صفحه 17 از 36 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

خبر جدید اینکه نمایندگی فوجی یه مکانی درست کرده که اکثر دوربینها و لنزهای سری X رو برای تست دارن حتی Xt1 ! طفلکیها فکر کنم از دست من عاصی شدن بس که زنگ میزنم :) آدرس ایناش رو خودتون بگیرین از شرکت .
    Nima Sadigh، obsidiyan و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    البته در مورد گران‌تر بودن لنز‌های فوجی گفتم ولی این‌را هم اضافه کنم که فوجی فقط در لنز ، رده high end تولید می‌کند که باید با لنزهای این رده‌ی برندهای دیگر مانند نیکون و کانن آنها را مقایسه کرد.
    و در خروجی و کیفیت بسیار عالی هستند.
    و جزو برترین‌ها محسوب می‌شوند.
    حرف شما متین، ولی الان چرا اکثر بچه های فروم کنون و نیکون دارن و کسی دنبال فوجی نمیره ! سوالی که تو ذهن منه اینه که چرا این کیفیت رو کسی مایل نیست استفاده کنه ؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sziaee نمایش پست ها
    حرف شما متین، ولی الان چرا اکثر بچه های فروم کنون و نیکون دارن و کسی دنبال فوجی نمیره ! سوالی که تو ذهن منه اینه که چرا این کیفیت رو کسی مایل نیست استفاده کنه ؟
    به نظرم يك دليل مهمش قيمت باشد. به همان دليل كه تعداد كمي از علاقمندان عكاسي از لنزهاي بسيار عالي ولي بسيار گران كارل زايس استفاده مي كنند يا لنز هاي High End كانن و نيكون كه مشتري عام ندارند (مانند EF-50mm-f/1.2 L USM كانن با قيمت4.8 ميليون تومان).
    در برندهاي كانن ونيكون، غير از لنزها و تجهيزات High End گران قيمت، تجهيزات ارزانتر و با كيفيت پايين تر هم وجود دارد (مثلاً در برند كانن براي لنز 50 م م ، علاوه بر لنزي كه ياد كردم، چهار گزينه ديگر هم با قيمت هاي 320 هزار تومان تا 1.2 ميليون تومان هم هست) به عبارت ديگر در اين دو برند براي هر علاقمند عكاسي با هر بودجه اي، دوربين و تجهيزات با قيمت مناسب وجود دارد.
    يك مثال ديگر: در برند كانن شما مي توانيد با خريد 5Ds R به قيمت 12.8 ميليون تومان و لنز EF 11-24 f/4 L USM به قيمت 10 ميليون تومان عكس منظره بگيريد و ميتوانيد با يك دوربين 600D به قيمت 1.28 ميليون تومان و لنز EF-S 10-18 f/4.5-5.6 IS STM به قيمت 1 ميليون تومان عكس منظره بگيريد. بديهي است كه كيفيت عكس با تجهيزات دوم پائين تر از تجهيزات سري اول است ولي كانن براي كسي كه بودجه اش كم است هم تجهيزات مناسب دارد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 16 August 2015 در ساعت 14:23
    bf ، Nima Sadigh، lamagra و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    علاوه بر مساله قیمت (که بنظرم در مقابل کیفیتی که ارایه میده خیلی هم بی ربط نیست)،اول اینکه اکثر بچه هایی که مثال زدین دی اس ال ار دارن و فوجی در این رده فعالیت نداره دوم اینکه کانن و نیکونی که شما بیان کردین در زمینه میرور لس فعالیت چندانی ندارن، پس نمیشه همچین مقایسه ای کرد.
    M.Nouri، obsidiyan، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

رده mirrorless نسبت به DSLR رده بسیار جوانی محسوب می‌شود. بسیاری از کاربران با سابقه سراغ رده‌های حرفه‌ای باسابقه هم می‌روند به دلایل متعددی. هم دلایلی که دوستان گقتند ، مانند جناب چگینی ، و هم اینکه آنها به دلایل حرفه‌ای مدام نیاز به خرید‌و‌فروش دارند. و دوربین‌های برندهای مطرحی چون کانن و نیکون و تجهیزات آنها در بورس بازار هستند. با کمی بالا و پایین به سرعت فروش می‌روند. اما حریداران فوجی، پنتاکس، المپیوس ، محدود‌ترند . و موقع فروش دست‌دوم این تجهیزات باید منتظر یک علاقمند ماند.
    دوم ، کار حرفه‌ای رایج نیاز به تجهیزات رایج هم دارد. تجهیزات بسیار و در دسترس، لنزهای third party در دسترس و ....
    ارگونومی ، مثلن لنز تله بلند روی یک بدنه DSLR خیلی راحت‌تر می‌نشیند و حمل آن راحت‌تر است تا روی یک mirrorless

اما ،
    این رده‌ی جوان دارد با قابلیت‌های ویژه‌ی خود ، به سرعت مخاطبینی ویژه هم پیدا می‌کند.
    یک دسته ، عکاسانی که دنبال دوریین دوم بسیار با کیفیت هستند و خسته‌اند از حمل بار اضافی و سنگین در همه‌جا.
    برای کارهای حرفه‌ای سبک‌تر ، مثلن پرتره‌های محیطی . یا کارهای آتلیه.
    برای کارهایی که نیاز به جمع‌وجور بودن و سبکی و سرعت عمل دارد، مانند عکاسی خیابانی.
    برای علاقمندان سبک بصری خاص شبیه به تصاویر آنالوگ .
    و برای علاقمندان ذوقی عکاسی که هم کیفیت می‌خواهند و هم قصد تهیه چند لنز متنوع برای شرایط و موقعیت و ژانرهای گوناگون ندارند و فقط تجهیزات محدودی نیاز دارند.
    برای افراد استایلیش و علاقمند به رترو.

و برای خود من به دلایل بالا و به عنوان دوربین دوم بسیار دوس‌داشتنی‌ست .
    bf ، Nima Sadigh، M.Nouri و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

به نظر من برتری eos m در استفاده از چند لنز واید آن است. لنز 11-22 آن به نسبت لنز بسیار شارپ و سبکی است. لنزهای واید عمق میدان بیشتری دارند و نقطه ضعف سرعت فکوس هم کمتر به چشم میاید. در حالت اکستریم مثلااگر از فیش آی 8مم روکینون استفاده کنید یک لنز کروی دارید که تمام سنسور apsc این دوربین را پوشش میدهد و با عمق میدان بینهایت تاخیر فوکوس را کلا کنار میگذارید. کل مجموعه را هم با قیمت کمی میتوانید خریداری کنید. یک مثال هم من پیوست میکنم. این تصویر در حال حرکت و در لحظه گرفته شده است.
    فوجی بدنه ها و لنزهای جذابتري ارائه داده است اما فاکتور هزینه هم قابل توجه است.

همانطوریکه دوستان اشاره کردند اگر قصد استفاده از یک لنز سریع تله را داشته باشید حجم و وزن لنز طوری خواهد بود که آرزو میکنید یک بدنه فول فریم گریپ دار در دست بگیرید.

در بین کاربران جدی eos-m که از سیستم های رفلکس هم استفاده میکنند معمولا ترکیب زیر محبوب و کاربردی است- 5dmkiii با 70-200 f2.8 و یا 85 f1.2 و در کنار آن eos m +ef-m 11-22 یا ef-m 22mm.

1.jpg
    ویرایش توسط bf  : Sunday 16 August 2015 در ساعت 16:17
    Nima Sadigh، obsidiyan، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    59

من با آقای کوروش تا حد زیادی موافقم و در عین حال معتقدم اگر دوربین عالی میرورلس داشته باشید شاید حدود ۹۰٪ انواع عکاسی شما را پوشش میدهد و البته من به چنین دوربینی میگم دوربین اول ! :) توانایی های میرورلس هر روز با سرعت بالا بیشتر میشود برای مثال شنیدم و خوندم که XT-1 فوجی سریعترین یا یکی از سریعترین فوکوس تعقیبی دنیا رو داره!

img-evolution_to_revolution.jpg
    Nima Sadigh، obsidiyan، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

فقط یه چیزی
    اون مشکل فوکوس که همه میگن دوربین m داره برای شما مشکل ساز نشده ؟
    قبل از خرید eos m کلا در زمینه سرعت فوکوس آدم حساسی بودم و مثل شما شنیده هایی در مورد این نقطه ضعف و همچنین عمر بانری کم آن داشتم. خوشبختانه الان می توانم بگویم سرعت فوکوس و همچنین عمر باتری آن بهتر از آن چیزی است که فکر می کردم و انتظار داشتم.
    الان با 25-30 تومان! یک باتری اضافه برای آن خریدم که تا الان نیازی به باتری سوم پیدا نکرده ام.
    مزیت جالبی که در سیستم فوکوس این دوربین کشف کردم قابلیت فوکوس آن در محیطهای کاملا تاریک است. اگر شما نقطه ای نورانی در کادری کاملا تاریک(مثلا یک چراغ در بی نهایت) داشته باشید این دوربین توانایی فوکوس بر روی آنرا دارد که نسبت به سیستم سنتی تر فوکوس phase detect دوربینهای dslr که در این شرایط دست شما را در حنا می گذاشتند، سرتر است.

البته فراموش نکنیم که همچنان این نکات به عنوان نقطه ضعف این دوربین محسوب می شوند ولی خوشبختانه برای من، نسبت به حجم و وزن دوربین و انتظارتم آزار دهنده نیستند.

جواب سوال قبلیم در مورد شدت جدی بودن را بدهید بهتر می توانیم راهنماییتان کنیم. باید کمی با خودمان رو راست باشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Contax نمایش پست ها
    به دنیال این بودم که این عکس را اینجا بگذارم. ممنون از شما که زحمتش را کشیدید..
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Sunday 16 August 2015 در ساعت 20:56
    obsidiyan، Dariush Chegini، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا sziaee آواتار ها
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها

جواب سوال قبلیم در مورد شدت جدی بودن را بدهید بهتر می توانیم راهنماییتان کنیم. باید کمی با خودمان رو راست باشیم.
    طبق رده بندی شما من خیلی جدی ام و الان روزی 2-3 ساعت وقت برای انتخاب دوربین میگذارم
    البته بعد از صحبت هایی که اینجا شد داره جدیتم روی eos-Mفوکوس میکنه اساسی

فقط دارم در مورد سورس خرید یه خرده تحقیق میکنم
    از سورس هایی در قشم که بعضی دوستان پیشنهاد دادن تا پاساژ پایتخت

البته در این مورد اگه بتونین به من کمک کنید از طریق پیغام خصوصی بسیار ممنون میشم
    گیاه وحشی کوهم، نه لاله گلدان
    مرا به بزم خوشی های خودسرانه مبر

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

سلام دوستان عزیز و اساتید محترم
    من چند جا خوندم که دوربین های بدون آینه دامنه دینامیکی کمتری نسبت به دی اس ال آر ها دارند این گفته تا چه اندازه درست است؟
    ممنون میشم اگر راهنمااییم کنید
    ( من یرام خیلی مهمه که بدونم دامنه دینامیکی فوجی فیلم بالا هست یا پایین راستش توی سایتها انقدر نظرهای متفاوتی هست که
    آدم گیج میشه)

صفحه 17 از 36 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین