صفحه 17 از 92 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 916
Like Tree2658تشکر

موضوع: ویرایش پیشنهادی شما

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: ویرایش پیشنهادی شما

سلام:
    [IMG]http://www.*******.info/files/xfcow2vke8pl1wpko6cj.jpg[/IMG]
    .
    سجاد عزیز چند تا مورد رو درباره این ویرایش لازم میدونم بگم. همینجور كه میدانی سنسورها یك device خطی هستند یعنی اگر شما 2برایر میزان نور دهی را زیاد كنی خروجی سنسور هم به همین میزان خواهد بود در حالی كه ممكنه هنوز پیكسل ها پر نشده باشند. همزمان اون سیگنال كمی هم كه به همون پیكسل برسه(نقاطی كه باز تاب كمی داشته باشه و در قسمتی كه نور كم باشه در عكس شما سطح آسمان) یه نویز سطحی تو هر پیكسل ایجاد میشه..... اما چشم ما یك Linear device نیست. یعنی در جاهایی كه نور كم و زیاد باشه یا سایه و روشن زیاد باشه یا مثل همین عكس شما باشه حساسیت چشم نسبت به افزایش میزان نور دهی متفاوت تر از خروجی یك سنسور است. واسه همین موضوع كارخانه های سازنده تحقیقات وسیعی رو دارند رو این موضوع انجام میدن و الحق هم كه تونستن خوب پیش برن. سنسوراشون رو دارند جوری طراحی میكنند كه همزمان بتونه جزییات قابل قبولی از مناطق كم نور و پرنور رو همزمان ثبت كنه كه همینجور كه میدانید ازش به داینامیك رنج تعبییر میشه(با یك استپ یا دو استپ نور دهی كم یا زیاد یا نورهای كم یا زیاد با داینامیك رنج مطلوب همه چیز قابل بازیافته). همه این حرف ها رو زدم كه آخر این موضوع رو بگم من از این قابلییت سنسور میام به نفع خودم استفاده میكنم! در تصحیحات نهایی كرو نوری رو كه چشمم نباید میدیده اما سنسور ركورد كرده و اون قسمت هایی كه سنسسور تاریك ثبت كرده ولی چشمم باید میدیده رو از تو قابلیت سنسور میكشم بیرون. واقعییت اینه كه سنسور شما نسبت به سنسور دوربین خودم زیاد تو این موضوع من رو كمك نكرد. من عكس هایی اینچنیین داشتم و تا حد قابل قبولی تونستم جزییات رو با همین تصحیحات بازیافت كنم بدون اینكه المانی( یا حتی ماسكی) بخواد به عكس اضافه بشه یا كم بشه. اما تو این عكس بنظر من آسمان بعنوان یك پس زمینه كم نور وقتی نور رو میخواهی ازش حذف( با تصحیحات كرو) كنی عكس رو نویزی میكنه. تازه این تنها مشكل نبوده به گمانم نور مزاحمه دیگری هم بوده به قسمت پایین عكس دقت كنید(مثل نور چراغهای شهر) كه این نور از بین نرفت(منظورم قابلیت خود سنسوره hdr مبحث و مجالی دیگرست)
    عكس پیوست
    [IMG]http://www.*******.info/files/fa8669fu83e5wl4by0s0.jpg[/IMG]
    .
    تو مرحله بعدی در فوتوشاپcs3 كارهای دیگه ای هم میشه انجام داد من عكسی از ابتدای پروسه ای رو كه انجام دادم اینجا میزارم.(عكس پیوست)
    [IMG]http://www.*******.info/files/t0eoyssekay9itz61qm2.jpg[/IMG]
    .
    .
    از اینجا به بعد بنظرم دیگه سلیقه ای بحساب میاد هر كسی هر كاری میتونه بكنه هیچ ایرادی نیست به سلیقه ها بستگی داره. مثلا من آسمان رو اینجوری بیشتر دوست دارم. كسی جوره دیگه ای آسمان رو میبینه..... دیگه میشه پروسه در فوتوشاپ كه دلباز(یاسر) رو من استاد به تمام معنی این كار میدونم و فرساد هم ایده های جالبی ارایه میده بقیه دوستان هم همینطور.....درخت رو میشه گذاشت میشه حذف كرد مقصود چون آسمان بود من روی اون وقتی نگذاشتم. چیزی كه الان تو عكس هست رو حذف شده بدونید باید روش كار كرد. این سوژه قدیمی رو من چون با این رنگ زیاد دیده بودم رنگش رو اینجوری فرض كردم سلیقه من اینجوری بود البته بازم نیاز به كار داره.... سجاد امیدوارم عكست رو خراب نكرده باشم............منتظر ویرایش بقیه دوستان هستیم
    ویرایش توسط QashQai : Tuesday 26 February 2008 در ساعت 16:59 دلیل: تغییر لینک عکسها
    rezakh، ajjadesa و Fereidoon تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5125

در آخر ذكر چند نكته هم ضروری است كه من هیچ اصراری ندارم كه حرف هام درسته. من خودم در حال یادگیری هستم . هر كسی از هر راهی میرسه به مقصودی مهم اینه نتیجه نهایی چه كسی بهتر باشه. كسی دیده خوبی داره در انتخاب سوژه اما عكاس خوبی نیست یكی دیگه نقده خوبی میكنه اما ویرایش بلد نیست دسته ای دیگه ویرایش گرهای ماهری هستند اما ابزار خوبی ندارند..و این داستان واسه همه صادقه. و اینكه احتمال اینكه من اشتباه كرده باشم یا ویرایش خوبی نكرده باشم زیاده. با ویرایش دوستان منهم یاد میگیرم. و اینكه اون توضیحات آموخته های من بود كه موقع ادیت عكس تو ذهن من بود از ذهنیتم نوشتم كه هم بگم چرا این عكس اینجوری شد هم كسی ایرادی میبینه گوشزد كنه شاید من كلا دارم راه اشتباهی میرم دیگه اینكه منظور خاصی نبود.

تشکر کرده
    5125

از بقیه خبری نیست؟ بعید میدونم این 7 مگ سخت بوده واسه دانلود. ما زیاران چشم یاری داشتیم:biggrin:
    .
    دیگه یواش یواش تعداد ویرایش كننده ها داره میاد پایین. نمیدونم چرا ولی بنظر میاد این تاپیك هم داره یجورایی تعطیل میشه اینقدر سوت و كوره آدم احساس میكنه داره با خودش حرف میزنه

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

سجاد جان فکر کنم عکس ستاره هات بخاطر اینکه نوردهی درستی نداشته نمیشه کاری روش کرد و همینی که هست ...... به هر حال برای اینکه این تاپیک بدردبخور نخوابه اینم ویرایش پیشنهادی من:

1- وجدانت رو قانع میکنی
    2- یه عکس شبی که قبلا انداختی و ستاره هاش خوب شده رو پیدا میکنی
    3-
    [IMG]http://i31.*******.com/2ykkr4j.jpg[/IMG]
    EHSAN2، amirsooki، ajjadesa و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد منتظری

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

سجاد جان خوب مارو گذاشتي سر کار برادر.
    بعد از اينکه اديتم تمام شد گفتم كاش حداقل رو فايل راوکار کرده بودم.
    قبل از اينکه مراحله کار رو هم کپي کنم photoshop رو بستم اما مراحل کار اينها بودند.
    hue
    photo filter roye gonbad
    photo filter roye aseman
    level
    selective color
    اما فکر کنم با دادجينگ و برنينگ بشه اسمان رو بهتر کرد به صورتي که باburnآسمان رو بسوزانيد و با dodging ستارها رو روشن کنيد. فرصت شد امتحان ميکنم
    [IMG]http://i32.*******.com/347ii55.jpg[/IMG]
    ajjadesa و amir_h_madadi تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

به نظرم بهترین کار رو جناب منتظری کردند . یک کلام ختم کلام

ولی فکر میکنم با یک فیلتر و فقط با یک فیلتر آسمان همونی میشه که شما لازم دارید ( خب بگردید پیداش کنید )

اما حالا که فرمت Raw در اختیاره با توجه به سفید بودن کامل ستاره ها ( حتی با وجو محو بودن اونها ) به نظرم بهترین کار اینه که فایل Raw رو به صورت خطی استخراج کنید و از Gamma Compression جلوگیری کنید

به این ترتیب به علت Gamma Expansion مانیتور و فضای رنگی مورد استفاده اش احتمالا نقاط متوسط هم بسیار تیره میشه در حالیکه نقاط روشن همچنان روشن باقی میمونن

و این یعنی ستاره های روشن در آسمان تیره که میتونید از این فایل به تنهایی یا به عنوان یک لایه آمیختگی در روی فایل اصلی بهره فراوانی ببرید

البته افشین جان سنسور دوربین شما 14 بیتی است و این توانایی بیرون کشیدن تن های مختلف روشنایی حداقل در دو منطقه تاریک تر از سنسور های دوازده بیتی رو در اختیار شما میذاره که توانایی ارزشمندی است

یک کمی این هاله اطراف گنبد هم از بین میرفت بد نبود به نظرم
    ویرایش توسط Delbaz : Wednesday 27 February 2008 در ساعت 13:34
    Doncorleone، Nasrin2، minaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    به نظرم بهترین کار رو جناب منتظری کردند . یک کلام ختم کلام

ولی فکر میکنم با یک فیلتر و فقط با یک فیلتر آسمان همونی میشه که شما لازم دارید ( خب بگردید پیداش کنید )

اما حالا که فرمت Raw در اختیاره با توجه به سفید بودن کامل ستاره ها ( حتی با وجو محو بودن اونها ) به نظرم بهترین کار اینه که فایل Raw رو به صورت خطی استخراج کنید و از Gamma Expansion جلوگیری کنید

به این ترتیب به علت Gamma Compression مانیتور و فضای رنگی مورد استفاده اش احتمالا نقاط متوسط هم بسیار تیره میشه در حالیکه نقاط روشن همچنان روشن باقی میمونن

و این یعنی ستاره های روشن در آسمان تیره که میتونید از این فایل به تنهایی یا به عنوان یک لایه آمیختگی در روی فایل اصلی بهره فراوانی ببرید

البته افشین جان سنسور دوربین شما 14 بیتی است و این توانایی بیرون کشیدن تن های مختلف روشنایی حداقل در دو منطقه تاریک تر از سنسور های دوازده بیتی رو در اختیار شما میذاره که توانایی ارزشمندی است

یک کمی این هاله اطراف گنبد هم از بین میرفت بد نبود به نظرم
    یاسر جان اون قسمت چك نكردم احتمال زیاد با جدا سازی قابل تصحیح هست منتها این قسمت های سفید من نظر شخصیم اینه كه نوری غیر از نور ماه اونجا بوده مثل نور چراغ های شهر دیگه این قسمت نمیشه اطلاعاتی رو از سنسور استخراج كرد سنسور دیتیل رو از دست داده. صرفا سعی كردم المانی از عكس كم یا زیاد نشه...... قطعا عكسی كه آقای منتظری گذاشتند كه بنظر میاد همون عكسه شب قبل از این عكس بود نوردهی مناسبی داره!.....راستی كم پیدایی از موقعی كه نیستی این تاپیك هم از رونق افتاده....

تشکر کرده
    5125

من مطمین هستم اگر دلباز وقت داشته باشه. بتونه كمك كنه یك ویرایش خوبی ازش میبینیم.....دلباز جان PLEASE

كاربر همراه shahin79 آواتار ها
    تشکر کرده
    340

سلام دوستان،
    راستش من این عکسمو خیلی دوست دارم، مخصوصا تصویر درخت ها تو آب دریاچه رو . اولین تجربه عکاسی شب من از سفر اوان
    ولی همینطور که میبینید گوشه های سمت راست و چپ عکس تقریبا اور شده و وقتی کنتراست رو تغییر میدم دیگه کاملا تو ذوق میزنه، کسی راهی، ویرایشی به ذهنش میرسه که بتونم این مشکل رو برطرف کنم :(

البته این عکس خام بدون تغییر wb و غیره ...

فایل raw هم اگه لازم بود اینجا هست -7mb

کد:
    http://shahin.asgari.googlepages.com/IMG_3053.CR2
    با تشکر فراوان
    شاهین عسگری جاوید
    Canon EOS 30D - SIGMA 18-200mm f3.5-6.3 DC OS - Canon EF 50mm f1.8 II

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

به همه دوستان یه معذرت خواهی بدهکارم به خاطر مشغله فرصت نشد در اون زمان که عکس را گذاشتم تاپیک را پیگیری کنم و حقیقتش فراموش کرده بودم الان تاپیک اومده بالا یادم افتاد از همه دوستان ممنون
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

صفحه 17 از 92 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین