صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 93
Like Tree209تشکر

موضوع: دوربین و لنز برای ضبط موزیک ویدیو و فیلم کوتاه

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    اتفاقا با همین لنز شروع کنید بهتر است.
    هر وقت هم نخواستیدش یک سر به تاپیک ماکرو گرافی با لنز معکوس بزنید حل است !
    تجربه تان بیشتر شد لنز های بهتر بخرید.
    ممنونم. این قضیه ماکرو گرافی هم ایده جالب و لذت بخشی است! بی صبرانه مشتاق تجربه کردنش هستم..

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من هم فکر میکنم تو انتخاب لنزتون تجدید نظر کنید. درسته که برای فیلم برداری نیاز به لنزی با اپتیک عالی ندارید و این لنز فاصله کانونی بدی هم برای اینکار ندارد اما باید لنزی با رینگ زوم و فکوس بسیار نرم و یکنواختی داشته باشید. مگر اینکه بخواهید از زوم حین فیلم برداری صرف نظر کنید. لنز 18-55 من این مشکلو داره و نمیتونم یک زوم یکنواخت و بدونه پرش داشته باشم. در لنزهای دیگه با کیفیک ساخت بهتر این مشکلو ندیدم. شاید کیفیت لنزهای 18-55 متفاوت باشه من 18-55 دیگری را تست نکردم.
    اتفاقاً این موضوع برام خیلی مهم هست! ممنونم از اطلاع رسانیتون. حتماً موقع خرید به این موضوع توجه میکنم ولی بخاطر مسائل مالی، گزینه بهتری مد نظرم نیست که جایگزین کنم، شما چیزی سراغ دارید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    اگر محدودیت مالی دارید که همین 55-18 رو بگیرید.
    وگرنه 85-15 عالیه..ولی قیمتش بالاست!
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS _ Price: $759.00 wow!
    به نظرتون با همچین پولی، 28-135 یا 70-200 مناسبتر نیست؟ (به نسبت کارایی که من لازم دارم)

_________ _____________ ___________

اگر خدا بخواد تا فردا عصر ، یک عدد 60D و همین لنز 55-18 (اگر زومه نرمی داشت!) و یک عدد تک پایه خرید خواهم کرد.
    Canon 60D : 1,160 و 55-18 : 89 هزارتومان. مناسبه؟
    ALI KALAN و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

خرید دوربین به پنجشنبه صبح موکول شد!
    نظر بدید تا دیر نشده!!! :)

تشکر کرده
    4533

دوربین Canon 60D به همراه لنز 18-55 در تاریخ 25/12/89 به قیمت 1,180,000 + 110,000 هزینه لنز (ژاپنی) خریداری شد. (بدون گارانتی!!! )

فروشنده یک روز قبل از خرید قیمت را پشت تلفن 1,160,000 عنوان کرده بود که تصور بنده این بود که این مبلغ به همراه هزینه گارانتی محاسبه شده ولی پای خرید که رسید اینقدر از زلزله ژاپن ُ خرابی بازار دمه عید گفت تا اینکه ... !!

توی این یک روز گذشته، از تست هایی که زدم اصلاً راضی نیستم و فکر میکنم پولم رو یه جورایی توی آب ریختم!

پی نوشت: کیفیتش خوبه ولی انتظارم ازش بیشتر بود! فکر نمیکردم اینقدر نویز داشته باشه.
    ویرایش توسط saeed2vfx : Friday 18 March 2011 در ساعت 13:59

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    دوربین Canon 60D به همراه لنز 18-55 در تاریخ 25/12/89 به قیمت 1,180,000 + 110,000 هزینه لنز (ژاپنی) خریداری شد. (بدون گارانتی!!! )

فروشنده یک روز قبل از خرید قیمت را پشت تلفن 1,160,000 عنوان کرده بود که تصور بنده این بود که این مبلغ به همراه هزینه گارانتی محاسبه شده ولی پای خرید که رسید ایندر از زلزله ژاپن ُ خرابی بازار دمه عید گفت تا اینکه ... !!

توی این یک روز گذشته، از تست هایی که زدم اصلاً راضی نیستم و فکر میکنم پولم رو یه جورایی توی آب ریختم!
    میشه توضیح بدین چرا از تست هاتون راضی نیستین ؟
    Navid7h، ALI KALAN، saeed2vfx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

میشه توضیح بدین چرا از تست هاتون راضی نیستین ؟
    حقیقتش از اینکه دست آدمو توی فیلم برداری باز میزاره خوشم میاد! ولی همیشه فکر میکردم سنسور های CMOS (که اینقدر گرون هستند!!) از کیفیت بهتر و نویز کمتری برخوردار باشند! ولی تا حالا هرچی تست زدم، (حتی زیر نور آفتاب و با 100 ISO و بالاترین سرعت شاتر) نویز زیادی توی تصویرم میبینم که باعث میشه نتونتم از این تصاویر برای صحنه های کروماکی استفاده کنم.
    البته میدونم بیشتر تقصیرات گردن bitrate کم موقع ذخیره سازی فیلم هست. ولی چرا سازنده ها این item را هم Manual نمیکنند؟؟!
    مورد دیگه سرعت شاتر هست که تا 8000 قابل set کردن هست ولی سقف فریم ریت روی 60 فریمه که این هم به نظرم عجیب میاد!! نمیشه هر بار که شاتر باز و بسته میشه، یه فریم ذخیره بشه؟!

تشکر کرده
    1006

اولا که یادم رفت بگم دوربین جدید مبارک !
    به نظر من یکی از دلایلی که فیلمبرداری این دوربین ها یه سری محدودیت داره این هست که این دوربین کار اصلیش عکسبرداری هست نه فیلم برداری !
    در مورد نویز هم به نظر من مشکل از نورپردازی شما هست... اگر یه کم باهاش توی شرایط نوری مختلف کار کنین نتیجه خیلی بهتر میشه...
    راستش من با این دوربین اصلا کار نکردم ولی 5D MK II که تصاویرش از لحاظ نویز خیلی خوب جواب میده البته با نور کنترل شده...حیف که مشکل فریم ریت داره فقط !!!
    خوب اگر بخواد هر بار شاتر باز و بسته بشه که میشه 8000 فریم بر ثانیه!!!!!!!!
    دوربین weisscam HS-2 هم با این ابهتش 2000 فریم بیشتر نمیگیره !!!!!!!
    ALI KALAN، saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

اولا که یادم رفت بگم دوربین جدید مبارک !
    به نظر من یکی از دلایلی که فیلمبرداری این دوربین ها یه سری محدودیت داره این هست که این دوربین کار اصلیش عکسبرداری هست نه فیلم برداری !
    در مورد نویز هم به نظر من مشکل از نورپردازی شما هست... اگر یه کم باهاش توی شرایط نوری مختلف کار کنین نتیجه خیلی بهتر میشه...
    راستش من با این دوربین اصلا کار نکردم ولی 5D MK II که تصاویرش از لحاظ نویز خیلی خوب جواب میده البته با نور کنترل شده...حیف که مشکل فریم ریت داره فقط !!!
    خوب اگر بخواد هر بار شاتر باز و بسته بشه که میشه 8000 فریم بر ثانیه!!!!!!!!
    دوربین weisscam HS-2 هم با این ابهتش 2000 فریم بیشتر نمیگیره !!!!!!!
    ممنونم.
    حالا نمیشه بجز کار اصلیش یه کار مثبت دیگه هم بکنه؟! :P
    توی شرایط نوری عالی (در حدی که ترسیدم سنسور بسوزه!!) تست کردم، جواب نداد! نویز خیلی زیاده. کلاً Canon نسبت به Nikon توی ISO های بالا خیلی بد عمل میکنه ولی با اینحال که من همیشه ISO رو روی 100 تنظیم میکنم، بازم تصویر نویزی میده!! :(
    مگه ازش کم میشه؟! خب 8000 بار تصویر از سنسور بگیره، بریزه روی حافظه! البته میدونم اینکار به پردازنده قوی نیاز داره که دوربین های امروزی ندارن.
    دوربین fujifilm finepix hs10 میتونه 1000 فریم در ثانیه فیلم برداری بکنه.
    امیدوارم شرکت Canon هم هرچه زودتر دست از این سیاست های مسخرش برداره!

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

ممنونم.
    توی شرایط نوری عالی (در حدی که ترسیدم سنسور بسوزه!!) تست کردم، جواب نداد! نویز خیلی زیاده. کلاً Canon نسبت به Nikon توی ISO های بالا خیلی بد عمل میکنه ولی با اینحال که من همیشه ISO رو روی 100 تنظیم میکنم، بازم تصویر نویزی میده!! :(
    مگه ازش کم میشه؟! خب 8000 بار تصویر از سنسور بگیره، بریزه روی حافظه! البته میدونم اینکار به پردازنده قوی نیاز داره که دوربین های امروزی ندارن.
    دوست عزیز ... میشه بگید اون دوربین فوجی که می فرمایید با چه رزولوشنی فیلم برداری می کنه؟
    آبا درسته بگید چون فراری انزو نمی تونه از صخره بالا بره پس کارخونه فراری باید دست از سیاست های مسخره اش برداره؟
    باید در مورد نیازهاتون بیشتر تحقیق می کردید سپس اقدام به خرید می نمودید، اگر نتیجه لازم را نگرفته اید هیچ کس مقصر نیست الا خودتان!
    Austin.A، ALI KALAN، Vahid و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    1006

ممنونم.
    تا اونجایی که من میدونم شرایط نوری خوب صرفا این نیست که به سوژه بیش از حد نور بتابونیم!!!! منظور من از نور خوب این هست که بتونیم از نور به بهترین صورت استفاده کنیم...حتی با نور کم...
    اون HS10 هم توی حالت Full HD که 1000 فریم نمیگیره...
    در ضمن من تا امروز ندیدم کسی از کارگردان های داخل که کار ویدیو کلیپ انجام میدن با لنز 55-18 کار کنن...همه اکثرا 5D MK II دارن با لنز 105-24 یا 200-70 که لنز های سری L هستن...
    ALI KALAN، saeed2vfx و NetNegar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    دوست عزیز ... میشه بگید اون دوربین فوجی که می فرمایید با چه رزولوشنی فیلم برداری می کنه؟
    آبا درسته بگید چون فراری انزو نمی تونه از صخره بالا بره پس کارخونه فراری باید دست از سیاست های مسخره اش برداره؟
    باید در مورد نیازهاتون بیشتر تحقیق می کردید سپس اقدام به خرید می نمودید، اگر نتیجه لازم را نگرفته اید هیچ کس مقصر نیست الا خودتان!
    توی لینکی که گذاشتم خودتون میتونید بخونید. رزولوشن کمی هست ولی هست! و canon هم یقیناً میتونیسته همین کارو بکنه. ولی میخواد بعداً یه مدل دیگه بزنه و این امکانو داخل اون قرار بده و این همون سیاست مسخره ای هست که بهش اشاره کردم! اون مثالی هم که جناب عالی زدید کاملاً بی ربط هست (البته میدونم قصد مبالغه داشتید...)
    ممنونم از راهنماییتون! درستش این هست که یه مدل طراحی کنم و بگم برام بسازن ولی خب متاسفانه هنوز بودجه چنین کاری دستم نیومده.

______ _________ _________ ______ _________ _________

دوستانی که قصد خرید این مدل را دارند، هر تستی که لازم دارند بگند تا من روی دوربین براشون انجام بدم و نتیجه رو بهشون بگم.
    (موقعی که ما میخواستیم بخریم که کسی نبود! حداقل حالا که من خریدم، دیگران استفاده ببرند!)

موفق باشید.

صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین