صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 93
Like Tree209تشکر

موضوع: دوربین و لنز برای ضبط موزیک ویدیو و فیلم کوتاه

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم شرایط نوری خوب صرفا این نیست که به سوژه بیش از حد نور بتابونیم!!!! منظور من از نور خوب این هست که بتونیم از نور به بهترین صورت استفاده کنیم...حتی با نور کم...
    اون HS10 هم توی حالت Full HD که 1000 فریم نمیگیره...
    در ضمن من تا امروز ندیدم کسی از کارگردان های داخل که کار ویدیو کلیپ انجام میدن با لنز 55-18 کار کنن...همه اکثرا 5D MK II دارن با لنز 105-24 یا 200-70 که لنز های سری L هستن...
    در مورد خط اول میشه یکم توضیح بدید؟؟!

من خودم کلاً مخالف 100% استفاده DSLR برای فیلم برداری حرفه ای هستم ، ولی چاره چیه؟! نه متونم Red بخرم، نه حتی کسی رو میشناسم که بتونه بخوبی باهاش کار کنه! (منظورم اطراف خودم هست والا توی ایران زیادن کسایی که این دوربینو بُخورن)
    لنز 18-55 هم با اینکه wide خوبی داره، ولی خودمم تصمیم دارم بعداً لنز بهتری تهیه کنم...

بهرحال ممنونم از راهنماییتون.
    ALI KALAN و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    در مورد خط اول میشه یکم توضیح بدید؟؟!

من خودم کلاً مخالف 100% استفاده DSLR برای فیلم برداری حرفه ای هستم ، ولی چاره چیه؟! نه متونم Red بخرم، نه حتی کسی رو میشناسم که بتونه بخوبی باهاش کار کنه! (منظورم اطراف خودم هست والا توی ایران زیادن کسایی که این دوربینو بُخورن)
    لنز 18-55 هم با اینکه wide خوبی داره، ولی خودمم تصمیم دارم بعداً لنز بهتری تهیه کنم...

بهرحال ممنونم از راهنماییتون.
    منظورم این هست که شرایط نوری خیلی خوب این نیست که یه عالمه منبع نوری داشته باشیم...منظور این هست که همون نور کم رو هم بتونیم به بهترین نحو ازش استفاده کنیم و به خوبی کنترلش کنیم...نور پردازی فقط و فقط با تجربه بدست میاد...
    در ضمن 1000 فریم بگیره ولی رزولوشن زیر Full HD باشه که به درد شما نمیخوره دوست عزیز...شما زیر Full HD واسه شبکه ها بفرستی شبکه ها اصلا کارو نگاه هم نمیکنن !!!!
    در مورد RED هم اگه حتی شما بلد هم باشی باش کار کنی نمیذارن باش کار کنی !!!! یه camera man باش میفرستن معمولا شما به اون میگی چی کار کنه اونم انجام میده.
    در ضمن مگه اونایی که با RED کار میکنن میرن میخرن دوربین رو ؟؟؟!!!!
    ALI KALAN، saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

منظورم این هست که شرایط نوری خیلی خوب این نیست که یه عالمه منبع نوری داشته باشیم...منظور این هست که همون نور کم رو هم بتونیم به بهترین نحو ازش استفاده کنیم و به خوبی کنترلش کنیم...نور پردازی فقط و فقط با تجربه بدست میاد...
    در ضمن 1000 فریم بگیره ولی رزولوشن زیر Full HD باشه که به درد شما نمیخوره دوست عزیز...شما زیر Full HD واسه شبکه ها بفرستی شبکه ها اصلا کارو نگاه هم نمیکنن !!!!
    در مورد RED هم اگه حتی شما بلد هم باشی باش کار کنی نمیذارن باش کار کنی !!!! یه camera man باش میفرستن معمولا شما به اون میگی چی کار کنه اونم انجام میده.
    منظورم این بود در مورد همین "بهترین نحو ازش استفاده کنیم" توضیح بدی!

منظورم واسه شبکه فرستادن نبود. به عنوان یه امکان جانبی!
    کلاً زیاد در قید شبکه نیستم..

البته همیشه دلم خواسته با یه فیلم بردار حرفه ای کار کنم ولی مشتریان گرامی با بودجه ای که برای کار در نظر میگیرن، دسته آدمو میبندن. هرچند که منم بدم نمیاد خودم دست به دوربین بشم و نخوام برای هر پلان یک ساعت برای فیلم بردار توضیح بدم که ....... که چه چیزی مد نظرم هست و چطور باید پیادش کنه.
    اگر کسی بخواد با نحوه کار کردن با یه دوربین آشنا بشه، راه دیگه ای هم هست؟!

تشکر کرده
    1006

منظورم این بود در مورد همین "بهترین نحو ازش استفاده کنیم" توضیح بدی!

منظورم واسه شبکه فرستادن نبود. به عنوان یه امکان جانبی!
    کلاً زیاد در قید شبکه نیستم..

البته همیشه دلم خواسته با یه فیلم بردار حرفه ای کار کنم ولی مشتریان گرامی با بودجه ای که برای کار در نظر میگیرن، دسته آدمو میبندن. هرچند که منم بدم نمیاد خودم دست به دوربین بشم و نخوام برای هر پلان یک ساعت برای فیلم بردار توضیح بدم که ....... که چه چیزی مد نظرم هست و چطور باید پیادش کنه.

اگر کسی بخواد با نحوه کار کردن با یه دوربین آشنا بشه، راه دیگه ای هم هست؟!

در مورد نورپردازی که من خودمو در جایی نمیدونم که بخوام به کسی توضیح بدم..ولی بهترین راه کسب تجربه هست که به آسونی هم به دست نمیاد !!!
    والا تا اونجایی که من دارم میبینم توی اسم تاپیک کلمه "موزیک ویدیو " هم نوشته شده...جسارتا شما که نمیخوای موزیک ویدیو بسازی ولی فقط خودتون نگاش کنین و نخواین بدین شبکه که میگین در قید شبکه نیستم!!!!
    والا تا اونجایی که من فهمیدم شما میخوای کارگردانی کنی نه فیلم برداری...کارگردان هم کسی هست که روی کار همه نظارت میکنه و بهشون میگه چیکار کنن...
    نیاز نیست خودش بتونه به صورت حرفه ای باهاش کار کنه...
    مگه ادم از هر چیزی که بخواد "استفاده" کنه باید کار کردن باهاش رو بلد باشه ؟
    به عنوان مثال مگه هر کس سوار هواپیما میشه خلبانی هم بلده ؟ ولی داره ازش استفاده میکنه.
    بله اگر شما میخوای به شغل "صرفا فیلم برداری" بپردازی باید کار کردن باهاش رو بلد بشی.
    در مورد بودجه هم باید یه جورایی کارای اول رو با دستمزد کم انجام بدی تا بتونی کارت رو به بقیه نشون بدی..

تشکر کرده
    4533

در مورد نورپردازی که من خودمو در جایی نمیدونم که بخوام به کسی توضیح بدم..ولی بهترین راه کسب تجربه هست که به آسونی هم به دست نمیاد !!!
    والا تا اونجایی که من دارم میبینم توی اسم تاپیک کلمه "موزیک ویدیو " هم نوشته شده...جسارتا شما که نمیخوای موزیک ویدیو بسازی ولی فقط خودتون نگاش کنین و نخواین بدین شبکه که میگین در قید شبکه نیستم!!!!
    والا تا اونجایی که من فهمیدم شما میخوای کارگردانی کنی نه فیلم برداری...کارگردان هم کسی هست که روی کار همه نظارت میکنه و بهشون میگه چیکار کنن...
    نیاز نیست خودش بتونه به صورت حرفه ای باهاش کار کنه...
    مگه ادم از هر چیزی که بخواد "استفاده" کنه باید کار کردن باهاش رو بلد باشه ؟
    به عنوان مثال مگه هر کس سوار هواپیما میشه خلبانی هم بلده ؟ ولی داره ازش استفاده میکنه.
    بله اگر شما میخوای به شغل "صرفا فیلم برداری" بپردازی باید کار کردن باهاش رو بلد بشی.
    در مورد بودجه هم باید یه جورایی کارای اول رو با دستمزد کم انجام بدی تا بتونی کارت رو به بقیه نشون بدی..
    حس میکنم بحثمون از مسیر اصلیش داره خارج میشه!!
    با حرف آخرت موافقم. خودم اولش تصمیم داشتم یه کار روی یه موسقی بدون کلام بسازم و براش دنبال اسپانسر بگردم ولی دیدم فرصتش نیست و به سرم زد با یکی از خواننده های معروف که از دوستان ِ دوستانمون هست کار بکنم. چون اینکار از طرف من به ایشون پیشنهاد شده، حالا طرف خیال برش داشته که براش مفتی کار میسازم!!! البته آدم مشهور و محبوبی هستش و انتظار کار خیلی قوی ای هم ازم نداره ولی ......... :(

راستی جایی هست که لنز کرایه بدن؟؟!

تشکر کرده
    1006

حس میکنم بحثمون از مسیر اصلیش داره خارج میشه!!
    با حرف آخرت موافقم. خودم اولش تصمیم داشتم یه کار روی یه موسقی بدون کلام بسازم و براش دنبال اسپانسر بگردم ولی دیدم فرصتش نیست و به سرم زد با یکی از خواننده های معروف که از دوستان ِ دوستانمون هست کار بکنم. چون اینکار از طرف من به ایشون پیشنهاد شده، حالا طرف خیال برش داشته که براش مفتی کار میسازم!!! البته آدم مشهور و محبوبی هستش و انتظار کار خیلی قوی ای هم ازم نداره ولی ......... :(

راستی جایی هست که لنز کرایه بدن؟؟!
    من سراغ ندارم..ولی از دوستان فروم شاید کسی اطلاع داشته باشه..

تشکر کرده
    4533

این یه نمونه ویدیو هست که با 60D گرفتم.

http://search.vimeo.com/21214505

توی فروم جایی بخصوصی هست برای گذاشتن نمونه فیلم ها؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام
    خیلی دقت کردم ولی در ویدیوی شما نویزی ندیدم (در صفحه قبل خیلی از نویز شکایت داشتید)
    NetNegar تشکر می‌کند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

خیلی دقت کردم ولی در ویدیوی شما نویزی ندیدم (در صفحه قبل خیلی از نویز شکایت داشتید)
    saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

ویدئویی که با دوربینم رکورد کردم، با یک پلیر (KMP) بدون نویز دیده می‌شود و با پلیر دیگر (Quick Time) بسیار نویزی. علت چیست؟ تفاوت Codecها؟ Codec برنامه KMP نویز را حذف می‌کند یا Quick Time ناسازگار است؟

ممنون
    ویرایش توسط Vahid : Saturday 19 March 2011 در ساعت 12:21
    .

صفحه 5 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... آخرینآخرین