صفحه 34 از 36 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها
    سلام
    بعد از دوسال استفاده از دوربینهای فوجی فیلم(x-e1,x-e2,x-t1) خواستم تجربیاتمو در مورد این بدنه ها به اشتراک بذارم شاید در تصمیم گیری دوستان مفید باشه:

نقاظ قوتش :
    جدا از بحث جثه و زیبایی
    1- داینامیک رنج بالا 2- جنس عکسش ظوریه که انگار برای عکاسی از انسان ظراحی شده 3- فک کنم بهترین فایل jpgمتعلق به فوجی باشه
    4- کمتر پیش میاد نورسنجی و فوکوس مشکل داشته باشه 5- کلی روش برای فوکوس دستی ارایه میده بطوری که با لنز های منوال هیچ مشکلی نخواهد بود
    5-چشمی الکترونیکی بسیار کارامد و سریع و با کیفیت ،خیلی ذوست دارم این چشمی رو در دی اس ال ار ها هم وجود داشته باشه
    6- سرعت فوکوسشم با چند تا لنزی که من روشون استفاده کردم انصافا کمتر از دی اس ال ار نبوده .
    و...
    نقاط ضعف:
    1-خب خیلی ها مثل خودم اول بخاطر عملکرد نویزی مشابه فول فریم دنبال این برند میرن که اصلا اینطور نیست و اون چیزی که تو ریویو ها دیده میشه هم علت داره
    علتش این هست که فوجی حساسیت سنسورش مثل سایر دوربین ها نامگذاری نشده یا درجه بندی نشده(عبارت بهتری نتونستم پیدا کنم) یعنی ایزو 200 فوجی به اندازه ایزو 100 سایر برندها تو شرایط یکسان سرعت شاتر میده ، برای مثال در مقایسه کانن 6دی با فوجی x-t1 ، بهتره ایزو 3200بدنه 6دی رو با ایزو 6400فوجی x-t1 مقایسه بشه،حتی تو ریویو های اکثر بدنه های فوجی در dpreview هم به این مساله اشاره شده:
    2-بدنه های فوجی که من داشتم دیتل مناسب ندارن و اون شارپنس هم نرم افزاری هست که با فتوشاپ هم میشه بدست اورد
    3-فایل های خامی هم که بدنه های فوجی میده مثل فایل jpgش هست قدرت مانور چندانی نداره برخلاف برند کانن و نیکون که خیلی کارا میشه با فایل خامش انجام داد
    از اینرو این بدنه رو برا عکاسی منظره اصلا پیشنهاد نمیکنم

نتیجه گیری: دوربینای فوجی بنظرم طراحی شدن برا عکاسی خیابانی و عکاسی از انسان و همینظور یک دوربین مسافرتی فوق العاده هست ولی بدرد عکاسی منظره و شب و ماکرو خیلی نمیخوره .
    ارادت
    سلام آیا این موارد و معایبی که دوست خوبمون نوشتن در مورد همه بادی های فوجی صدق میکنه ؟ من میخاستم X-H1بگیرم با لنز 16 -55 که با خوندن این مطالب کلا دلسرد شدم . کلا ماکرو گرافی برام خیلی مهمه همچنین لندسکیپ لطفا اگه این موارد هنوز هم در بادی های فوجی وجود داره لطفا دوستان مطلع راهنمایی کنن . ممنون میشم

كاربر جديد farshadziba آواتار ها
    تشکر کرده
    1

فوجی فیلم x-t3 با لنز کیت ۱۶/۵۵ به نظرتون چطوره؟
    گزینه های جایگزین به نظر شما چه میتونه باشه؟
    و تنها و تنها یک لنز میخوام داشته باشم نه بیشتر
    بیشتر برای کارهای معمولی ولی با کیفیت و مسافراتهام تو نوروز و تابستان که قراره یکی دو ماه طول بکشه میخوام

سونی A7R III با لنز جی مستر ۱۶-۳۵ به نظرتون گزینه بهتری نیست؟ تقریبا دوبرابر قیمت میشه.

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    سلام آیا این موارد و معایبی که دوست خوبمون نوشتن در مورد همه بادی های فوجی صدق میکنه ؟ من میخاستم X-H1بگیرم با لنز 16 -55 که با خوندن این مطالب کلا دلسرد شدم . کلا ماکرو گرافی برام خیلی مهمه همچنین لندسکیپ لطفا اگه این موارد هنوز هم در بادی های فوجی وجود داره لطفا دوستان مطلع راهنمایی کنن . ممنون میشم
    درود

بنده گمان می کنم این دوست خوب و کاربر گرامی بیشتر مطالب خود را از این مقاله اقتباس نموده اند:
    https://petapixel.com/2018/02/02/deb...-trans-sensor/

همان گونه که می بینید،بخوبی و آشکارا اشاره شده که چنین موارد یاد شده که در آن زمان در فضای اینترنت در مورد بادی های فوجی یاد شده،چندان صادق و صریح نبوده است.هرچند نمی توان تجربه این دوست گرامی را نادیده گرفت،ولی می توان چنین تعبیر کرد که اگر هم نقصی بوده،فوجی با تولید بدنه های جدیدتر بخوبی توانسته نقایص احتمالی را رفع کرده و پوشش دهد.

بنده که با دوربین میدیوم فرمت فوجی کار کرده ام،بسیار آن را دوربینی خوش دست و مناسب جهت عکاسی در بازه میدیوم فرمت یافتم..اگر روزی تصمیم بگیرم که به وادی میدیوم فرمت کوچ کنم یا این بدنه را بدلیل نیاز کاری فراوان که فعلا ندارم به مجموعه وسایل کاری خود اضافه کنم،حتما این کار را انجام خواهم داد..

بدنه یاد شده که شما قصد خرید آن را دارید،عنایت فرموده دقت کنید که بدنه ساخت 2018 میلادی است و طبیعتا بسیاری از نواقص احتمالی بدنه های قبلی کاملا یا تا به میزان زیادی(در بدبینانه ترین گمانه زنی)در آن اصلاح شده است.در کنار آن،دایره لنزهای فوجی نیز هرروز بهتر و تکمیل تر می شود..فوجی یکی از بهترین سازنده های سالیان اخیر است که واقعا خوش درخشیده است.بخصوص اینکه فوجی تصمیم کاملا درستی گرفت و بجای صرف وقت و زمان برای تولید بدنه و لنز در راستای فول فریم،رده کراپ دار و میدیوم فرمت را نشانه گرفت.انهم دقیقا در وادی بدون آینه..دو رده ای که از سوی صاحبان وقت و نامدار زمانه یعنی تاحدی کنون و بخصوص نیکون،چندان جدی گرفته نشد.همین سیاست فوجی در کنار سونی،سبب شده که نیکون و کنون اکنون بفکر تکاپو و تقلا جهت تولید بدنه های جدیدتر باشند.بنابراین آتی و آینده فوجی بسیار درخشان است..

بدرود تا درودی دیگربار
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود

بنده گمان می کنم این دوست خوب و کاربر گرامی بیشتر مطالب خود را از این مقاله اقتباس نموده اند:
    https://petapixel.com/2018/02/02/deb...-trans-sensor/

همان گونه که می بینید،بخوبی و آشکارا اشاره شده که چنین موارد یاد شده که در آن زمان در فضای اینترنت در مورد بادی های فوجی یاد شده،چندان صادق و صریح نبوده است.هرچند نمی توان تجربه این دوست گرامی را نادیده گرفت،ولی می توان چنین تعبیر کرد که اگر هم نقصی بوده،فوجی با تولید بدنه های جدیدتر بخوبی توانسته نقایص احتمالی را رفع کرده و پوشش دهد.

بنده که با دوربین میدیوم فرمت فوجی کار کرده ام،بسیار آن را دوربینی خوش دست و مناسب جهت عکاسی در بازه میدیوم فرمت یافتم..اگر روزی تصمیم بگیرم که به وادی میدیوم فرمت کوچ کنم یا این بدنه را بدلیل نیاز کاری فراوان که فعلا ندارم به مجموعه وسایل کاری خود اضافه کنم،حتما این کار را انجام خواهم داد..

بدنه یاد شده که شما قصد خرید آن را دارید،عنایت فرموده دقت کنید که بدنه ساخت 2018 میلادی است و طبیعتا بسیاری از نواقص احتمالی بدنه های قبلی کاملا یا تا به میزان زیادی(در بدبینانه ترین گمانه زنی)در آن اصلاح شده است.در کنار آن،دایره لنزهای فوجی نیز هرروز بهتر و تکمیل تر می شود..فوجی یکی از بهترین سازنده های سالیان اخیر است که واقعا خوش درخشیده است.بخصوص اینکه فوجی تصمیم کاملا درستی گرفت و بجای صرف وقت و زمان برای تولید بدنه و لنز در راستای فول فریم،رده کراپ دار و میدیوم فرمت را نشانه گرفت.انهم دقیقا در وادی بدون آینه..دو رده ای که از سوی صاحبان وقت و نامدار زمانه یعنی تاحدی کنون و بخصوص نیکون،چندان جدی گرفته نشد.همین سیاست فوجی در کنار سونی،سبب شده که نیکون و کنون اکنون بفکر تکاپو و تقلا جهت تولید بدنه های جدیدتر باشند.بنابراین آتی و آینده فوجی بسیار درخشان است..

بدرود تا درودی دیگربار
    سلام . خیلی ممنون بابت راهنمایی. اتفاقا خودم هنگام شارپ سازی فایلهای خام با همین مشکل Wormy Artifacts مواجه شده بودم در همین لینکی که زحمتشو کشید راه حل جالبی ارائه نموده امیدوارم در ورژن جدید لایت روم و فوتوشاپ این مشکل برطرف بشه .
    filtrmiltr تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6350

سلام . Sony a6500 را در مقایسه با بادی های فوجی ( X-T2 & X-H1 ) چگونه ارزیابی می کنید ؟ مزیتها و معایب نسبت به فوجی را در چه مواردی میدانید ؟ بنده چند نمونه عکس از a6000 + 18 - 105 دیدم ( 1 و 2 و 3 و 4 و 5)که عالی بودن و احتمال میدم 6500 با این لنز خیلی بهتر باشه .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

سلام . Sony a6500 را در مقایسه با بادی های فوجی ( X-T2 & X-H1 ) چگونه ارزیابی می کنید ؟ مزیتها و معایب نسبت به فوجی را در چه مواردی میدانید ؟ بنده چند نمونه عکس از a6000 + 18 - 105 دیدم ( 1 و 2 و 3 و 4 و 5)که عالی بودن و احتمال میدم 6500 با این لنز خیلی بهتر باشه .
    من تجربه زیادی با دوربینهای سونی ندارم ، در واقع راستش از خروجی jpeg و وایت بالانس بدنه هایی که همینجوری سردست باهاشون تست گرفتم خوشم نیومده ! ولی این یه نظر حرفه ای نیست ... از روی مطالعه مقالات اینجا و اونجا بخوام قضاوت کنم فکر میکنم که در حال حاضر بهترین سیستم بدنه کراپ در دنیا متعلق به فوجی باشه ( X-T3, X-H1) و بهترین سیستم فول فریم متعلق به سونی باشه ...همچین بهترین سیستم مدیوم فرمت دنیا مال فوجیه با این اظهار نظر راستش نیت هیچ جر و بحثی با دوستان طرفدار برند های دیگر رو ندارم و نظرم بر پایه تولیدات چند سال اخیر بازاره....

پیشنهادم اینه که در درجه اول بر مبنای بودجه خودتون سیستم رو انتخاب کنین نه یه دوربین خاص رو ... فول فریمها از نظر بدنه و لنز از کراپها گرونتر هستن و وزن سنگینتری هم دارن ....
    هیچ دوربین مطلقا خوب یا بدی وجود نداره و به نظر من ۹۰٪ عکاسه که به وسایل معنی میده . اینه که شما برای مطالعه جهت خرید اسم هر وسیله ای رو سرچ کنین کلی نظرات مختلف پیدا میکنین که گیجتون میکنه پس پیشنهاد میکنم که ابتدا بر اساس قواعد کلی تر انتخاب کنین و از راه حذف گزینه ها بر اساس نیازهای شخصی نتیجه گیری کنین.
    soltaani و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

سونی و فوجی هر دو گزینه های خوبی برای کار شما هستند مدتها پیش تجربه کار با فوجی را داشتم از نظر من کاملا خوب و قابل قبول ظاهر شد. البته تفاوت هایی هم داشت مثلا در عکاسی منظره انتظار سطح جزییات بیشتری از فایل خام فوجی داشتم متاسفانه برخلاف عملکرد خوبش در کنترول نویز ، جزییات در دور اصلا خوب نبودند روی عکس های مختلفی این مورد را بررسی کردم و در حد سونی و نیکون که قبلا تجربه کرده بودم نبود و فکر میکنم به همین دلیل فوجی در تمام مدل های مدیوم فرمت از سنسور سونی استفاده کرده نه به ان دلیلی که مدیران این شرکت اعلام کردند.

البته با جمله بدرد منظره نمیخورد موافق نیستم و منظور اصلا این نیست که با فوجی نمیشه کار منظره کرد اما به هر حال روی جزییات این مورد وجود داشت در سونی تنوع بدنه کراپ زیاد نیست اما بزرگترین امتیاز سونی برای شما لنز ماکرو این شرکت است که شارپ ترین لنز ماکروی ساخته شده تا به این تاریخ است این لنز در تست روی بدنه A7r دقیقا تمام 42 مگاپیکسل را شارپنس داده اگر بعدا به فول فریم کوچ کنید میتوانید لنز را نگه دارید.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط Captan نمایش پست ها
    سونی و فوجی هر دو گزینه های خوبی برای کار شما هستند مدتها پیش تجربه کار با فوجی را داشتم از نظر من کاملا خوب و قابل قبول ظاهر شد. البته تفاوت هایی هم داشت مثلا در عکاسی منظره انتظار سطح جزییات بیشتری از فایل خام فوجی داشتم متاسفانه برخلاف عملکرد خوبش در کنترول نویز ، جزییات در دور اصلا خوب نبودند روی عکس های مختلفی این مورد را بررسی کردم و در حد سونی و نیکون که قبلا تجربه کرده بودم نبود و فکر میکنم به همین دلیل فوجی در تمام مدل های مدیوم فرمت از سنسور سونی استفاده کرده نه به ان دلیلی که مدیران این شرکت اعلام کردند.

البته با جمله بدرد منظره نمیخورد موافق نیستم و منظور اصلا این نیست که با فوجی نمیشه کار منظره کرد اما به هر حال روی جزییات این مورد وجود داشت در سونی تنوع بدنه کراپ زیاد نیست اما بزرگترین امتیاز سونی برای شما لنز ماکرو این شرکت است که شارپ ترین لنز ماکروی ساخته شده تا به این تاریخ است این لنز در تست روی بدنه A7r دقیقا تمام 42 مگاپیکسل را شارپنس داده اگر بعدا به فول فریم کوچ کنید میتوانید لنز را نگه دارید.
    سلام . ممنون اطلاعات مفیدی بود . بله همینطوره اتفاقا بنده در سایت جوزا و همچنین دی پریویو نمونه ها را بررسی میکنم متاسفانه در تصاویر منظره نمونه های فوجی جزئیات خوبی ندارن ولی نمونه های سونی خیلی بهتر هستند. حتی تصاویر Nex 7 هم عالی هست نمونه ها را می توانید اینجا ببینید ( Nex 7)
    لنز ماکرو منظورتون همان 90 م م هست یا سونی لنز دیگه ای هم داره ؟
    Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS

كاربر همراه Captan آواتار ها
    تشکر کرده
    130

سلام . ممنون اطلاعات مفیدی بود . بله همینطوره اتفاقا بنده در سایت جوزا و همچنین دی پریویو نمونه ها را بررسی میکنم متاسفانه در تصاویر منظره نمونه های فوجی جزئیات خوبی ندارن ولی نمونه های سونی خیلی بهتر هستند. حتی تصاویر Nex 7 هم عالی هست نمونه ها را می توانید اینجا ببینید ( Nex 7)
    لنز ماکرو منظورتون همان 90 م م هست یا سونی لنز دیگه ای هم داره ؟
    Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS
    بله همون FE 90mm قیمتش در حدود 1000 دلار هست البته 80mm فوجی هم قیمتی مشابه داره.
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    783

با سلام، من تقریبا سه ساله که با فوجی دارم کار میکنم، قبل از فوجی فول فریم کنون و نیکون داشتم، عامل مهم در شارپنس، لنز می‌باشد که از این نظر لنزهای فوجی بخصوص لنزهای پرایم آن فوق العاده هستند و هم رده لنزهای سری L کنون و نیکون و در بعضی موارد بالاتر، از نظر داینامیک رنج و رفتار نویزی در حد فول فریم کنون و کمی پایین تر از فول فریم نیکون، ولی در جزئیات در مناطق روشن بهتر از نیکون. البته باید توجه داشته باشین که فوجی کراپ هست و باید در همین حد ازش توقع داشت. مسله مهم در فوجی با توجه به نوع خاص آرایش فیلترهای رنگی روی سنسورهای آن که با بقیه دوربینها فرق میکند، نوع نرم افزار مورد استفاده در تبدیل فایل هایل های خام، تاثیر زیادی در خروجی دارد. اگه با فوجی میخواهین با فایل خام کار کنید و شارپنس براتون مهمه باید از مبدل Adobe Camera RAW استفاده نکنید. بهترین مبدلی برای فوجی Capture One است که خروجی ACR اصلا قابل مقایسه با اون نیست و Capture One خروجی خیلی خوبی تو فوجی میده. تو بدنه ها هم من الان H1 دارم و قبل از اون XT2 داشتم، اگه با ابعاد و وزن H1 مشکلی نداشته باشین، بدنه عالیه مخصوصا لرزشگیر خیلی خوب داره که تو عکاسی نور کم خیلی کمک میکنه.
    obsidiyan و Contax تشکر می‌کنند.

صفحه 34 از 36 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 آخرینآخرین