صفحه 7 از 62 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 612
Like Tree1050تشکر

موضوع: فیلمبرداری با دوربین های Dslr

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    ممنون. میشه بفرمایید هنگام سویچ شدن مرکز فوکوس از یک سوژه به پس زمینه اش که کاملا بوکه شده بوده - مثلا در 8-7 متری پشت سوژه - زمان فوکوس زیاد و خارج از حوصله است؟
    امروز دوربین رو تست کردم (بعد از آپدیت تست نکرده بودم) نتیجه فوق العاده بود!
    باقی ماجرا در تاپیک D3100
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    امروز دوربین رو تست کردم (بعد از آپدیت تست نکرده بودم) نتیجه فوق العاده بود!
    باقی ماجرا در تاپیک D3100
    کاش کنون هم با آپدیت نرم افزاری فکوس اتوماتیک رو به دوربینهاش اضافه میکرد.

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    کاش کنون هم با آپدیت نرم افزاری فکوس اتوماتیک رو به دوربینهاش اضافه میکرد.
    به نظرم میاد قضیه انقدرها هم ساده نیست که با آپدیت نرم افزاری سروتهش رو بشه هم آورد
    مثلاً رم 1 گیگ رو با آپدیت نمیشه کرد 2 گیگ ! (البته قیاس درستی نیست فقط میخواستم مطلب رو برسونم شاید هم اشتباه میکنم!)
    Nikon D3100 +Nikkor 18-55

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط alie نمایش پست ها
    بهترین گزینه برای فیلمبرداری صرف از اتوفوکوس کدوم گزینه می تونه باشه ؟
    دوستان لطفاً جواب سوال ایشون که سوال بنده هم هست را بدهید! :)

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

با توجه به اینکه AF برایتان مهم نیست بهترین گزینه، دوربینیست که کنترل بر دیافراگم ، نوردهی، بالانس و حساسیت را در مد فیلمبرداری دارا باشد ضمن اینکه نویز کمتر و نور سنج دقیقتر در نوردهی اتوماتیک را باید در نظر گرفت.

در مورد رزولوش و فریم ریت هم همیشه ارقام بالاتر الزاما به معنای بهتر بودن نیست. پیشنهادات میتواند بنا بر نیاز شما و کاری که میخواهید انجام دهید بسیار متفاوت باشد. مثلا 600fps 320x240 یا شاید هم 1920x111080 24p

البته در ورای همه این مسائل، فاکتور ارجح تری به نام لنز است که برای " بهترین ی " که شما دنبالش هستید نقش اساسی دارد. بهترین لنز برای موقعیتهای متفاوت فیلمبرداری باید انتخاب شود.

بهترین برای چه کاری ؟ ...
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Saturday 26 February 2011 در ساعت 07:10
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    FD master

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    با توجه به اینکه AF برایتان مهم نیست بهترین گزینه، دوربینیست که کنترل بر دیافراگم ، نوردهی، بالانس و حساسیت را در مد فیلمبرداری دارا باشد ضمن اینکه نویز کمتر و نور سنج دقیقتر در نوردهی اتوماتیک را باید در نظر گرفت.

در مورد رزولوش و فریم ریت هم همیشه ارقام بالاتر الزاما به معنای بهتر بودن نیست. پیشنهادات میتواند بنا بر نیاز شما و کاری که میخواهید انجام دهید بسیار متفاوت باشد. مثلا 600fps 320x240 یا شاید هم 1920x111080 24p

البته در ورای همه این مسائل، فاکتور ارجح تری به نام لنز است که برای " بهترین ی " که شما دنبالش هستید نقش اساسی دارد. بهترین لنز برای موقعیتهای متفاوت فیلمبرداری باید انتخاب شود.

بهترین برای چه کاری ؟ ...
    این پستتون در پاسخ به من بود؟

در اینجا به طور مفصل توضیح داده ام. :)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض فوکوس دوربین های SLR در مد فیلمبرداری

مشکل فوکوس دوربین های دیجیتال slr تو مد فیلمبرداری چیه؟چرا اغلب فوکوس ممتد ندارند؟چرا هر کاری دوربینهای کامپکت یا دوربین های هندی کم انجام میدند اینا هم همون را انجام نمیدند؟این فوکوس ممتد با فوکوس اتوماتیک چه فرقی داره؟

تشکر کرده
    4533

دوربین Sony Alpha55 هم کیفیت خیلی عالی داره، نمیدنم چرا اسم 7D و 5D M2 فقط خوب در رفته!
    قیمتش هم خیلی مناسب تره.
    7d و 5d بجز کیفیت تصویر ، چه خصوصیت دیگه ای دارن که بحث در مورد فیلم برداری باهاشون داغ تر از مدل های دیگه در برند های دیگس؟؟؟ چون من چندتا نمونه فیلم از همین سونی آلفا55 دیدم که شارپنس فوق العاده ای داشت. (کلاً همه خصوصیات تصویرش خوب بود)

این سوالو توی تاپیک نظرسنجی خودم هم مطرح کردم ولی چون کسی سر نمیزنه، اینجا هم مطرح کردم.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    دوربین Sony Alpha55 هم کیفیت خیلی عالی داره، نمیدنم چرا اسم 7D و 5D M2 فقط خوب در رفته!
    قیمتش هم خیلی مناسب تره.
    7d و 5d بجز کیفیت تصویر ، چه خصوصیت دیگه ای دارن که بحث در مورد فیلم برداری باهاشون داغ تر از مدل های دیگه در برند های دیگس؟؟؟ چون من چندتا نمونه فیلم از همین سونی آلفا55 دیدم که شارپنس فوق العاده ای داشت. (کلاً همه خصوصیات تصویرش خوب بود)
    براي اينكه بحث فيلمبرداري با دوربين هاي عكاسي است و دوربين مورد نظر شما يك DSLR نيست بلكه يك SLT است و به دليل اينكه اين سيستم يك سيستم خيلي جديد است (Single-lens translucent camera) هنوز اغلب عكاسان با ديده ي شك و ترديد بهش نگاه مي كنند.

حقيقتش من يكي فعلا حاضر نيستم از دوربيني بدون ويزور اپتيكال استفاده كنم. شايد در آينده اين سيستم همه گير شد و همه ي عكاسان به آن سو رفتند هر چند سوني تجربه ي صدها اختراع اولين را دارد كه بسياري از آنها (از جمله بتامكس و مموري استيك و ....) ناموفق از آب درآمده و به تاريخ پيوسته است.
    Daruosha، aidin594، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    قیمتش هم خیلی مناسب تره.

این سوالو توی تاپیک نظرسنجی خودم هم مطرح کردم ولی چون کسی سر نمیزنه، اینجا هم مطرح کردم.
    یک دلیل اصلی اش هم اینه که صاحب اول آخر سونیه خودتونید. ولی کنون مثل پراید خرید و فروش میشه حالا به این قضیه لنز رو هم اضافه کنید.
    شاهین اکبری، lamagra، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

صفحه 7 از 62 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین