صفحه 16 از 36 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام ممنون از توجه شما
    منظورم از نظر داینامیک رنج سنسور و.........

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide' نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو این سایت شدم و خیلی خوشحالم که در زمینه عکاسی توانستم یک فروم فارسی پیدا کنم

راستش من دنبال یک دوربین میگردم که خروجی شبیه به انالوگ بهم بده و از اساتید خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن در این زمینه
    دوربین‌های فوجی سری X ، تا حد زیادی این امکان را دارند . هم در منوی خود دوربین و در بخش سیاه و سفید ، سعی شده است که آپشن‌هایی برای بازآفرینی تصویر به شیوه نگاتیوهای فوجی ، تعبیه‌شود و هم در ساخت سنسور با فنآوری X-Trance فوجی که خاص این کمپانی‌ست ، تا حد زیادی این شباهت حس می‌شود .
    obsidiyan، Amin.Zallaghi، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوربین‌های فوجی سری X ، تا حد زیادی این امکان را دارند . هم در منوی خود دوربین و در بخش سیاه و سفید ، سعی شده است که آپشن‌هایی برای بازآفرینی تصویر به شیوه نگاتیوهای فوجی ، تعبیه‌شود و هم در ساخت سنسور با فنآوری X-Trance فوجی که خاص این کمپانی‌ست ، تا حد زیادی این شباهت حس می‌شود .
    ممنون

آیا فوجی دوربین با سنسور فول فریم هم تولید کرده؟ یا تولید خواهد کرد؟

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide' نمایش پست ها
    ممنون

آیا فوجی دوربین با سنسور فول فریم هم تولید کرده؟ یا تولید خواهد کرد؟
    نکرده و نخواهد کرد .
    obsidiyan و Contax تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگر به عکاسی علاقمندید مسلماً تک لنز 16-50 شما را راضی نخواهد کرد و مسلماً به لنزهای دیگری نیاز پیدا می کنید (مثلاً اگر به عکاسی منظره علاقمندید به لنزهای وایدتر نیاز پیدا می کنید و برای پرتره به لنز تله با دیافراگم باز) اگر دوربین را برای مصارف خانوادگی می خواهید احتمالاً تک لنز (شاید لنزی معادل 24-100 در دوربین های فول فریم) جوابگوی نیازهای شما خواهد بود.
    به نظر من اگر دوربین را صرفاً برای مصارف خانوادگی و سفر می خواهید و قصد تعویض لنز هم ندارید شاید بهتر باشد یک دوربین کامپکت خوب با لنز خوب و سنسور بزرگ مثلاً G7X کانن بخرید که هم کیفیت تصویر بسیار خوبی دارد و هم به دلیل لنز تله با اپرچر باز و سنسور نسبتاً بزرگ، کنترل بسیار خوبی هم بر روی عمق میدان فراهم می کنند (که برای پرتره های محیطی لازم است)
    ارادت
    پس با این اوضا گزینه دیگه ای که جلوی من قرار میگیره Canon EOS 700D است. فکر میکنم کنون یا نخواسته و یا شروع نکرده وارد دنیای بدون آینه ها بشه ولی توی ایران بهترین گزینه خرید DSLR های کنون است.
    یه سری سوال در مورد این دوربین هم دارم که باید تو بخش DSLR ها سوال کنم

البته هنوز حرف هایی که در مورد کیفیت فوق العاده فوجی xa1 هست توی ذهنمه و یکی از گزینه های مهم هستش. به نظر شما اگه بخوایم عکس فوجی X-A1 رو با 700d مقایسه کنیم کدوم بهتر میگیره ؟ البته الان داشتم عکس های EOS m رو هم میدیدم، این دوربین هم عکس های خیلی خوبی میندازه در حالی که همه ازش بد میگن. کاش یکی از دوستان این دوربین رو داشت تا میشد یه خرده عادلانه تر در موردش قضاوت کرد.

یکی دیگه از مواردی که همین امروز در مورد فوجی شنیدم اینه که اگه خراب شد، حتی اگه شارژرش خراب شد باید یه عالمه دنبالش بگردی تا پیدا کنی ! این درسته ؟ و شنیدم دوربین کنون بخری مثل پرایده ... همه جا تعمیر کارش گیر میاد :D

فکر کنم تا من دوربین بخرم یه دو سه ماهی بگذره و سر همه رو درد بیارم توی فروم :)
    ویرایش توسط sziaee : Saturday 15 August 2015 در ساعت 15:26

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    پس با این اوضا گزینه دیگه ای که جلوی من قرار میگیره Canon EOS 700D است. فکر میکنم کنون یا نخواسته و یا شروع نکرده وارد دنیای بدون آینه ها بشه ولی توی ایران بهترین گزینه خرید DSLR های کنون است.
    البته هنوز حرف هایی که در مورد کیفیت فوق العاده فوجی xa1 هست توی ذهنمه و یکی از گزینه های مهم هستش. به نظر شما اگه بخوایم عکس فوجی X-A1 رو با 700d مقایسه کنیم کدوم بهتر میگیره ؟ البته الان داشتم عکس های EOS m رو هم میدیدم، این دوربین هم عکس های خیلی خوبی میندازه در حالی که همه ازش بد میگن. کاش یکی از دوستان این دوربین رو داشت تا میشد یه خرده عادلانه تر در موردش قضاوت کرد.
    یکی دیگه از مواردی که همین امروز در مورد فوجی شنیدم اینه که اگه خراب شد، حتی اگه شارژرش خراب شد باید یه عالمه دنبالش بگردی تا پیدا کنی ! این درسته ؟ و شنیدم دوربین کنون بخری مثل پرایده ... همه جا تعمیر کارش گیر میاد :D
    دوست عزیز، پرسیدن عیب نیست. ما همه اینجا جمع شدیم دانسته هامون رو با هم به اشتراک بزاریم.
    من یکی بیشتر از پاسخ دادن به سوالات دوستان، از این ناراحت میشم که دوستی بدون آگاهی و بدون مشورت بره جنسی رو بخره که اصلا به کارش نمیاد و نیازهاشو برآورده نمیکنه. اونم تو این شرایط که پول در آوردن کار حضرت فیل و خاندان مبارکش هست !

اصولاً وقتی تازه وارد دنیای یک تکنولوژی خاص میشیم، یه سری مطالب و اخبار رو با خودمون حمل می کنیم که یا شایعه ای بیش نیست، یا زائده تفکرات فروشندگانه، یا از کسی که اطلاعاتی نداره جمله ای ناقص شنیدیم، یا اینکه کلاً برداشت نامناسبی کردیم...
    بله، فوجی گرونه، جنسش سخت گیر میاد. اینا درست. ولی فکر هم نکنید با خرید کنون پراید خریدید. مخصوصاً دوستان شهرستانی که متاسفانه دستشون به هیچ جا بند نیست.

در کل من برای شما همون کنون رو پیشنهاد میدم. مقایسه قیمتی لنزهای کنون و فوجی ( جدا از کیفیت ) توسط دوست عزیزمون جناب چگینی در چند پست قبل هست. ببینید اصلا توان این همه هزینه کردن دارید.

من یکی که خیر !
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Saturday 15 August 2015 در ساعت 19:31 دلیل: غلط املائی
    obsidiyan و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

برای دیدن نمونه عکس های EOS-M به عکس های زیبای عقیل احمدی عزیز (Lamagra) مراجعه کنید.
    lamagra و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

من eos m پنج تکه را دارم و الان با لنزهای روی کیتش و همچنین چند لنز ef-s از آن استفاده می کنم(در قسمت درباره ی من تجهیراتم را می توانید مشاهده کنید). البته من قبلا دوربین dslr کنون داشتم و از آن به این دوربین کوچ کردم. من به دلیل اینکه آخر هفته ها معمولا با پای پیاده در دشت و دمن سیر می کنم کوچک بودن و سبک بودن مزیت بزرگی برایم هست. همانطوری که در صفحه های قبل فروم می توانید ببینید، دلیل اینکه به سمت فوجی نرفتم بزرگ و سنگین و گران بودن لنزها و بدنه هایش برای من بود.

به نظر من کمی باید پیش خودتان بالا پایین کنید که چقدر در عکاسی جدی هستید. اگر خیلی جدی هستید معمولا به خرید لنزها و امتحان انواع فاصله کانونی ها خواهید پرداخت. مثلا لنزهایی که بوکه ی زیبا تولید می کنند! یا لنزهای خیلی واید!(اینها همچنان من را وسویه می کنند!) در این صورت باید دوربینی بخرید که لنزهای متنوع و در دسترسی داشته باشد. در غیر این صورت یک بدنه با کیت لنزش کار شما را به خوبی راه خواهد انداخت.
    برای پیدا کردن جواب اینکه چقدر در عکاسی جدی هستید باید ببینید چقدر وقت برای مطالعه مقالات و فرومها و همچنین خود عکاسی می گذارید.
    به نظر من کسی که در هفته 3-4 روز و در هر بار به مدت نیم ساعت به مطالعه مطالب عکاسی می پردازد و همچنین حداقل هر 10-15 روز یک بار یک جلسه حداقل 2 ساعته به عکاسی با دوربین می پردازد(چه در داخل چه در خارج منزل، ولی فقط به نیت عکاسی) جدی است.

این هم یک اسنپ شات با eos m و کیت لنز 18-55 اش که تا به حال منتشر نکرده بودم:
    _MG_1025cs.jpg
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Saturday 15 August 2015 در ساعت 19:53
    bf ، lamagra، davoud maani و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    برای دیدن نمونه عکس های EOS-M به عکس های زیبای عقیل احمدی عزیز (Lamagra) مراجعه کنید.
    ممنون از راهنمایی تون .

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    من eos m پنج تکه را دارم و الان با لنزهای روی کیتش و همچنین چند لنز ef-s از آن استفاده می کنم(در قسمت درباره ی من تجهیراتم را می توانید مشاهده کنید). البته من قبلا دوربین dslr کنون داشتم و از آن به این دوربین کوچ کردم. من به دلیل اینکه آخر هفته ها معمولا با پای پیاده در دشت و دمن سیر می کنم کوچک بودن و سبک بودن مزیت بزرگی برایم هست. همانطوری که در صفحه های قبل فروم می توانید ببینید، دلیل اینکه به سمت فوجی نرفتم بزرگ و سنگین و گران بودن لنزها و بدنه هایش برای من بود.

به نظر من کمی باید پیش خودتان بالا پایین کنید که چقدر در عکاسی جدی هستید. اگر خیلی جدی هستید معمولا به خرید لنزها و امتحان انواع فاصله کانونی ها خواهید پرداخت. مثلا لنزهایی که بوکه ی زیبا تولید می کنند! یا لنزهای خیلی واید!(اینها همچنان من را وسویه می کنند!) در این صورت باید دوربینی بخرید که لنزهای متنوع و در دسترسی داشته باشد. در غیر این صورت یک بدنه با کیت لنزش کار شما را به خوبی راه خواهد انداخت.
    برای پیدا کردن جواب اینکه چقدر در عکاسی جدی هستید باید ببینید چقدر وقت برای مطالعه مقالات و فرومها و همچنین خود عکاسی می گذارید.
    به نظر من کسی که در هفته 3-4 روز و در هر بار به مدت نیم ساعت به مطالعه مطالب عکاسی می پردازد و همچنین حداقل هر 10-15 روز یک بار یک جلسه حداقل 2 ساعته به عکاسی با دوربین می پردازد(چه در داخل چه در خارج منزل، ولی فقط به نیت عکاسی) جدی است.

این هم یک اسنپ شات با eos m و کیت لنز 18-55 اش که تا به حال منتشر نکرده بودم:
    _MG_1025cs.jpg

اول از همه
    چه عکس زیباییی
    ممنون

دوم
    خوب، خوشحالم که یه نفر در مورد این دوربین حرف مثبت زد. البته تفاوت اینجاست که کسایی که تا حالا با من حرف زدن اکثرا دوربین رو نداشتن ولی الان افرادی حرف مثبت میزنن که دوربین رو دارن

فقط یه چیزی
    اون مشکل فوکوس که همه میگن دوربین m داره برای شما مشکل ساز نشده ؟
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12880

البته در مورد گران‌تر بودن لنز‌های فوجی گفتم ولی این‌را هم اضافه کنم که فوجی فقط در لنز ، رده high end تولید می‌کند که باید با لنزهای این رده‌ی برندهای دیگر مانند نیکون و کانن آنها را مقایسه کرد.
    و در خروجی و کیفیت بسیار عالی هستند.
    و جزو برترین‌ها محسوب می‌شوند.
    Nima Sadigh، a.g g.a، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 16 از 36 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین