صفحه 6 از 33 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین