صفحه 118 از 127 نخستنخست ... 18 68 108 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 1263
Like Tree1339تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی

كاربر همراه TORGHEH آواتار ها
    تشکر کرده
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط Urmulu نمایش پست ها
    من فتوشاب سی سی نسخه 2015 را نصب کرده ام1رم سیستم 4 کیکابایته!منتها در فتوشا این مقدار رمو در حد 1.5 گیگ میشناسه وهنگام کار کردن با فایل های راف با خطای کمبود رم مواجه میشم وجازه بکار بردن ابزارها را برام نمیده!وناچار از برنامه فتوشاب خارج میشم!
    چندین بار هم فتوشاب از نو نصب کردم ولی مشکل درست نشد!همین نسخه از فتوشاب را تو ی لپ تاپ نصب کردم ولی اونجا مقدار واقعی رمو میشناسه نه کمتر!
    مشکل از چیست؟
    ویندوزتون چی هست؟ اگر سون یا بالاتر هست که بیشتر از 1 گیگ از رمتون بابت ویندوز میره ... اگر 32 بیت هست که 3 گیگ (یا به قول بعضی 3 و خرده ای گیگ) رم بیشتر استفاده نمیشه... به آدرس edit>preferences>performance برید و بعضی از تنظیمات رو مثل این موارد تغییر بدین :
    #تو تنظیمات اجازه بدین فتوشاپ از رم بیشتری استفاده کنه.
    #مقدار هیستوری رو تا می تونید کم کنید البته در این روش امکان آندو محدود میشه به تنظیمات که حداقلش 1 و حداکثرش 1000 هست از مقداری مثل 10-20 یا حتی کمتر استفاده کنید.
    #از scratch desk استفاده کنید و تیک درایو های دیگه هاردتون رو بزنید تا از فضای خالی اونها هم مثل رم اضافه استفاده بشه ... حتی استفاده از هارد اکسترنال هم می تونه کمک کنه.
    #روی قسمت های مختلف این تنظیمات برید توضیحاتی پائین همون پنجره می نویسه که بسته به شرایط صحنه می تونید از تنظیمات طبق اون توضیحات استفاده کنید.

Capture.jpg
    a.m.i.r. تشکر می‌کند.
    70D+EF-S 10-18+EF-S 18-135 STM+EF-S 24+EF 50 f1.8 STM

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

با سلام
    من روی سیستمم photoshop CS4 نصب کردم (به دلیل قدیمی بودن سیستم ترجیح دادم ورژن بالا نصب نکنم شاید سبکتر باشه). آیا امکان اضافه کردن Profile برای لنز Canon 18-135 STM در اون وجود داره تا بتونم بکمکش خطای لنز رو اصلاح کنم؟ یا حتما با فتوشوپ نسخه بالاتر نصب کنم؟
    با تشکر.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    با سلام
    من روی سیستمم photoshop CS4 نصب کردم (به دلیل قدیمی بودن سیستم ترجیح دادم ورژن بالا نصب نکنم شاید سبکتر باشه). آیا امکان اضافه کردن Profile برای لنز Canon 18-135 STM در اون وجود داره تا بتونم بکمکش خطای لنز رو اصلاح کنم؟ یا حتما با فتوشوپ نسخه بالاتر نصب کنم؟
    با تشکر.
    سلام

بطور معمول با آپدیت کردن پلاگین Camera Raw لیست دوربین ها و لنزهای بروز آپدیت می شوند.

از داخل سایت های مخصوص دانلود (فارسی) میتونین آخرین ورژن ACR یا همان (Adobe Camera Raw)رو دانلود کنید....

موفق باشید.....
    nima_7878 و nicebluesky تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

نقل قول نوشته اصلی توسط Urmulu نمایش پست ها
    من فتوشاب سی سی نسخه 2015 را نصب کرده ام1رم سیستم 4 کیکابایته!منتها در فتوشا این مقدار رمو در حد 1.5 گیگ میشناسه وهنگام کار کردن با فایل های راف با خطای کمبود رم مواجه میشم وجازه بکار بردن ابزارها را برام نمیده!وناچار از برنامه فتوشاب خارج میشم!
    چندین بار هم فتوشاب از نو نصب کردم ولی مشکل درست نشد!همین نسخه از فتوشاب را تو ی لپ تاپ نصب کردم ولی اونجا مقدار واقعی رمو میشناسه نه کمتر!
    مشکل از چیست؟
    سلام به آدرس مورد نظر در درایو C رفته به طور مثال مال خودم به اسم خودم : C:\Users\meysam\AppData\Local\Temp
    و فایل های ذخیره شده توسط فوتوشاپ رو پاک کنید معمولا 3 تا 4تا فایل پرحجم هر کدوم از 500 مگا بایت شروع و تا حتی 1 گیگ هم هست که مثلا حجم 3 تا فایلش دوروبر 3 الی 4 گیگی میشه که کمک شایانی به ایجاد تنفس برای درایو C می کنه تا درایو C که حتما مورد استفاده فوتوشاپ قرار میگیره به اندازه خالی فضای خالی براش تعریف بشه و دیگه ارورر رم ندهد البته پنجره پرفرنسس هم خوبه و علاوه بر درایو C از درایو های دیگه هم کمک بگیرید و اونا رو جلوتر از درایو C قرار بدید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام

بطور معمول با آپدیت کردن پلاگین Camera Raw لیست دوربین ها و لنزهای بروز آپدیت می شوند.

از داخل سایت های مخصوص دانلود (فارسی) میتونین آخرین ورژن ACR یا همان (Adobe Camera Raw)رو دانلود کنید....

موفق باشید.....
    ممنون از راهنمایی تون.
    Adobe.Camera.Raw.v9.3 نصب کردم ولی چیزی به فوتوشاپ اضافه نشد (من پیدا نکردم). لطف میکنید بفرمایید کجا باید دنبالش بگردم؟
    Lense.jpg

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_7878 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون.
    Adobe.Camera.Raw.v9.3 نصب کردم ولی چیزی به فوتوشاپ اضافه نشد (من پیدا نکردم). لطف میکنید بفرمایید کجا باید دنبالش بگردم؟
    Lense.jpg
    اگه فایل خام باشه که اتومات باز میشه ولی اگه Adobe.Camera.Raw رو میخواین برای فایل jpg اجرا کنید داخل فتوشاپ از بخش Filter گزینه camera raw رو انتخاب کنید.
    nima_7878 تشکر می‌کند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها
    اگه فایل خام باشه که اتومات باز میشه ولی اگه Adobe.Camera.Raw رو میخواین برای فایل jpg اجرا کنید داخل فتوشاپ از بخش Filter گزینه camera raw رو انتخاب کنید.
    همونطور که عرض کردم من ورژن CS4 رو نصب کردم. ظاهرا این چیزی که شما میفرمایید نداره. چیزی که ازش مطمئن نیستم اینه که میتونم از همین ورژن استفاده کنم (اصلاح خطاهای لنز Canon 18-135 STM بکمک پروفایل آماده) یا برای اینکار باید فوتوشاپ با ورژن بالاتر نصب کنم (چون سیستمم ضعیفه ترجیح میدم از نرم افزارهای ورژن بالا و سنگین استفاده نکنم)؟
    ممنون.

Lense2.jpg
    Jalal Parsa تشکر می‌کند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

خب نسخه فتوشاپ شما قدیمیه
    و اینکه شما اگه فایل خام (raw) عکاسی نکنید نمیتونین پروفایل لنزتونا رو از طریق adobe camera raw اعمال کنید.
    IMG_7067.jpg
    nima_7878 تشکر می‌کند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

سلام

خوب خوشبختانه شرکت ادوبی از اون قدیما هم نیم نگاهی به پلاگین ACR برای عکسای JPG داشت (جدیدا هم که تکمیلش کرده و آوردتش تو منوی فیلترها)

مسیر زیر رو که از طریق عکس توضیح دادم طی کنید و بعد از اتمام مراحلی که تو عکس گفتم عکستونو ببندید و مجددا Open کنید که بعد از مراحل فوق فایل JPG شما در ACR باز میشود.

موفق باشید ......
    nima_7878، amir.komeily و TORGHEH تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا ali.rezaie آواتار ها
    تشکر کرده
    883

پیش فرض Perfect Photo Suite 9

سلام

من نرم افزار Perfect Photo Suite 9 شرکت on1 رو نصب کردم ، کرک هم شد، فقط داخل قسمت فیلترهای فتوشاپ اضافه نشده، از کجا میشه این مشکل رو حل کرد ؟
    در ضمن فتوشاپ من CS6 هستش.
    ارادت