صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
Like Tree3تشکر

موضوع: متناسب با نياز من چه دوربيني پيشنهاد مي كنيد؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: متناسب با نياز من چه دوربيني پيشنهاد مي كنيد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط finerisk نمایش پست ها
    ممنون. البته من عرض كردم از بين اونهايي كه من مي شناسم . هر چند اين دوربين رو هم مي شناختم ولي يادم نبود كه 28 است.;)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

منم برای یاد آوری گفتم

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

با سلام و تشكر خدمت دوستان عزيز (لطفا تصحيح - تكميل - تاييد نماييد)
    طبق فرمايش دوستان و طبق بررسيهاي مجددي كه تو چند سايت ديگه و با مشاهده نمونه عكسها انجام دادم متوجه شدم كه s9600 مي تونه بهترين انتخاب واسه من باشه... تا اينكه چندتا از دوستان panasonic رو پيشنهاد كردند ... (دوباره فيلمون ياد هندستون كرد - آخه سالهاست كه همه جوره مشتري پاناسونيك هستم !- خونگي - صوت و تصوير)

* طي اولين بررسيهايي كه انجام دادم ... توي همه سايتها صحبت از نويز زياد پاناسونيك نسبت به بقيه دوربينا از جمله كنون - سوني - نيكون و حتي فوجي بود.. ولي خوب خيليها هم مي گفتند قابل حذفه !! ( لطفا شيوه حذف كردن رو يه كمي توضيح بديد - يا مرجع بديد برم دنبالش - البته اگه مربوط به تكنيكهاي تصوير برداري مي شه - فتوشاپ و امثال اون رو نمي خوام)

توي http://forums.dpreview.com مقايسه بين FZ50 و s9600/s9100 زياد بود ولي خبري از LX2 نبود... ولي دوربين جالبي به نظر مياد .. اگه لينك خوبي ازش داريد ممنون مي شم. درضمن با اينكه پاناسونيك 16:9 رو ساپورت مي كنه ولي تكيه اكثريت روي wide Angle فوجي بود/

از طرفي يه كمي كه مقايسه انجام دادم ديدم ... واقعا اون 9:16 چيز خوبيه .. منم كه تله زياد لازم ندارم .. . پس بازم جذب شدم
    Max shutter فوجي بهتر بود (ولي فكر مي كنم واسه من بين پاناسونيك و فوجي اين گزينه نبايد تاثيري داشته باشه)

بازم همون قضيه stablizer مطرح بود كه اشاره شد به درد من خيلي نمي خوره !!! (رو دوربين فيلم برداري كه استفاده مي كنم تاثير مثبت داره .. البته به شرطي كه سوژه راه نيفته - سرجاش واسته)

Lens performance پاناسونيك (روشني و شفافيت) با توجه به لنزش بالاتر به نظر مياد و توي نمونه تصاوير كاملا اين مشهوده

IS هم آخرش نفهميدم چيه ... ولي كنون و پاناسونيك هي روش ليز مي خورن ... فوجي بازها هم مي گن خيلي مهم نيست !!! (از شما به يه اشاره .. از ما به سر دويدن.. Short Describe or Refrence PLZ)

واما از باطري و لوازم جانبي كه بگذريم (+/- تومن 30000) ... مي رسيم به مقايسه نمونه تصاوير :
    http://www.dpreview.com/gallery/panasoniclx2_samples/
    http://www.dpreview.com/gallery/panasonicfz8_samples/

فوجي كه تو اينجور محيطها (نور كم يا مصنوعي يا كنتراست خيلي بالا) خدايي شاهكار بود (حداقل به چشماي من اينطوري به نظر مي اومد)... Z8 يه غروب توش بود كه با ISO 1250, 1/80 sec, F2.8 گرفته بودند ... به غير از نويز چيز ديگه اي توجهم رو جلب نكرد از LX2 هم هر چي ديدم آسمون صاف و نور آفتاب بود و البته در اين موارد شفافيت تصاوير نسبت به فوجي قابل توجهه - گذشته از نويز موجود (شايد به نظر بعضي از دوستان رنگ به طبيعي رنگهاي فوجي نرسه ... ولي به نظر من - سليقه شخصي - رنگها خيلي قشنگ بودند) ...ولي ساعت 5 ظهر به بعد عكسي نديدم .. غروبي .. شبي ... لامپي ... مهتابي !!!! اگه مرجع سراغ داريد ممنون مي شم.

كلام آخر ... با توجه به * (به بالا مراجعه شود) اگر تكنيك - شگرد - ترفند - فوت كوزه گري و... وجود داره كه مي شه نويز پاناسونيك رو به كيفيت تصاوير فوجي (در نور محيط كم يا مصنوعي) رسوند (با نزديك كرد) ممنون مي شم راهنمايي كنيد.. بدم نمياد يه كمي روش تحقيق كنم ... اگر گرفتم كه هيچ... اگه نگرفتم يه چيزي بيشتر ياد گرفته باشم.

مجددا با تشكر از همه

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

این لینک مقایسه
    http://www.dpreview.com/reviews/comp...s9100&show=all

نویز در دوربینهای دیجیتال یک خصیصه ذاتی سنسور هست که حتی در خود دوربین هم به روش نرم افزاری کاهش پیدا میکنه (پروسسور خود دوربین ) و بعد از خروجی عکس هم باز به وسیله نرم افزار قابل رفع هست تا حد زیادی ولی پیامد سافت شدن تصویر رو به دنبال خودش داره
    در مورد lx2 هم به نظرم با توجه به کامپکت بودنش انتخاب چیپتری باشه در مقایسه با دو دوربین دیگه ولی باز دوستان شاید توضیح بیشتری بدهند الا ایحال نمونه عکسهاش در pbase
    http://www.pbase.com/wiggims/panasonic_lx2

is هم همان لرزشگیر دوربین است که همونطور که اشاره کردید کنون و پاناسونیک تمرکز بیشتری روش دارن تا فوجی
    ولی باز هم به نظر من با توجه به اینکه به تله زیاد احتیاجی ندارید بهترین انتخاب همان فوجی هست ...
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

من بمدت يك روز از lx2 استفاده كردم (مال شركت محل كارم بود) و بنظرم قيمت دوربين نسبت به كيفيت عكسهاش خيلي گرونه(با توجه به قيمت دوربينهاي كانن و فوجي) و همچنين بنظرم پاناسونيك براي كاهش نويز اوون بخصوص تو فضاي بسته هيچ كاري نكرده .عكسهاش هم رو كامپيوتر من بيشتر شبيه پانوراما بود (مخصوصا" وقتي سايز عكس رو 10MP اتخاب ميكردي) به هر حال خيلي ازش خوشم نيومد و فكر ميكنم بيشتر پولي كه ميدي بابت بدنه و LCD و خلاصه كامپكت بودنش با لنز 10X باشه. و اگه انتخابت پاناسونيك هستش بنظرم FZ8از هر لحاظ بهتر باشه .ولي اگه غير پاناسونيك ميخواي همون FUJI رو كه همه روش اتفاق نظر دارن بگير.

تشکر کرده
    56

سلام .. نظر من در رابطه با خرید فوجی به بیش از 80 درصد قطعیت ÷یدا کرده.... اما !!!!!!!

روی سخنم بیشتر با (آقایان) فرهاد عزیز و کاوه قبادی عزیزه که خیلی من رو راهنمایی کردند... تو همین فروم به آدرس

http://www.akkasee.com/forum/showthr...ighlight=s9600

جناب آقای محبی تاکید داشتند که به جای ÷اناسونیک و s9600 فوجی مدل s6000fd/s6500fd رو بگیریم و آقا فرهاد عزیز و کاوه عزیز هم حرف ایشون رو تایید کردند... (!!!!!!)

با توجه به قیمت ÷ایین تر s6000fd و قابلیتهای مشابه (البته به جز Effective pixels و Sensor size و External flash ) مطابق با بحثهای صورت گرفته در اون Thread . آیا بازهم ÷یشنهاد s9600 رو دارید ؟؟؟؟ (با توجه به تفاوت حدود +-100 هزار تومنی)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط mkdotnet نمایش پست ها
    سلام .. نظر من در رابطه با خرید فوجی به بیش از 80 درصد قطعیت ÷یدا کرده.... اما !!!!!!!

روی سخنم بیشتر با (آقایان) فرهاد عزیز و کاوه قبادی عزیزه که خیلی من رو راهنمایی کردند... تو همین فروم به آدرس

http://www.akkasee.com/forum/showthr...ighlight=s9600

جناب آقای محبی تاکید داشتند که به جای ÷اناسونیک و s9600 فوجی مدل s6000fd/s6500fd رو بگیریم و آقا فرهاد عزیز و کاوه عزیز هم حرف ایشون رو تایید کردند... (!!!!!!)

با توجه به قیمت ÷ایین تر s6000fd و قابلیتهای مشابه (البته به جز Effective pixels و Sensor size ) مطابق با بحثهای صورت گرفته در اون Thread . آیا بازهم ÷یشنهاد s9600 رو دارید ؟؟؟؟
    قرار نبود مچ بگيريد ديگه :biggrin:

ببينيد براي هر كسي بايد يك نسخه ي جداگانه پيچيد وگرنه ما هم مي شويم پزشكان متخصص پوست يا آزمايشگاه هاي مكانيك خاك

دليل اينكه من 9600 رو براي شما تجويز كردم و نه 6500 رو دو دليل عمده ( از بين نيازهاتون) بود.

اول اينكه گفته بوديد 7 مگاپيكسل كمتر نباشد ( به خودتان مربوط است كه چرا ؟ :) )

دوم اينك 6500 هات شو ندارد و شما همش مي خواهيد در تاريكي ها عكس بگيريد و احتمالن بعد ها نياز به فلاش اكسترنال خواهيد داشت.

Good Luck ;)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

فرهاد جان لپ کلام رو فرمودند....

اگر از چند مگاپیکسل صرف نظر کنید ( زیاد هم مهم نیست ) اون دوربین ها هم جدید تر هستند و هم face detection :biggrin:

اما موضوع اینه که اون دوربین ها رو خیلی کم تو بازار دیدم.....

درباره ی فلاش هم که فرهاد خان فرمودند......بیشتر به دلیل اینکه فرمودید شب ها عکاسی میکنید این دوربین رو پیشنهاد دادیم ( من خودمو چسبوندم به فرهاد خان )

درباره ی ی پاناسونیک باید عرض کنم لرزش گیر کارایی داره......

نویز زیاد داره....( یکی از اشکالات کم کردن نویز به وسیلهی نرم افزرا و بعد از عکاسی کاهش زیاد شارپنس است )

واید مناسبی هم نداره.....

به LX2 هم اصلا فکر نکنید.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    56

در ادامه صحبتهای دوستان خوبم آقایان فرهاد و کاوه عزیز... پیشنهاد می کنم برای مقایسه دو دوربین s9600 و s6000fd به آدرس زیر حتما یه سری بزنید : :)
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...6474#post46474

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2