صفحه 31 از 36 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط naghli نمایش پست ها
    G5x
    چون سبکه،تو جیب جا میشه،دیاف باز داره
    و از لحاظ کیفیت عکس چی ، در کیفیت و با جزییات بودن خروجی عکس برتری با کدام هست ؟؟؟

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1535 نمایش پست ها
    و از لحاظ کیفیت عکس چی ، در کیفیت و با جزییات بودن خروجی عکس برتری با کدام هست ؟؟؟
    M3 چون سنسور بزرگتری داره،دو برابر،
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way

كاربر جديد MaroofMadMan آواتار ها
    تشکر کرده
    11

پیش فرض پاناسونیک GH4 یا گزینه شما

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران فروم Akkasee بنده یک سری سوالات مهم داشتم .

به مدت 2 یا 3 سال است بنده دارم به صورت کم و بیش فعالیت عکاسی و فیلمبرداری رو انجام میدم ، ولی خب تصمیم رو گرفتم و مسیر بیشتر به سمت تصویر برداری رو می خواهم دنبال کنم برای همین قصد فروش دوربین خودم رو دارم ( Canon 700D ) و طی تحقیقاتی که انجام دادم نسبت به بودجه من یه سری گزینه ها بر روی میز دارم که می خواستم لطفا از همه عزیزانی که واقعا اطلاعاتی دارند و می تونند در اختیار بنده بذارن استفاده کنم

اول گزینه ها رو روی میز از نظر بنده ( باز هم دوستان نظری دارند با ذکر نقاط قوت و ضعف ) ذکر کنند ممنون میشم

- BlackMagic Pocket Cinema
    - Sony A6300
    - Panasonic GH4

خب گزینه سوم بنده یعنی GH4 رو طی تحقیقاتم دیدم واقعا خیلی خوبه ( مخصوصا in-camera Compressor ) ولی نقاط ضعف مثل سنسور 3/4 MicroChip ـش و در موقعیت های کم نور به مشکل می خوره منو کمی دلسرد کرده و در مورد لنز هاش و ...

خب اینجا یک گزینه ای هست به نام MetaBones

Metabones®

که همچین قیمتی داره و البته خیلی هم کار آمده از لحاظ 1 استِپ دیافراگم و نوردهی و ..

بنده ماکسیموم هزینه ای که یحتمل بتونم بکنم 6 میلیون تومان می باشد ، که الان این Metabones قیمت تقریبا زیادی فکر کنم داشته باشه اگر بخواهیم تبدیل کنیم و قیمت بدنه و لنز های مربوط بهش ، که شاید در بعضی از لنز ها آتو فوکوس کار نکنه ( منو راهنمایی کنید در مورد این نکته آتو فوکوس بر روی متا بونس ) خودم اطلاعات صریح پیدا نکردم .

اما من چه چیز هایی می خوام از دوربینم ؟! که شما بهتر بتونید راهنماییم کنید

- 4K بیست و چهار فریم
    - 1080 بالاتر از 96 فریم
    - موجود بودن لنز و لوازم جانبی در بازار ( خیلی خیلی مهم نیست ولی اهمیت داره )
    - داشتن Headphone Jack ( خیلی برام مهمه ) تا فعلا هزینه ماینتور خروجی و .. نکنم
    - Flip Monitor - مثل سونی نباشه که چند جهت محدود باشه
    - قابلیت عکاسی ( مثل بِلک مجیک نباشه فقط فیلمبرداری البته میشه از هر فریمش چیزی گرفت ولی بهتره عکاسی داشته باشه )

اما هدف من چیه از خریدن یک دوربین Mirrorless

- ساخت فیلم های کوتاه
    - Vlog
    - ساخت ویدئو های ورزشی و ...

با تشکر پیشاپیش از شما ، سوالی و هر چی بود ممنون میشم بپرسید .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط MaroofMadMan نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کاربران فروم Akkasee بنده یک سری سوالات مهم داشتم .

به مدت 2 یا 3 سال است بنده دارم به صورت کم و بیش فعالیت عکاسی و فیلمبرداری رو انجام میدم ، ولی خب تصمیم رو گرفتم و مسیر بیشتر به سمت تصویر برداری رو می خواهم دنبال کنم برای همین قصد فروش دوربین خودم رو دارم ( Canon 700D ) و طی تحقیقاتی که انجام دادم نسبت به بودجه من یه سری گزینه ها بر روی میز دارم که می خواستم لطفا از همه عزیزانی که واقعا اطلاعاتی دارند و می تونند در اختیار بنده بذارن استفاده کنم

اول گزینه ها رو روی میز از نظر بنده ( باز هم دوستان نظری دارند با ذکر نقاط قوت و ضعف ) ذکر کنند ممنون میشم

- Sony A6300
    - Panasonic GH4

خب گزینه سوم بنده یعنی GH4 رو طی تحقیقاتم دیدم واقعا خیلی خوبه ( مخصوصا in-camera Compressor ) ولی نقاط ضعف مثل سنسور 3/4 MicroChip ـش و در موقعیت های کم نور به مشکل می خوره منو کمی دلسرد کرده و در مورد لنز هاش و ...

Metabones®

که همچین قیمتی داره و البته خیلی هم کار آمده از لحاظ 1 استِپ دیافراگم و نوردهی و ..

بنده ماکسیموم هزینه ای که یحتمل بتونم بکنم 6 میلیون تومان می باشد ، که الان این Metabones قیمت تقریبا زیادی فکر کنم داشته باشه اگر بخواهیم تبدیل کنیم و قیمت بدنه و لنز های مربوط بهش ، که شاید در بعضی از لنز ها آتو فوکوس کار نکنه ( منو راهنمایی کنید در مورد این نکته آتو فوکوس بر روی متا بونس ) خودم اطلاعات صریح پیدا نکردم .

- 4K بیست و چهار فریم
    - 1080 بالاتر از 96 فریم
    - قابلیت عکاسی ( مثل بِلک مجیک نباشه فقط فیلمبرداری البته میشه از هر فریمش چیزی گرفت ولی بهتره عکاسی داشته باشه )

- ساخت فیلم های کوتاه
    - Vlog

والا شایعات زیادی هست که فوجی فیلم به زودی از دوربین جدیدی پرده برداری میکنه که شبیه X-T2 ولی مخصوص فیلم برداریه و علاوه بر لنزهای سری X که همه هستن در ایران لنزهای سری MK که برای فیلمبرداری حرفه ای (سینمایی) هم بهش میخورن ... البته خود X-T2 رو هم بررسی کنین بد نیست! چون شایعات میگن دوربین جدید گرونتره .....
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11

- Sony A6300
    - Panasonic GH4

Metabones®

- 4K بیست و چهار فریم
    - 1080 بالاتر از 96 فریم

- ساخت فیلم های کوتاه
    - Vlog

فقط من یک ویرایش کنم اون مبلغ رو حدود 4.5 الی 5 میلیون تومانه ( لوازم جانبی مثل Stabilizer و ... رو حساب نکردم )

@Contax

با عرض تشکر جهت پاسخ ، زمان عرضه رسمی رو اعلام نکردن ؟ چون منم وقتم کمه حدودا تا عید امسال قصدم برای خرید حتمیه

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

فقط من یک ویرایش کنم اون مبلغ رو حدود 4.5 الی 5 میلیون تومانه ( لوازم جانبی مثل Stabilizer و ... رو حساب نکردم )

@Contax

با عرض تشکر جهت پاسخ ، زمان عرضه رسمی رو اعلام نکردن ؟ چون منم وقتم کمه حدودا تا عید امسال قصدم برای خرید حتمیه
    فکر نمیکنم منطقی باشه منتظر عرضه رسمی دوربینی موند که هنگام ورودش به ایران، قیمت کذایی داره. چه برسه که فوجی هم باشه!
    yaghoobi، KHAKSAR، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوربین سونی a6300 رو بیشتر از پانزده دقیقه مداوم نمی‌تونید فیلم‌برداری کنید. دوربین گرم خواهد شد و خاموش می‌شود. ۶۵۰۰ در این مورد بهتر است و تا ۳۰ دقیقه فیلم‌برداری مداوم بهینه شده‌است. هر دو مشکل لنز دارند ( گرانی و نایابی ) که باید تبدیل لنز تهیه‌کنید و از لنزهای کانن و third party استفاده کنید. مگر استفاده دایمی از همان لنز کیت.
    فوجی‌ها را برای فیلمبرداری توصیه نمی‌کنم.
    بلک مجیکی که گفتید دوربینی حرفه‌ای با تنظیمات حرفه‌ای نیست. برخی از تنظیمات دوربین اتوماتیک بوده و قابل تنظیم نیست تا جایی که یادم می‌أید فول‌اچ‌دی نیز هست نه 4K.
    بهترین گزینه همان GH4 است .
    و در رده‌ی بعدی کانن 80D ( در میان گزینه‌های بصرفه موجود در ایران)
    مگر با افزایش بودجه a6500 تهیه‌کنید. یا GH5 و فعلن با همان لنز کیت‌ها کار کنید.
    47amir و amir.komeily تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوربین سونی a6300 رو بیشتر از پانزده دقیقه مداوم نمی‌تونید فیلم‌برداری کنید. دوربین گرم خواهد شد و خاموش می‌شود. ۶۵۰۰ در این مورد بهتر است و تا ۳۰ دقیقه فیلم‌برداری مداوم بهینه شده‌است. هر دو مشکل لنز دارند ( گرانی و نایابی ) که باید تبدیل لنز تهیه‌کنید و از لنزهای کانن و third party استفاده کنید. مگر استفاده دایمی از همان لنز کیت.
    فوجی‌ها را برای فیلمبرداری توصیه نمی‌کنم.
    بلک مجیکی که گفتید دوربینی حرفه‌ای با تنظیمات حرفه‌ای نیست. برخی از تنظیمات دوربین اتوماتیک بوده و قابل تنظیم نیست تا جایی که یادم می‌أید فول‌اچ‌دی نیز هست نه 4K.
    بهترین گزینه همان GH4 است .
    و در رده‌ی بعدی کانن 80D ( در میان گزینه‌های بصرفه موجود در ایران)
    مگر با افزایش بودجه a6500 تهیه‌کنید. یا GH5 و فعلن با همان لنز کیت‌ها کار کنید.
    با تشکر از شما آقای کوروش وقتتون بخیر ، ممنون میشم در مورد GH4 و موجودیت و آپشن هاش در ایران توضیح بیشتری بدین

فک کنم Metabones بهترین راه حل باشه برای ضعف های این دوربین .

درسته 4k فیلم برداری نمی کند ( ولی دلبری نسخه URSA MINI را به کجای دلم بذارم )

در مورد لوازم جانبی GH4 دو دِل هستم

بدنه رو یک نفر دست دوم 3.500 میفروشه قیمت خوبیه ؟ جای سراغ دارید برای خرید نو یا دست دوم مطمئن ؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

مشکل پاناسونیک کلن در ایران همین نمایندگی درست نداشتنه. در نتیجه قیمت‌ها گزاف‌تر هستند و لوازم جانبی نایاب‌تر. سونی باز بیشتر موجود است لوازم‌ش. هر چند نمایندگی دندان‌گردی دارد.
    اما به هر حال پیدا می‌شوند و یا در نهایت سفارش از کشورهای همسایه.
    اگر دنبال این دردسرها نیستید کانن 80D بگیرید. به هرحال قیمت مناسب‌تری دارد و لنز و لوازم در دسترس. هرچند از لحاظ خروجی و کدک‌های تصویری به پای پاناسونیک نمی‌رسد. ولی دردسرهایش کمتراست. یا بروید سراغ 5D ها. کلن همه‌ی این‌ها برای کلیپ‌های کوتاه و مستندهای کوتاه مناسب‌ند. برای کارهای حرفه‌ای فیلم‌برداری و فیم‌های بلند باید دوربین فیلم‌برداری تهیه‌کنید که البته قیمت‌ها می‌رود بالای سیزده چهارده میلیون در حداقل ممکن. ولی گزینه‌های خوب از هجده و بیست شروع می‌شوند.
    اما برای کارهایی که در بالا گفتم همین موارد خوب‌ند.
    در مورد قیمت‌های دقیق و فروشگاه‌ها اطلاعی ندارم و کار من نیست.
    yaghoobi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    11

یک سوال دیگه می مونه

بین این موارد کاننی و GH4 ، فیلمبرداریشون بدون توقف به چه صورته ؟ چند دقیقه است ؟

صفحه 31 از 36 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... آخرینآخرین