صفحه 1 از 10 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 93
Like Tree209تشکر

موضوع: دوربین و لنز برای ضبط موزیک ویدیو و فیلم کوتاه

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

Question دوربین و لنز برای ضبط موزیک ویدیو و فیلم کوتاه

سلام.
    چون اولین پستم در این فروم هست، ابتدا از معرفی خودم شروع میکنم. بنده سعید شهریاری هستم و مدت حدوداً 8 سال (منهای یک سالو نیم سربازی!) دارم در زمینه انیمیشن و جلوه های ویژه بصری کار میکنم.

آشناییم با دورببن : بخاطر اینکه توان خرید زیادی نداشتم/ندارم، تابحال با استفاده از دوربین fujifilm s2000HD که به نسبت قیمت پایینش کیفیت و کارایی نسبتاً خوبی داره ، تصاویر مورد نیازم رو ضبط میکردم ولی هیچوقت تصاویر این دوربین رو بطور مستقیم توی کارهام استفاده نمیکردم (که منجر به فاجعه بشه!!) بلکه از اونها الگو میگرفتم. (دوستانی که در این زمینه فعالیت کردن میدونن منظورم چی هست)
    چون این دوربین امکان تعویض لنز نداشت، هیچگونه آشنایی با لنز ها و کارکردهایشان ندارم. لطفاً در این باره اطلاعاتم را Update کنید

در حال حاضر هم تصمیم دارم با کمک چندتا از همکارام یکسری کارهای موزیک ویدیو برای تعدادی از اساتید موسیقی (نه هر کسی که از مادرش قهر کرده باشه!) بسازیم. و بخاطر همین هم قصد خرید تجهیزات فیلم برداری دارم و مزاحم شما دوستان خوبم شدم.

این امکانات مد نظرم هست: (اونهایی که کم رنگ هستند، برام زیاد مهم نیستند)

1- هزینه ای که برای اینکار در نظر گرفتم چیزی در حدود 1.5 تومن هست. (برای دوربین و لنز)
    2- کیفیت فیلم در حدی باشه که بشه ازش توی صحنه های کروماکی (حذف کردن پرده سبز) استفاده کرد.
    3- ترجیحاً بشود صحنه های خارجی و غیره کروماکی را هم ضبط کرد.
    4- هیچ اعوجاج و مهو شدگی (که در دوربین های دیجیتال مرسوم است) در فیلم دیده نشود.
    5- فوکوس دستی داشته باشد.
    6- فرمت ذخیره سازی و Bitrate (حجم اطلاعات ذخیره شده در هر فریم) مناسبی داشته باشد تا کیفیت تصویر حفظ شود.
    7- امکان انتقال و ویرایش تصویر توی نرم افزار ویرایش فیلم، بصورت زنده داشته باشه.
    8- سرعت شاتر بالایی داشته باشد (برای Slow motion کردن فیلم)

نظر خودم روی Canon EOS 60D هست. لنز هم چیزی مد نظرم نیست! (چون تابحال با لنز سرو کاری نداشتم و اطلاعاتی در این باره ندارم)
    ویرایش توسط saeed2vfx : Friday 25 February 2011 در ساعت 21:07
    ALI KALAN تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

دوست من ،
    من پیشنهاد حرفه ای به شما بکنم اونم اینکه شما اگر دنبال کار حرفه ای کردن هستی بنظرم بهتره تجهیزاتی که می خوای رو کرایه کنی الان تقریبا دیگه همه کارگاه های سینمای تجهیزات حرفه ای ارائه می دن با قیمت های مناسب همین چند وقت پیش یکی از دوستان دوربین hd ex300 کرایه کرد 60تومان شبی شما حتی دوربین رد هم می تونی کرایه کنی!
    همه دوربینها ی نیمه حرفه ای فکوس دستی دارند و اعوجاج هم به لنز و فاصله کانونی بر می گرده ! لنز بدون عیبی وجود نداره!!!
    در ضمن در مورد مهو شدگی منظورتون رو نفهیدم!
    البته برام جالب که شما که می خوای کار تصویربرداری انجام بدی چطور با لنز آشنایی نداری!
    slow motion کردن تا اونجایی که من می دونم توی تصویربرداری دیجیتال در مرحله مونتاژ اتفاق می افته!
    ویرایش توسط Saman-rock : Friday 25 February 2011 در ساعت 19:36 دلیل: slow motion
    ALI KALAN و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر همراه navidsohi آواتار ها
    تشکر کرده
    122

به نظر من هم اگر میخوای دوربین کاملا حرفه ای داشته باشی بهترین گزینه همان کرایه لوازم میباشد. با این بودجه که گفتید همان 60D انتخاب مناسبی است برای لنز هم میتوانی L 24-70 دست دوم بگیری که از بچه های همین سایت، یکیشو برای فروش گذاشته.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    سلام.
    چون اولین پستم در این فروم هست، ابتدا از معرفی خودم شروع میکنم. بنده سعید شهریاری هستم و مدت حدوداً 8 سال (منهای یک سالو نیم سربازی!) دارم در زمینه انیمیشن و جلوه های ویژه بصری کار میکنم.

آشناییم با دورببن : بخاطر اینکه توان خرید زیادی نداشتم/ندارم، تابحال با استفاده از دوربین fujifilm s2000HD که به نسبت قیمت پایینش کیفیت و کارایی نسبتاً خوبی داره ، تصاویر مورد نیازم رو ضبط میکردم ولی هیچوقت تصاویر این دوربین رو بطور مستقیم توی کارهام استفاده نمیکردم (که منجر به فاجعه بشه!!) بلکه از اونها الگو میگرفتم. (دوستانی که در این زمینه فعالیت کردن میدونن منظورم چی هست)
    چون این دوربین امکان تعویض لنز نداشت، هیچگونه آشنایی با لنز ها و کارکردهایشان ندارم. لطفاً در این باره اطلاعاتم را Update کنید

در حال حاضر هم تصمیم دارم با کمک چندتا از همکارام یکسری کارهای موزیک ویدیو برای تعدادی از اساتید موسیقی (نه هر کسی که از مادرش قهر کرده باشه!) بسازیم. و بخاطر همین هم قصد خرید تجهیزات فیلم برداری دارم و مزاحم شما دوستان خوبم شدم.

این امکانات مد نظرم هست: (اونهایی که کم رنگ هستند، برام زیاد مهم نیستند)

1- هزینه ای که برای اینکار در نظر گرفتم چیزی در حدود 1.5 الی 2 تومن هست. (برای دوربین و لنز)
    2- کیفیت فیلم در حدی باشه که بشه ازش توی صحنه های کروماکی (حذف کردن پرده سبز) استفاده کرد.
    3- ترجیحاً بشود صحنه های خارجی و غیره کروماکی را هم ضبط کرد.
    4- هیچ اعوجاج و مهو شدگی (که در دوربین های دیجیتال مرسوم است) در فیلم دیده نشود.
    5- فوکوس دستی داشته باشد.
    6- فرمت ذخیره سازی و Bitrate (حجم اطلاعات ذخیره شده در هر فریم) مناسبی داشته باشد تا کیفیت تصویر حفظ شود.
    7- امکان انتقال و ویرایش تصویر توی نرم افزار ویرایش فیلم، بصورت زنده داشته باشه.
    8- سرعت شاتر بالایی داشته باشد (برای Slow motion کردن فیلم)

نظر خودم روی Canon EOS 60D هست. لنز هم چیزی مد نظرم نیست! (چون تابحال با لنز سرو کاری نداشتم و اطلاعاتی در این باره ندارم)
    با سلام دوباره و ضمن عرض تبریک به مناسبت ورود به فروم
    1.خودتون رو معرفي كنيد ...

تاپیک مناسب برای معرفی اعضای جدید
    2.
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=13563
    و تاپیک دیگری که بنا به دلایلی بسته شد

ما تا اخر ایستاده ایم و منتظر یاری دیگر دوستان هستیم
    R.Asgari، M.Mobin و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

ابتدا از اظهار نظر همه دوستان تشکر میکنم.

من پیشنهاد حرفه ای به شما بکنم اونم اینکه شما اگر دنبال کار حرفه ای کردن هستی بنظرم بهتره تجهیزاتی که می خوای رو کرایه کنی الان تقریبا دیگه همه کارگاه های سینمای تجهیزات حرفه ای ارائه می دن با قیمت های مناسب همین چند وقت پیش یکی از دوستان دوربین hd ex300 کرایه کرد 60تومان شبی شما حتی دوربین رد هم می تونی کرایه کنی!
    به نظر من هم اگر میخوای دوربین کاملا حرفه ای داشته باشی بهترین گزینه همان کرایه لوازم میباشد.
    دوربین هایی که برای کرایه گرفتن در دسترس هستند از سری دوربین های فیلم خور هستند و کارکردن با اون دسته فیلم ها مشکلات خودش را دارد و خروجی گرفتن هم که بنماند! ولی در کل میخوام دوربین بخرم تا بقول معروف خودم از همه جیکو پیکش با خبر باشم! و الاخصوص میخوام دوربین هارد دیسکی (یا مموری خور، فرقی ندارد!) داشته باشم تا از کپچر کردن و افت کیفیت ها و مشکلات این چنینی خلاص بشم!
    همین چند وقت پیش برای یک کاری که 90% کروماکی داشت دوربین z7 کرایه کردیم (روزی 70 تومن) دو روز فیلم برداری کردیم آخر سر کیفیت فیلمی که کپچر شد به اندازه MiniDV هم نبود!! و اصلاً نشد پرده را حذف کنم.. خیر سرمون فیلم بردار حرفه ای آوردیم ، بلد نبود چه فیلمی توی دوربین بزاره!!!! بخاطر همین میخوام کار تصویر برداری را هم خودم عهده دار بشم.
    امیدوارم با این همه توضیح دیگه کسی پیشنهاد کرایه گرفتن نده!!

همه دوربینها ی نیمه حرفه ای فکوس دستی دارند و اعوجاج هم به لنز و فاصله کانونی بر می گرده ! لنز بدون عیبی وجود نداره!!!
    در ضمن در مورد مهو شدگی منظورتون رو نفهیدم!
    گاهاً برام پیش اومده که دیدم توی فیلم برداری پیاپی (مدت زمان طولانی) تصویر مات میشه. فکر میکنم بخاطر داغ کردن سنسور باشه!؟ متوجه شدید؟

البته برام جالب که شما که می خوای کار تصویربرداری انجام بدی چطور با لنز آشنایی نداری!
    چون این دوربین امکان تعویض لنز نداشت، هیچگونه آشنایی با لنز ها و کارکردهایشان ندارم.
    اونقدر آشنایی دارم که.......... ولی میخوام بدونم برای کاربردهایی که در پست اولم توضیح دادم و به نسبت دوربینی که پیشنهاد میکنید، چه لنزی بخرم؟

slow motion کردن تا اونجایی که من می دونم توی تصویربرداری دیجیتال در مرحله مونتاژ اتفاق می افته!
    بله ولی شما فراموش کردید که اگر سرعت شاتر دوربین کم باشد، چه کاری در نرم افزار میشود کرد؟! (بحث استفاده از پلاگین و شبیه سازی جداست! منظورم اسلو موشن حقیقی است نه زورکی!)

با سلام دوباره و ضمن عرض تبریک به مناسبت ورود به فروم
    ممنوم :)
    به گمانم شما 7d دارید، درسته؟
    نظر شما چیه؟
    ویرایش توسط saeed2vfx : Friday 25 February 2011 در ساعت 22:20
    ALI KALAN تشکر می‌کند.

كاربر آشنا masoudfk آواتار ها
    تشکر کرده
    1366

سلام...
    من با 60D فیلم گرفته ام انصافا کیفیت بسیار خوبی داره هم ابعاد 1280 و بیت ریت 50 و هم ابعاد 1920 و بیت ریت 25 و 24 ! ولی من در فضای داخلی با سه پایه فیلمی که گرفتم خوب بود ولی چون نور خوبی نداشتم کمی به نظرم افت داشت اما تاری تصویر بسیار ناچیزی داشتم حتی برای سوژه های در حرکتم! ولی گمان میکنم در شرایط نور خوب استودیویی خروجی خیلی خوبی داشته باشه.
    مسئله دوم اینه که دوربین ورودی صدا هم داره که این یک مزیت بزرگ براش محسوب میشه علاوه بر این که من بدون میکروفن هم فیلم گرفتم که کیفیت صدای نسبتا خوبی داشت! (البته صدای محیط کمی زیاد بود)
    فوکوس کشی دوربین هم با لنز 18-200 تامرون که من دارم بصورت خودکار زیاد جالب عمل نمیکنه ولی بصورت دستی خروجی خوبه!
    مسئله دیگه هم اینکه (البته محض اطلاع) دوربین های فیلم خور در صورت کپچر خوب و آشنایی باهاشون میشه فیلم های خیلی عالی گرفت(که مستلزم داشتن کارت کپچر خوب نیز هست و البته هزینه خوب تر)، من با یکی از همکارانم با V1 سونی فیلم زیادی گرفته ایم که با تبدیل باز کیفیت خوبی داشته ولی کرایه نکردن هم بحث جدایی است که البته تا آدم بخواد بلد بشه باید دوربین رو تحویل بده!!!
    موفق باشی...
    ویرایش توسط masoudfk : Saturday 26 February 2011 در ساعت 17:22
    ALI KALAN و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

سلام دوست عزیز
    سری به این سایت بزنید, اطلاعات بسیار خوبی پیدا خواهید کرد...
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudfk نمایش پست ها
    سلام...
    من با 60D فیلم گرفته ام انصافا کیفیت بسیار خوبی داشت اون هم با بیت ریت 60 اش! ولی کمی تاری تصویر رو داشت با توجه به اینکه با دست می گرفتم و سوژه ها کمی سرعت بالایی داشتند شاید اگر شرایط نوری خوب باشه (مثلا استودیو) و با پایه فیلم گرفته بشه شرایط تغییر کنه ولی در کل خروجی خوبی داره.
    مسئله دوم اینه که دوربین ورودی صدا هم داره که این یک مزیت بزرگ براش محسوب میشه علاوه بر این که من بدون میکروفن فیلم گرفتم انصافا کیفیت صدای بسیار خوبی داشت!! خیلی واضح بود با میکروفون که دیگر هیچ...!
    فوکوس کشی خودکار دوربین هم البته با لنز 18-200 تامرون که من دارم و گرفتم اذیت میکرد و کمی دیر عمل میکنه ولی بصورت دستی خیلی خوبه! و ضمنا فوکوس دستی هم داره که خیلی خوبه!
    مسئله دیگه اینکه (البته محض اطلاع) دوربین های فیلم خور در صورت کپچر خوب و آشنایی باهاشون میشه فیلم های خیلی عالی گرفت(که البته مستلزم داشتن کارت کپچر خوبی نیز هست)، من با یکی از همکارانم با V1 سونی فیلم زیادی گرفته ایم که با تبدیل باز کیفیت خوبی داشته ولی کرایه نکردن هم بحث جدایی است که البته تا آدم بخواد بلد بشه باید دوربین رو تحویل بده!!!
    موفق باشی...
    ممنونم. توضیحاتتون با اینکه مختصر بود ولی خیلی برام مفید بود! :D امیدوارم بقیه 60D دار ها و کلاً اساتید با تجربه این فروم به کمکم بیان.

سلام دوست عزیز
    سری به این سایت بزنید, اطلاعات بسیار خوبی پیدا خواهید کرد...
    ممنونم.
    الان مدتهاست از اطلاعات جناب صلاحی استفاده میبریم. :$
    ALI KALAN تشکر می‌کند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudfk نمایش پست ها
    سلام...
    من با 60D فیلم گرفته ام انصافا کیفیت بسیار خوبی داره هم ابعاد 1280 و بیت ریت 50 و هم ابعاد 1920 و بیت ریت 25 و 24 ! ولی من در فضای داخلی با سه پایه فیلمی که گرفتم خوب بود ولی چون نور خوبی نداشتم کمی به نظرم افت داشت اما تاری تصویر بسیار ناچیزی داشتم حتی برای سوژه های در حرکتم! ولی گمان میکنم در شرایط نور خوب استودیویی خروجی خیلی خوبی داشته باشه.
    مسئله دوم اینه که دوربین ورودی صدا هم داره که این یک مزیت بزرگ براش محسوب میشه علاوه بر این که من بدون میکروفن هم فیلم گرفتم که کیفیت صدای نسبتا خوبی داشت! (البته صدای محیط کمی زیاد بود)
    فوکوس کشی دوربین هم با لنز 18-200 تامرون که من دارم بصورت خودکار زیاد جالب عمل نمیکنه ولی بصورت دستی خروجی خوبه!
    مسئله دیگه هم اینکه (البته محض اطلاع) دوربین های فیلم خور در صورت کپچر خوب و آشنایی باهاشون میشه فیلم های خیلی عالی گرفت(که مستلزم داشتن کارت کپچر خوب نیز هست و البته هزینه خوب تر)، من با یکی از همکارانم با V1 سونی فیلم زیادی گرفته ایم که با تبدیل باز کیفیت خوبی داشته ولی کرایه نکردن هم بحث جدایی است که البته تا آدم بخواد بلد بشه باید دوربین رو تحویل بده!!!
    موفق باشی...
    سلام
    - (البته باید از نزدیک نمونه کار را دید ولی) به گمان من تاری تصویر بخاطر لنز شما بوده است.
    - در این دوربین ها اصولا(فعلا) روی فوکوس کشی اتوماتیک حساب باز نکنید.
    ================================================
    همواره توصیه لنز استفاده از لنز های سری L هست. که البته با بود جه این دوستمون اصلا سازگار نیست. چون در صورت خرید 60D فقط 400 تومان برایشان باقی میماند. به نظر من شاید یک 85-17 دست دو تمیز بتوان تهیه کرد یا با 400 اضافه کردن بودجه 85-15 (البته اگر از IS بودن صرف نظر کنیم انتخاب هاب بیشتری خواهیم داشت که به نظر من IS فوق العاده مهم است )
    اما یک نکته خیلی مهم وجود دارد من هنور نمونه کار یکسان یک دوربین را با دو لنز مختلف (گرانقیمت و ارزانقیمت ) ندیدم خودم چون بدنه کراپدار و لنز های عادی را ندارم نتوانسته ام تست کنم . ولی احتمال میدهم بسیاری از معایب (نه همه معایب) لنز های ارزان قیمت در حالت فیلم خیلی به چشم نیاید.
    R.Asgari، ALI KALAN و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    - (البته باید از نزدیک نمونه کار را دید ولی) به گمان من تاری تصویر بخاطر لنز شما بوده است.
    - در این دوربین ها اصولا(فعلا) روی فوکوس کشی اتوماتیک حساب باز نکنید.
    ================================================
    همواره توصیه لنز استفاده از لنز های سری L هست. که البته با بود جه این دوستمون اصلا سازگار نیست. چون در صورت خرید 60D فقط 400 تومان برایشان باقی میماند. به نظر من شاید یک 85-17 دست دو تمیز بتوان تهیه کرد یا با 400 اضافه کردن بودجه 85-15 (البته اگر از IS بودن صرف نظر کنیم انتخاب هاب بیشتری خواهیم داشت که به نظر من IS فوق العاده مهم است )
    اما یک نکته خیلی مهم وجود دارد من هنور نمونه کار یکسان یک دوربین را با دو لنز مختلف (گرانقیمت و ارزانقیمت ) ندیدم خودم چون بدنه کراپدار و لنز های عادی را ندارم نتوانسته ام تست کنم . ولی احتمال میدهم بسیاری از معایب (نه همه معایب) لنز های ارزان قیمت در حالت فیلم خیلی به چشم نیاید.
    بابا مایه دار!!! :D خیلی دوست داشتم نظر کسی که با سری DSLR فیلم برداری حرفه ای کرده را در این زمینه بدونم که انگار تاکید بیشترتون روی لنز هست تا خود دوربین!! (خلاف تصور من که همیشه نقش لنز رو خیلی کم اهمیت میدونستم!)
    نظری راجع به تفاوت کیفیت فیلم بین 60D ، 7D و 5D MII که خودتون دارید، ندارید؟؟
    ALI KALAN تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 10 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین