صفحه 277 از 284 نخستنخست ... 177 227 267 273 274 275 276 277 278 279 280 281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,761 تا 2,770 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa95 نمایش پست ها
    سلام
    یک دوربین دیجیتال سبک و جمع و جور با قیمت پایین که بیشترین استفادم برای عکسبرداری از متن کتاب و متن هایی که با خودکار خودم در دفترم نوشتم هست مثلا روزی 100 صفحه رو بخوام ازشون عکس بگیرم و در تبلت یا لپ تاپ مطالعه کنم پیشنهادتون چیه؟
    موبایل!
    DELL، Nima Sadigh، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

ده دوربین برتر کامپکت 2016 به انتخاب سایت Techradar :
    10 best compact cameras 2016 | TechRadar

متاسفانه پاناسونیک لومیکس LX100 که یکی از بهترین‌های این رده‌ست ، تا جایی‌که من جستجو کردم درایران موجود نیست ، که اگر هم موردی باشد باید خیلی بیشتر از قیمت دلاری 658 دلاری خود قیمت‌خورده‌باشد؛ وگرنه یکی از بهترین‌های کامپکت این‌رده‌است .
    مورد لایکا که رتبه‌ی نخست را دارد هم با قیمت حدود 7600 دلاری‌اش ، که دیگر هیچ !
    amir.komeily و sarlak تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    یه سوال تکراری و ابتدایی از دوستان عزیز دارم
    من یک تازه کارم و با 600 تومن یه دوربین میخوام برای مصارف معمولی و عکاسی از لحظات
    ممنون میشم یه مدل پیشنهاد کنید
    با سپاس

كاربر جديد m343 آواتار ها
    تشکر کرده
    278

درود اساتید گرامی
    مدتیه از عکاسی دور بودیم (به صورت عادی نه حرفه ای) حال با دوربین این گوشی ال جی جی3 امکان تهیه عکس های درستی نیست.

بیشنهاد بفرمایید که گوشی هوشمندی چون s7 برند سامسونگ یا s6 برند اپل یا p9 برند هواوی اختلاف کیفیت زیادی با کامپکت هایی چون G12 که شخصا در نظر دارم دارند?

دوربین قبلی دی5200 بود که راضی کننده بود.

آیا تلفن همراه رو ارتقا بدم یا کامپکتی در رنج 500-600 بخرم?

پیشاپیش متشکرم

كاربر جديد Balakhan آواتار ها
    تشکر کرده
    20

دوستان گل، من 3 روزی میشه که دارم در مورد دوربین های کامپکت با کیفیت تحقیق میکنم و دیگه واقعا مخم داره سوت میکشه. کاربرد من برای عکاسی پرتره هستش و اصلا برام مهم نیست دوربین از منظره یا اشیاء چجوری عکس برداری میکنه. کاربردی که از دوربین انتظار دارم اینه که فقط در عکاسی پرتره یا همون چهره خودم و اطرافیانم در محیط بسته با نور مصنوعی عالی عمل کنه ولی قیمت هم مهمه. بین 4 دوربین SONY RX100 III و Samsung NX5000 و CANON G1X II و CANON G7X II موندم و میخوام وقتی از خودم یا بقیه عکس میگیرم، رنگ پوست ها کاملا طبیعی و با جزئیات عالی ثبت بشه ( بدون نویز ). همه چیزم در مورد اندازه سنسورها و رابطه مستقیمشون با کیفیت عکس و اینکه هر کدوم از اینایی که فرستادم چه سنسوری با چه اندازه ای هم دارن رو کامل میدونم ولی لطفا کسایی که با این 4تا دوربین یا حتی یکی از این 4تا دوربین کار کردن، من رو راهنمایی بفرمایند. خیلی خیلی ممنون میشم. نظر خودم رو CANON G7X II هستش چون هم 2016 تولید شده و هم جدیدترین پردازنده کنون روش سوار شده. منتظر شنیدن راهنمایی های مفیدتون هستم. مرسی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط Balakhan نمایش پست ها
    دوستان گل، من 3 روزی میشه که دارم در مورد دوربین های کامپکت با کیفیت تحقیق میکنم و دیگه واقعا مخم داره سوت میکشه. کاربرد من برای عکاسی پرتره هستش و اصلا برام مهم نیست دوربین از منظره یا اشیاء چجوری عکس برداری میکنه. کاربردی که از دوربین انتظار دارم اینه که فقط در عکاسی پرتره یا همون چهره خودم و اطرافیانم در محیط بسته با نور مصنوعی عالی عمل کنه ولی قیمت هم مهمه. بین 4 دوربین SONY RX100 III و Samsung NX5000 و CANON G1X II و CANON G7X II موندم و میخوام وقتی از خودم یا بقیه عکس میگیرم، رنگ پوست ها کاملا طبیعی و با جزئیات عالی ثبت بشه ( بدون نویز ). همه چیزم در مورد اندازه سنسورها و رابطه مستقیمشون با کیفیت عکس و اینکه هر کدوم از اینایی که فرستادم چه سنسوری با چه اندازه ای هم دارن رو کامل میدونم ولی لطفا کسایی که با این 4تا دوربین یا حتی یکی از این 4تا دوربین کار کردن، من رو راهنمایی بفرمایند. خیلی خیلی ممنون میشم. نظر خودم رو CANON G7X II هستش چون هم 2016 تولید شده و هم جدیدترین پردازنده کنون روش سوار شده. منتظر شنیدن راهنمایی های مفیدتون هستم. مرسی
    سلام!
    در مورد سامسونگ هیچ اطلاعاتی ندارم. اگر تنها از تنظیمات اتوماتیک دوربین استفاده می کنید و دوست ندارید یا وقت ندارید یا اطلاعات لازم برای ادیت عکس ها رو ندارید میتونید سونی بخرید. البته بعید میدونم مدلی که اسم بردید در بازار موجود باشه و اگر هم باشه قیمت غیر منطقی داره. کنون جی 7 ایکس مارک 2 هم خیلی خوبه. عمده تفاوت و شاید برتری سونی به اینه که برنامه ریزیش طوریه که به روتوش اتوماتیک چهره اولویت خاصی میده. در کل اگه نمونه عکسهای پرتره انواع سونی رو با کنون مقایسه کنید، طبق تحقیقات میدانی که شخصا داشتم، افراد بیشتری رو راضی می کنه.

اما اگه برای ادیت حوصله دارید، تهیه کنون با توجه به قیمت و خدمات پس از فروش بهتره.چون به راحتی میتونید بعضی رنگ های نه چندان دلچسب پوستی رو در نورهای مزاحم اصلاح کنید.

حتما نمونه عکسهای پرتره این دو دوربین رو مقایسه کنید. چون سلایق مختلفی وجود داره و شاید شما همون تون رنگهای کنون رو بیشتر بپسندید.من هم جای شما باشم، کنون رو میگیرم. بدون دغدغه.
    Balakhan تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

دوربین کامپکت کاربری همه کاره دارد و در ژانر خاصی تخصصی کاربری ندارد
    کلمه عالی هم نسبی است عالی برای پرتره حداقل به Dslr نیاز دارد
    دوربین مد نظر شما بسیار خوب و مناسب است البته در حدود توان خودش
    Mehrdad-PL و Balakhan تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Balakhan آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام!
    در مورد سامسونگ هیچ اطلاعاتی ندارم. اگر تنها از تنظیمات اتوماتیک دوربین استفاده می کنید و دوست ندارید یا وقت ندارید یا اطلاعات لازم برای ادیت عکس ها رو ندارید میتونید سونی بخرید. البته بعید میدونم مدلی که اسم بردید در بازار موجود باشه و اگر هم باشه قیمت غیر منطقی داره. کنون جی 7 ایکس مارک 2 هم خیلی خوبه. عمده تفاوت و شاید برتری سونی به اینه که برنامه ریزیش طوریه که به روتوش اتوماتیک چهره اولویت خاصی میده. در کل اگه نمونه عکسهای پرتره انواع سونی رو با کنون مقایسه کنید، طبق تحقیقات میدانی که شخصا داشتم، افراد بیشتری رو راضی می کنه.

اما اگه برای ادیت حوصله دارید، تهیه کنون با توجه به قیمت و خدمات پس از فروش بهتره.چون به راحتی میتونید بعضی رنگ های نه چندان دلچسب پوستی رو در نورهای مزاحم اصلاح کنید.

حتما نمونه عکسهای پرتره این دو دوربین رو مقایسه کنید. چون سلایق مختلفی وجود داره و شاید شما همون تون رنگهای کنون رو بیشتر بپسندید.من هم جای شما باشم، کنون رو میگیرم. بدون دغدغه.
    کلا عکس های خودم رو همیشه با فتوشاپ رتوش کردم و خوشم نمیاد نرم افزار دوربین جزئیات صورت رو خراب کنه با رتوش اتوماتیک پس با این اوصاف همین G7X II گزینه بهتریه. در تمام سایت های تخصصی از جمله DPReview و DXOMark و سایت های متفرقه دیگه تحقیق کردم ولی مقایسه عکس پرتره که از یه زاویه و یه نور خاص گرفته شده باشه رو پیدا نکردم. تو یوتیوبم زیاد گشتم و فقط مقایسه فیلم برداریشون بود که برعکس گفته سایت ها، فیلم برداری کنون بسیار بهتر بود ( مخصوصا در نور کم )
    در مورد قیمت ها هم متاسفانه سونی 2 سال پیش یعنی RX100 III از کنون مورد نظر من که امسال تولید و توزیع شده گرون تره و کیفیتشم پایین تره ( کنون مورد نظر بنده در ایران 1850000 قیمتشه ) حتی سونی RX100 IV که برای سال 2015 هستش و قیمت گزاف 4 میلیونی در بازار ایران و 3 میلیونی ( در حالت تبدیل درهم به تومان در یک سایت اماراتی ) داره، اصلا نمیصرفه. در قسمت مقایسه سایت DPReview هم کنون G7X II از سونی RX100IV بهتر عمل کرد مخصوصا در تاریکی و تشخیص صحیح رنگ ها ( منبع مقایسه رو دوربین گران قیمت Nikon D5 ) قرار دادم. اینم لینکش:

لیــــــنک مقایسه ( کلیک کنید )

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    دوربین کامپکت کاربری همه کاره دارد و در ژانر خاصی تخصصی کاربری ندارد
    کلمه عالی هم نسبی است عالی برای پرتره حداقل به Dslr نیاز دارد
    دوربین مد نظر شما بسیار خوب و مناسب است البته در حدود توان خودش
    چون عکاس حرفه ای نیستم و از اندازه و وزن DSLRها و عدم راحتی حمل و نقلشون و قیمت های گزافشون ( در مدل های حرفه ای و فول فریم )، کلا این رده از دوربین رو از سبد خریدم حذف کردم
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

چون عکاس حرفه ای نیستم و از اندازه و وزن DSLRها و عدم راحتی حمل و نقلشون و قیمت های گزافشون ( در مدل های حرفه ای و فول فریم )، کلا این رده از دوربین رو از سبد خریدم حذف کردم
    درود. دوست عزیز نگاهی به فوجی XA-2 بندازید. فکر کنم با حدود 2200 تو ایران گیر بیاد.

راستی کنون G7X II کدوم فروشگاه موجوده؟ لطفاً PV بهم اطلاع بدید. تشکر
    Balakhan تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

کلا عکس های خودم رو همیشه با فتوشاپ رتوش کردم و خوشم نمیاد نرم افزار دوربین جزئیات صورت رو خراب کنه با رتوش اتوماتیک پس با این اوصاف همین G7X II گزینه بهتریه. در تمام سایت های تخصصی از جمله DPReview و DXOMark و سایت های متفرقه دیگه تحقیق کردم ولی مقایسه عکس پرتره که از یه زاویه و یه نور خاص گرفته شده باشه رو پیدا نکردم. تو یوتیوبم زیاد گشتم و فقط مقایسه فیلم برداریشون بود که برعکس گفته سایت ها، فیلم برداری کنون بسیار بهتر بود ( مخصوصا در نور کم )
    در مورد قیمت ها هم متاسفانه سونی 2 سال پیش یعنی RX100 III از کنون مورد نظر من که امسال تولید و توزیع شده گرون تره و کیفیتشم پایین تره ( کنون مورد نظر بنده در ایران 1850000 قیمتشه ) حتی سونی RX100 IV که برای سال 2015 هستش و قیمت گزاف 4 میلیونی در بازار ایران و 3 میلیونی ( در حالت تبدیل درهم به تومان در یک سایت اماراتی ) داره، اصلا نمیصرفه. در قسمت مقایسه سایت DPReview هم کنون G7X II از سونی RX100IV بهتر عمل کرد مخصوصا در تاریکی و تشخیص صحیح رنگ ها ( منبع مقایسه رو دوربین گران قیمت Nikon D5 ) قرار دادم. اینم لینکش:

لیــــــنک مقایسه ( کلیک کنید )

سلام!
    چون ظاهرا انتخابتون قطعی شده و منطقی هم بود دلایل این انتخاب، دیگه نیازی به توضیحات اضافی نیست.
    اما مقایسه هایی که در سایتها موجوده به دلایلی زیاد نباید وحی منزل تلقی بشه. لینکی که گذاشتید توانایی مقایسه تصاویر در ایزو های برابر رو داره اما فاصله کانونی لنز ها و دیافراگم هم مهمه. اگر هر دو در ایزو و فاصله کانونی و دیافراگم برابر باشند اونوقت بهتر میشه قضاوت کرد.ضمن اینکه در فواصل کانونی مختلف هم کیفیت لنزها متفاوته و با داشتن عکس در یک شرایط خاص نمیشه کل سیستم رو مقایسه کرد.
    ویرایش توسط s.m.h.m : Wednesday 26 October 2016 در ساعت 16:34