صفحه 19 از 67 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 668
Like Tree659تشکر

موضوع: خريد دوربين براي عكسهاي روزمره (منظره، خانوادگي...)

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

پیش فرض پاسخ: كامپكت بخرم یا حرفه‌اي؟

با سلام
    من اگر بخوام نظر شخصی خودمو بگم 100 درصد موافق SLR هستم و لا غیر.

منم دقیقا مثل شما عکاسی رو به خاطر آرامشی که به آدم میده دوست دارم و هر چه کیفیت عکس بهتر و طبیعی تر باشه این آرامش قابل تامل تره.
    من خودم حدود 1 سال پیش SLR likeدر حد مینیمم(fuji s2000) گرفتم.و الان تا حدودی پشیمونم که با توجه به اینکه من علاقه خیلی زیادی داشتم چرا دوربین حرفه ای نگرفتم.هر چند خیلی از دوستانم که عکاسی رو به چشم ثبت خاطرات میبینن و نه علاقه از کیفیت همین دوربین فعلی خیلی راضی هستن و بعضی اوقات متحیر!!!!
    ولی برای خودم که علاقه دارم کیفیت عکس هاش راضیم نمیکنه.
    البته به نظر بعضی از دوستان چون تا حالا دوربین کار نکرده بودم همون مدل خوب بود و حتی زیادم هست تا با مفاهیم آشنا بشم. اما برای شما که قبلا با دوربین کار کردید و با تنظیمات و مفاهیم حرفه ای آشنایی دارید من دوربین SLR پیشنهاد میکنم.

البته این پیشنهاد من صرفا به علت علاقه ی شما به عکاسی هست چه بسا برای کسانی که عکاسی را بیشتر برای ثبت خاطرات می خواهند همون دوربین های کامپکت و SLR like زیادم هست چون خرج لنز و تجهیزات و حمل نقل این دوربین ها و ..... مشکلاتی رو به وجود میاره.
    M.Kazemi تشکر می‌کند.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

با تشکر از راهنمايي‌هاي شما اساتيد عزيز من جوابم رو گرفتم و حتما به فرمايش شما عمل کرده و SLR ميگيرم.
    فقط يه سوال دارم: نو يا دست دوم؟
    با اين توضيح که هميشه دوربين‌هايي با کارکرد کم رو با يه قيمت خوب مي‌شه خريد. مثلا توي بعضي سايت‌ها بخشي رو براي فروش دست دوم قرار داده‌اند. اما تا چه حد مي‌شه به اونا اعتماد کرد؟ يا اينکه اگه يه دوربين رو خواستيم دست 2 بگيريم چطوري ميشه فهميد چقدر کار کرده؟ براي خريد يک دوربين دست 2 بايد به کدوم بخش‌هاش توجه کرد؟

كاربر همراه E.Fattahi آواتار ها
    تشکر کرده
    1252

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمايي‌هاي شما اساتيد عزيز من جوابم رو گرفتم و حتما به فرمايش شما عمل کرده و SLR ميگيرم.
    فقط يه سوال دارم: نو يا دست دوم؟
    با اين توضيح که هميشه دوربين‌هايي با کارکرد کم رو با يه قيمت خوب مي‌شه خريد. مثلا توي بعضي سايت‌ها بخشي رو براي فروش دست دوم قرار داده‌اند. اما تا چه حد مي‌شه به اونا اعتماد کرد؟ يا اينکه اگه يه دوربين رو خواستيم دست 2 بگيريم چطوري ميشه فهميد چقدر کار کرده؟ براي خريد يک دوربين دست 2 بايد به کدوم بخش‌هاش توجه کرد؟
    من دست دوم پیشنهاد نمیکنم مگر اینکه از دوستی آشنایی بخری و مطمئن باشی 100درصد سالمه و طرف به دلیل مشکل دوربین نمی فروشه.چون کسی که میفروشه حتما دلیلی داره که میفروشه و چه بسا مشکل فنی داشته باشه.

برای دوربینی که کارکردسنسورش طبق گفته سازنده 50000 شات هست و احتمالا بالای 10000 شات کار کرده دست دوم توصیه نمیشه.
    به نظر من به علت حساسیت بالای این دوربین ها ممکنه حتی با یک بار افتادن از دست مشکلاتی برای دوربین پیش بیاد که تا مدت ها پس از خرید به چشم نیاد و وقتی به چشم اومد دیگه کار از کار گذشته باشه....
    می ارزه پول بیشتر بدی ولی به چشم دو دلی به دوربینت نگاه نکنی.
    اینا نظر شخصیه منه در حالی که من دوربین SLR ندارم.دوستانی که این دوربین هارو دارن بهتر میتونن راهنمایی کنن.
    Samsung Nx2000
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

بین دوربین slr با Slr like تفاوتهای زیادی وجود داره. اگر دوربین DSLR بخری باید برای دستیابی به فاصله های بالاتر (عکاسی از پرندگان و حیوانات)لنز تله جداگانه باید بگیری که خودش میتونه هزینه زیادی را تحمیل کنه ولی Slr like معمولا امکان عکاسی با لنز تله رو با خودش دارد و شما نیازی به خرید و حمل لنزها ولوازم همراه ندارید. از طرفی اندازه سنسور در SLR بزرگتره و کیفیت عکسی هم که باهاش میگیری بالاتر. نتیجه این که در ویراش عکسها مخصوصا در کراپ کردن قدرت مانور بالاتری دارید. من از زمان که نیکون D40x را گرفتم دیگه از دوربین سونی اچ 2 استفاده نکردم چون کیفیت اصلا قابل مقایسه نیست. در عین حال دوستانی را می شناسم که با دوربینهای اسنپ اند شات ساده عکسهای فوق العاده ای را گرفته اند.
    انتخاب سرعت شاتر و اندازه دیاف در دوربینهای slrlike خیلی محدود است و ممکن است شما در موقع مناسب نتونید تنظیم خوبی از شاتر و دیاف داشته باشید. و در نهایت همه اینها به هدفتون از عکاسی و بودجه شما بستگی دارد. اگر پول داری یه SLR بگیر با لنز و به قول دوستان حاشو ببر اگر ندارید بین SLR like ها یک مارک به درد بخور انتخاب و خریداری کنید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

Exclamation کمک ببراي خريد دوربين

سلام به همه دوستان و اساتيد.من مدتهاست دنبال يه دوربين خوب ميگردم کلي هم تحقيق و .....کردم اما هنوز نتونستم انتخاب کنم.اگه لطف کنين و راهنماييم کنين ممنون ميشم.من دوربيني ميخوام که عکساي با کيفيت بالا بگيره،نويز خيلي کم يا بدون نويز،رنگهاي طبيعي و زنده،زوم بالاو فيلمبرداري اچ دي با زوم اپتيکال و صداي استريو.حالا موندو يه سوپر زوم بگيرم يا يه نيمه حرفه اي.من بيشتر علاقه ام عکاسي از طبيعته و منظره.يه وقتهاييم ماکرو.البته هميشه هم دوربين به دست نيستم.حالا با توجه به اينکه سوپرزومها همه چيو با هم دارن مخصوصا فيلمبرداريه خوب اما کيفيت عکس چندان مطلوبي ندارن مخصوصا نويز دارن.مايلم يه نيمه حرفه اي بگيرم اما نميدونم يه نيمه حرفاي مثل canon 550d,500d و nikon d5000,d90 و panasoni gh1 که مد نظرم هستن،اولا تا چه مدت با لنز کيت 18-55 خودشون با توجه به نيازهام کارمو را ه ميندازن يا اصلا راه ميندازن يا از همون اول نياز به تعويض لنز و هزينه هست؟دوما فيلمبرداريشون در چه حديه زوم اپتيکال دارن و صداي استريو يا سوپرزئمها تو اين زمينه بهترن؟و تو سوپرزومها هم بين اين مدلها کدوم بهتره؟از چه لحاظ
    canon sx1,sx20,sx210,nikon p100,panasonic fz35,fuji hs10,s200exr,olympus sp 800 و سوني hx1 ممنون ميشم اساتيد کامل و دقيق راهنماييم کنن تا بتونم تصميم بگيرم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: کمک ببراي خريد دوربين

نقل قول نوشته اصلی توسط h_marcopolo نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و اساتيد.من مدتهاست دنبال يه دوربين خوب ميگردم کلي هم تحقيق و .....کردم اما هنوز نتونستم انتخاب کنم.اگه لطف کنين و راهنماييم کنين ممنون ميشم.من دوربيني ميخوام که عکساي با کيفيت بالا بگيره،نويز خيلي کم يا بدون نويز،رنگهاي طبيعي و زنده،زوم بالاو فيلمبرداري اچ دي با زوم اپتيکال و صداي استريو.حالا موندو يه سوپر زوم بگيرم يا يه نيمه حرفه اي.من بيشتر علاقه ام عکاسي از طبيعته و منظره.يه وقتهاييم ماکرو.البته هميشه هم دوربين به دست نيستم.حالا با توجه به اينکه سوپرزومها همه چيو با هم دارن مخصوصا فيلمبرداريه خوب اما کيفيت عکس چندان مطلوبي ندارن مخصوصا نويز دارن.مايلم يه نيمه حرفه اي بگيرم اما نميدونم يه نيمه حرفاي مثل canon 550d,500d و nikon d5000,d90 و panasoni gh1 که مد نظرم هستن،اولا تا چه مدت با لنز کيت 18-55 خودشون با توجه به نيازهام کارمو را ه ميندازن يا اصلا راه ميندازن يا از همون اول نياز به تعويض لنز و هزينه هست؟دوما فيلمبرداريشون در چه حديه زوم اپتيکال دارن و صداي استريو يا سوپرزئمها تو اين زمينه بهترن؟و تو سوپرزومها هم بين اين مدلها کدوم بهتره؟از چه لحاظ
    canon sx1,sx20,sx210,nikon p100,panasonic fz35,fuji hs10,s200exr,olympus sp 800 و سوني hx1 ممنون ميشم اساتيد کامل و دقيق راهنماييم کنن تا بتونم تصميم بگيرم
    درود

دوربین D90 لنز کیتش لنز بسیار عالی هست که اگر جداگانه قصد خرید اون را داشته باشید 350 هزار تومان قیمت لنزش خواهد بود اما ارزش آن لنز خیلی بیشتر از قیمت آن لنز است بخاطر رزولوشن بالایی که دارد لنز آن Nikkor 18-105VR است. نه 18-55 اما بقیه دوربین های SLR که نام بردید بله همگی 18-55 دارند.

موفق باشید

انوش

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

دوست گرامی کمی در تالار جستجو کنید سری به تالار چه دوربینی بخرم بزنید تا÷یک های راهنمایی برای خرید دوربین فراوانند حتما جوابتان را می یابید.
    بهتر نیست قبل از تولید تاپیک جدید کمی در فروم جستجو کنیم؟

پ.ن : مدیران عزیز باز هم همان موردی که قبلا عرض کرده ام شاید بهتر باشه ایجاد تاپیک های جدید با اعمال محدودیت باشه. چون غالبا دوستان تازه وارد به فضای فروم آشنا نیستند و با کمی جستجو حتما تاپیک مورد نظر را خواهند یافت.
    Persian تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اگر لطف کنید سری به دهها تاپیک مشابه بزنید و مطالب و سوالهای مشابه را مطالعه بفرمایید به جوابتان میرسید. در ضمن میتوانید سوالتان را در تاپیکهای موجود ادامه دهید تا یک نفر دیگر که در اینده دنبال جواب این سوال است بتواند ان را بیابد و در تعدد تاپیکها غرق نشود.
    mreza1001 و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

Angry انتقاد

با احترام به همه دوستاني که بنده رو مورد لطف قرار دادن و بجاي راهنمايي فقط موضع الکي گرفتن و تايپيک رو بستن،اگه اين متن منو کامل ميخوندين ميديدن که اولش گفتم کلي گشتم حتي تو اين تايپيک و نتيجه نگرفتم.خواستم چند تا از اساتيد رو اين سوال من نظر بدن چون تقريبا جاهاي ديگه فقط بعضي از اين مدلها رو بررسي کرده بود اما....................

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

پیش فرض پاسخ: انتقاد

با سلام دوست عزیز

سوالات شما هم گسترده هست هم از هم گسیخته.جواب سوالات شما هم در همان لینک هایی هست که دوستان زحمت کشیدند و به جای شما برایتان جستجو کردند.

موفق باشید.
    h_marcopolo تشکر می‌کند.
    ناصر شعبانی

صفحه 19 از 67 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 ... آخرینآخرین