صفحه 6 از 20 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 199
Like Tree244تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح پیشرفته

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام جناب مبین،
    طبق چیزی که فهمیدم شما میخواهید از 400 عکس انیمیشنی بسازید که روی قسمت خاصی در نهایت زوم شود؟
    اگر مایل باشید فکر می کنم در After Effects راهکاری موجود است .

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط F.KamranNia نمایش پست ها
    سلام جناب مبین،
    طبق چیزی که فهمیدم شما میخواهید از 400 عکس انیمیشنی بسازید که روی قسمت خاصی در نهایت زوم شود؟
    تا حدی درست فرمودید.
    زوم کردن در تایم لپس.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اگه می خواید یه خروجی انیمیشن بگیرید، تو خود فوتوشاپ هم میشه (ورژن extended و از CS4 به بعد)...
    اول عکس رو باز کنید؛
    بعد از منوی 3D گزینه new 3D postcard from layer رو بزنید؛
    بعد از منوی window پنل انیمیشن رو فعال گنید و اون رو روی حالت timeline قرار بدید (دکمه پایین-راست پنل انیمیشن)؛
    (زمان انیمیشن ۱۰ ثانیه و ۳۰ فریم در ثانیه‌ست، اگه لازمه تغییرش بدید به گزینه Document setings تو منوی پنل انیمیشن (گوشه بالا-راست پنل) مراجعه کنید.)
    حالا تو پنل انیمیشن روی مثلث کنار لایه مورد نظرتون کلیک کنید تا لیستش باز بشه، بعد روی آیکن ساعت کنار گزینه 3D Object Position رو بزنید، حالا باید اول تایم لاین (تو همین ردیف) یه لوزی زرد ظاهر بشه؛
    حالا نشانگر بالای پنل رو به آخر تایم لاین (یا هر جای دیگه که می خواید) ببرید و بعد با استفاده از ابزار های drag the 3D object و slide the 3D object (کلید میانبر K) لایه رو جابجا کنید و جایی که می خواید زوم کنید.
    بعد هم خروجی بگیرید (برای gif به save for web برید و برای برای خروجی ویدیو به export > render video (هردو تو منوی File))
    اینم یه نمونه (برای اینکه حجمش کم بشه و صفحه سایت رو سنگین نکنه روی ۵ فریم در ثانیه خروجی گرفتم، عکس رو هم با یه موبایل قدیمی گرفته بودم، کیفیتش افتضاحه... خلاصه به بزرگی خودتون ببخشید) :

پی نوشت: گفتن نداره، ولی برای استفاده های بعدی میشه PSD هم ذخیره کرد...
    Kourosh Kahal، Saeed.gh.sh، BERLANO و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5191

سلام
    شرمنده دیر جواب می دم ، امروز خیلی کار داشتم نرسیدم به موقع جوابتونو بدم،
    متاسفانه من تایم لپسی با موضوعی که بشه روش این حرکت رو انجام داد پیدا نکردم ، بنابراین یه سری عکس که تقریبا پشت سر هم بودند رو انتخاب کردم و این این کار رو توی After Effects روش انجام دادن . بازم متاسفانه فقط 11 فریم عکس بود ولی برای نشون دادن اون چیزی که مد نظرمه فکر می کنم کافی باشه . اگر مایل بودید از افتر استفاده کنید برای این کار بفرمائید من در خدمت هستم . فقط الان چون واقعا خوابم گرفته همین قدر بگم که روش اینجوریه که تمام عکسا به صورت Image Sequence لود میشن ، بعد اون comp رو وارد یه comp دیگه میکنیم وعملیات zoom و pan رو روش انجام میدیم (البته برای 400 عکس با کیفیت بالا واقعا حوصله پروسس کامیوتر میخاد) روی این نمونه منم زیاد نمیشه حساب کرد ، فقط نمونس.

پی نوشت: comp مخفف composition در افتر است.
    این نمونه شبیه انیمیشن علی کوچولو شده که بچگی میدیدم. D:
    Saeed.gh.sh، BERLANO، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    شرمنده دیر جواب می دم ، امروز خیلی کار داشتم نرسیدم به موقع جوابتونو بدم،
    متاسفانه من تایم لپسی با موضوعی که بشه روش این حرکت رو انجام داد پیدا نکردم ، بنابراین یه سری عکس که تقریبا پشت سر هم بودند رو انتخاب کردم و این این کار رو توی After Effects روش انجام دادن . بازم متاسفانه فقط 11 فریم عکس بود ولی برای نشون دادن اون چیزی که مد نظرمه فکر می کنم کافی باشه . اگر مایل بودید از افتر استفاده کنید برای این کار بفرمائید من در خدمت هستم . فقط الان چون واقعا خوابم گرفته همین قدر بگم که روش اینجوریه که تمام عکسا به صورت Image Sequence لود میشن ، بعد اون comp رو وارد یه comp دیگه میکنیم وعملیات zoom و pan رو روش انجام میدیم (البته برای 400 عکس با کیفیت بالا واقعا حوصله پروسس کامیوتر میخاد) روی این نمونه منم زیاد نمیشه حساب کرد ، فقط نمونس.

پی نوشت: comp مخفف composition در افتر است.
    این نمونه شبیه انیمیشن علی کوچولو شده که بچگی میدیدم. D:
    سلام
    ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
    انیمیشن شما برای من اجرا نمیشد.ولی با توجه توضیحات شما فکر میکنم موردی که فرمودید همان چیزی است که مدنظر من بوده است.
    اگر توضیحات کاملتری بفرمایید ممنون خواهم شد.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    31

سلام جناب مبین،
    سلام...دوستان توضیحات مفیدی ارائه کردند کارت راه نیوفتاد اینم بخون.

نمیدونم منظورت انیمیشن هست یا میخای عسهات متحرک بشه؟
    یعنی تصاویری که در دست دارید چیه؟ نقاشی یا عکس؟
    چند فریم در ثانیه هستند؟
    من تو ای زمینه خیلی کار کردم...با افتر افکت میشه خیلی عالی کارکرد در صورتی که بخواید افکت های خاصی رو انجام بدید
    با اوید لیکوئید -ویدئو استدیو-آدیوس هم میشه....اما اگر 1 سکانس داری باید ببینی 400تا با چند فریم نمایش داده بشه وزمان نهایی کار چقدره
    یعنی چند تصویرت 1 سانیه رو تشکیل میده؟هر چقدر تعداد فریم در ثانیه بیشتر بشه حرکتی به مراتب نرم تر خواهی داشت
    من پیشنهاد میکنم اگر قفط به یک جا میخای زوم کنید 1 سکانس بساز وگر نه بیشتر...چه در افتر افکت چه پریمیر...پریمیر کمی برای این کار بهتره
    اول سکانس میسازی...تعداد عکس و مدت زمان نمایش بر حسب صدم ثایه یا دهم ثانیه تظیم میکنی ...1خروجی با کیفیت دلخواهت میگیری
    فایل ویدئو رو وارد میکنی و کی فریم میسازی.. اول ..وآخر رو ظبت میکنی ...توی زوم... یعنی میگی حرکت از اینجا شروع و اینجا تمام بشه حتی میتونی چندین حرکت بدی...حتی میتونی سعت رو هم کنترل کنی به راحتی...یا پریمیر یا افتر افکت .نمیدونم متوجه میشی یا نه اما اگر بدردت خورد ولی مشکل داری ایمل بده تا دقیق بگم...
    ali.a.rahnama@hotmail.com

تشکر کرده
    5191

پیش فرض زوم در تایم لپس(Zoom in Time Laps) قسمت اول

سلام

وای از دست این فروم ، که من باید تاپیکی که توش عضوم ، بعد از یک هفته ببینم!!
    حالا ایراد نداره شاید تقصیر از طرف من بوده ، ولی مطمئنا من نبودم.

من نمیدونم که چه اندازه با Adobe After Effects آشنایی دارید ، پس سعی می کنم از پایه همه چی رو بگم.
    در ضمن اگر مدیران مغایرتی در آموزش افتر افکت در تاپیک فتوشاپ می بینند ، ریش و قیچی دست خودشان است.

مرحله اول: پروسس در Lightroom و تهیه خروجی که نام فایل ها به صورت اعداد پشت سر هم (Sequence Numbers)
    که همه در این زمینه استاد هستند و جایی برای توضیح باقی نمی ماند.

مرحله دوم : افترافکت رو باز کنید (اگر با محیط افتر ناآشنا هستید توصیه اکید ، دیدن After Effects Basic Training) و عکسهایی رو که در مرحله قبل ساختید رو از طریق فشردن ctrl+I وارد کنید (File>Import>File) .

در حالی که همه عکس ها در حالت انتخاب هستند ، اونا رو بکشید روی Create New Composition

تا پنجره زیر باز بشه .

ابتدا تیک Sequence Layers رو بزنید تا فریم ها با مقدار زمانی که در Still Duration مشخص کردید پشت سر هم قرار بگیرند.
    دو باکسی رو که زرد کردم ، اولی زمان نمایش هر فریم و دومی مقدار قرار گرفتن دو فریم روی هم است ، که اگر فاصله عکسهایی که گرفتید از بعد زمانی کوتاه باشد لازم به Overlap کردن دو فریم نیست.(در این حالت دو فریم به اندازه ای که در باکس دوم مشخص می کنید در هم ادغام می شوند ، که بسته به نوع عکس ها می توانید فعال یا غیر فعال کنید)
    بعد از تنظیم این اعداد( OK ) در پنجره Timeline چیزی شبیه تصویر زیر دارید.

کلید های ctrl+K رو بفشارید تا Composition Setting باز شود. برای اینکه زمان فیلمتان بیش از حد کوتاه نباشد در قسمت Frame Rate از عدد 15 استفاده کنید. البته این قسمت بستگی به خودتان دارد. می توانید حتی از 25 فریم هم برای نرمتر شدن حرکت استفاده کنید.

با زدن کید Space می توانید نتیجه کار تا این لحظه رو مشاهده کنید. (البته توجه داشته باشید افتر افکت در هنگام پیش نمایش از رم سیستم استفاده می کند ، بدین معنی که تا جایی که رم داشته باشید پخش می شود و بعد از اتمام مقدار رم قشمت اول پخش ده از بافر خارج شده و قسمت های جدید جایگزین می شوند. در شمن در بار اول فشردن Space عمل Render برای نمایش در حال اجراست ، یعنی بسته به سرعت سیستم یکبار به کندی اجرا شده بار دوم با سرعت واقعی فیلم نمایش داده می شود)
    تا اینجا اگر از روان بودن پخش راضی هستید که به مرحله بعد میرویم ، اگر نه Ctrl+z و تنظیم دوباره آن دو باکس زرد رنگ.

مرحله سوم: در این مرحله باید یک Composition جدید مطابق با استاندارد پخشمان بسازیم(HD or SD) ، در این دوره زمانه هم کا ما به کمتر از HD راضی نیستیم.
    کلیدهای ctrl+N یا (Composition> New Composition) را بفشارید.

من از تنظیماتی که در تصویر مشاهده می کنید استفاده کردم ، طول و عرض تصویر و فریم ریت بستگی به خروجی مد نظر شما دارد ، ولی حواستان به Duration باشد که کمتر از زمانی که در Composition قبل داشتید نباشد.

حالا که این comp ساخته شد comp قبلی را کشید و روی comp جدید رها کنید.

به دلیل طولانی شدن ادامه در پست بعد.....
    ویرایش توسط F.KamranNia : Friday 12 November 2010 در ساعت 15:27
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5191

پیش فرض زوم در تایم لپس(Zoom in Time Laps) قسمت دوم

در این مرحله چون قصد داریم از دوربین استفاده کنیم ( برای انجام PAN و ZOOM ) باید گزینه 3D این لایه رو مطابق تصویر زیر فعال کنیم.

برای ساختن دوربین جدید Layer>New>Camera را طی کنید و با تنظیمات پیشفرض تایید کنید تا دوربین ایجاد شود.

در حالی که در ابتدای تایم لاین قرار دارید ، مطابق تصویر زیر Stop Watch های Point of interest و Position رو فعال کنید تا Key frame برای این دو ایجاد گردد.

شماره مرحله دیگه یادم نمیاد!
    مطابق تصویر ابزار Track Z Camera Tool رو برای زوم کردن در تصویر انتخاب کنید .

در تایم لاین به آنجایی بروید که قرار است در نهایت زوم شود و با ابزار یاد شده زوم کنید. البته با ایجاد Key Frame ها در زمان های مختلف می توانید حرکات بهتری ایجاد کنید.

اگر من تا اینجا رو درست توضیح داده باشم الان موقع گرفتن خروجی و مبحث شیرین Render است.

به دلیل طولانی شدن ادامه در پست بعد.....
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5191

پیش فرض زوم در تایم لپس(Zoom in Time Laps) قسمت سوم

کلیدهای (/+shift+ctrl) رو با هم بفشارید تا پنجره Render Queue باز شود و comp شما به صف رندر اضافه شود .

روی Lossless کلیک کنید تا پنجره Output Module باز شود . در این قسمت بنا به نظر خود می توانید فرمت های گوناگون با کدک های گوناگون انتخاب کنید . بعد از انجام تنظیم Ok و سپس Render را بفشارید و منتظر بمانید تا نتیجه نهایی را مشاهده کنید.

خلاصه تموم شد ، طولانی ترین پستم بود.

در پایان اگر سوالی بود در خدمتم.
    Mehdi Rojaie و Nami BH تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    149

سلام
    کسی تو این انجمن هست که بتونه سوالمو جواب بده ؟
    فتوشاپ و لایت رومم رنگ سفید نداره و یه فیلتر زرد رنگ به جای سفید میذاره
    تا حالا 3 بار ویندوز عوض کردم و هر بار فقط چند ساعت اول خوبه ولی بعد دوباره برمیگرده به همون حالت اول
    میگن این مشکل فقط با فرمت c حل میشه ولی برای من نشد
    اساتید محترم لطفا کمک کنید
    یه راهی که بدون تعویض ویندوز انجام بشه

صفحه 6 از 20 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین