صفحه 37 از 62 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر همراه sherlockHolmes آواتار ها
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    تجاری یا غیره تجاری، برای کسب تجربه ، باید موضوع را بپیچانید !
    انجام هر کاری در حد رفع تکلیف ، حاصلی جز درجا زدن ندارد.

با اینکه نورپردازی آنچنان پیچیده ای نداشتید ولی بارها نور و سه پایه توی کادر وارد میشد.
    امیدوارم از حرف های من برداشت غیر دوستانه ای نکنید ولی توی یه فروم تخصصی آدم ترجیح میده نقد فنی بخونه نه نصیحت و پند و اندرز اونم با لحن ادیبانه :
    تجاری یا غیره تجاری، برای کسب تجربه ، باید موضوع را بپیچانید !
    انجام هر کاری در حد رفع تکلیف ، حاصلی جز درجا زدن ندارد.
    وقتی اینا سوال میشه آدم انتظار داره که بشنوه دیاف باز هست یا بسته , حرکت زیاد هست یا کم , نور زیاد هست یا کم , جهتش درست هست یا غلط و فوکال مناسب هست یا نیست و مخصوصا مبحث کلوین که خیلی برای من سوال بود . یعنی توضیح مقادیر عددی نه کیفیت هایی سلیقه ای , و در مرحله دوم ایده دادن در جهت بهبود کار . در هر صورت پست شما به درد کار من نخورد ولی خوب میتونم توی زندگیم سر لوحه اشون قرار بدم . ضمنا بد نیست بدونید که آوردن نور به درون کار مطمئنا عمدی بوده ! آخه چطور ممکنه کسی فکر کنه همچین چیزی سهوی بوده ؟
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    بهنام

تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    باتجربه کم کاری خوبه اما دیاف لنز میشد عمق میدان کمتر نشون داد
    تصویر نور نبایددرکادر دیده میشد/
    تصاویر مقداری تکراری و خسته کننده اند/
    فیلمهای و کلیپ زیاد ببینید/

امیدوارم موفق باشی
    یاحق
    خیلی ممنون دوست عزیز .
    ه علت بی تجربگی بنده در فیلمبرداری و نوازندگی صرفا به عنوان یک بیننده و شنونده معمولی:
    با این تجهیزات بد نبود به نظرم سرعت جابجایی دوربین میتونست بهتر باشه و در واقع یکنواخت تر باشه چون برخی حرکتها کمی سریع بود، خود نوازنده هم میتونست بهتر بازی کنه یجورایی اون هم انگار گاهی تند مینواخت؟!(امیدوارم اشکال از کامپیوتر بنده نباشد)
    به هر حال اگر تجربه اول بوده جرات خوبی داشتین
    موفق باشین
    از شما هم متشکرم بابت نظراتتون , کاملا مفید بود .
    M. Beyrami و Madjidm تشکر می‌کنند.
    بهنام

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط sherlockHolmes نمایش پست ها
    امیدوارم از حرف های من برداشت غیر دوستانه ای نکنید ولی توی یه فروم تخصصی آدم ترجیح میده نقد فنی بخونه نه نصیحت و پند و اندرز اونم با لحن ادیبانه :

وقتی اینا سوال میشه آدم انتظار داره که بشنوه دیاف باز هست یا بسته , حرکت زیاد هست یا کم , نور زیاد هست یا کم , جهتش درست هست یا غلط و فوکال مناسب هست یا نیست و مخصوصا مبحث کلوین که خیلی برای من سوال بود . یعنی توضیح مقادیر عددی نه کیفیت هایی سلیقه ای , و در مرحله دوم ایده دادن در جهت بهبود کار . در هر صورت پست شما به درد کار من نخورد ولی خوب میتونم توی زندگیم سر لوحه اشون قرار بدم . ضمنا بد نیست بدونید که آوردن نور به درون کار مطمئنا عمدی بوده ! آخه چطور ممکنه کسی فکر کنه همچین چیزی سهوی بوده ؟
    متاسفانه کارتون در حدی نبود که بشه وارد جزئیاتش شد و ایراد جزئی گرفت.

امیدوارم کارهای پخته تری از شما ببینم

تشکر کرده
    104

کارهای شمام در حدی نیست که بشه همچین اظهار نظری رو ازتون جدی گرفت (البته اگه کار عروسی و مجالس رو در نظر نگیریم) . :)
    برای اینکه فرهنگ و ادبیات فروم رو یاد بگیرید و بفهمید پست خوب و بد چیه و آدم خوب و بد کیه میتونم راهنماییتون کنم به خوندن پستهای آقای بابک برهانی . که هر جا سوال داشتید جوابتون رو به صورت فنی دادن نه به صورت خاله زنکی . (که البته یادم هست که یه زمانی ساده ترین مطالب رو هم اینجا میپرسیدید و جواب هم میگرفتید ؟ سوالاتی که با سرچ ساده اینگلیسی جوابشون موجود بود . من به امید اون جواب دهنده ها اومدم اینجا پست زدم وگرنه شما خودتون برای یاد گرفتن هنوز جوونید و امیدوارم که موفق باشید .
    بهنام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    30

http://gecko.ir/behnam/Intermezzo.avi
    سلام دوستان . من اردیبهشت ماه این کلیپ رو واسه یکی از دوستام به عنوان یه کار تفننی و بدون تجربه کار تصویر گرفتم . اگه این 25 مگ رو لطف کنید دانلود کنید و عیب و ایراد هاش رو بگید ممنون میشم .
    با دوربین 550 دی و لنز 50 اف ا/8 گرفته شده کار .
    به غیر از اون سپایه نور که توی ریکوردینگ معلوم میشه
    در کل کاره بدی نیست ولی خوب به قول شما یک کاره خودمانی هست :دی ولی باید از همین کارای خودمانی کوچکترین جزئیات بهشون اهمیت داده بشه
    فقط این دوستتون یکمی خارچ نت می زنه :دی
    sherlockHolmes، M. Beyrami و nejatinezhad تشکر می‌کنند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

کارهای شمام در حدی نیست که بشه همچین اظهار نظری رو ازتون جدی گرفت (البته اگه کار عروسی و مجالس رو در نظر نگیریم) . :)
    برای اینکه فرهنگ و ادبیات فروم رو یاد بگیرید و بفهمید پست خوب و بد چیه و آدم خوب و بد کیه میتونم راهنماییتون کنم به خوندن پستهای آقای بابک برهانی . که هر جا سوال داشتید جوابتون رو به صورت فنی دادن نه به صورت خاله زنکی . (که البته یادم هست که یه زمانی ساده ترین مطالب رو هم اینجا میپرسیدید و جواب هم میگرفتید ؟ سوالاتی که با سرچ ساده اینگلیسی جوابشون موجود بود . من به امید اون جواب دهنده ها اومدم اینجا پست زدم وگرنه شما خودتون برای یاد گرفتن هنوز جوونید و امیدوارم که موفق باشید .
    برای اینکه این بحثهای بچگانه بیش از این کش پیدا نکنه، جواب توهین هاتون رو نمیدم و میزارم مخاطبین سایت خودشون قضاوت کنند.

یاحق

تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط Siramir نمایش پست ها
    به غیر از اون سپایه نور که توی ریکوردینگ معلوم میشه
    در کل کاره بدی نیست ولی خوب به قول شما یک کاره خودمانی هست :دی ولی باید از همین کارای خودمانی کوچکترین جزئیات بهشون اهمیت داده بشه
    فقط این دوستتون یکمی خارچ نت می زنه :دی
    اون سه پایه و نور برای رنگ آمیزی و از کسالت در آوردن تصویر ها بود . چون خیلی همه چیز یه نواخت هست توی کار . از طرفی هم حس کردم بیننده رو توی پروداکشن قرار میده و حس طبیعی و زنده بودن به کار میده .
    خودم اگه بخوام یه بار دیگه این کارو بگیرم حتما سعی میکنم یه لنز واید پیدا کنم . پرسپکتیو خیلی یه نواخته پیانو رو هم میچرخوندم تا صرفا از یه زاویه تصویر نداشته باشم . قبل از کار متاسفانه هر چی هم vimeo سرچ کردم هیچ ویدئویی در مورد رسیتال پیانو پیدا نکردم که ایده بده بهم ! اینه که از صفر تا صد کار ایده ی خودم بوده و تجربیاتم توی عکاسی . در حقیقت اکثر شات ها عکس های متحرک هستند تا ویدئو . خلاصه که اگه کسی ویدئوی خوبی به عنوان سمپل ضبط ساز داشت بهم بده منو بنده خودش کرده .
    Madjidm تشکر می‌کند.
    بهنام

كاربر جديد drramin آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض فیلم‌برداری RAW با Canon EOS 5D Mark III

نرم افزار Magic Lantern برای دوربین Canon EOS 5D Mark III غوغایی به‌پا کرده
    بله امکان فیلم‌برداری RAW تا تفکیک‌پذیری ۳٫۵K ! !

یعنی قابلیت ضبط تصاویری با کیفیت دوربین‌های فیلم‌برداری سینمایی فوق‌حرفه‌ای !

وبلاگ EOSHD در نوشته‌ای جدید نمونه‌های جالبی از کیفیت خارق‌العاده‌ی فیلم‌ها قرار داده پیشنهاد می‌کنم، نگاهی به این پست بیاندازید.

BIG NEWS - Hands on with CONTINUOUS raw recording on Canon 5D Mark III » EOSHD.com

دوربین عکاسی Canon EOS 5D Mark III مانند دوربین های قبلی این سری علاوه بر عکس برداری بسیار عالی، توانایی فیلم برداری با کیفیت بالایی را نیز دارد و حتی می تواند با دوربین های مخصوص فیلم برداری رقابت کند. اما به کمک نرم افزاری که توسط Magic Lantern تهیه شده است کیفیت فیلم برداری آن از سطح فعلی نیز بالاتر رفته و کمتر رقیبی را در برابر خود خواهد دید.

برنامه Magic Lantern برای دوربین های DSLR ساخت Canon نوشته شده و در کنار نرم افزار اصلی این کمپانی امکاناتی جدید را ارائه می دهد. در Canon 5D Mark III این نرم افزار قابلیت ضبط ۲۴fps ویدیو RAW با کیفیت ۱۴-bit را فراهم می کند.

ویدیو های فوق با فرمت .raw بر روی حافظه ضبط می شوند که می توان آنها را به فرمت های معمول تری مانند CinemaDNG تبدیل کرد. با توجه به RAW بودن مشخص است که کیفیت فیلم به شکل محسوسی بهتر از MJPEG خواهد بود و حتی با دوربین های RED و Alexa رقابت خواهد کرد. مطلب قابل توجه در اینجا فول فریم بودن ۵D Mark III است که به این کیفیت کمک شایانی می کند.
    Babak Borhani، yaghoobi، MZITech و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام من تازه عضو شدم کارم عکاسی فیلم برداری هست یک دوربین dslr میخواهم که فیلم برداری خوبی داشته باشد ایا (70 دی کانن )گزینه مناسبی هست پیشنهاد شما چیست

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

سلام دوست عزیز و جدیدبچه های فروم
    سوالای زیادی هست ک باید جواب بدین تا اساتیدفن نظر درست و پاسخ نیاز شماروبدهند/
    1/فیلمبرداری مستند>کوتاه و . . . ؟
    2/بودجه شما چقدره؟
    3/ در فیلمبرداری با اس ال آر و حرفه ای ها و دوربینای بلک مجیک و رد و ... همه با فکوس دستی انجام میشه شما تجربه تون چقدره؟
    4/برای لنز چقدر کنارگذاشتی؟اصولا برا فیلمبرداری با اس ال ارهالنز دیاف باز استفاده میشه/
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

صفحه 37 از 62 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ... آخرینآخرین