صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 82
Like Tree46تشکر

موضوع: D80 یا 30d - عکاسی شب و ...

كاربر همراه vahid_solar آواتار ها
    تشکر کرده
    463

پیش فرض پاسخ: D80 یا 30d - عکاسی شب و ...

سلام،

فرشاد جان از نظرتون ممنونم، راستش عکاسی نجومی که نمی شه گفت ولی عکاسی شب رو نمی تونم ازش بگذرم.

شاهین جان ممنونم، شاید همین روزها منم مجبور به چنین حرکت انتحاری بشم.:)

بابک جان از توجهت ممنونم:
    در مورد عکاسی شب حق با شماست ولی من گاهی اوقات طالقان هم میرم و می تونم از آلودگی های نوری و ... خلاص بشم. ولی خوب باید موقعیت شب موندن هم فراهم باشه.
    ضمنا بابک جان قصد من مقایسه این دو تا دوربین نبود، از امکانات و ضعف های هر دو دوربین هم با خبرم. فقط می خوام از دوستان با تجربه که حداقل یک بار با این مسئله سر و کله زدن و تصمیم گرفتن، برای تصمیم گیری کمک بگیرم.
    که اگه 30D بخرم بعدا از این لنز پشیمون نمی شم؟(اگر فرض کنیم فعلا تا مدتها بودجه همون 1.100باشه)
    یا اینکه پشیمون نمی شم از بدنه D80 که چرا بدنه 30D رو نگرفتم؟ در مورد 350D هم عرض کنم که با این دوربین و هم اندازه هاش(ابعاد) کار کردم و به نظرم کوچک اومدن و تصمیم گرفتم گزینه آخرم بدنه کوچک باشه.

در کل هدفم از سوال این بود که آیا ( بدنه بهتر + لنز ضعیفتر )؟ یا (بدنه یه کم ضعیف تر + لنز یه کم بهتر)؟
    اینم بگم که هر دو دوربینو شدیدا دوست می دارم.:::big grin:::
    وحید شعبانی ***** My Toys ***** Photoblog *****

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_solar نمایش پست ها
    سلام،

فرشاد جان از نظرتون ممنونم، راستش عکاسی نجومی که نمی شه گفت ولی عکاسی شب رو نمی تونم ازش بگذرم.

شاهین جان ممنونم، شاید همین روزها منم مجبور به چنین حرکت انتحاری بشم.:)

بابک جان از توجهت ممنونم:
    در مورد عکاسی شب حق با شماست ولی من گاهی اوقات طالقان هم میرم و می تونم از آلودگی های نوری و ... خلاص بشم. ولی خوب باید موقعیت شب موندن هم فراهم باشه.
    ضمنا بابک جان قصد من مقایسه این دو تا دوربین نبود، از امکانات و ضعف های هر دو دوربین هم با خبرم. فقط می خوام از دوستان با تجربه که حداقل یک بار با این مسئله سر و کله زدن و تصمیم گرفتن، برای تصمیم گیری کمک بگیرم.
    که اگه 30D بخرم بعدا از این لنز پشیمون نمی شم؟(اگر فرض کنیم فعلا تا مدتها بودجه همون 1.100باشه)
    یا اینکه پشیمون نمی شم از بدنه D80 که چرا بدنه 30D رو نگرفتم؟ در مورد 350D هم عرض کنم که با این دوربین و هم اندازه هاش(ابعاد) کار کردم و به نظرم کوچک اومدن و تصمیم گرفتم گزینه آخرم بدنه کوچک باشه.

در کل هدفم از سوال این بود که آیا ( بدنه بهتر + لنز ضعیفتر )؟ یا (بدنه یه کم ضعیف تر + لنز یه کم بهتر)؟
    اینم بگم که هر دو دوربینو شدیدا دوست می دارم.:::big grin:::
    در مورد پشیمانی از خرید لنز مزبور که خب احتمالش کم نیست(البته نمیدونم قیمتش ارزش پشیمانی رو داره یا نه!) اصلا" نمیدونم این دوربین رو بصورت بدنه خالی هم میدن یا نه ... ولی اگر از بدنه و امکاناتی که 30d در اختیارتون قرار میده خوشتون میاد و ازش استفاده میکنید و در آینده هم قصد خرید لنز دارین(نه یکسال دیگه!) حتما" ارزش خرید رو خواهد داشت ... در غیر اینصورت فکر میکنم خرید 350d یا 400d همراه با لنزهای بهتر کار پسندیده تری باشه! چون معمولا" خرید یه لنز خوب خیلی بهتر از خرید یه بدنه خوب هست و فردا پس فردا هم هنگام آپگرید دوربین مجبور به آپگرید لنزهای بدرد نخورتون نخواهید شد .. جدای از این شما با بدنه ارزونتر و لنز بهتر میتونید از عکاسی لذت ببرید و با بدنه بهتر و نبود لنز خوب این روزهای قشنگ رو از دست خواهید داد ...

d80 هم دوربینی عالیست و شما با کمی افزایش بودجه قادر به داشتن یک فروند 70-18 هم روی این دوربین خواهید بود که بسی جذاب است!

به نظرم شما اول مشخص کن که بیشتر به چه نوع عکاسی علاقه داری و بعد یه سیاحت کامل از ریویو و سمپل انواع لنزها انجام بده و بعد هم در آخر با توجه به لنزهای مورد علاقه و سلیقه و ... انتخاب کن .. انشاءالله که عاقبت به خیر خواهید شد .. حرکت انتحاری هم زیاد لازم نیست برادر!

در لینک زیر سمپل انواع دوربینها و لنزها موجوده .. توصیه میکنم حتما" ببینی .. البته فکر میکنم برای دیدن عکسها احتیاج به ف-ی-ل-ت-ر شکن هست اگه نیاز داشتی بگو بدم:
    کد:
    www.pixel-peeper.com
    موفق باشید
    ویرایش توسط Farshad.M : Wednesday 8 August 2007 در ساعت 00:09
    vahid_solar تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    463

مرسی فرشاد جان لینک لازم و بدرد بخوری بود.
    عجیبا غریبا که خودم پیداش نکرده بودم.
    دستت درد نکنه، مطمئنم بازم سوال خواهم داشت.:::big grin:::
    مزاحمتون میشم.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

در کل هدفم از سوال این بود که آیا ( بدنه بهتر + لنز ضعیفتر )؟ یا (بدنه یه کم ضعیف تر + لنز یه کم بهتر
    اول اینكه ببخشید كه دخالت می كنم بعد اینكه به نظر من "بدنه یك كم ضعیف تر + لنز یه كم بهتر"
    منتهی این وسط یه چیزهایی مطرحه:
    ضعیفتر رو چی تعریف می كنید؟ و این ضعیفتر كجاها براتون مسئله ساز میشه؟ مثلا می گویید بدنه دی 80 فلزی نیست و این یك ضعف است ولی واقعا چند جا احتیاج دارید كه بدنه فلزی قوی خیلی به كارتون بیاد؟
    همچنین بهتر رو چی تعریف می كنید؟ و این بهتر كجاها بهتون كمك می كنه؟ مثلا لنز 18-135 اگر به قول شما یك كم بهتر باشه نسبت به 18-55 كنون (كه البته برابر گفته های دوستان در همین فورم نه فقط یه كم كه به مراتب بهتره ) آیا به جز عكاسی تفننی شب آیا با توجه به رنج نسبتا قابل توجه آن در موقعیتهای متعدد دیگه به كارتون نخواهد اومد؟
    به عبارت دیگه منظورم این هست که اون یک کم ضعیفتر ممکن است هیچوقت برای شما دردسر ساز نشود واصلا احساس نکنید که با بدنه ضعیفی روبرو هستید ولی در مقابل اون یه کم بهتر ممکن است در خیلی از جاها بهتون کمک کنه و احساس کنید چندقدم پیش هستید
    در مورد نویز هم به گمان من فاجعه آنقدر عمیق نیست كه بتوان نیكون را به راحتی از دور خارج كرد مخصوصا با توجه به راه حل های نرم افزاری كه روز به روز در حال توسعه هستند و این مشكل را برطرف می كنند (نمونه اخیر آن Image stack که آقای دکتر روشن اخیرا در تاریکخانه دیجیتال مورد بحث قرار داده اند...)

و البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند...
    Ahmad Reza، EHSAN2 و vahid_solar تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام
    ماکزیمم زمان باز بودن D80 در حالت Bulb چقدر هست؟ مثلأ برای عکسبرداری از رد ستا رگان قابل استفاده هست؟
    خیلی ممنون

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

در این مد تا جایی كه باتری دوربین جواب دهد شاتر باز میماند اما مسئله نویز ...
    تا جایی كه یادم هست در هوای خنك یا سرد با دوربین های نیكون 30/45 دقیقه میتوان نوردهی كرد و چندان نگران نویز نبود
    mjhmjh تشکر می‌کند.
    سام مقدم

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_moghadam نمایش پست ها
    در این مد تا جایی كه باتری دوربین جواب دهد شاتر باز میماند اما مسئله نویز ...
    تا جایی كه یادم هست در هوای خنك یا سرد با دوربین های نیكون 30/45 دقیقه میتوان نوردهی كرد و چندان نگران نویز نبود
    واقعا؟
    هوا چقدر باید سرد باشه؟

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

والا من مثل دوستان دیگه حرفهای نیستم
    طبق مطالبی كه خوندم عرض می كنم
    اما طبیعی كه سنسور تو هوای سرد دیر تر داغ بشه و ایجاد نویز كنه... به نقل و البته خرده تصرفی از مسعود خان
    به هر حال اساتید میتونن بیشتر راهنمایی كنن
    Ahmad Reza تشکر می‌کند.
    سام مقدم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

كلا در شرایط عادی بیش از 3-4 دقیقه نمیشه...چون هاله های بنفش در عكس ایجاد میشه....
    عكسهایی كه من دیدم (در45 دقیقه)فكز میكنم در 20- درجه و شاید سردتر گرفته شده بود.....چون مكان عكس نزدیك به قطب شمال بوده....و البته باز هم مشكل هاله های بنفش رو داشت.
    چند تا عكسه كه اگر پیدا كنم حتما توی فوروم میذارم...البته مربوط به دی 200 هست....

به طور كل در دمای 0 تا 20 درجه بیش از 5 دقیقه امكانپذیر نیست.
    به بقیش هم كاری ندارم....
    باز هم میگم برای عكاسی نجومی نیازی به تلسكوپ نیست...!!!!
    Hwt، Ahmad Reza، vahid_solar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

تشکر کرده
    463

سلام
    اول اینكه ببخشید كه دخالت می كنم
    دوست عزیز من در این فروم از کمکهای شما دوستان بسیار استفاده کردم و از توجهتون تشکر می کنم.

ضعیفتر رو چی تعریف می كنید؟ و این ضعیفتر كجاها براتون مسئله ساز میشه؟ مثلا می گویید بدنه دی 80 فلزی نیست و این یك ضعف است ولی واقعا چند جا احتیاج دارید كه بدنه فلزی قوی خیلی به كارتون بیاد؟
    همچنین بهتر رو چی تعریف می كنید؟ و این بهتر كجاها بهتون كمك می كنه؟ مثلا لنز 18-135 اگر به قول شما یك كم بهتر باشه نسبت به 18-55 كنون (كه البته برابر گفته های دوستان در همین فورم نه فقط یه كم كه به مراتب بهتره ) آیا به جز عكاسی تفننی شب آیا با توجه به رنج نسبتا قابل توجه آن در موقعیتهای متعدد دیگه به كارتون نخواهد اومد؟
    منظورم از ضعیف و قوی این نبود. ببخشید.
    بیشتر مسئله اینه که می تونم از نویز کمتر ( فارغ از بحث در مقدار اون ) 30D و قابلیت long time exposure اون که مطمئنن از D80 بهتره بگذرم؟ یا به خاطر لنز نه چندان جالب کیتش بی خیال اون بشم. و در واقع بیشتر همین قابلیت 30D هست که باعث شده گذشتن ازش سخت بشه.( برای من البته )

در مورد نویز هم به گمان من فاجعه آنقدر عمیق نیست كه بتوان نیكون را به راحتی از دور خارج كرد مخصوصا با توجه به راه حل های نرم افزاری كه روز به روز در حال توسعه هستند و این مشكل را برطرف می كنند (نمونه اخیر آن Image stack که آقای دکتر روشن اخیرا در تاریکخانه دیجیتال مورد بحث قرار داده اند...)
    تا جایی که من اطلاع دارم برای نوردهی طولانی مدت فقط مسئله نویزی که در شرایط عادی مشخص می شه نیست، بلکه مشکلاتی مثل هات پیکسل هم پیش میاد ( در شرایط نوردهی طولانی و داغ شدن حسگر و ...) که مطمئنن D80 در این زمینه ضعیف تره.

كلا در شرایط عادی بیش از 3-4 دقیقه نمیشه...چون هاله های بنفش در عكس ایجاد میشه....
    عكسهایی كه من دیدم (در45 دقیقه)فكز میكنم در 20- درجه و شاید سردتر گرفته شده بود.....چون مكان عكس نزدیك به قطب شمال بوده....و البته باز هم مشكل هاله های بنفش رو داشت.
    چند تا عكسه كه اگر پیدا كنم حتما توی فوروم میذارم...البته مربوط به دی 200 هست....

به طور كل در دمای 0 تا 20 درجه بیش از 5 دقیقه امكانپذیر نیست.
    به بقیش هم كاری ندارم....
    باز هم میگم برای عكاسی نجومی نیازی به تلسكوپ نیست...!!!!
    چقدر منتظر بودم شما هم نظر بدید آفای قدیری: می شه نظرتون رو در مورد پست اول این تاپیک بفرمائید؟
    شاید مقایسه این دو دوربین درست نباشه ولی تنها نقصی که برای من در مورد D80 وجود داره همین مشکل هات پیکسل هست.
    اگه این مشکل نسبت به 30D خیلی مطرح نیست و می شه ازش گذشت برم سراغ همون D80 که خیلی دوست می دارمش!!!!

صفحه 2 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین