صفحه 20 از 36 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    من تجربه ای از این مدلها ندارم ولی همون طور که قبلا عرض کردم فوجی انتخاب خوبیه به شرط اینکه یا دنبال خرید لنز اضافه نباشید و یا اینکه محدودیت بودجه برای خرید لنز نداشته باشید.
    در مورد سونی های سری nex هم دوستانی که استفاده کردن باید نظر بدن ولی بازهم به اعتقاد من eos m به علت داشتن لنزهای بسیار خوب با قیمت مناسب انتخاب بهتری هستش.

موفق باشید
    eos m در بازار كم شده است. ظاهرا راحت پيدا نمي شود. البته در يكي از سايتها ديدم كه براي EOS M3 قيمت زده بودند ولي مشخص نبود واقعي است يا خير!
    AdiB تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    eos m در بازار كم شده است. ظاهرا راحت پيدا نمي شود. البته در يكي از سايتها ديدم كه براي EOS M3 قيمت زده بودند ولي مشخص نبود واقعي است يا خير!

من هم منظورم خانواده eos m بود.در حال حاضر هم m3 در بازار موجوده.

موفق باشید
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    بعد از دوسال استفاده از دوربینهای فوجی فیلم(x-e1,x-e2,x-t1) خواستم تجربیاتمو در مورد این بدنه ها به اشتراک بذارم شاید در تصمیم گیری دوستان مفید باشه:

نقاظ قوتش :
    جدا از بحث جثه و زیبایی
    1- داینامیک رنج بالا 2- جنس عکسش ظوریه که انگار برای عکاسی از انسان ظراحی شده 3- فک کنم بهترین فایل jpgمتعلق به فوجی باشه
    4- کمتر پیش میاد نورسنجی و فوکوس مشکل داشته باشه 5- کلی روش برای فوکوس دستی ارایه میده بطوری که با لنز های منوال هیچ مشکلی نخواهد بود
    5-چشمی الکترونیکی بسیار کارامد و سریع و با کیفیت ،خیلی ذوست دارم این چشمی رو در دی اس ال ار ها هم وجود داشته باشه
    6- سرعت فوکوسشم با چند تا لنزی که من روشون استفاده کردم انصافا کمتر از دی اس ال ار نبوده .
    و...
    نقاط ضعف:
    1-خب خیلی ها مثل خودم اول بخاطر عملکرد نویزی مشابه فول فریم دنبال این برند میرن که اصلا اینطور نیست و اون چیزی که تو ریویو ها دیده میشه هم علت داره
    علتش این هست که فوجی حساسیت سنسورش مثل سایر دوربین ها نامگذاری نشده یا درجه بندی نشده(عبارت بهتری نتونستم پیدا کنم) یعنی ایزو 200 فوجی به اندازه ایزو 100 سایر برندها تو شرایط یکسان سرعت شاتر میده ، برای مثال در مقایسه کانن 6دی با فوجی x-t1 ، بهتره ایزو 3200بدنه 6دی رو با ایزو 6400فوجی x-t1 مقایسه بشه،حتی تو ریویو های اکثر بدنه های فوجی در dpreview هم به این مساله اشاره شده:
    The actual sensitivity of each indicated ISO is measured using the same shots as are used to measure ISO noise levels; we simply compare the exposure for each shot to the metered light level (using a calibrated Sekonic L-358), middle gray matched. We estimate the accuracy of these results to be +/- 1/6 EV (the margin of error given in the ISO specifications). Note that these tests are based on the sRGB JPEG output of the cameras, in accordance with the Standard Output Sensitivity method defined in ISO 12232:2006, the standard used by camera manufacturers.

By our tests, the X-E2's measured sensitivities are around 1/2 - 2/3EV lower than marked, which is unusual for a modern camera. This means that for any given light level, the X-E2 has to use a significantly slower shutter speed, brighter aperture or higher ISO to get an image of the same brightness as an accurately-rated camera.

It's unusual to see this sort of discrepancy and we're disappointed that Fujifilm persists with a system that, while technically compliant with the ISO standard, ends up appearing rather disingenuous.
    2-بدنه های فوجی که من داشتم دیتل مناسب ندارن و اون شارپنس هم نرم افزاری هست که با فتوشاپ هم میشه بدست اورد
    3-فایل های خامی هم که بدنه های فوجی میده مثل فایل jpgش هست قدرت مانور چندانی نداره برخلاف برند کانن و نیکون که خیلی کارا میشه با فایل خامش انجام داد
    از اینرو این بدنه رو برا عکاسی منظره اصلا پیشنهاد نمیکنم

نتیجه گیری: دوربینای فوجی بنظرم طراحی شدن برا عکاسی خیابانی و عکاسی از انسان و همینظور یک دوربین مسافرتی فوق العاده هست ولی بدرد عکاسی منظره و شب و ماکرو خیلی نمیخوره .
    ارادت
    ویرایش توسط Jalal Parsa : Monday 8 February 2016 در ساعت 13:53
    DELL، Nima Sadigh، milad_iut و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر همراه AMinAM آواتار ها
    تشکر کرده
    335

نقل قول نوشته اصلی توسط Jalal Parsa نمایش پست ها
    نتیجه گیری: دوربینای فوجی بنظرم طراحی شدن برا عکاسی خیابانی و عکاسی از انسان و همینظور یک دوربین مسافرتی فوق العاده هست ولی بدرد عکاسی منظره و شب و ماکرو خیلی نمیخوره .
    ارادت
    با سلام خدمت جناب پارسای عزیز.
    دقیقا این موضوع هم هدف دوربین های فوجی هست.
    تمام کاربران این مدلهای فوجی کاربرانی حرفه ای هستند که در کنار تجهیزات سنگین نیاز به یک دوربین سیک و همیشه قابل حمل دارند.
    دقیقا دوربین هایی برای عکاسی خیابانی و عکاسی از انسان و همینظور یک دوربین مسافرتی فوق العاده.
    این نیازهایی هست که این سری از فوجی باید برآورده کنند که به نحو احسنت دارن انجام مسولیت میکنند.
    به همین خاطر هم هست که انقدر محبوبند.
    یا علی
    nautilus_214، obsidiyan و Jalal Parsa تشکر می‌کنند.
    مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..............که ز انفاس خوشش بوی کسی می آید
    از غم هجر مکــن ناله و فریــاد که دوش..............زده ام فــــالی و فریادرســــــی مـی آید

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

سلام
    میخواستم نظرتون درباره a6000 با لنز 16-50 و 50 (ژانر منظره و پرتره) بدونم و اینکه با این بودجه برای ژانر های ذکر شده لنز های بهتری هست ؟ برای دوربین اصلی این بادی چطور هست و ارگونومیش برای دست معمولی چطور هست ؟ و در اخر اینکه ایا می ارزه صبر کنم و بودجم رو افزایش بدم و a7 تهیه کنم . چون نمیخوام تا چند سال دیگه بادی جدیدی بگیرم و خوب a7 در نور کم نتیجه خوبی میده که در بعضی جاها به کارم میاد
    ویرایش توسط Farshid.Y : Monday 8 February 2016 در ساعت 21:11

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم نظرتون درباره a6000 با لنز 16-50 و 50 (ژانر منظره و پرتره) بدونم و اینکه با این بودجه برای ژانر های ذکر شده لنز های بهتری هست ؟ برای دوربین اصلی این بادی چطور هست و ارگونومیش برای دست معمولی چطور هست ؟ و در اخر اینکه ایا می ارزه صبر کنم و بودجم رو افزایش بدم و a7 تهیه کنم . چون نمیخوام تا چند سال دیگه بادی جدیدی بگیرم و خوب a7 در نور کم نتیجه خوبی میده که در بعضی جاها به کارم میاد
    جهت راهنمایی شما باید بگم خودم از فول فریم نیکون و البته با شناخت و علاقه ای که به سونی (بدون آینه ها) داشتم و همچنین به منظور استفاده از لنزهای قدیمی و خوب مینولتا، a6000 تهیه کردم. در این کلاس بهترین دوربین بدون آینه هست (از نظر من) بدنه خوش دست و با کیفیت به همراه فوکوس خیلی سریع و کیفیت خوب سنسور و امکانات جانبی مثل: WIFI... اگر بودجه کافی دارید میتونی لنز sony 16-70 کارل زایس تهیه کنی. برای منظره سامیانگ 12 با اف 2 و برای پرتره انواع و اقسام لنزهای فیکس منوآل با قیمت مناسب تو بازار یافت میشه. به جای 50-16 هم میتونی 55-18 سونی که کمی کیفیتش بهتره رو میتونی تهیه کنی.
    و اگر واقعا فول فریم مورد نیازتون هست، برای خرید a7 یا سایر مدلهاش برنامه ریزی کنید.
    obsidiyan و Hamed Ziyaei تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت اساتید محترم
    می خواستم برای یه مراسم خیلی مهم دوربین DSLR یا SLX خریداری کنم که کیفیت ثبت وقایع برام خیلی مهمه احتمالا عکسهایی در حد این عکسهای آتلیه که میندازن هم باهاش بگیرم. بودجه هم دورو بر 2 میلیون با 500 تومن کم و بیش دارم
    نظرم روی برند سونی هست ولی گستردگی و تنوع انقدر زیاده سر در گم شدم
    به سری از دوستان سری a37 , a55a, , a57 رو پیشنهاد کردن ولی از قیمتشون خبر ندارم
    دوستان راهنمایی بفرمایید. ممنونم

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Erix نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم
    می خواستم برای یه مراسم خیلی مهم دوربین DSLR یا SLX خریداری کنم که کیفیت ثبت وقایع برام خیلی مهمه احتمالا عکسهایی در حد این عکسهای آتلیه که میندازن هم باهاش بگیرم. بودجه هم دورو بر 2 میلیون با 500 تومن کم و بیش دارم
    نظرم روی برند سونی هست ولی گستردگی و تنوع انقدر زیاده سر در گم شدم
    به سری از دوستان سری a37 , a55a, , a57 رو پیشنهاد کردن ولی از قیمتشون خبر ندارم
    دوستان راهنمایی بفرمایید. ممنونم
    منظورشما از slx چی هستش؟ dslr هم که با میرورلس ، دوموضوع متفاوت هستند. شما چه نوع دوربینی نیازدارید؟ جمع وجوروحرفه ای؟ حرفه ای و البته با هراندازه ای؟! دوربین ببین وبگیر(به این معنی که بخواهیداز حالات اتوبیشتراستفاده کنید!) وعکسها رو فک میکنید چاپ میکنید یا برای نمایش روی سیستم هست بیشتر؟!و..

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    منظورشما از slx چی هستش؟ dslr هم که با میرورلس ، دوموضوع متفاوت هستند. شما چه نوع دوربینی نیازدارید؟ جمع وجوروحرفه ای؟ حرفه ای و البته با هراندازه ای؟! دوربین ببین وبگیر(به این معنی که بخواهیداز حالات اتوبیشتراستفاده کنید!) وعکسها رو فک میکنید چاپ میکنید یا برای نمایش روی سیستم هست بیشتر؟!و..
    از روی مدلهای مورد نظرم شاید بشه شکل دوربین هایی که می خوام رو فهمید. حالا بین اینها و قیمتهاشون موندم a33,a35,a37,a55,a57,a6000,a6300 شایدم a100
    اصلا نمیدونم الان تو بازار هست یا نه قیمتشون چطوره!! اصلا به درد کار من میخوره یا نه
    می خوام برای مراسم نامزدی و عروسی یکی از بستگان تمامی عکسهای آلبوم دیجیتالشون رو با این دوربین بگیرم پس کیفیت عکس برام خیلی مهمه اما به شرطی که به بودجه ۲-۳ تومنی من بخوره و اینکه دوربینی که توصیه می شه چه لنزی براش تهیه بشه
    اینکه همه چیز اتوماتیک باشه همونطور که فرمودید هم ملاک نیست اگر نیاز هست تنظیمات دستی صورت بگیره هم ایرادی نداره فقط عکس اوکی باشه چون مراسم تکرار نشدنیه

كاربر همراه Hamed Ziyaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1887

نقل قول نوشته اصلی توسط Erix نمایش پست ها
    از روی مدلهای مورد نظرم شاید بشه شکل دوربین هایی که می خوام رو فهمید. حالا بین اینها و قیمتهاشون موندم a33,a35,a37,a55,a57,a6000,a6300 شایدم a100
    اصلا نمیدونم الان تو بازار هست یا نه قیمتشون چطوره!! اصلا به درد کار من میخوره یا نه
    می خوام برای مراسم نامزدی و عروسی یکی از بستگان تمامی عکسهای آلبوم دیجیتالشون رو با این دوربین بگیرم پس کیفیت عکس برام خیلی مهمه اما به شرطی که به بودجه ۲-۳ تومنی من بخوره و اینکه دوربینی که توصیه می شه چه لنزی براش تهیه بشه
    اینکه همه چیز اتوماتیک باشه همونطور که فرمودید هم ملاک نیست اگر نیاز هست تنظیمات دستی صورت بگیره هم ایرادی نداره فقط عکس اوکی باشه چون مراسم تکرار نشدنیه
    با این تفاسیری که فرمودید و بخصوص با توجه به چند سطر آخر فرمایشاتتون بنظر بنده بهترین کار ممکنی که میشه با اون 2-3 میلیون تومن انجام داد استخدام یک عکاس حرفه ای هست !
    موفق باشید
    Nima Sadigh، lamagra، aliii و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز
    جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی ...
    "حامد "

صفحه 20 از 36 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 ... آخرینآخرین