صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree3تشکر

موضوع: متناسب با نياز من چه دوربيني پيشنهاد مي كنيد؟

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

پیش فرض متناسب با نياز من چه دوربيني پيشنهاد مي كنيد؟

با سلام خدمت دوستان عزيز...
    چند روزيه كه با اين سايت آشنا شدم .. والبته از اين بابت خيلي خوشحالم چون اطلاعاتم در زمينه عكاسي خيلي بيشتر شده

چند روزيه كه دارم روي خريد يك دوربين ديجيتال كار ميكنم... نياز خودم رو مي گم.. ممنون مي شم دوستان كمك كنند.

در عكاسي خيلي مهارت ندارم... ولي يه مدتي هست كه دارم روش كار مي كنم... شما متوسط رو به پايين در نظر بگيريد.. ولي دارم پيشرفت مي كنم

به جرات بگم بيش از 50 درصد از عكسهايي كه مي گيرم در محيط بسته و اكثرا شب (نور هاي مصنوعي (داخل اطاق - زرد - سفيد)- يا محيط باز با نور طبيعي در شب - كلكچال ساعت 9 شب - نور مهتاب و چراقهاي شب) هستند... كيفيت تصاوير شب (حداقل نويز) برام مهمه - 30 درصد پرتره مانند (آثار باستاني و كلاسيك كمي هم انسان!) و 20 درصد مناظر با ديد باز (مثل نماي وايد از تخت جمشيد).

از اجسام متحرك خيلي عكس نمي گيرم ولي نمي خوام سرعت شاترم خيلي هم پايين باشه (مورد در حركت واسم پيش مياد اگه از دست ندم واسم بهتره) - ولي اگه min Shutter به عدد 30 نرسيد چيزي رو از دست نمي دم.. همون 10 تا 15 از سرم هم زياده (البته فكر كنم... شما هم نظر بده)

عموما هر چه پهناي تصويرم (ديد افقي لنز - زوم وايد) بيشتر باشه... من رو براي تصاويرم بيشتر ارضا مي كنه.. مخصوصا در فضاهاي باز ...خيلي به زوم تله فكر نمي كنم ولي يه كميش هميشه خوبه! (ولي اگه امتيازات ديگر دوربين پيشنهاديتون بالا باشه مي تونم فداش كنم)

روشن و شفاف بودن تصاوير و در حد ممكن بدون نويز بودن بسيار بسيار بسيار برام مهمه

Effective pixels حتما بالاي 7 مگ باشه (تصاوير در اندازه و حجم هاي متوسط به بالا مي گيرم)

واسم زياد پيش مياد كه مجبورم در چند لحظه پشت سر هم عكس بگيرم... مثلا مي خوام 90 در جه چرخش دوربين رو با چند عكس متوالي نشون بدم.. فكر كنيد اسلوموشن ولي با تعداد كم

با توجه به اينكه خيلي از عكسام تو شب و زير نور مصنوعيه كنتراست بالا و شارپ بودن مي تونه خيلي كمك كنه- رگها اگه خيلي خيلي خيلي طبيعي نبود عيب نداره و لي حتما طبيعي باشه (مثل اين دوربيناي چيني واسه خودش رنگ اختراع نكنه )

ISO rating رو شما بگيد ... واقعا به 1600 به بالا احتياج دارم ؟؟ نمي دونم... خيلي رو اين كار نكردم..بلد نيستم

از اينكه دوربينم هموزن يه آجر - هم حجم كاديلاك يا شكل پفك نمكي باشه اصلا ناراحت نمي شم.. كاري رو كه مي خوام انجام بده.. واسم ازهمه چيز مهمتره

هيچ رقم فيلمبرداري - صوت - زوم ديجيتال و از اينچيزا نمي خوام (واسم اصلا مهم نيست)

روي ViewFinder - LCD تعصبي ندارم ولي اگه Remote control داشته باشه خوشم مياد :biggrin: نداشت فداي سرت (حالا بچه يه چيزي خواسته ... دليل نمي شه)

فلاش ... متوسطش .. چون هر جا برم عموما يه كمي نور پيدا مي شه.. اگه فضاي هدايت نور زياد باشه يا روش فلاش سوار شه بهتر ... ولي به متوسطش هم راضيم ... (مگر اينكه به مورد دوربين اگه فلاش باشه كيفيت بهتر بشه.. اونوقت واسم مهمه)

لرزش گير .. فكر كنم تو همين سايت خوندم كه fuji لرزشگير نداره .... بقيه اكثرا تا جاييكه من دنبال كردم (مدلهاي جديد) همه داشتن... حالا مي مونه كيفيت ... با توجه به اينكه 50 تا 60 درصد مواقع دوربين تو دستمه... اينم خوبش رو در نظر بگيريد.

من تا حالا دوربين ديجيتال نداشتم ... ولي از گارانتي دوربيناي فيلم برداريم (ديجيتال - معمولي) استفاده نكردم... اگه فكر مي كنيد واقعا مهمه .. گارانتي معتبرش رو هم بگيد

قيمت دوربين - كيف - رم (اگه SD بخوره رم خوب دارم).. سه پايه دارم ... 500 هزار تومن - اگه با 30-40 تومن بيشتر به تفاوت قابل ملاحظه اي مي رسم پرداخت مي كنم...

Auto focus type از اين چيزايي كه مي تونه به يه عكاس متوسط ( 49 از 100) كمك كنه... اين face detection چيه كنون و سوني جار مي زنند.. اگه خوبه .. خوب از اونم مي خوام.

يه چيزي .. تصاوير 60 درصدش پرينت مي شه ولي حداكثر تو سايز يك صفحه مجله (يه چيزي شبيه A4) ... در ضمن با پروژكتور هم نمايش داده مي شه(كامپيوتر).. نمي دونم ..شايد ايني كه گفتم به دردتون خورد

من اطلاعات دوربناي زير رو خوندم و تو فروم dpreview.com گشت زياد زدم... لطفا اين مدلها رو هم تو پيشنهاداتون مد نظر بگيريد:
    Canaon G7 - S5 IS - Sony H9 - PanaSonic FZ50

مي دونم كه تقاضام از پولم يه كمي زياد بوده (نه خيلي ;) )... ولي انتظارم اينه كه در حد پولم بهترين رو بگيرم و اگه پيشرفت قابل ملاحظه اي تو عكاسي كردم حتما براي اون زمان در حد نيازم به طور نا محدود هزينه خواهم كرد.

ممنون مي شم پيشنهاداتون رو داشته باشم.
    ویرایش توسط mkdotnet : Sunday 10 June 2007 در ساعت 16:18

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: متناسب با نياز من چه دوربيني پيشنهاد مي كنيد؟

سلام

خط به خط نوشته هاتون فقط يك اسم رو هي توي ذهن من پر رنگ تر و پر رنگ تر مي كرد :

Fujifilm S9600

تا نظر دوستان ديگه چي باشه ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

ایکاش همه ی افراد نیازمدی هاشون رو همین طور تشریح میکردند تا آدم با دید باز بتونه راهنمایی کنه....

ممنون دوست عزیز بابت این درخواست خوب....

اما بنده هم در جای جای متن شما اسم فوجی رو میبینم......( فرهاد و من داریم به تفاهم میرسیم هاااااا )

از نظر واید از بقیه بهتره...

لرزه گیر نداره ، اما لرزه گیر واسه تله خوبه تو واید زیاد اثری نداره.....

زوم مناسب داره....

بدنه ی خوب....

نویز قابل قبول ....

فلاش مناسب....

در کل دوربینی که شما نیاز دارید فوجی است....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

با فرهاد موافقم. فوجي 9600 انتخاب شايسته اي است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

سلام... خدمت تمام دوستان عزيز... ممنون از پاسخ سريع و صريح دوستان...
    مطابق با اطلاعاتي كه تو اين چند روزه بدست آوردم ... استنباط خودم رو از اين دوربين بيان مي كنم... ممنون مي شم دوستان اين استنباط من رو تكميل - تصحيح - تاييد كنند.:

نام ديگر اين مدل s9100

Sensor size بزرگتر از مدلهاي Canon G7 . S3 . S5 - Sony H5 . H9 كه همين مورد موجب دقت بيشتر تصحيح و دقت رنگ شده و قدرت Detection تصوير رو هم بالاتر مي بره.. همين عامل سخت افزاري موجب افزايش قدرت هوشمندي تصوير شده .. در اصلاح improved IQ

ISO rating : از 80 تا 1600 كه اكثر دوربينهاي نيمه حرفه اي به بالا تو همين بازه هستند

Zoom wide : برابر 28mm ... كمترين مقدار براي گروه نيمه حرفه اي !!!! ( با توجه به اصرار من بابت وايد بودن تصوير فكر نمي كنيد نسبت به حداقل 35mm بودن نمونه هاي پيشنهادي خيلي كم داشته باشه؟؟؟ مگر اينكه تفاوت تصوير بين دوربينهاي پيشنهادي من با اين دوربين خيلي زياد باشه.. لطفا اگر اشتباه مي كنم برام توضيح بديد)

Zoom tele برابر 300m كه فكر مي كنم نيازهاي يك مبتدي تا حد متوسط به بالا رو به خوبي جواب بده

Auto focus type در اين مورد دوربينهاي جديد سوني و كنون خيلي مانور اومده بودند ولي من روي سايت فوجي فيلم تا الان چيزي رو نديدم ... (احتمالا مشكل از من بوده ! ) در هر صورت آيا چيزي شبيه تكنيكهاي تصحيح focus و face detection رو اين دوربين وجود داره ؟

Continuous Drive برابر 1.5 فريم در ثانيه ..در حد متوسط بقيه دوربينها

Aperture range در رنج بسيار خوب+ شاتر در حد كاملا حرفه اي 1/4000 و 30 + External flash + ... كه بسيار خوب به نظر مياند

ازنظر قيمت با h9 - s5 -g7 تو يه رده است... (اختلاف حداكثر 10 تا 15 تومن) ولي دوستان خوب من ، نظر كارشناسيشون بر اين هست كه من فوجي بگيرم. درسته؟

ممنون از پاسخي كه خواهيد داد/

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام.....

Zoom wide : برابر 28mm ... كمترين مقدار براي گروه نيمه حرفه اي !!!! ( با توجه به اصرار من بابت وايد بودن تصوير فكر نمي كنيد نسبت به حداقل 35mm بودن نمونه هاي پيشنهادي خيلي كم داشته باشه؟؟؟ مگر اينكه تفاوت تصوير بين دوربينهاي پيشنهادي من با اين دوربين خيلي زياد باشه.. لطفا اگر اشتباه مي كنم برام توضيح بديد)
    در رده ی لایک ها این باز ترین لنزی است که میتوان یافت ، 28 به نظرم برای شما خوب باشد ، اما نمیتوان با اس ال آر ها مقایسه کرد.....اما بهترین گرینه است....

Zoom tele برابر 300m كه فكر مي كنم نيازهاي يك مبتدي تا حد متوسط به بالا رو به خوبي جواب بده
    زوم این دوربین شما را که زیاد به تله علاقه ندارید ( مثل بنده ) کاملا راضی خواهد کرد.....

Auto focus type در اين مورد دوربينهاي جديد سوني و كنون خيلي مانور اومده بودند ولي من روي سايت فوجي فيلم تا الان چيزي رو نديدم ... (احتمالا مشكل از من بوده ! ) در هر صورت آيا چيزي شبيه تكنيكهاي تصحيح focus و face detection رو اين دوربين وجود داره ؟
    این face detection شاید چیز خوبی باشه ، اما چیزی نیست که نبودش باعث مشکل شما شود.....

هرچند مدل های جدید فوجی این تکنولوژی رو دارند....کارشان هم بسیار ساده است ، بنا به کنتراست تصویر صورت فرد رو تشخیص میدهد ( بنده عروسک هم گذاشتم قبول کرد )
    mkdotnet تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اينجا يه اشتباه كوچولو مرتكب شديد. دقيقن اين تنها SLR Like ايست ( به غير از هم فوجي هاي ديگر) كه من مي شناسم و 28 است و وايد 28 يعني زاويه بازتر ( وايد تر يا بهتر) از 35 كه همين اونو براي كار شما كانديد خوبي مي كنه.

حالا بگم اين دوربين دقيقن با نيازهاي قرمز رنگ شما مطابقت داره ولي موارد آبي رنگ رو ارضا نمي كنه (گل بي خار كجاست ؟) :

.....

به جرات بگم بيش از 50 درصد از عكسهايي كه مي گيرم در محيط بسته و اكثرا شب (نور هاي مصنوعي (داخل اطاق - زرد - سفيد)- يا محيط باز با نور طبيعي در شب - كلكچال ساعت 9 شب - نور مهتاب و چراقهاي شب) هستند... كيفيت تصاوير شب (حداقل نويز) برام مهمه - 30 درصد پرتره مانند (آثار باستاني و كلاسيك كمي هم انسان!) و 20 درصد مناظر با ديد باز (مثل نماي وايد از تخت جمشيد).

از اجسام متحرك خيلي عكس نمي گيرم ولي نمي خوام سرعت شاترم خيلي هم پايين باشه (مورد در حركت واسم پيش مياد اگه از دست ندم واسم بهتره) - ولي اگه min Shutter به عدد 30 نرسيد چيزي رو از دست نمي دم.. همون 10 تا 15 از سرم هم زياده (البته فكر كنم... شما هم نظر بده)

عموما هر چه پهناي تصويرم (ديد افقي لنز - زوم وايد) بيشتر باشه... من رو براي تصاويرم بيشتر ارضا مي كنه.. مخصوصا در فضاهاي باز ...خيلي به زوم تله فكر نمي كنم ولي يه كميش هميشه خوبه! (ولي اگه امتيازات ديگر دوربين پيشنهاديتون بالا باشه مي تونم فداش كنم)

روشن و شفاف بودن تصاوير و در حد ممكن بدون نويز بودن بسيار بسيار بسيار برام مهمه

Effective pixels حتما بالاي 7 مگ باشه (تصاوير در اندازه و حجم هاي متوسط به بالا مي گيرم)

واسم زياد پيش مياد كه مجبورم در چند لحظه پشت سر هم عكس بگيرم... مثلا مي خوام 90 در جه چرخش دوربين رو با چند عكس متوالي نشون بدم.. فكر كنيد اسلوموشن ولي با تعداد كم

با توجه به اينكه خيلي از عكسام تو شب و زير نور مصنوعيه كنتراست بالا و شارپ بودن مي تونه خيلي كمك كنه- رگها اگه خيلي خيلي خيلي طبيعي نبود عيب نداره و لي حتما طبيعي باشه (مثل اين دوربيناي چيني واسه خودش رنگ اختراع نكنه )

ISO rating رو شما بگيد ... واقعا به 1600 به بالا احتياج دارم ؟؟ نمي دونم... خيلي رو اين كار نكردم..بلد نيستم

از اينكه دوربينم هموزن يه آجر - هم حجم كاديلاك يا شكل پفك نمكي باشه اصلا ناراحت نمي شم.. كاري رو كه مي خوام انجام بده.. واسم ازهمه چيز مهمتره

هيچ رقم فيلمبرداري - صوت - زوم ديجيتال و از اينچيزا نمي خوام (واسم اصلا مهم نيست)

روي ViewFinder - LCD تعصبي ندارم ولي اگه Remote control داشته باشه خوشم مياد نداشت فداي سرت (حالا بچه يه چيزي خواسته ... دليل نمي شه)

فلاش ... متوسطش .. چون هر جا برم عموما يه كمي نور پيدا مي شه.. اگه فضاي هدايت نور زياد باشه يا روش فلاش سوار شه بهتر ... ولي به متوسطش هم راضيم ... (مگر اينكه به مورد دوربين اگه فلاش باشه كيفيت بهتر بشه.. اونوقت واسم مهمه)

لرزش گير .. فكر كنم تو همين سايت خوندم كه fuji لرزشگير نداره .... بقيه اكثرا تا جاييكه من دنبال كردم (مدلهاي جديد) همه داشتن... حالا مي مونه كيفيت ... با توجه به اينكه 50 تا 60 درصد مواقع دوربين تو دستمه... اينم خوبش رو در نظر بگيريد.

من تا حالا دوربين ديجيتال نداشتم ... ولي از گارانتي دوربيناي فيلم برداريم (ديجيتال - معمولي) استفاده نكردم... اگه فكر مي كنيد واقعا مهمه .. گارانتي معتبرش رو هم بگيد

قيمت دوربين - كيف - رم (اگه SD بخوره رم خوب دارم).. سه پايه دارم ... 500 هزار تومن - اگه با 30-40 تومن بيشتر به تفاوت قابل ملاحظه اي مي رسم پرداخت مي كنم...

Auto focus type از اين چيزايي كه مي تونه به يه عكاس متوسط ( 49 از 100) كمك كنه... اين face detection چيه كنون و سوني جار مي زنند.. اگه خوبه .. خوب از اونم مي خوام.

يه چيزي .. تصاوير 60 درصدش پرينت مي شه ولي حداكثر تو سايز يك صفحه مجله (يه چيزي شبيه A4) ... در ضمن با پروژكتور هم نمايش داده مي شه(كامپيوتر).. نمي دونم ..شايد ايني كه گفتم به دردتون خورد

من اطلاعات دوربناي زير رو خوندم و تو فروم dpreview.com گشت زياد زدم... لطفا اين مدلها رو هم تو پيشنهاداتون مد نظر بگيريد:
    Canaon G7 - S5 IS - Sony H9 - PanaSonic FZ50

مي دونم كه تقاضام از پولم يه كمي زياد بوده (نه خيلي )... ولي انتظارم اينه كه در حد پولم بهترين رو بگيرم و اگه پيشرفت قابل ملاحظه اي تو عكاسي كردم حتما براي اون زمان در حد نيازم به طور نا محدود هزينه خواهم كرد.
    بعد التحرير : اين پست من با پست دوست عزيزم كاوه خان همزمان شد. اگه مطلب تكراري توش هست ببخشيد !
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 10 June 2007 در ساعت 18:52 دلیل: بعد التحرير
    mkdotnet تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    با اجازه اساتید, بنده هم Panasonic-FZ50 را به دلیل امکانات وسیع آن و FZ8 را به دلیل نویز کمترش توصیه میکنم, هر چند که هردوی اینها قادر به گرفتن RAW هستند و مساله نویز بیشتر پاناسونیک در ایزوهای بالا قابل رفع است (البته به شرط قناعت به واید 35 و صرفنظر از 28) من که علاقه ای به واید ندارم (البته بعضی وقتها احساس نیاز کردم, ولی غالبا" تله بیشتر به کارم اومده)

FZ8 هم قیمت مناسبی دارد و هم وسایل همراه کامل.

Canon-G7 رو هم دورش خط بکش, به 25000 تومن می ارزه, ولی نه بیشتر.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    گفتنی ها رو دوستان گفتن , اما بد نیست به این مدل هم چند ثانیه ! فکر کنید
    Panasonic LX2
    با سنسور ابتکاری و منحصر بفرد 16:9 با سایز 1/1.65 و لنز 28-112

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اينجا يه اشتباه كوچولو مرتكب شديد. دقيقن اين تنها SLR Like ايست ( به غير از هم فوجي هاي ديگر) كه من مي شناسم و 28 است و وايد 28 يعني زاويه بازتر ( وايد تر يا بهتر) از 35 كه همين اونو براي كار شما كانديد خوبي مي كنه.

حالا بگم اين دوربين دقيقن با نيازهاي قرمز رنگ شما مطابقت داره ولي موارد آبي رنگ رو ارضا نمي كنه (گل بي خار كجاست ؟) :

بعد التحرير : اين پست من با پست دوست عزيزم كاوه خان همزمان شد. اگه مطلب تكراري توش هست ببخشيد !
    http://www.dpreview.com/reviews/spec...ly_sp550uz.asp
    farhad44 تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین