صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 234
Like Tree272تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین فيلمي (آنالوگ)

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    دوربینهای Praktica عمدتا دوربینهای سری ضعیف تر Zenit بودن. تا جایی که اطلاع دارم، زمان جنگ جهانی دوم، لنزها و بدنه های روسی و آلمانی خیلی با هم گره خوردن. کما اینکه شما مثلا لنز Biotar 58mm f/2 کارل زایس رو، عینا، عینا در لنز Helios 58mm f/2 می بینید. کارل زایس بعدا نسخه های دیگری تولید نکرد اما هلیوس که برای دوربینهای زنیت بود، مرتب آپدیت شد، اتوماتیک شد، شارپ تر شد... یا مثلا شما حتی خود لنزهای دو کارخانۀ Pentacon و Carl Zeiss رو که می بینید، با یکدیگر خیلی خیلی شباهت دارند، هر دو هم آلمانی هستن. لنزها رو بفرمایید از چه برندی هستن که بشه بیشتر راهنمایی کرد. اما عجالتا این رو بدونید که قیمتهای آقای آبایی تقریبا خوب و منطقی هستن.
    امیرحسین جان ممنون. من هر چی رو جفت لنزا گشتم چیزی جز BEROFLEX که فکر کنم برند باشه چیز دیگه ای ندیدم. مابقی اطلاعات لنزه. سپاس از راهنمایی بعدی پیشاپیش

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    امیرحسین جان ممنون. من هر چی رو جفت لنزا گشتم چیزی جز BEROFLEX که فکر کنم برند باشه چیز دیگه ای ندیدم. مابقی اطلاعات لنزه. سپاس از راهنمایی بعدی پیشاپیش
    والا نشنیدم من همچین اسمی رو. یه عکس ازشون بذارید شاید با توجه به بیلد لنزها بشه فهمید چی هستن.
    امیرحسین

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    والا نشنیدم من همچین اسمی رو. یه عکس ازشون بذارید شاید با توجه به بیلد لنزها بشه فهمید چی هستن.
    الان شرایط عکس گرفتن از لنز مهیا نیست ( مشکل آنالوگه دیگه! ) ولی این عکس دقیقا همون برنده ولی با فوکال متفاوت:
    ad916552ac1a79872b905ceb0bf6a7cf.jpg

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    آلمانیه . شرکت ترد پارتیه که برای شرکتهای مختلف لنز میساخته برای پنتاکس،مینولتا،یاشیکا و همین پرکتیکا لنز تولید کرده .

امیرحسین جان پرکتیکا هم آلمانیه(شرقی) و نه روسی .
    همونطور که گفتی بعد از جنگ جهانی و اشغال آلمان توسط قوای متفقین،نقشه خیلی از چیزها از جمله لنزهای زایس به دست روسها افتاد و اونها هم نامردی نکردن و شروع کردن کپی کردن .

به هرحال تکنولوژی ، تکنولوژی آلمان‌یه و جنس آلمانی بد نمیشه !

کمیلی جان ، اینقدر دست دست نداره دیگه . بخر دیگه
    البته با 300-400 تومن تهران میتونی دوربینهای خوبی بخری.پنتاکس.مینولتا.کانتکس. نیکون.کنون.
    خود دانی.بعد نگی من جو دادم

تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    آلمانیه . شرکت ترد پارتیه که برای شرکتهای مختلف لنز میساخته برای پنتاکس،مینولتا،یاشیکا و همین پرکتیکا لنز تولید کرده .

امیرحسین جان پرکتیکا هم آلمانیه(شرقی) و نه روسی .
    همونطور که گفتی بعد از جنگ جهانی و اشغال آلمان توسط قوای متفقین،نقشه خیلی از چیزها از جمله لنزهای زایس به دست روسها افتاد و اونها هم نامردی نکردن و شروع کردن کپی کردن .

به هرحال تکنولوژی ، تکنولوژی آلمان‌یه و جنس آلمانی بد نمیشه !

کمیلی جان ، اینقدر دست دست نداره دیگه . بخر دیگه
    البته با 300-400 تومن تهران میتونی دوربینهای خوبی بخری.پنتاکس.مینولتا.کانتکس. نیکون.کنون.
    خود دانی.بعد نگی من جو دادم
    همه رو با هم ، قیمت 150 برداشتم احمد جان!!! خداییش کلاه برداری نبودا. خود طرف گفت پول دوربینو ازت نمیگیرم چون میخواستم بندازمش دور! پول سه پایه و لنز 210 - 70 رو هم معرفتی داد به 150 با هم.خیلی خیلی خرید شیرینی بود. حالا خوبه من تو باغ چاپ عکس نیستم فقط تو سیستم میریزم و واسه راه افتادن خودم گرفتم که جالبه هزینه اسکن نگاتیو رو که گرفتم هر نگاتیو 36 تایی میشه 6000 تومن. به خودم که خیلی ساخت. عالیه :دی
    دستت طلا احمدجان به همراه امیرحسین عزیز و داریوش چگینی عزیز که میخواست راهنمایی کنه و دید دو دوست دیگه به یاریم رسیدن
    ویرایش توسط amir.komeily : Sunday 30 June 2013 در ساعت 13:13
    ahmad.abaee، Dariush Chegini، hossein137 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    162

سلام ودرود بر همگی،من شدیدا" طرفدار دوربین های آنالوگ و عکاسی با فیلم هستم و در حال حاضر یه مدیوم فرمت Yashika mat 124G دارم ولی از اون جایی که فیلم 120 در حال حاضر تو ایران نایاب شده و هیچ جا پیدا نمیشه تصمیم گرفتم یه 35mm خوب بگیرم و واسه این کار یکم راهنمایی میخوام.
    اول خواستم برم سراغ برند لایکا که بعد به دلیل قیمتش منصرف شدم و در حال حاضر میخوام بدونم نظر دوستان در مورد Nikon f3،Nikon fM2 .pentax k100وNikon Fm3 چیه؟واینکه قیمتش در چه حده؟و تو بازار میشه پیداشون کرد یا نه؟

كاربر جديد alvandi آواتار ها
    تشکر کرده
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط Alisalehi نمایش پست ها
    سلام ودرود بر همگی،من شدیدا" طرفدار دوربین های آنالوگ و عکاسی با فیلم هستم و در حال حاضر یه مدیوم فرمت Yashika mat 124G دارم ولی از اون جایی که فیلم 120 در حال حاضر تو ایران نایاب شده و هیچ جا پیدا نمیشه تصمیم گرفتم یه 35mm خوب بگیرم و واسه این کار یکم راهنمایی میخوام.
    اول خواستم برم سراغ برند لایکا که بعد به دلیل قیمتش منصرف شدم و در حال حاضر میخوام بدونم نظر دوستان در مورد Nikon f3،Nikon fM2 .pentax k100وNikon Fm3 چیه؟واینکه قیمتش در چه حده؟و تو بازار میشه پیداشون کرد یا نه؟
    سلام
    اگه FM3Aپیدا کنید بسیار خوب است .چون دست دوم هستند قیمت مشخصی ندارند . هرکی هرچقدر زورش برسه قیمت میده .FM2 کاملا مکانیکی و F3 نیز الکترونیکی - مکانیکی هست. اگه اشتباه نکنم پنتاکس K1000 آنالوگ هست نه K100 .
    Techniques for landscape photography by mr-alvandi
    Alisalehi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام

یه سوال خیلی مهم و فوری دارم

من رشتم عکاسی هست و باید 3 ترم از دوربین آنالوگ استفاده کنم .

حالا نمیدونم چه مدلی بخرم ، از این دوتا کدوم بهتره و سرعت شاتر کدوم مناسبتره , قابلیت تغییر لنز هم داشته باشه؟

کنن a1
    کوشینا

خیلی فوری هست لطفا راهنماییم کنید چون الآن باید خبر بدم که برام بخرن تا 15 دقیقه دیگه
    ویرایش توسط 1393 : Saturday 19 October 2013 در ساعت 12:28

كاربر همراه viva_utopia آواتار ها
    تشکر کرده
    11717

آقا کنون بخر
    لنزهاش راحتر گیرت میاد
    1393 تشکر می‌کند.
    اگر سراب دیدید بنشینید و از آن آب بنوشید، نگذارید سراب به دروغش افتخار کند.
    محسن حسن پور
    Nikon D600 - TAMRON AF 19 .35 f 3/5 . 4/5 - 50 f1/8D و دیگر هیچ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

من خانم هستم .
    مرسییییییییییییییییی
    سرعت شاترش به من گفتن از 30 شروع میشه و تا 1000 هست .
    درسته ؟

صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین