صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 44
Like Tree228تشکر

موضوع: Nikon D7100 یا Canon 7D یا صبر برای canon 70D

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    دوربینم گارانتیش تموم شده و الان یه مشکل داره که هی خاموش میشه و باید بد ده مین دوباره روشنش کنم تا کار کنه و از نظر من دوربینی که تعمییر بشه دیگه ارزشی نداره.
    به همین دلیل با همین وضعیت میخوام بفروشمش و یه ارتقا اندک به دوربینم بدم.
    میلاد جان بد نیست مشکلتون رو با دوستان در تعمیرگاه مرکزی دوربین به اشتراک بذارین، شاید اصلا مشکل از باطریتون باشه، منم مثل شما خیلی حساسم و متوجه منظورتون میشم، حدودای 1ماه قبل به مشکلی در دوربینم برخوردم که همین تصمیم شما رو گرفتم ولی، پس از مراجعه حضوری به تعمیرگاه، ظرف چند دقیقه مشکلش حل شد.. میخوام بگم زود تصمیم نگیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    به نظرم بهترین کار صبر کردن برای به بازار آمدن 70D و دیدن عملکزد سنسور اختراعی جدید کانن است.
    من اگر بودم واقعا به توصیه جناب چگینی عزیز عمل میکردم(از این بعد)

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    بیاید یه کم ازاین جملات کلیشه ای فاصله بگیریم!!!

خواهش میکنم اون جمله کیلیشه ای که میگه : "بدنه پایین تر + لنز بهتر " رو نزنید !
    با سلام
    امیر جان شما از کدام حرف بنده به این نتیجه رسیدین که پیشنهادم استفاده از بدنه ارزان و لنز خوب است؟ علی رقم پیشنهاد های زیاد برخی دوستان در فروم، بنده این را بعنوان یک سبک کاری قبول دارم ولی خودم بکار نبرده، به دیگران هم توصیه نمیکنم
    در ثانی جدای از اعتراضتون به حرفم؛ شما نامگذاری کلیشه ای را از کجا آوردین؟؟(یعنی این پیشنهاد در حد کاغذ و قلم است و یا منظورتون اینه که تکراریست؟) بد نیست در عکس های حیات وحش، برخی از کارهای جناب Kasra.H رو ببینین که با 500D چه غوغایی به پا کردن.. واقعا قابل ستایشه(تاکید میکنم من چنین تزی نداشته، پیشنهاد نکرده و نمیکنم)

ارادتمند
    47amir و milad.nikzad تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    به نظرم در هر صورت باید صبر بکنید تا عملکرد سنسور 70دی بررسی بشه.این بدنه نسبت به 60 دی اونقدر تغییر داشته که به ارتقا فکر بکنید.
    نکته دیگه اینکه لنزهای خوبی دارید(105-24 و 400-100) که با وجود اونها من تغییر برند رو اصلا توصیه نمیکنم.اول اینکه باید لنزهای خودتون رو با ضرر بفروشید بعد اینکه برای تهیه مشابه همین لنزها در برند نیکون هزینه بسیار بیشتری رو متحمل خواهید شد.
    4 مگاپیکسل تفاوت بزرگی نیست که فکرتون رو مشغول بکنه.
    سرعت عکاسی پیاپی اگر برای کارتون مهم باشه همان 1 فریم هم محسوسه.
    نمایشگر متحرک و لمسی مزایای زیادی داره.
    شارپنس به لنزهاتون مربوط میشه تا سنسور.
    در آخر اینکه متوجه منظورتون از تصاویر اغراق شده نیکون و نتیجه بهترش در این زمینه نشدم...
    پس با این تفاسیر باید صبر کنم تا 70D بیاد.
    امادر رابطه با مورد آخر باید بگم که یکی از تفاوتهای عمده ی نیکون با کنون طبیعی بودن کلیات عکسه.
    تو نیکون رنگا با واقعیت تفاوت داره جذاب تره و تو سوژه های خاص اگه با هر دو برند عکس بندازین فضایه رویایی و جذاب تری ثبت میکنه ولی در نهایت طبیعی بودن رنگا مهمتره اما جذابیتی نداره

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    امیر جان شما از کدام حرف بنده به این نتیجه رسیدین که پیشنهادم استفاده از بدنه ارزان و لنز خوب است؟ علی رقم پیشنهاد های زیاد برخی دوستان در فروم، بنده این را بعنوان یک سبک کاری قبول دارم ولی خودم بکار نبرده، به دیگران هم توصیه نمیکنم
    در ثانی جدای از اعتراضتون به حرفم؛ شما نامگذاری کلیشه ای را از کجا آوردین؟؟(یعنی این پیشنهاد در حد کاغذ و قلم است و یا منظورتون اینه که تکراریست؟) بد نیست در عکس های حیات وحش، برخی از کارهای جناب Kasra.H رو ببینین که با 500D چه غوغایی به پا کردن.. واقعا قابل ستایشه(تاکید میکنم من چنین تزی نداشته، پیشنهاد نکرده و نمیکنم)

ارادتمند
    اشتباه نشه من خطاب به شما نگفتم کلی میگم! (کلیشه ای هم منظور تکراریه نه چیز دیگه!)
    چون اگه نمیگفتم همه شروع میکردن میگفتن بدنه رو نگه دار لنز خوب بگیر!!! در صورتی که به نظر من بدنه خوب هم نعمتی است! حالا توجیه اقتصادی ندارد که ندارد! (فدای سر همه عکاسا)
    من میگم بزاریم حس عکاسانه دوستان تصمیم بگیره و فقط بهش کمک کنیم در انتخاب! و راُیش رو نزنیم که انگیزشو از دست بده.
    در کل تنوع برای کار عکاسی لازمه وگرنه تکراری میشه!!! (بازم میگم این نظر منه)
    الان که فهمیدم ایشون دو تا از لنز های خوب کنونی رو دارن به نظر بنده کوچ به نیکون کار درستی نیست همون طور که گفتم D7100 و 70D مشابه اند مهم ترین تفاوتشون برندشونه!
    پس بهتره که برای 70D صبر کنند ولی نوبرشم نخرند!
    yaghoobi، lamagra، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    میلاد جان بد نیست مشکلتون رو با دوستان در تعمیرگاه مرکزی دوربین به اشتراک بذارین، شاید اصلا مشکل از باطریتون باشه، منم مثل شما خیلی حساسم و متوجه منظورتون میشم، حدودای 1ماه قبل به مشکلی در دوربینم برخوردم که همین تصمیم شما رو گرفتم ولی، پس از مراجعه حضوری به تعمیرگاه، ظرف چند دقیقه مشکلش حل شد.. میخوام بگم زود تصمیم نگیر
    واقعا دوست دارم که مشکل حل بشه و هزینه ای نکنم اما نه وقتشو دارم نه دلم رضا میده که دوربین تعمیری دستم بگیرم.
    بدبختانه هم گارانتیم پارس الرمسه که آقای قاسمی به ما کمک نمیکنه.مشکل از باطری نیست چون چندین باطری رو امتحان کردم
    اگه هزینشم زیاد باشه که دیگه هیچی

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

امادر رابطه با مورد آخر باید بگم که یکی از تفاوتهای عمده ی نیکون با کنون طبیعی بودن کلیات عکسه.
    تو نیکون رنگا با واقعیت تفاوت داره جذاب تره و تو سوژه های خاص اگه با هر دو برند عکس بندازین فضایه رویایی و جذاب تری ثبت میکنه ولی در نهایت طبیعی بودن رنگا مهمتره اما جذابیتی نداره
    اینایی که میگی کار 1 دقیقس با فوتوشاپ!
    yaghoobi، Rouzbeh Ehsani، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

شما با فرمت JPG و بدون ویرایش بعدی عکاسی می کنید؟
    lamagra، 47amir، darkness_land و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

شما عكسهاي كدام دوربين نيكون رو با 60D مقايسه كردين؟ !!
    اين يكي از ليست قياسهاتون فراموش كنيد. رنگهارو شمادر ويرايش بالانس ميكنيد. اگه همون عكسهاي دوربين رو بخواين استفاده كنيد ديگه چرا دردسر DSLR رو ميكشيدديگه.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

والله من چه اون سه سالی که 7دی داشتم چه الان که دی800 دارم و اتفاقا همین 60دی شما رو هم در کنارش استفاده میکنم متوجه چنین چیزی نشدم.البته در فایلهای خام(تفاوت وجود داره ولی نه به این ترتیب که شما فرمودید).در جی پگ فایلهای دوربینها کمی با هم متفاوته.
    اتفاقا اگر بنا به طبیعی بودن رنگها باشه بیشتر بدنه های نیکون عمق رنگ بالاتری دارند که طبیعتا یعنی رنگ طبیعی تر.فایلهای جی پگ بیشتر نیکون ها به خوبی کنون ها نیست و سطح جزئیات خیلی پایینه.اما داستان فایل خام جداست،شما تمام این کارها رو در مرحله ویرایش خودتون انجام میدید و رنگ رو بسته به سلیقه و نیازتون ایجاد میکنید.خلاصه اینکه بر این اساس انتخاب انجام ندید.
    ویرایش توسط lamagra : Thursday 11 July 2013 در ساعت 18:32
    yaghoobi، M.Meghdari، illidan و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

در مورد فایل ها خام من هنوز بین کنون و نیکون مرددم.. منظورم بیشتر دیتیلهایی است که حتا در فایل های raw هم قابل احیا نیست... در این مورد آیا هیچکدام از این 2 برند مزیتی نسبت به یکدیگر دارند؟؟ مثلا من یه عکس از آسمون گرفتم با کنون.. هرچقدر هم با ادوبی کمرا را هایلایت ریکاوری کردم به هر حال مقداری از جزییات احیا نشد. کسی در شرایط یکسان نورسنجی و لنزهای مشابه ، این دو برند رو از این منظر مقایسه کرده؟
    milad.nikzad تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

اون ربطی به رنگ نداره
    ديناميک رنجه که باعث ميشه آسمون بهتر ريکاوری بشه

فکر کنم با اين پول 6 دی هم بتونيد بگيريد
    Bijan.DSLR و milad.nikzad تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین