صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
Like Tree55تشکر

موضوع: دوربین عکاسی بخرم یا دوربین فیلم برداری ؟

كاربر آشنا Hamed Dehghani آواتار ها
    تشکر کرده
    116

منطورم زوم اپتیکال بود اگه مثلاً EOS 600D رو زوم اپتیکال 10 برابر به بالا برسونمچند درمیاد

بخوام زوم اپتیکال 600D رو 30 برابر کنم (مانند سونی HX100V ) چند درمیاد ؟

توصیه دوستان برای نخریدن یک DSLR روم تاثیر گذاشته و ممنون از توصیه های دلسوزانه دوستان ، صرفا جهت کنجکاوی این سئوال رو پرسیدم

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed Dehghani نمایش پست ها
    منطورم زوم اپتیکال بود اگه مثلاً EOS 600D رو زوم اپتیکال 10 برابر به بالا برسونمچند درمیاد<br>
    <br>
    بخوام زوم اپتیکال 600D رو 30 برابر کنم (مانند سونی HX100V ) چند درمیاد ؟<br>
    <font color="#008000"><br>
    پ ن : توضیه دوستان برای نخریدن یک DSLR روم تاثیر گذاشته و ممنون از توصیه های دلسوزانه دوستان ، صرفا جهت کنجکاوی این سئوال رو پرسیدم</font>
    <br>
    دوسته من عدد زوم فقط یک نسبت است و برای بزرگنمایی فاصله کانونی تعیین کننده است طبق معمول دو لنز 100-400 که زومی برابر 4 و لنز 18-105 که زومی معادل 5.8 دارد را مثال میزنم که 100-400 با اینکه زوم کمتری از 18-105 است ولیبزرگنمایی بسیار بیشتر است بهتره اگر علاقه به یادگیری دارید مثل من و خیلیهای دیگر حداقل مقاله های سایت را مطالعه بفرمایید
    Hamed Dehghani و Miri تشکر می‌کنند.
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر همراه AliShamshirian آواتار ها
    تشکر کرده
    493

در صورت صلاحدید، مدیران میدانند با پست بنده چه کنند از این که اسباب زحمت ایشان را فراهم کردم، عذرخواهی میکنم.

30X

حساب کنید (به تومان)
    Canon EF-S 18-200mm IS ~ 660,000
    به قول شما: 11X

Canon FE 75 - 300mm f/4- 5.6 III USM ~ 640,000
    به قول شما: 4X

این هم بد نیست
    Canon EF 28 – 300mm f/3.5–5.6L IS USM ~ 2,680,000
    به قول شما: 10X

ولی هیچ کدام به 30X نرسید
    شما باید به جای مفهوم X، به دنبال درک درستی از فاصلۀ کانونی برسید. توصیه می کنم ابتدا در مورد اصطلاحات عکاسی اطلاعات کسب کنید. کمی در انجمن و آموزش ها و اطلاعات موجود در اینترنت جستجو کنید. این امر حتی برای خرید دوربین کامپکت شما هم مناسب خواهد بود. چون دوربین را با دید بهتری انتخاب خواهید کرد. بنده چون برای خرید دوربین، به کسی برای راهنمایی دسترسی نداشتم، فقط حدود یک ماه به مطالعه در مورد عکاسی پرداختم تا حداقل در مورد چیزی که قرار است در اختیار داشته باشم دید بهتری پیدا کنم. (البته الان هنوز شدیداً در حال یادگیری هستم)

موفق باشید.
    farhad44 و Hamed Dehghani تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

اگر در زوم بالا انتظار کیفیت بالا رو نداشته باشید میتونید با یک لنز 70-300 تامرون حدود 200 تومن یا سیگما حدود 250 تومن به زوم 17 برابر برسید 300/18=16.66 و همچنین مود ماکرو که در این لنزها گنجانده شده و یا اضافه کردن یک کانورتور 2برابر آن را به 33 برابر برسونید (البته صحت اینکه این کانورتور با این لنز همخوانی داشته باشه باید بررسی بشه ) .
    بازم میگم کیفیتی که حتی با لنز کیت دارید با این نخواهید داشت چه تو شارپنس چه تو سرعت و دقت فوکوس.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من فكر مي كنم دوستان دارند ايشون رو هي گيج تر مي كنند. منظور ايشون اين نبود كه وسيع دامنه ترين لنز هاي زوم چه لنزهايي هستند. احتمالا ايشون منظورشون اين بود كه با تك لنز به اون عدد برسند كه بايد عرض كنم چنين لنزي هنوز ساخته نشده است. وسيع دامنه ترين لنز زومي كه روي دوربين هاي APSC از وايد كافي شروع بشه تا جايي كه يادمه تامرون 18-270 است (15X).

دوست عزيز از مجموع گفته هاي شما و عدم تجربه ي قبليتون با DSLR ها و اينكه تصميم قطعي بر خريد دوربين عكاسي و نه فيلمبرداري داريد پيشنهاد بنده به شما خريد يك كامپكت سوپر زوم مثل Canon SX230 HS يا مشابه اون از برندهاي ديگر است و حتا SLR Like ها را مناسب منظور شما نمي دانم مگر انواع جمع و جور ترشان مثل Lumix FZ100 كه اتفاقا فيلمبرداري عالي دارند.
    Hamed Dehghani، mreza1001، asgaripour و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed Dehghani نمایش پست ها
    لطفاً شما که حرفه ای هستید و همه دوربین ها رو تست کردین چیری که من بعد 2 ماه کار با دوربین خواهم فهمید رو الان 2 ماه زودتر بهم بگید

Sony Cyber-Shot DSC-HX100V چطوره ؟

یا دوریبنی با لرزشگیر و ضبط Full HD با فریم 60fps بهتر از Sony Cyber-Shot DSC-HX100V سراغ دارین ؟

مرسی
    DSC-HX100V دوربین خوبیست ولی fz150 panasonic گزینه ی بهتری است چرا که با همین مشخصات فیلم برداری میکند ولی مود فیلم برداری دستی هم دارد یعنی شما میتوانید کنترل بیشتری در فیلم برداری داشته باشید ضمن انکه کیفیت عکس بهتری نیز دارد چرا که مگا پیکسل کمتری دارد. درضمن 24x زوم دارد که بانصب یک لنز تله ی مثلا 2.2 میتوان زوم اون رو به x 52.8 افزایش داد که DSC-HX100V این قابلیت رو نداره

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

وقتی میفرمایید توریستید،زیاد مسافرت میرید،هم عکس براتون مهمه هم فیلم و ...یعنی دوربینی نیاز دارید که قابل حمل،مقاوم و با کیفیت باشه و ترجیحا کم حجم و کوچک.
    شخصا فکر میکنم دوربینی مثل اس ایکس220 یا 230 کنون کافی باشه یا اگر به زوم بالاتر نیاز دارید دوربینی مثل اچ اس20 فوجی،اما اگر کیفیت بالا به همراه حجم کم میخواهید باز هم روی حرف خودم هستم،اونهم اینکه نکس5 سونی بخرید به همراه 55-18 یا اگر براتون مقدوره 200-18 که فاصله کانونی گسترده ای هم داره.
    جز اینها مجبورید به سمت اس ال آرها برید که دردسرهای خاص خودشون رو برای فیلمبرداری دارن،ساده ترینش هم همون آرتروز مچ که فرهاد خان فرمودن!

پ.ن:پست فرهاد خان رو ندیدم وگرنه اینقدر نمینوشتم!
    farhad44 و Miri تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    110

وقتی میفرمایید توریستید،زیاد مسافرت میرید،هم عکس براتون مهمه هم فیلم و ...یعنی دوربینی نیاز دارید که قابل حمل،مقاوم و با کیفیت باشه و ترجیحا کم حجم و کوچک.
    یا اگر به زوم بالاتر نیاز دارید دوربینی مثل اچ اس20
    نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    [COLOR="#808080"![/COLOR]
    hs20 دوربین خوبی برای فیلمبرداری نیست چرا که اولا 30 فریم فیلم میگیره دوما مشکل فوکوس درحین فیلمبرداری داره یعنی اگه یک مقدار زوم کنی تصویر تار میشه وباید بهش زمان بدی تا دوباره تصویر واضح شه . کلا پاناسونیک و سونی در فیلم برداری ی سر و گردن بالاتر از بقیه ی برند ها عمل میکنن

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نکته اینجاست که وقتی همه اون موارد رو در یک دوربین بخوان باید چشمشون رو روی بعضی نکات ببندن!
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    110

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    نکته اینجاست که وقتی همه اون موارد رو در یک دوربین بخوان باید چشمشون رو روی بعضی نکات ببندن!
    بستگی داره چه فاکتوری براشون مهمتر باشه .اگه فاکتور فیلمبرداری مهم باشه قطعا hs20 حذف میشه .

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین