صفحه 32 از 36 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

Gh4 هیچ محدودیتی ندارد. تا پر شدن کارت حافظه. 5D سی دقیقه حداکثر.
    من در پست قبلی گفتم از هر لحاظ GH4 برای فیلم‌برداری بهتر است و برای همین هم ساخته شده. این سری مخصوص فیلم‌برداری ساخته‌شده‌اند. با تبدیل هم مشکل استفاده از لنزهای دیگر حل می‌شود.

كاربر جديد MaroofMadMan آواتار ها
    تشکر کرده
    11

پس فکر کنم بهترین گزینه بسته به بودجه همین Gh4 و Metabones Speedbooster ـه ، خیلی ممنون از راهنمایاتون

نمی دونم اینجا جاش هست یا نه ، جایی هست من فرق لنز های سینمایی رو با لنز های دیگه بدونم چون ذکر کردن دوستان بنده آشنایی دارم تقریبا فرقشون رو ولی به زبان فارسی راحت ندیدم مطلبی رو ممنون میشم لطف کنید .

و در مورد مانت ها ، به نظرتون چه نوع مانتی تنوع بیشتر داره توی ایران ( برای کانن یا نیکون ؟ )

در مورد مانت ها تحقیق کردم

بین این 3 تا کدومشو پیشنهاد می کنید ( صرف نظر از قیمت )

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...f_lens_to.html

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...ef_to_mft.html

https://www.amazon.com/Kipon-Elector...c0dc0bc9e43a90

اولی EF رو ساپورت می کنه ( به غیر از یک استپ دیافراگم و x0.71 )

ولی دومی EF و EF-S رو ساپورت می کنه ولی قابلیت های بالا رو نداره
    ویرایش توسط MaroofMadMan : Tuesday 30 January 2018 در ساعت 13:39

كاربر همراه mehrdadr آواتار ها
    تشکر کرده
    134

Exclamation راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

سلام به همگی،

بار دوم هست که این پست رو ارسال میکنم! قبلی به دلیل مشکل درست کار نکرد.

دوستان من برای خرید سونی A7R III نیاز به نظر شما دارم. قمت خرید داخل ایران بهتر از اروپا در میاد ولی ضمانت داخلی نداره! دوستی که در پیکسل به من اطلاعات داد گفت که حتی خارج از ایران هم ضمانت نداره!
    فرمودن که میشه بیمه کنم اما ایا بیمه برای مشکلاتی مثل پیکسل سوخته پوششی قایل میشن؟ اصلا چطور ضمانت بین المللی در مورد این دوربین ها وجود نداره؟
    قدیم یادمه وقتی داخل ضمانت نداشتن حداقل خارج کشور ضمانتشون پابرجا بود ولی ایا این مشکل سونی هست؟

نظر دوستان چی هست؟
    Olympus E5,E-P2, E510
    ZD14-54 F2.8-3.5, ZD50-200 F2.8-3.5, ZD50 F2, Sigma 150 F2.8, mZD14-42 F3.5-5.6, MMF-1, EC-14, EX-25, FL-50R, FL-14
    Lowepro Mini Trekker AW, Manfrotto 718B

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadr نمایش پست ها
    سلام به همگی،

بار دوم هست که این پست رو ارسال میکنم! قبلی به دلیل مشکل درست کار نکرد.

دوستان من برای خرید سونی A7R III نیاز به نظر شما دارم. قمت خرید داخل ایران بهتر از اروپا در میاد ولی ضمانت داخلی نداره! دوستی که در پیکسل به من اطلاعات داد گفت که حتی خارج از ایران هم ضمانت نداره!
    فرمودن که میشه بیمه کنم اما ایا بیمه برای مشکلاتی مثل پیکسل سوخته پوششی قایل میشن؟ اصلا چطور ضمانت بین المللی در مورد این دوربین ها وجود نداره؟
    قدیم یادمه وقتی داخل ضمانت نداشتن حداقل خارج کشور ضمانتشون پابرجا بود ولی ایا این مشکل سونی هست؟

نظر دوستان چی هست؟

- در حال حاضر هیچ محصولی در ایران ضمانت نداره آنهایی که هستند فقط تعمیر میکنند در حالی که ضمانت واقعی برای یک محصول تعویض در دو ماه اول خرید آن محصول است. و این شرکت ها که ادعا ضمانت میکنند حتی ارتباط پیامکی با تولید کننده ندارند.

- گارانتی خرید دوربین از هر کشوری با شرکت وارد کننده در همان کشور است به فرض خرید دوربین در ایران یا کشور دیگری هیچ شرکتی در اروپا به شما خدمات گارانتی نخواهد داد فقط میتوانید از سرویس و تعمیر آن هم با پرداخت هزینه استفاده کنید.

- دوستی که شمارو راهنمایی کردند حرف خنده داری زدند و 100در 100 اشتباه گفتند ، هیچ شخصی خارج از ایران محصول بدون ضمانت را نخواهد خرید ، الان سرویس و خدمات شرکت های خیلی کوچک در سراسر دنیا موجوده سونی که جای خود داره ، از نظر من بیمه کردن در کشور ما کاری بی معناست بیمه ها فقط دریافت کننده هستند و در هنگام مشکلات زیر پایتان را خالی میکنند بیش از نیمی از پرونده های قضایی در کشور کلاهبرداری همین بیمه ها هستند.

- چون خودم قصد خرید A7 III و رهایی از دنیای دی اس ال آر را دارم با وجود اینکه کیفیت ساخت سونی همیشه خوب بوده بویژه در مدل های R و S و مشکلات آن در سه نسلی که از تولید سری آلفا 7 میگذرد صرفا نرم افزاری بوده، اما توصیه میکنم مدتی صبر کنید اخبار و اطلاعات آن محصول را دنبال کنید در صورتی مواردی بود حل شود بعد خرید کنید. در همین A7 مارک سه که اسم بردم لکه ای روی قسمتی از تصویر دیده میشد که سونی بلافاصله آنرا بر طرف کرده ، البته مدل R مدت زمان بیشتری است که تولید شده و مشکلی از آن اعلام نشده.
    mehrdadr، 2105، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام قصد خرید دوربین فوجی X-T2 رو دارم اگه کسی از دوستان شماره نمایندگی رو داره برام پ خ کنه ممنون میشم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

به تاپیک X-T2 مراجعه کنید
    تو مجمع پایتخت هسنش. اول میرداماد

http://www.fujifilmco.ir/v2/index.ph...iew=page&id=61
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

درود خدمت دوستان گرامی
    من بین انتخاب دو دوربین فوجی x-e2و کانن M6 مردد هستم البته به تفاوت های این دو مثل نداشت evf کانن و هزینه های بالای لوازم جانبی فوجی آگاهم ولی می‌خوام بدونم کدوم از این ها کیفیت تصویر بهتری بهم میده؟گویا نیکونم تو این رده زیاد حرفی برای گفتن ندارم!!!
    ممنون
    سید سجاد میری

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

سلام معمولا کسانی که دوربین های میرورلس را انتخاب میکنند بخاطر ابعاد اون دست به اقدام میزنند پس مزیت این دوربین ها ابعاد وجثه کوچیکشونه بیشترین لنزهایی که روی این دوربین ها استفاده میشه لنزهای پنکیکی میباشد درسته برای این دوربین ها لنزهایی مثل 18 135 موجوده اما شما این را در نظر بگیر که یک بادی سبک و کوچک با یک لنز 18 135 چقدر ناهمگون میشه من چون خودم فوجی دارم فوجی را مثلا میزنم این برند لنز 18 135 داره قیمت اش هم 2.5 به بالا است منتها من خودم که لنز 18 55 اش را دارم هنوز رغبت چندانی برای عکاسی با این لنز ندارم دیگه چه برسه به لنزیی مثل 18 135 پس تا اینجای کار اگر میرورلس بر میداری فکر نکنم احتیاجی به لنزهای متعدد داشته باشی و یک لنزی مثل 27 م م یا 18 م م فوجی برای این بادی کفایت میکنه البته اگر لنز زومی بخوای لنز 18 55 هم براش عالیه و در واقع هزینه هات را برات کاهش میده چون کیفیت ساخت و همچنین کیفیت خروجی عکس اش فوق العاده است منتها میگم بستگی داره به اینکه برای چه هدفی بادی میرورلس انتخاب میکنی این هم بگم که فوجی فوق العاده است کافیه بدنه اش را توی دست بگیری اصلا همه طور حسی بهت انتقال میده هم حس نوستالژیک بادی های انالوگ هم حس یک دوربین مدرن همچنین کیفیت عکس هاش فوق العاده است بخاطر سنسورهاش اگر سمت میرورلس می ایی و میخوای هالف فریم باشه فقط فوجی چون کنون و نیکون که اصلا به نظر من توی این رده جالب نیستند سونی هم درسته سنسور خوبی داره و عکس ها عالیه اما توی این رده بادی هاش عین اسباب بازیه یکجوریه وقتی توی دست میگیری اصلا حس خوبی بهت نمی دهد فراموش نکن فرایند عکاسی فقط عکس گرفتن و خروجی تصویر نیست حداقل از نظر من، شما باید از عکاسی لذت ببری و قسمتی از این لدت در درون بادی دوربین نهفته است
    iman sabbaghian و sajjjad تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1200 نمایش پست ها
    سلام معمولا کسانی که دوربین های میرورلس را انتخاب میکنند بخاطر ابعاد اون دست به اقدام میزنند پس مزیت این دوربین ها ابعاد وجثه کوچیکشونه بیشترین لنزهایی که روی این دوربین ها استفاده میشه لنزهای پنکیکی میباشد درسته برای این دوربین ها لنزهایی مثل 18 135 موجوده اما شما این را در نظر بگیر که یک بادی سبک و کوچک با یک لنز 18 135 چقدر ناهمگون میشه من چون خودم فوجی دارم فوجی را مثلا میزنم این برند لنز 18 135 داره قیمت اش هم 2.5 به بالا است منتها من خودم که لنز 18 55 اش را دارم هنوز رغبت چندانی برای عکاسی با این لنز ندارم دیگه چه برسه به لنزیی مثل 18 135 پس تا اینجای کار اگر میرورلس بر میداری فکر نکنم احتیاجی به لنزهای متعدد داشته باشی و یک لنزی مثل 27 م م یا 18 م م فوجی برای این بادی کفایت میکنه البته اگر لنز زومی بخوای لنز 18 55 هم براش عالیه و در واقع هزینه هات را برات کاهش میده چون کیفیت ساخت و همچنین کیفیت خروجی عکس اش فوق العاده است منتها میگم بستگی داره به اینکه برای چه هدفی بادی میرورلس انتخاب میکنی این هم بگم که فوجی فوق العاده است کافیه بدنه اش را توی دست بگیری اصلا همه طور حسی بهت انتقال میده هم حس نوستالژیک بادی های انالوگ هم حس یک دوربین مدرن همچنین کیفیت عکس هاش فوق العاده است بخاطر سنسورهاش اگر سمت میرورلس می ایی و میخوای هالف فریم باشه فقط فوجی چون کنون و نیکون که اصلا به نظر من توی این رده جالب نیستند سونی هم درسته سنسور خوبی داره و عکس ها عالیه اما توی این رده بادی هاش عین اسباب بازیه یکجوریه وقتی توی دست میگیری اصلا حس خوبی بهت نمی دهد فراموش نکن فرایند عکاسی فقط عکس گرفتن و خروجی تصویر نیست حداقل از نظر من، شما باید از عکاسی لذت ببری و قسمتی از این لدت در درون بادی دوربین نهفته است
    خیلی ممنونم از راهنماییتون
    حقیقتش هدف اصلی من عکاسی منظره است که فکر کنم فوجی لنز ۱۰-۲۴ رو برای این منظور داره.شاید یه مقدار عجیب باشه استفاده از فوجی برای این نوع عکاسی اما من دیدم تو بدنه های کانن و نیکون برای سایز سنسور aps-c لنزهای بی کیفیتی برای این کار مثل ۱۰ -۲۰ نیکون یا یا ۱۰-۱۸ کانن وجود داره که به نظرم یه مقدار آدمو دلسرد می‌کنه حالا به نظرتون منطقی هست آدم این دوربین رو برای منظره استفاده کنه یا نه؟راستی لنز کیت 16-50 که روی این دوربین هست کیفیتش چه جوری هست؟
    ببخشید سرتون رو درد آوردم
    ممنون
    alireza1200 تشکر می‌کند.
    سید سجاد میری

كاربر آشنا alireza1200 آواتار ها
    تشکر کرده
    154

ببین جثه لنز 10 24 بزرگه اگر با جثه اش و وزنش مشکلی نداری همچنین قیمت اش بنظرم عالیه اما اگر نظر من را بخوای یک لنز 18 فیکس می تونه راه گشای کار شما باشه چون جثه اش کوچکه بسیار شارپه ویک نکته ایی که باید در نظر گرفت اینکه در بیشتر مواقع فوکال های پایین 16 به کار ادم نمی اید چرا؟ به دلیل وایدی بسیار، مگر اینکه شما در منطقه ایی زندگی کنی که بسیار مناظر پاکیزه زیبا و مناظر بسیار دیدنی برای ثبت اش وجود داشته باشه با توجه به اینکه من لنز 14 م م فول فریم سامیانگ را بروی کنون داشتم و لنز 10 18 کراپ را برای هالف فریم، در بیشتر مواقع هنگام ثبت عکس یک عامل اضافی درون فریم جا میگرفت که اخر مجبور به کراپ عکس میشدم شما این را باید در نظر بگیری تجربه این را به من میگه یعنی عملا از واید بودن بسیار، بهره ایی نمی بردم. نمی دونم شما اصلا تجربه ایی در این زمینه دارید یا خیر من فرض را بر این میگیرم که تجربه ایی در این زمینه نداریدچون قیمت این لنز بسیار بالا است بهتره ابتدا قبل از خرید این لنز این فوکال را تجربه کنی و ببین ایا به کارت می اید یا خیر و اما در باره لنز 16 50 من توصیه نمی کنم این لنز یک لنز کیته و ارزون قیمت بخاطر اینکه فوجی لنزهاش گرون بوده عمدا این لنز را تولید کرد تا کسانی که میخواهند از بادی ها فوجی بهره ببرند اما توان پرداخت قیمت بالای لنز را ندارند بتوانند بخشی از بازار فوجی باشند بنظر من اگر شما میخواهی فوجی بگیری ابتدا بادی با لنز 18 55 بگیر نه 16 50 من خودم که دوربین را گرفتم لنز کیتم 18 55 انتخاب کردم بعد از عکاسی فهمیدم که لنز مورد نظرم باید جثه اش کوچک باشه و همچنین اکثر فوکال هایم همون 18 است بنابراین لنز 18 م م را انتخاب کردم و خریدم اگر یک موقع بادی با لنز 18 55 گیرت نیامد می تونی بادی خالی بگیری و لنز 18 55 را جداگانه تهیه کنی این لنز هم فلزیه و هم خوش ساخت کیفیت عدسی هاش بی نظیره دیاف باز اف 2.8 را در فوکال 18 داره رینگ اپرچر دستی داره کلا میتونی نمونه عکس های 16 50 و 18 55 را توی نت ببینی و مقایسه کنی انوقت بهتر میتونی قضاوت کنی فکر کنم توی همین سایت یکی دو نفر لنز 18 55 فوجی برای فروش قرار دادند که لنزهاشون در حد اک بوده یعنی فرقی با نو نداشت من خودم هم لنزم را برای فروش قرار میدم اگر یک موقع گیرت نیامدمی تونی این لنز را از بچه های همین سایت تهیه کنی واقعا لنزهاشون تمیز بوده کلا اینطوریه، کسانی که سراغ یک برند جدید میروند بهتره با یک لنز اقتصادی و با کیفیت شروع کنند و بعد از شناخت دقیق نیازشون لنز تخصصی شون را بخرند حالا هر طور صلاح میدونی به هر حال هرکمکی از دست من بر بیاد من در خدمتم
    iman sabbaghian و sajjjad تشکر می‌کنند.

صفحه 32 از 36 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 آخرینآخرین