صفحه 19 از 21 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 209
Like Tree289تشکر

موضوع: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

سلام.

بنده بعد از رهنمود يكي از دوستان نويزي مبني بر صبر كردن براي خشك شدن جاي پا در فروم و بعد حرف زدن، تصميم گرفتم اصلاً در مسائل برندي و ... حرفي نزنم و فعلاً فوت كنم تا جاي پا خشك شود ولي ...
    اگر منظورتون از دوستان نویزی به صورت غیر مستقیم من هستم ، که دارید به من تیکه میندازید ! اگر منظور دوست دیگریست ، که باز هم دارید تیکه میندازید ! قصدم از جمله ی بعدی هم کاملا شوخیه : کمی فوت کنید ! :::big grin:::

اتفاقاً گاو پيشاني سفيد نويز در اين فروم D70 است
    من در جملاتم جایی گفتم که دی 70 نویزش کمتر از دی 80 است ؟ فقط گفتم که دی 80 نویزی است .
    من هنوز هم معتقدم که بافت تصویر در ایزوهای بالا در دی 80 به هم میریزد .

تا جايي كه من مي دانم شارپ بودن تصوير ربط مستقيمي به دوربين ندارد. مهمترين علت شارپنس لنز و سپس پراسس دوربين است (كه در RAW توسط كاربر كنترل مي شود).
    خیلی نمیتونم به حرف خودم استناد کنم ! ( حال کن ! چقدر من بی تعصبم ) راستش من تصاویر دی 70 رو با 70-18 دیدم و دی 80 رو با 135-18 . اما شارپنس به دوربین هم بستگی دارد .

لنز 135 -18 كیت آن به هیچ وجه راضی كننده نیست يعني چه؟ به نظر مي رسد شما به شارپنس تصوير علاقه داريد.
    مگر شما به شارپنس علاقه ندارید ؟ هرچند کمی لحن شما رو دوست ندارم ، اما تمام حرفهایتان درباره ی لنز 135-18 رو تایید میکنم ، اما این لنز به شدت مشکل فکوس دارد . یا اگر نخوام نسخه بپیچم ، لنزی که من باهاش کار کردم این مشکل رو دارد . فکوس کند اما قابل قبول برای یک کاربر معمولی. و گاهی اوقات گیج . در نور ظهر هم فکوس لنز گیج میزد .
    من باز هم مجبورم تاکید کنم که علاقه ی زیادی به این دوربین ندارم و علاقه ی وافری به دی 70 .
    اما سعی میکنم علمی هم وارد قضیه بشم .
    kamyar تشکر می‌کند.

amirsooki
    Guest

دی 70 چنده ؟

حدود 750 تا 800 ( بسته به انصاف فروشنده )

خوب لنز كیت قیمت دارید؟

ازش كم كنید....

می شود 150 تومان.....

چرا 350 دی نخریدی امیر جان ؟
    به این دلیل کاوه جان :

دقیقا دلیلش به خاطر علاقه ی زیاد من به دی 70 و عدم علاقه ی من به دی 80 هست . مطمئنا با در نظر گرفتن خیلی فاکتورها مثل قیمت ، خرید دی 70 در زمانی که دی 80 هست کاملا غیر منطقی ست
    بی ربط :
    کامیار پیشنهاد داده بود بریم کوه در ساعت 4 صبح امروز . من با کله پاچه موافقم . بریم ؟ کاوه میای ؟
    بقیه ی جغد ها میان ؟ !! :::big grin:::
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

راجع به نويز كه حرف مي شود، به قول مسعود خان قديري، بهتر است فني و از روي منابع وب سايت هاي معتبر (مثل DPreview!) بحث كنيم.

اين هم قسمت فني بحث قبلي:

Luminance Noise Graph

Chroma Noise Graph

NR Differences

18-135 Sharpness Chart

کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/nikon18-135f35-56/tloader.htm
    18-70 Sharpness Chart

کد:
    http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/nikon18-70f35-45/tloader.htm
    هر چند مي دانم جناب سوكي و ديگران استاد اين ريويوها هستند ولي شايد مورد استفاده تازه واردان قرار گيرد.

خوش باشيد.
    Kaveh Ghobadi و towfigh تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    بنده بعد از رهنمود يكي از دوستان نويزي مبني بر صبر كردن براي خشك شدن جاي پا در فروم و بعد حرف زدن، تصميم گرفتم اصلاً در مسائل برندي و ... حرفي نزنم و فعلاً فوت كنم تا جاي پا خشك شود ولي ...

.
    دوست عزیز من در اون پست هم گفتم كه تیكه نندازید اما به جای عذر خواهی باز هم تیكه میندازید ! دوست نویزی یعنی چه ؟ البته كاملا مشخصه ! اما كاش شما هم نویزی بودید و اینقدر خرده شیشه نداشتید
    باز در همان پست هم گفتم بهتره لحن صحبتتون رو درست كنید اما ظاهرا باز هم ادامه میدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    دوست عزیز كمی صبر كنید جای پاتون خشك بشه در فوروم بعدا اینطوری به بقیه تیكه بندازید .
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام.

اگر منظورتون از دوستان نویزی به صورت غیر مستقیم من هستم ، که دارید به من تیکه میندازید ! اگر منظور دوست دیگریست ، که باز هم دارید تیکه میندازید ! قصدم از جمله ی بعدی هم کاملا شوخیه : کمی فوت کنید ! :::big grin:::

.
    امیر جان من هم موافقم ایشون باید بیشتر فوت كنند

کامیار پیشنهاد داده بود بریم کوه در ساعت 4 صبح امروز . من با کله پاچه موافقم . بریم ؟ کاوه میای ؟
    بقیه ی جغد ها میان ؟
    اقا قرار هنوز پابرجاست
    Kaveh Ghobadi، amirsooki و Doncorleone تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

ببخشيد آقاي سوكي،
    پست اخير بنده با پست شما همزمان شد به همين علت پاسخ شما را در چند جمله كوتاه در اين پست مي دهم.

-اگر لحن بنده را دوست نداريد خيلي خيلي معذرت مي خواهم. اصلاً قصد جسارت نداشتم. احتمالاً سوء تفاهم است از جمله بندي بد اينجانب. احياناً اگر بد حرف زدم ببخشيد.

-عبارت دوستان نويزي هم تيكه ندانيد. يك شوخي دوستانه از يك كوچكتر (البته فقط از نظر سني احتمالاً بزرگتر) بدانيد.

-اتفاقاً بنده بسيار بسيار به شارپنس عكس علاقه دارم و علاقه شما را هم تحسين مي كنم. خوش سليقه هستيد. :biggrin:

-راجع به گيجي لنز بنده آن را در 135 زياد تجربه كرده ام ولي در دامنه هاي ديگر با 70-18 تفاوتي ندارد. (بنده با 70-18 هم 1 ماه كار كرده ام)

-علاقه شما هم به D70 ارج مي گزارم.

باز هم لحن بنده را به بزرگي خود ببخشيد.

پ.ن: بعد از خواندن پست كاميار عزيز: ببخشيد، شوخي بود.

بنده در همان پست هم به جاي كش دادن مطلب از شما تشكر كردم (پاي پست خود را ببينيد) و در يك PM از جناب قديري عذر خواهي كردم (هر جند توهيني نكرده بودم) كه البته پاسخي ندادند كه پذيرفتند يا نه.

ديگر چه عرض كنم؟
    Kaveh Ghobadi، kamyar، amirsooki و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

amirsooki
    Guest

بهتر است فني و از روي منابع وب سايت هاي معتبر (مثل DPreview!) بحث كنيم.
    اینکه علاقه ی من به دی 70 زیادتر است ، اینقدر عجیب بود که حالا باید راجع به این نمودارها حرف بزنم !
    ولی خب اگه قرار باشه بزنم میزنم به شرطی که بابک خان شما بفرمایید که نمودارهای بالا مورد تایید شما هستند یا خیر . آخه دیدم در جلوی اسم سایت Dpreview علامت تعجب گذاشتید !
    در مورد شارپنس لنز هم من در پست قبلی جواب شما را دادم . دیگر نیاز به این چارت ها نبود . مشکلی با شارپ ندارم ، مشکل من فکوس لنز بود .

amirsooki
    Guest

من هم پست شما رو الان دیدم .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

امیر به جان كاوه اصلا حال كوه رو ندارم....در ضمن الان ساعت 3:30 است....من از كرج راه بیافتم 5 میرسیم توچال...شرمنده به خدا...( اما یك قرار دارم ست میكنم پارك ملت همین جمعه بیاین خوب میشه ) ( كامیار هم مخلصیم بذار حال امیر و رو بگیرم بعد میام ارادت خودم رو به شما عرض میكنم )

خوب امیر جریان سلیقه است دیگه ، تو سیلقه ات دی 70 كسی دیگه دی 80.....

اما علمی بخوایم نگاه كنیم خوب دی 80 همه جوره بهتره كه رفیق....

بعد اینكه این مشكل فوكوس و شارپنس رو نمیشه هیچ جور بحث كرد....

الان من با لنز های 80-200 سر كار دارم كه هردو مشكل فوكوس دارند...اما دوستان با تجربه ( مثل آرش ) میگن نه احتمالا مشكل جای دیگه ای است ، نمیشه بگم چون اون لنز این اشكال رو داره همه ی لنز ها اینطور هستند....

درمورد نویز هم به نظرم داری نویز رو توی نوردهی بلند مدت می بینی....نه توی یك شات نهایتا مثلا 1/13 ثانیه...

بعد اینكه همه چیز نویز نیست كه....

فاكتور قیمت هم قبول داری كه اصلا عاقلانه نیست با 100 و یا 150 تومان اختلاف دوربین با تكنولوژی چند سال پیش خرید...( قیمت جدید نداشتم شده 900 مرسی توفیق جان )

نه اینكه دی 70 ایرادی داره و یا نیاز ما ( من بشخصه ) رو رفع نمی كنه ! نه ! منظور انتخاب بهتر با حداقل بودجه و بهترین انكانات و به روز بودنه......و الا دی 70 10 سال دیگه نیاز من یكی رو رفع میكنه......

در كل بین دی 70 و دی 80 اصلا شك نكنید كه دی 80 بهترین گزینه است...

اما همین موضوع بین دی 80 و دی 200 برعكس میشه....( البته باز هم اگر قیمت دخیل باشه دی 80 حرف اول رو میزنه حتی با سطح پایین تر )

بعد جون كاوه این عكس های پست بابك رو ببن ! گریه ات میگیره...نگاه كن اون خط آبی سونی بیچاره ی ما است هاااا ، ای بمیرم و نبینم اونجوری نویزت چشم همه رو در آورده......
    towfigh، kamyar و amirsooki تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

..............
    ویرایش توسط kamyar : Friday 3 August 2007 در ساعت 07:10 دلیل: لطفا پاک شود....
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

امیر این تست ها رو ببین .....

کد:
    http://www.dcviews.com/reviews/Canon-Rebel-XTi-Nikon-D80/Canon-Rebel-XTi-Nikon-D80-samples.htm
    از بس بی سلیقه ای....همون جاكلیدی خوبه واست ( بنده مخلص جاكلیدی بقیه هستم هاااا ، اما جاكلیدی امیر آخه میخواد بشه Canon 5D اشكال نداره ) جاش تو تاپیك شایعات و یا واقعیات بود.....:::big grin:::
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 19 از 21 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 آخرینآخرین