صفحه 39 از 62 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر جديد farzad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    2

درباره دوستی که می خواست از تئاتر فیلمبرداری کنه باید بهش بگم که به احتمال زیاد مشکلی نخواهد داشت.

البته بستگی داره تئاتر با چند عدد تنگستن و آرک نورپردازی شده باشه. حتما قبلش یک تست اونجا با نور بگیر و ببین با ایزو تا حداکثر 1200 چه قد صحنه معلومه. اگه اوکی بود ببین با 600 و 800 چطور. اینو که حتما خودتم می دونی ، اما یک گوشزدی بکنم که سعی کن با کمترین ایزو ممکن بگیری کارتو. انشاالله که مشکل نداشته باشی و موفق باشی.

درباره دوستی که گفت درباره مراسم عروسی باید بگم به جای هزینه بالا برای اجاره دو دوربین ( مثلا 5D و Z5 ) با پولش برو یک EX3 اجاره کن و خیال خودتو هم واسه کارهای داخلی و هم واسه کارهای خارجی راحت کن. تازه دیگه نیازی هم به کپچر نداری. فقط حواست باشه که از لنز درست و خوب غافل نشی.

کلا فیلمبرداری عروسی با DSLR یک ریسک خیلی بزرگه و معمولا بد از آب در میاد ، مگه اینکه حرفه ای باشی. اما برای کلیپ و فیلم کوتاه می تونه مناسب باشه.

یک نکته کوچک هم درباره Z5 بگم که هیچوقت از این دوربین استفاده نکنید ؛ این دوربین دیگه نسلش گذشته و میشه گفت دیگر در کمتر جاهای دنیا از اون استفاده میشه. کلا دیگه توی نسل دیجیتال کنونی استفاده از DV و Mini DV یک کار احمقانست. اما امان از دست این فیلمبرداران عروسی بی اطلاعات که هر چی میشه میرن سراغ دوربین های سری Z.

به هر حال امیدوارم شما هم موفق باشید
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad.s نمایش پست ها
    درباره دوستی که می خواست از تئاتر فیلمبرداری کنه باید بهش بگم که به احتمال زیاد مشکلی نخواهد داشت.

البته بستگی داره تئاتر با چند عدد تنگستن و آرک نورپردازی شده باشه. حتما قبلش یک تست اونجا با نور بگیر و ببین با ایزو تا حداکثر 1200 چه قد صحنه معلومه. اگه اوکی بود ببین با 600 و 800 چطور. اینو که حتما خودتم می دونی ، اما یک گوشزدی بکنم که سعی کن با کمترین ایزو ممکن بگیری کارتو. انشاالله که مشکل نداشته باشی و موفق باشی.

درباره دوستی که گفت درباره مراسم عروسی باید بگم به جای هزینه بالا برای اجاره دو دوربین ( مثلا 5D و Z5 ) با پولش برو یک EX3 اجاره کن و خیال خودتو هم واسه کارهای داخلی و هم واسه کارهای خارجی راحت کن. تازه دیگه نیازی هم به کپچر نداری. فقط حواست باشه که از لنز درست و خوب غافل نشی.

کلا فیلمبرداری عروسی با DSLR یک ریسک خیلی بزرگه و معمولا بد از آب در میاد ، مگه اینکه حرفه ای باشی. اما برای کلیپ و فیلم کوتاه می تونه مناسب باشه.

یک نکته کوچک هم درباره Z5 بگم که هیچوقت از این دوربین استفاده نکنید ؛ این دوربین دیگه نسلش گذشته و میشه گفت دیگر در کمتر جاهای دنیا از اون استفاده میشه. کلا دیگه توی نسل دیجیتال کنونی استفاده از DV و Mini DV یک کار احمقانست. اما امان از دست این فیلمبرداران عروسی بی اطلاعات که هر چی میشه میرن سراغ دوربین های سری Z.

به هر حال امیدوارم شما هم موفق باشید
    منم گفتم در صورتی برای مراسم استفاده کنید ازslr که حرفه ای باشی و بتونی اکسپوز مناسب در بیاری از دوستان هر کسی مایل بود نمونه کار slr ببینه در خدمتم تا تفاوت کیفیت و اکسپوزو ببینه و نظرش راجب این که این دوستمون میگه معمولا بد از آب در میاد تغییر کنه.
    راجب دوربین Z5 هم جا داره بگم یکی از دوربین هایی جم و جور و در عین حال شگفت انگیزه شما فرمت HDV این دوربین میتونید تصاویری با کیفیت hd داشته باشید.لنز استفاده شده در این دوربین از سری لنز هایG هستش که قابل رقابت با گرانترین لنز های موجود از نظر کنتراست و کیفیت تصویر است.
    این دوربین دارای سیستم یک سوم اینچ تری کلیرود سیموس سنسور سونی هست که برای تامین عالی حساسیت در نور کم بسیار مناسبه.
    این دوربین در سری e میتونه در فرمت HDV 25p تصویر بگیره.
    راجب موضوع کپچر هم استفاده از مموری ریکوردرینگ یونیت این موضوعو حل میکنه.
    دوست من یکی از پرفروشترین دوربین های سونیz5 , z7 میباشد.

در پاسخ دادن عجله نکن.اطلاعاتتو بیشتر کن.سوالی داشتی درخدمتم...

یه جمله از استادم:دوربین خوب و بد نداریم.تصویربردار خوب و بد داریم.

یه چیز دیگه یادم رفت بگم اونم اینه که دوست عزیز من متوسط دوربینو گفتم که توی اکثر شهر ها به راحتی تو دسترس باشه چون این فروم فقط برای تهران که نیست وگرنه بله منم میدونم میشه از PMW-EX3 , NEX-FS700,RED و...استفاده کرد.
    ویرایش توسط AliHamze : Friday 18 October 2013 در ساعت 23:58
    Samanhp تشکر می‌کند.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر جديد farzad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    2

سلام علی جان ؛

من هم ذکر کردم که اگه کار با DSLR را حرفه ای بلد باشی درست است. خب شما حتما فیلم هایی که میفرمایید توسط یک حرفه ای گرفته شده. اینطوری بخواهیم حساب کنیم فیلم عروسی خیلی از هنرمندان خارجی هم با DSLR ضبط شده ، اما من در عموم و فیلمبردار های عادی گفتم که خوب از آب در نمیاد.

درباره دوربین Z5 هم که بله ! در پرفروش بودنش شکی نیست. اما دیگه HD رزولوشن قابل توجهی نیست. الان معمولا در مراسم های عروسی حداقل از Full HD استفاده می کنند و از نظر جهانی دیگه این دوربین از لیست دوربین های نیمه حرفه ای خط خورده یک دوربین عادی به حساب می آد. یک زمانی فوق العاده بود که بحثش جداست ، اما الان با این تکنولوژی سطح بالایی نداره. EX3 هم فکر کنم در تمام سطح ایران به راحتی پیدا بشه ، و یک نکته که اصلا EX3 با FS-700 و RED قابل مقایسه نیست ( هم از نظر موجود بودن در کل کشور و هم از نظر قیمت و همینطور کیفیت ).

اما این نظر بنده بود ، نظر شما هم محترم. اما کلا من صحبت هایی که می کنم دارم از نظر جهانی صحبت می کنم. شاید در ایران هنوز از Z5 به عنوان یک دوربین نیمه حرفه ای استفاده بشه. اما در خارج از کشور خیر.

با تشکر
    AliHamze و sarlak تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    97

دوست من یه نکته بهت بگم دوربین EX3 تقریبا 4 کیلو وزن داره اما z5 وزنش 2.5 کیلو.اینو در نظر بگیر
    EX3 بنظر من بیشتر برای کارای صنعتی و مستند و تهیه گزارش و فیلم کوتاه میتنه مناسب باشه.

راجب کیفیت تصویرهم عرض کنم که دوربین z5 با فرمت HDV هم تصویر برداری میکنه
    HD+DV=HDV
    HDV1080i و HDV720p
    در حالت HDV 1080*1440 تصویر میگیره با فرمت mpeg2

واینکه در کل من از سری Z راضیم افت کیفیت زیادی در برابر مارک 2 نداره.چون اکثر کارامون با این دوتا دوربینه.وقتی تصویراشون کنار هم قرار میگیره خیلی محسوس نیست تفاوت کیفیتا.

دوست گلم من به واقع بچشمم دیدم که اکثر weddingکارای تهران حتی فلانی و فلانی حتی کوچکترین اطلاعاتی راجب استفاده از دوربین حتی لنز ندارند اما نباید راجب همه یه جور قضاوت کرد.
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

این دوربین 70d واقعا کیفیت فیلمبرداری و فوکوس حین فیلمبرداریش فوقالعادست. من چند نمونه از کلیپ های فیلمبرداریش رو دانلود کردم واقعا محشره.
    دوستانی که درکنار عکاسی فیلمبرداری هم براشون مهمه گزینه خوبیه

تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    این دوربین 70d واقعا کیفیت فیلمبرداری و فوکوس حین فیلمبرداریش فوقالعادست. من چند نمونه از کلیپ های فیلمبرداریش رو دانلود کردم واقعا محشره.
    دوستانی که درکنار عکاسی فیلمبرداری هم براشون مهمه گزینه خوبیه
    دوست من شما خودت باهاش کار کردی؟چند فریم میگیره
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

30 فرم.
    خیر . من ویدئو های نمونه رو دیدم.

http://pdl.vimeocdn.com/53349/065/18...f6e72afcc56206
    AliHamze تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام. من سامان هستم. دانشجو رشته فیلمبرداری دانشگاه Queen Mary لندن.

درباره 70d یکی از دوستانم اخیرا خریداری کرده و ازش راضیه.اما با 5d اصلا قابل مقایسه نیست.واقعا سیستم فوکوسش پیشرفت کرده و فوکوس دقیقی داره نسبت به بقیه دورین های سری دو رقمی canon.اما کلا ما باهاش چند تا راش تستی گرفتیم زیاد خروجی خوبی نداره در فیلمبرداری حرفه ای نمیشه روش زیاد حساب کرد.7 فریم برثانیه میگیره پیاپی.
    کلاواسه عکاسی گزینه بدی نیست.اما واسه فیلمبرداری چیز قابل توجهی نیست.

درباره بحث دوستان هم z5,z7 دیگه زیادخوب نیست.همون ex3 بهتره و یا میتونید از fs100 استفاده کنی.
    کوروش و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط soomer نمایش پست ها
    سلام. من سامان هستم. دانشجو رشته فیلمبرداری دانشگاه Queen Mary لندن.

درباره 70d یکی از دوستانم اخیرا خریداری کرده و ازش راضیه.اما با 5d اصلا قابل مقایسه نیست.واقعا سیستم فوکوسش پیشرفت کرده و فوکوس دقیقی داره نسبت به بقیه دورین های سری دو رقمی canon.اما کلا ما باهاش چند تا راش تستی گرفتیم زیاد خروجی خوبی نداره در فیلمبرداری حرفه ای نمیشه روش زیاد حساب کرد.7 فریم برثانیه میگیره پیاپی.
    کلاواسه عکاسی گزینه بدی نیست.اما واسه فیلمبرداری چیز قابل توجهی نیست.

درباره بحث دوستان هم z5,z7 دیگه زیادخوب نیست.همون ex3 بهتره و یا میتونید از fs100 استفاده کنی.
    دوست من،70d تا جایی که من میدونم کراپ داره ،و اصلا با 5d قابل مقایسه نیست.خروجیشم بستگی به نحوه تنظیم کردن شما داره.
    اما راجب 7فریم]اون 7 فریم برای عکاسی نه تصویر برداری.

نظر من اینه که شناختن انواع دوربین خیلی خوبه ولی باید بدونیم از چه دوربینی برای چه هدفی باید استفاده کرد.منظور شمارو از Z5,Z7 دیگه زیاد خوب نیستو متوجه نشدم؟!

کالر سمپلینگش کسی میدونه چنده؟؟؟
    ویرایش توسط AliHamze : Sunday 20 October 2013 در ساعت 00:47
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

تشکر کرده
    97

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    30 فرم.
    خیر . من ویدئو های نمونه رو دیدم.

http://pdl.vimeocdn.com/53349/065/18...f6e72afcc56206
    دوست من این لینکه که فرستادی مشکل داره.erorr میده