صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 123
Like Tree65تشکر

موضوع: بحث در مورد نرم افزار تدوین فیلم

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آقای شعله یک سوال : بهترین خروجی که میشه از روی فیلم مینی دی وی که با فرمت DV SP رکورد شده استخراج کرد چیه؟ و بهترین کیفیتی که میشه تو کپچر ازش گرفت چه قدر بستگی به کارت کپچر داره؟
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    آقای شعله یک سوال : بهترین خروجی که میشه از روی فیلم مینی دی وی که با فرمت DV SP رکورد شده استخراج کرد چیه؟ و بهترین کیفیتی که میشه تو کپچر ازش گرفت چه قدر بستگی به کارت کپچر داره؟
    بهترین خروجی ها فرموت avi هست اما خب برای استفاده معمول مقداری حجمشون بالا هست حدودا هر 1 ساعتش 10 گیگ حجمشون میشه (برای پروژه های تدوینی sd pal dv)

سوال دومتون در مورد اینکه چقدر تاثیری روی کیفیت داره راستش خودم تجربه ندارم که تفاوت خیلی زیادی دیده باشم و قابل لمس برام باشه شاید دیگر دوستان تجربه داشته باشند. (البته دستگاه دک توی Hd بودن مهم هست که آیا اچ دی رو ساپورت می کنه یا نه و... ولی برای sd )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    با سلام مجدد، بهترین خروجی اگه منظورتون بهترین کیفیت برای کپچره، همون MS-DV-AVI بهترین گزینس، چون تقریبا بدون هیچگونه فشرده سازی ذخیره می کنه، و برای تدوین توی پریمیر و ... هم روونه و راحت جواب می ده،
    اما سوال دوم، به طور کلی فرمت DV چون دیجیتال ضبط می شه و کدینگ صورت می گیره، عملا با یک کارت 1394 ده-پونزده تومنی میشه بهترین کیفیت رو داشت، منظورم اینه که اگه به صورت دیجیتال و با استفاده از پورت 1394 کپچر کنید دیگه هیچ تفاوتی نمی کنه که کارت چی باشه، 10 تومنی باشه، 100 تومنی باشه، لپ تاپ ها هم که همه دارن معمولا، حتی به Tape یا به کابل هم هیچ ربطی نداره،
    موفق باشید.
    mohsen.sh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5119

سلام دوستان

من یه سری فیلم قدیمی داشتم که بر روی نوار VHS ضبط شده بود ، اونها رو به یه جایی دادم تا برام فیلم هارو روی DVD تحویلم بده
    حالا میخوام قسمت هایی از فیلم هارو با استفاده از نرم افزار Premiere CS6 جداسازی کنم و بر روی یه DVD دیگه ذخیره سازی کنم

فرمت فایل هایی که دارم VOB هست و مثل اینکه توسط این نرم افزار پشتیبانی نمیشه
    حالا از شما میخوام تا پیشنهاد بدید که از چه نرم افزار و چه فرمتی جهت تبدیل این قبیل فایل ها استفاده کنم تا اونها رو وارد نرم افزار کنم و هیچگونه کاهش کیفیتی هم نداشته باشه ؟

حال بعد از تبدیل کردن آنها و تدوینشون در محیط نرم افزار ، با چه فرمتی خروجی بگیرم تا کیفیت اصلی رو بهمون بده ؟

پیشاپیش از شما دوستان سپاسگذارم

پانویس : اگر این مطلب رو در جای مناسبی مطرح نکردم از مدیریت محترم معذرت میخوام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5119

سلام دوستان
    مثل اینکه کسی به اینجا سرنزده

پس با پوزش از مدیریت بابت آف تاپیک فقط میخواستم تاپیک بیاد بالا

با تشکر

تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.i نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یه سری فیلم قدیمی داشتم که بر روی نوار VHS ضبط شده بود ، اونها رو به یه جایی دادم تا برام فیلم هارو روی DVD تحویلم بده
    حالا میخوام قسمت هایی از فیلم هارو با استفاده از نرم افزار Premiere CS6 جداسازی کنم و بر روی یه DVD دیگه ذخیره سازی کنم

فرمت فایل هایی که دارم VOB هست و مثل اینکه توسط این نرم افزار پشتیبانی نمیشه
    حالا از شما میخوام تا پیشنهاد بدید که از چه نرم افزار و چه فرمتی جهت تبدیل این قبیل فایل ها استفاده کنم تا اونها رو وارد نرم افزار کنم و هیچگونه کاهش کیفیتی هم نداشته باشه ؟

حال بعد از تبدیل کردن آنها و تدوینشون در محیط نرم افزار ، با چه فرمتی خروجی بگیرم تا کیفیت اصلی رو بهمون بده ؟

پیشاپیش از شما دوستان سپاسگذارم

پانویس : اگر این مطلب رو در جای مناسبی مطرح نکردم از مدیریت محترم معذرت میخوام
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.i نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مثل اینکه کسی به اینجا سرنزده

پس با پوزش از مدیریت بابت آف تاپیک فقط میخواستم تاپیک بیاد بالا

با تشکر
    سلام و خسته نباشید
    راستش با پریمیر های جدید کار نکردم!
    اما من که اولا توصیه می کنم با ادیوس کار بکنید!

یه راه حلی برای فایل های .dat هست که اون ها رو وارد ادیوس بکنیم به راحتی پسوند رو به .mpeg تغییر می دهیم و وارد میشود!
    توی ادیوس هم مشکلی از بابت ورود .vob نیست!
    حالا برای پیرمیر این کلک رو استفاده بکنید شاید حل بشه!

راه حل دوم تبدیل هست!
    برنامه Any Video Converter رو بنده پیشنهاد می دهم که بسیار آپشن های مختلفی داره و میتونید بدون هیچ گونه افت کیفیتی تبدیل انجام بدهید!

برای خروجی هم اگر اومدید سراغ ادیوس بهترین خروجی ها بدون هیچ گونه افت کیفیتی می تونید خروجی دی وی دی بگیرید!
    وگرنه مثلا باید .mpeg بگیرید و با مثلا برنامه هایی مثل nero تبدیل به خروجی دی وی دی بکنید که به شدت باعث افت کیفیت میشه!

کلا ادیوس رو عشقه! :D!
    موفق و شاد باشید.
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دوستان عزیز آیا در برنامه های تدوین فیلم امکان گرفتن لرزش فیلم بصورت دیجیتال وجود دارد؟ اگر بله نام این آپشن چیست؟
    بنده در موبایلها این امکان را دیده ام طوری که از دورتادور فریم مقداری را برای جلوگیری از لرزش دست قرار میدهد و لرزش دست در خروجی کار وجود ندارد!

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    دوستان عزیز آیا در برنامه های تدوین فیلم امکان گرفتن لرزش فیلم بصورت دیجیتال وجود دارد؟ اگر بله نام این آپشن چیست؟
    بنده در موبایلها این امکان را دیده ام طوری که از دورتادور فریم مقداری را برای جلوگیری از لرزش دست قرار میدهد و لرزش دست در خروجی کار وجود ندارد!
    پلاگین mercli ذر اذیوس
    M.Meghdari، morteza khademy، mohsen.sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2345

از دوستان کسی هستند که تدوین با Media Composer 6.5 انجام بدهد؟
    لطفا درباره امکاناتش و نحوه کارایی اش مقداری توضیح بفرمایید.
    قصد کوچ از ادیوس به نرم افزار دیگری دارم ، به خصوص برای تصحیح رنگ و نور

هر کاری کردم نتونستم با پریمیر کنار بیایم و گرنه برنامه اسپید گرید برای تصحیح رنگ از خانواده معظم ادوبی بسیار وسوسه کننده هست.

به دلیل خروجی های تایم لاین برای نرم افزار هایی مثل فاینال کات و همین طور اوید نسخه ویندوز و مک رو هر دو دارد و ساپورت می کند و اینکه اوید استاندارد جهانی محسوب میشه برای تدوین فیلم ها و... تصمیم به کوچ به اوید گرفته ام.

بنده شنیده ام 3 نسخه دارد و... لطفا در این باره هم توضیح بفرمایید ممنون میشم.

كاربر آشنا Hossein Nasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    168

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.sh نمایش پست ها
    از دوستان کسی هستند که تدوین با Media Composer 6.5 انجام بدهد؟
    لطفا درباره امکاناتش و نحوه کارایی اش مقداری توضیح بفرمایید.
    قصد کوچ از ادیوس به نرم افزار دیگری دارم ، به خصوص برای تصحیح رنگ و نور

هر کاری کردم نتونستم با پریمیر کنار بیایم و گرنه برنامه اسپید گرید برای تصحیح رنگ از خانواده معظم ادوبی بسیار وسوسه کننده هست.

به دلیل خروجی های تایم لاین برای نرم افزار هایی مثل فاینال کات و همین طور اوید نسخه ویندوز و مک رو هر دو دارد و ساپورت می کند و اینکه اوید استاندارد جهانی محسوب میشه برای تدوین فیلم ها و... تصمیم به کوچ به اوید گرفته ام.

بنده شنیده ام 3 نسخه دارد و... لطفا در این باره هم توضیح بفرمایید ممنون میشم.
    سلام
    اوید در کل مجموعه ی بهتریه نسبت به ادیوس و همینطور که خودت اشاره کردی هم در کل دنیا مورد قبول فعالان این عرصه هست. ولی خب وقتی شما می خوای یه پروژه رو کار کنی جمیع عوامل رو باید در نظر بگیری. برای کاری من هم همین کار رو کردم ولی همون ابتدای کار از مدیا کمپوزر برگشتم به ادیوس. به دلایل مختلف. یکی اینکه با دستگاهی که به راحتی کل پروژه رو در ادیوس کار می کردم، یه مدتی طول کشید تا فایل ها رو ایمپورت کنه.
    در کل برای منظور شما بسیار مناسبه. اینم بگم که ادیوس های جدید هم برای اصلاح رنگ و نور (حتی موضعی) امکانات خوبی عرضه کرده اند که کار راه انداز هستند بسیار زیاد.

دو نسخه من دیدم. یکی همین مدیا کمپوزر و دیگری مدیا استودیو که دومی ساختار نسبتا ساده ای داره و به نظر برای کارهای دم دستی تر ساخته شده.
    mohsen.sh تشکر می‌کند.

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین