صفحه 20 از 21 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 209
Like Tree289تشکر

موضوع: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

پیش فرض پاسخ: کدامیک ؟ d200 , d80 , 400d , 30d *

الان من با لنز های 80-200 سر كار دارم كه هردو مشكل فوكوس دارند...اما دوستان با تجربه ( مثل آرش ) میگن نه احتمالا مشكل جای دیگه ای است ، نمیشه بگم چون اون لنز این اشكال رو داره همه ی لنز ها اینطور هستند....
    نمیدونم من چی بگم این لنز بگمونم مشكل فوكوس نداره چرا كشش میدید خدا داند كاوه جان جمعه میارمش اونجا با بزرگان تستش میكنیم ولی من مشكل خاصی تو فوكوس نمیبینم..
    (تو اون سفر نمیدونم این دوربین چش شده بود كه اینجوری گیج زده بود حتما به اب وهوا خودشو وفق نداده بود):::big grin:::
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط GITANE نمایش پست ها
    نمیدونم من چی بگم این لنز بگمونم مشكل فوكوس نداره چرا كشش میدید خدا داند كاوه جان جمعه میارمش اونجا با بزرگان تستش میكنیم ولی من مشكل خاصی تو فوكوس نمیبینم..
    (تو اون سفر نمیدونم این دوربین چش شده بود كه اینجوری گیج زده بود حتما به اب وهوا خودشو وفق نداده بود):::big grin:::
    حسن جان فهمیدم به جان كاوه....:::big grin:::

آخه یكی دیگه هم داریم همین مشكل رو داره....آرش جواب نداد....پرسیدم این لنز دو نسخه داره ، آخه این یكی قیافه اش با لنز شما فرق داره....اما این یكی رو 200 اینقدر سر و صدا میكنه تا فوكوس كنه دیونه ام كرده...دنبال یك بدنه ی دی 200 هستم یك تستی روش بگیرم...نیست بدنه ی دی 200 گیرم نمیاد.....این هم دی 50 است.....

اما بنده تایید میكنم لنز حسن سالم سالم....گاهی هوا زده میشه:::big grin:::
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

amirsooki
    Guest

بعد جون كاوه این عكس های پست بابك رو ببن ! گریه ات میگیره...نگاه كن اون خط آبی سونی بیچاره ی ما است هاااا ، ای بمیرم و نبینم اونجوری نویزت چشم همه رو در آورده......
    فعلا تا مدیران خوابند یکم آف تاپیک بزنیم ، فردا که بیدار شدند تک تک ! میبرندشون توی تاپیک مخوف !
    اما یه چیزی تو همین عکسهای بابک جان ! ( یک جناب قبادی ما داشتیم از نوع کاوه ، الان یکی دیگه هم داریم از نوع بابک ، خدا به خیر کنه :::big grin::: )
    این دی 80 خودمون تو ایزوی 100 نویزش از همه بیشتره ، حتی ! ( دقت کنید ، حتی ! ) از سونی . :::big grin:::

در ضمن ! کاوه جان !
    من باید حال یه چند نفر از اهالی دهن لق رو بگیرم !
    Kaveh Ghobadi و Babak25 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    اینکه علاقه ی من به دی 70 زیادتر است ، اینقدر عجیب بود که حالا باید راجع به این نمودارها حرف بزنم !
    ولی خب اگه قرار باشه بزنم میزنم به شرطی که بابک خان شما بفرمایید که نمودارهای بالا مورد تایید شما هستند یا خیر . آخه دیدم در جلوی اسم سایت Dpreview علامت تعجب گذاشتید !
    در مورد شارپنس لنز هم من در پست قبلی جواب شما را دادم . دیگر نیاز به این چارت ها نبود . مشکلی با شارپ ندارم ، مشکل من فکوس لنز بود .
    تست هاي DPreview كه مورد قبول بنده است. يعني اصلاً دليلي ندارم كه آنها را قبول نكنم. آن علامت ! كذايي هم نفهميدم از كجا آمد (حالا اين هم تو اين گير و دار پريده وسط كه نامه اعمال ما رو حسابي رنگين كنه!!!) آخه الان دارم با يك كيبورد آلماني كار مي كنم كه برچسب فارسي هم ندارد و بعضي حرف ها (به خصوص علامت هاي روي اعداد) را هم جابجا مي زند.

بگذريم. البته اين را عرض كنم كه هميشه معتقد بودم كه انتخاب دوربين از روي اين نمودارها خيلي منطقي نيست. يعني هميشه عدد و رقم و نمودار و چند شات انتزاعي نيست كه خصوصيات دوربين در آن جلوه گر مي شود.

جناب كاميار خان، اگر از من مي پذيريد كه شوخي بوده ديگر چرا پست ها اديت كنم؟
    Kaveh Ghobadi و kamyar تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مدیران همیشه بیدارند! فراموش نکنید!
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، towfigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    مدیران همیشه بیدارند! فراموش نکنید!
    ای قربون هر چی مدیر بیداره برم.......:::big grin:::

جدیدا آرش شب ها نمیذاره آدم نفس بكشه.....! تا آدم میخواد شلوغ كنه مچ میگیره....

آرش جان اون لنز عزیز و شریف چند نسخه دارد ؟ بنده دو تا لنز دارم با دو شكل و شمایل متفاوت ( 80-200 منظور است )
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کاوه جان
    ۲۰۰-۸۰ دو نسخه داشت... (یعنی الان یه نسخه داره و یکیش خیلی قدیمیه....)
    من هم فقط یکی از این دو مدل رو دیدم! و اگر دوتاشو داری یکیش رو بده به ما!
    یعنی حداقل بده ما ببینیم!

در مدل جدیدتر من مشکل فوکوس ندیدم... بحث لگد زدنی هم وجود نداره... هرکی ندونه فکر میکنه شما احتمالا ۳۵ کیلو وزن داری! نمیدونه احتمالا ۱۳۵ کیلو وزن داری(زیاده روی کردم؟) لگد مگد چیه پسرجان:::big grin:::

اما در مورد ۲۸-۲۰۰....
    این لنز در ۲۰۰ مم دقیقا مشکل فوکوس داره... باید حتما روی نقاط پرکنتراست فوکوس کنه.... مثلا هنگام عکاسی پرتره اصلا چنین مشکلی ندارید... ولی مثلا در عکاسی طبیعت احتمالا به مشکل برخواهید خورد....
    Kaveh Ghobadi و AliMohammadi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

سوال:
    میدونید که در d200 و d80 و فکر میکنم بقیه نیکون ها فایلهای jpg خروجی از دوربین سافت هستند برعکس کنون ... این مسئله در مورد raw هم صدق میکنه؟(حتی خیلی ناچیز)؟ و احتیاج به افزایش شارپنس در پست پروسس هست؟
    چون در steves-digicams یه چیزایی بین d200 و 400d دیدم .. البته نه به طور محسوس .. لنزها هم متفاوت بود ...
    ویرایش توسط Farshad.M : Friday 3 August 2007 در ساعت 04:46

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    کاوه جان
    ۲۰۰-۸۰ دو نسخه داشت... (یعنی الان یه نسخه داره و یکیش خیلی قدیمیه....)
    من هم فقط یکی از این دو مدل رو دیدم! و اگر دوتاشو داری یکیش رو بده به ما!
    یعنی حداقل بده ما ببینیم!

در مدل جدیدتر من مشکل فوکوس ندیدم... بحث لگد زدنی هم وجود نداره... هرکی ندونه فکر میکنه شما احتمالا ۳۵ کیلو وزن داری! نمیدونه احتمالا ۱۳۵ کیلو وزن داری(زیاده روی کردم؟) لگد مگد چیه پسرجان:::big grin:::

اما در مورد ۲۸-۲۰۰....
    این لنز در ۲۰۰ مم دقیقا مشکل فوکوس داره... باید حتما روی نقاط پرکنتراست فوکوس کنه.... مثلا هنگام عکاسی پرتره اصلا چنین مشکلی ندارید... ولی مثلا در عکاسی طبیعت احتمالا به مشکل برخواهید خورد....
    من ؟ من عمرا دوربین و لنز نیكون داشته باشم ، آقا ما صراط المسقیم هستیم........( فقط سونی )

این لنز های یكیش مال همین حسن جان است....

یكی هم متعلق به دوست دیگری است...آوردیم یكم باهاش بازی كنیم....

اما این كه الان دستمه اصلا جنس بدنه و اینها ش كاملا با این جدیده فرق داره ، خیلی سنگین تره...و شاید زمخت تر...

بعد این جریان لگد زنی اعصاب آدم رو خراب میكنه...( مخصوصا 28-200 ) هی شاتر رو فشار میدی هی یه تكون میخوره.....و اگر نه من با 121 كیلو وزن مشكلی ندارم كه....:::big grin:::

اما امان از 28-200 هرچی 18-200 معقوله این چموشه......

بعد آرش جان بدنه های حرفه ای تر توی سرعت فوكوس نقشی دارند ؟آیا سریع تر میشه ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad.M نمایش پست ها
    سوال:
    میدونید که در d200 و d80 و فکر میکنم بقیه نیکون ها فایلهای jpg خروجی از دوربین سافت هستند برعکس کنون ... این مسئله در مورد raw هم صدق میکنه؟(حتی خیلی ناچیز)؟ و احتیاج به افزایش شارپنس در پست پروسس هست؟
    چون در cameralab یه چیزایی بین d200 و 400d دیدم .. البته نه به طور محسوس .. لنزها هم متفاوت بود ...
    در فرمت raw به نظرم این موضوع دیده نشود...اگر هم وجود داشته باشد ( كه به نظرم raw هم مقداری تغییرات دارد ) زیاد مشكلی نیست....

زیاد جادوی شارپنس نشوید ، مرض بسیار خطرناكی است............!!!

بودجه شما چقدر بود ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 20 از 21 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 آخرینآخرین