صفحه 19 از 90 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 894
Like Tree914تشکر

موضوع: آخرین قیمت انواع کارتهای حافظه

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: آخرین قیمت انواع کارتهای حافظه

و به فرمایشات وحید عزیز اضافه كنم كه !

هنوز مموری كارت توشیبا تقلبی در بازار یافت نشده است و هر چه هست اصلی است.اما به تازگی انواع تقلبی Transcend به وفور در بازار یافت می شود.

و بعد اینكه من هم یك سوال بپرسم از شما فرهاد جان 266 ایكس برای چی خریدید؟مگر می خواهید انشالله بزنید توی كار فول فریم و اینها؟یا دوربین شما فیلمبرداری می كند و یا 12 شات در ثانیه می زند؟

به نظرم 133 هم زیاد است...

دوستان برای دوربین های معمول ( دوربین های كراپ دار و تا 6 یا 8 شات در ثانیه ) سرعت 80 ایكس هم كافی است.زیاد پول بی زبان را به پای سرعت بالا تر نریزید.

از خرید مموری های 4 گیگ و 8 گیگ و 16 و 32 و 48 هم ترجیحا پرهیز كنید.مگر اینكه خبرنگاری چیزی باشید.

2 گیگ ها از بقیه بسیار بهتر هستند.اگر مشكلی پیش بیاید 2 گیگ اطلاعات شما از بین رفته.اگر خراب شوند هزینه 2 گیگ را پرداخت می كنید.

داشتن 4 تا 2 گیگ بسیار بهتر است از داشتن 2 تا 4 گیگ...

و اینكه بنده شخصا 5 تا 1 گیگ دارم و یك 5 گیگ...

آن 5 گیگ هم سونی است و هدیه یك دوست...
    Mashhadi Vahid، farhad44، light_darkness و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

هنوز مموری كارت توشیبا تقلبی در بازار یافت نشده است و هر چه هست اصلی است.اما به تازگی انواع تقلبی Transcend به وفور در بازار یافت می شود.
    چه جالب. به نظرم درست برعكسه. توشیبا از اولی كه اومد هم تقلبیش فراوان بود. دوستی از كیش خریده بود كاملا واضخ تقلبی بود و كار هم نمی كرد ولی من به چشم خود تا به حال ترنسند تقلبی ندیده ام.

و بعد اینكه من هم یك سوال بپرسم از شما فرهاد جان 266 ایكس برای چی خریدید؟مگر می خواهید انشالله بزنید توی كار فول فریم و اینها؟یا دوربین شما فیلمبرداری می كند و یا 12 شات در ثانیه می زند؟

به نظرم 133 هم زیاد است...
    بله حق با شماست من زمانی كه دوربین می خریدم 133 و 120 دوگیگ نداشت 266 خریدم.

از خرید مموری های 4 گیگ و 8 گیگ و 16 و 32 و 48 هم ترجیحا پرهیز كنید.مگر اینكه خبرنگاری چیزی باشید.

2 گیگ ها از بقیه بسیار بهتر هستند.اگر مشكلی پیش بیاید 2 گیگ اطلاعات شما از بین رفته.اگر خراب شوند هزینه 2 گیگ را پرداخت می كنید.
    بله اگر یادت باشد من خودم از طرفداران و مروجین این نظریه بوده و هستم ولی مغازه ای رو دوستی معرفی كرد كه قیمت های خیلی خوبی داشت ولی CF فقط یك عدد 4 گیگ 133 مونده بود كه خریدمش. البته قیمت 2 عدد دو گیگ كمی بیش از یك 4 گیگ است.

در جدول كارتهای حافظه تایید شده برای دوربینهای نیكون (كه در سایت نیكو نگرش هم موجود است) 3 برند برای CF مورد تاییدند ( San Disk , Lexar Media , Microdrive ) و 3 برند برای SD كه شامل SanDisk , Panasonic و TOSHIBA است
    این یكی به وضوح نون قرض دادن و زد و بند است. مثل این پزشكانی كه حكم می كنند حتما به فلان رادیولوژی یا فیزیوتراپی یا حتا داروخانه بروید !!

در اینكه لكسار و سن دیسك بهترین های دنیا هستند كسی شكی ندارد ولی مشكل شاید اینجا بوده كه بالاخره یك برند ژاپنی نمی تواند همه ی كارت های آمریكایی رو پیشنهاد كند و باید دو تا ژاپنی هم توی لیست بگذارد.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    14101

خوب اگر زیارتتان كردم یك عدد 2 گیگ ترنسند تقدیم می كنم ( البته معیوب!)

منظور از توشیبا نوع Sd بود البته!

این یكی به وضوح نون قرض دادن و زد و بند است. مثل این پزشكانی كه حكم می كنند حتما به فلان رادیولوژی یا فیزیوتراپی یا حتا داروخانه بروید !!
    فرهاد جان با این فرمایش شما در مورد كارت ها زیاد موافق نیستم!

شاید در بسیاری از موارد مثل لنز و فلاش حق با شما باشد اما در مورد كارت به نظرم نه!

نتایج تست های سونی ( به طور مثال ) در یك سایت تقریبا بی طرف برای كارت هایی كه سونی پیشنهاد كرده است بسیار بهتر از كارت های متفرقه ( آنها كه جز پیشنهادات نیست ) است.

وقتی كانن ( مثلا ) می گوید بهتر است از كارت های مثلا سن دیسك استفاده كنید نه فقط به دلیل بازار و نان قرض دادن است.بلكه سن دیسك با پولی كه احتمالا پرداخت كرده است با آن بدنه آشنا شده و نوع و نرخ انتقال اطلاعات را متوجه تر است( نسبت به بقیه )

در مورد فلاش هم البته اینطور است.

اما كلا بنده ترجیح می دهم با كارت هایی كه توسط سازنده پیشنهاد می شود كار كنم...
    farhad44، light_darkness و Behnam_703 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خوب اگر زیارتتان كردم یك عدد 2 گیگ ترنسند تقدیم می كنم ( البته معیوب!)
    كاوه جان صحبت تقلبی بود نه معیوب. البته در هر برندی ممكن است كارد ایراد پیدا كند ( در سن دیسك و لكسار نزدیك صفر است) البته ترنسند Life time warranty دارد كه اگر معیوب شود بهتون یك عدد نو می دهند كه البته در بسیاری از موارد از فحش هم بد تر است . مثلا عكاسی 4 گیگ عكس از یك عروسی گرفته باشد بعد به علت خرابی كارد عكس ها همه از بین بروند و یك كارد نو بهتون بدهند .

یادمه زمانی كه عكاسی فیلمی می كردیم اون جمله ی معروف كه در صورت مفقود یا خراب شدن فیلم یك حلقه فیلم خام داده می شود همیشه كفر منو در می آورد .

ضمنا من هیچ نسبتی ( به خصوص از نوع خاله زاده ای ) با ترنسند یا آقای میلانی ندارم :biggrin: ولی حداقل 4 سال است كه در موبایل ها و دوربین ها از این برند استفاده می كنم و مشكلی نداشته ام و خیلی دلم می خواست كه برای دوربین به جای ترنسند ، لكسار و سن دیسك بخرم ولی چه كنم كه خسیسی اجازه نمی دهد :biggrin:

در مورد این جمله :

... بلكه سن دیسك با پولی كه احتمالا پرداخت كرده است با آن بدنه آشنا شده و نوع و نرخ انتقال اطلاعات را متوجه تر است
    كاملا موافق و تسلیمم :biggrin:

راستی من یك مموری SD 256 پر سرعت پاناسونیك دارم. حاضرم با یك گیگ ترنسند 75X هم عوض كنم. نیكنی ها بشتابند
    Kaveh Ghobadi، Behnam_703، Super Oli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    14101

البته منظور بنده نوع تقلبی بود

اگر اصلی بود و معیوب با گارانتی لایف تایم احتمالا تعویض می شد ( البته احتمالا ) اما پس از مراجعه متوجه شدم كه از انواع تقلبی است

مدتی است انواع تقلبی ترنسند وارد بازار شده كه تا حدود 30% ارزان تر از اصلی ها هستند.

اما ترنسند های اصلی بهترین انتخاب ها هستند.بنده خودم از مشتریان پر و پا قرص این برند بوده و هستم.

در حال حاضر هم 2 تا ترنسند یك گیگ دارم و از آنها بسیار راضی ام.3 تا هم گینگستون عزیز و شریف كه بد جور به آنها ظلم شد و انواع تقلبی اش كل بازار را فرا گرفت...

اما من هم یك ترنسند یك گیگ دارم كه با یك كینگستون یك گیگ ( از انواع قدیمی ) تعویض می شود!
    farhad44 و light_darkness تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

دوستان برای دوربین های معمول ( دوربین های كراپ دار و تا 6 یا 8 شات در ثانیه ) سرعت 80 ایكس هم كافی است.زیاد پول بی زبان را به پای سرعت بالا تر نریزید.

داشتن 4 تا 2 گیگ بسیار بهتر است از داشتن 2 تا 4 گیگ...

و اینكه بنده شخصا 5 تا 1 گیگ دارم و یك 5 گیگ...

آن 5 گیگ هم سونی است و هدیه یك دوست...
    من که با نظرشما جناب قبادی درباره داشتن مثلا 4 تا 2گیگ بجای 2 تا 4 گیگ کاملا موافقم بهمون دلیل خراب شدن وسیله البته در مورد قیمتی که نمیدونم کدوم به صرفه تره ولی خود من یک گیگ 80 ایکس دارم خب یه 2 گیگ هم بگیرم خیلی خوب میشه و میشه برای فیلم گرفتن با کنون هم ازش استفاده کرد و برای این هم صحبت مثلا 4 گگ شد که چون حجم فیلماش همینطوری که میدونید زیاده. وگرنه برای عکس برای خود من یه 512 مگ هم کافیه. اون مابقیش بیشتر برای فیلمه.
    باز هم ممنون ولی مقدار ایکس که چه میزان هست رو هم دوستان توضیح بدن . مثلا یک کارت 80 ایکس یعنی سرعت رایت اطلاعاتش چقدره ؟در ضمن 80 فقط برای راتی هست یا نه رید رو هم شامل میشه؟

ممنون از دوستان عزیز

تشکر کرده
    14101

والله در مورد فیلمبرداری نظرم كاملا عوض می شود:biggrin:

هر چه سرعت بالاتر و حجم بیشتر بهتر!

چقدر تضاد!!!

برای فیلمبرداری به نظرم شما به فضای بیشتری نیاز دارد و همین طرو به سرعت بالا كه احتمال فریز شدن و به قول معروف كم آوردن كم شود.

اما برای آن هم دیگر 133 كاملا كافی است و بیشتر اش زیادی است.

این كارت های خیلی سرعت بالا بیشتر برای عكاسان مثلا خبری با بدنه هایی كه بالا 10 شات در ثانیه می زنند مناسب است.

و اما در مورد سرعت.

دقیق یادم نیست یك لینك بود كه نرخ انتقال داده ها را به طور مفصل توضیح داده بود اگر پیدا كنم تقدیم می كنم.

اما این وسط دو موضوع مطرح است.

غلب كارت ها دارای سرعت متفاوت در خواندن و نوشتن هستند.

مثلا نوشتن را با 10 ایكس انجام می دهند و خواندن را با 8 ایكس.

اما بر روی كارت های حرفه ای ( مثل سن دیسك و بخصوص لكسار ) سرعت نوشتن و خواندن را به صورت مفصل نوشته اند.

اما یادم است سرعت 80 ایكس های ترنسند برای نوشتن بود و خواندن اش هم جدود 56 بود ( اگر دست گفته باشم )

اگر آن لینك را پیدا كردم تقدیم می كنم.
    light_darkness و aria irani تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط aria irani نمایش پست ها
    باز هم ممنون ولی مقدار ایکس که چه میزان هست رو هم دوستان توضیح بدن . مثلا یک کارت 80 ایکس یعنی سرعت رایت اطلاعاتش چقدره ؟در ضمن 80 فقط برای راتی هست یا نه رید رو هم شامل میشه؟

ممنون از دوستان عزیز

8X = 1.2 MB/sec
    12X = 1.8 MB/sec
    20X = 3.0 MB/sec
    25X = 3.8 MB/sec
    30X = 4.5 MB/sec
    40X = 6.0 MB/sec
    60X = 9.0 MB/sec
    66X = 10.0 MB/sec
    80X = 12.0 MB/sec
    90X = 15.0 MB/sec
    133X = 20.0 MB/sec
    266X = 40.0 MB/sec
    yousefmon، aria irani، Behnam_703 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Canon! آواتار ها
    تشکر کرده
    787

پس با اين حساب همان طور كه در پست هاي قبلي داشتيم،‌ هر X معادل 150 كيلوبايت است.

اما يك سوال دارم و اون اينه كه...

مثلا در مورد "SDHC -High Capacity 4GB class6" عبارت "class6" نشان دهنده چه سرعتي براي ريد و رايت است؟؟؟
    محمدحسن اتفاق
    Website | Instagram
    5D4|5D3|40D|11-24|16-35|24-105|70-200f4IS|50f1.4|135f2|speedlites|Ext. tube

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط Canon! نمایش پست ها
    پس با اين حساب همان طور كه در پست هاي قبلي داشتيم،‌ هر X معادل 150 كيلوبايت است.
    مثلا در مورد "SDHC -High Capacity 4GB class6" عبارت "class6" نشان دهنده چه سرعتي براي ريد و رايت است؟؟؟
    جناب اتفاق! با سلام،
    1- كاملاً، در كارتها هم X همان مفهومي را دارد كه در رايت كردن CD ، يعني هر X معادل 150 كيلوبايت در ثانيه است.
    2- ذكر تنها Class 6 بر سرعت مشخص و ثابتي دلالت نمي‌كند و تنها نشان مي‌دهد كه سرعت Write در كارت برابر يا بيشتر از 40X يا همان 6MB/Sec است. بنابر اين اگر سرعتي براي كارت ذكر نشده‌باشد، بهتر است روي همان 40X حساب كنيم.
    Canon! تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 19 از 90 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین