صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 56
Like Tree41تشکر

موضوع: چند تا سوال!

كاربر همراه iranh00 آواتار ها
    تشکر کرده
    343

پیش فرض پاسخ: چند تا سوال!

جناب وحيد آقاي گل

راستش عرض كردم كه دليل من واسه منصرف شدن، اينكه بايد سازمان تامين اعتبار بودجه ( خونواده ) پول دوربين رو تامين كنه، و متاسفانه ميگن كه دوربين كه اينقدر پول بدي و فيلم نگيره چه فايده داره، هر چي ميگم كه آخه بابا مگه با دوربين هاي آنالوگ ( نگاتيوي ) ميشه فيلم بگيرن ، ميگن اون ها اين قيمت نيست.

ميگم بابا اين دوربين حرفه اي هستش ولي انگار نه انگار

واسه همين نظرمو روي دوربين Sony H9 متمركز كردم كه فكر كنم تو هم رده هاي خودش خيلي خوب باشه

ممنون از شما هم وحيد آقا كه از اين تغيير نظر من نگران شدين، اينشاالله هم شما و هم سايرين موفق باشن و مثل من نشن
    رحیـم افشـاری (وبلاگ) و گالری فلیکر
    Body ( SLR Like ) : Sony DSC H9
    Lenz: Carl Zeiss, Vario Tessar (31-456)

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط iranh00 نمایش پست ها
    سلام مجدد دوستان

آقاي بهجتي يه سوال داشتم ( يعني يكي كه نه، هنوز شروع به خريد دوربين نكردم هزار تا سوال دارم، )

1- محتويات جعبه دوربين چي داره كه من وقتي ميخرم سرم كلاه نره
    2- از كجا بفهمم جنس قلابي نيست، منظورم اينكه كارت ضمانت سوني داره يانه
    3- گارانتيش چجوريه، گارانتي تعويض داره يا نه؟ و اينكه گارانتي شركت هاي متفاوت هست يانه ؟ شما كدوم گارانتي رو مناسب ميدوني
    4- از كجا فهميم كه در كل كدوم دوربين مثلا همين سوني دست دوم نيست ( دقيقا اصطلاحشو نميدونم ولي فكر كنم ... Ref باشه )
    5- محتويات داخل جعبه دوربين بسته به نوع فروشگاه هاي مختلف دوربين ممكن تفاوت داشته باشه ...
    6- اگه بخوام يه رَم بخرم، چه حجم باشه بهتره
    7- يه كيف واسه اين دوربين كه سفارش بدم ، بايد چي مدلي باشه و چه كيفيت خوبه
    8- اون نورگير (هود) و يا مبدل لنز داخل جعبه هست يانه و اگه بخوام بخرم واسم كاربرد داره
    9- اين مدل از دوربين سوني قابليت اينو داره كه به تلويزيون وصل كني و به طور مستقيم ( شبيه مدار بسته ) هم نشون بده و هم ضبط كنه ؟
    10- درپوش واسه لنز كه داخلش خاك نگيره، نه اون درپوش سياه كه لنز رو ميبنده منظورم يه چيزي مثل يه فيلتر هست كه روي لنز بزاريم و عكس بگيرم ، به اين دوربين ميخوره، اصلا نياز داره، قيمتش چجوريه
    11- واسه صفحه ال سي دي چه جور چيزي بايد بگيرم كه محافظت كنه از لك دستها و خش شدگي
    12- اين دوربين قابليت Live Finder داره ( يعني اعمال فيلتر ها و تغييرات قبل از گرفتن بصورت زنده )
    13- توي سايت فارسي شركت سوني زده كه با خريد يكي از محصولات سايبرشات ، 5 عكس با كيفيت رايگان برامون چاپ ميكنن، اين شامل من هم ميشه، ( من ساكن تربت حيدريه هستم ولي اون فروشنده كه من باهاش صحبت كرده گفته از مشهد مياره )
    14- فرق اين مموري استيك Duo با Pro چيه ، و من كدومو انتخاب كنم ؟
    15- لنز اين دوربين رو ميشه با دست تغيير داد ( به اصطلاح مني نا وارد عقب و جلو كرد واسه زوم كردن )

خواهشن منو ببخشيد ولي وقتي شما دوستان و استاد هاي خوب اينجا هستيد، ادم مجبور ميشه پر رو بشه و سوال كنه
    سلام

0. خواهشن نگین "آقای بهجتی" ! 1جوری میشم. همون محمد بگین كفایت میكنه

00 . برای من خیلی زوده كه بخواین بنده رو با اساتید حاضر در اینجا جمع ببندید! به خدا منم تازه كارم ولی اطلاعات تئوریم تا حدی پیشرفت كرده تو این مدت. همین!

1. جعبه شامل: دوربین + كنترل از راه دور + باطری + شارجر + سیم برق شارجر + مجموعه كابلهای رابط AV و USB + دفترچه فارسی + دفترچه اصلی + دفترچه لوازم جانبی + سی دی كاتالوگ كامل و نرم افزار +هود لنز و آداپتور هود + درپوش لنز + بند درپوش لنز + بند دوربین + مموری استیك 512 مگ كه البته مربوط میشه به جشنواره سونی و جزو متعلقات همیشگی دوربین نیست.

2. بله. برچسب ضمانت سونی داره. به برچسب گارانتی روی جعبه و برچسب هولوگرام محل باز شدن در جعبه و هولوگرام ته جعبه از پایین دقت كنید (2 تا برچسب هولوگرام بزرگ داره)
    ضمنا اگه الان خرید میكنید ، روی جعبه هم باید یك برچسب فارسی باشه كه نوشته " به همراه مموری استیك رایگان "

3. معمولا همه نمایندگان رسمی ظرف 1 - 2 روز اگه دستگاه ایراد خاصی داشته باشه به مسئولیت خودشون تعویضش میكنن. ولی به صراحت عبارت گارانتی تعویض تا فلان مدت قید نشده. تنها گارانتی رسمی سونی در كشور (لوازم خانگی) شركت بازرگانی ایرانیان هست. (ایران رهجو هم در مورد لوازم كامپیوتری سونی). پس دقت كن مال ایرانیان باشه. كه البته اگه از نمایندگی رسمی بخری مطمئنا همونه.

4. این مدل خیلی جدیدیه. بعید دست دوم بازسازی شده توسط نمایندگی توزیع بشه! مثلا برچسب لای باطری ریموت كنترل را میتونی كنترل كنی. یك برگه مشخصات هم با یك بند پلاستیكی به دوربین وصله (عین مارك تی شرت یا لباس نو كه باید با قیچی ببری)
    البته شاید در این مورد من منظورتونو متوجه نشدم!

× بنابراین اگه از فروشگاه رسمی سونی خرید كنید این 4 مورد خودبخود حله!

5. خیر. ( فروشگاه اصلی و اینا ... )

6. بستگی به خودتون داره. اگه برای مصارف عادی لازم دارید همون 512 مگ داخل جعبه كفایت میكنه به نظر من! با بهترین كیفیت حدود 120 تا عكس تا 150 تا میتونین بگیرین. برای من كه كافیه. چون هیچ وقت نمیتونم از كامپیوترم دور بشم ولی اگه فكر میكنین ممكنه مدت بیشتری مجبور بشین داخل خود دوربین عكسها رو بایگانی كنین 1 گیگ مناسبتره! حدود 15 تومن فرق 512 با 1 گیگ میشه.

7. كیف مدل LCS-RA انتخاب من بوده. حدود 20 - 25 تومن. بزرگ و خوبه و مخصوص مدلهای R1 و H توزیع میشه.

8. بله. داخل جعبه هست و لازم نیست بخرید. كاربرد هم داره (وقتی كه بخواید تابشهای مزاحم و مستقیم به لنز از زوایای اطراف رو حذف كنید)

9. بله

10. اطلاع ندارم

11. یك جور برچسبهای چندلایه هست كه از همون فروشگاههای سونی میتونی تهیه كنی. مخصوصا برای این مدل كه صفحه ال سی دی خارج از بدنه قرار داره و بدون حفاظ هست ، 100% لازمه. تو یكی از تاپیكها یكی راججع بهش صحبت كرده بود البته

12. بله

13. اونو بهتره با فروشنده محلی خودتون هماهنگ كنین

14. Pro Due نسبت به Due سایز كوچكتر و سرعت بالاتری داره. شما مسلما باید Pro تهیه كنید كه تو بسته خودش آداپتور Duo هم داره.

15. منظورتون از با دست چیه؟! شما لنز بقیه دوربینها رو برای بدست آوردن حالت تله با دست بیرون میكشین؟!
    مسلما دكمه های تله و واید داره دیگه برای زوم كردن

سیستم تشخیص چهره واقعا جالبه. خیلی جالب چندین چهره داخل كادر (حتی در حال حركت) را دنبال میكنه
    لرزش گیر بسیار خوبی داره
    حسگر وضعیت افقی و عمودی هم داره
    امكان پخش اسلاید از عكسهاتون با موزیك و جلوه های ویژه Transition های اتوماتیك هم داره كه خیلی كاربرپسنده!
    توضیحات و راهنمای كامل از همه عملكردها به صورت زنده در اختیارتون میزاره.
    Nightshot داره كه برخلاف عقیده عده ای اتفاقا كاربردی هم میتونه باشه
    خروجی HD ساپورت میكنه ولی كابلش رو باید جدا تهیه كنید

یك چیز جالب هم كه داره اینه كه مثلا میتونه خیلی سریع از یك سوژه 3 عكس با 3 پله حالت جبران نوردهی بطور اتوماتیك بگیره كه بعدا اون كه مناسب تر بود رو خودتون انتخاب كنین.

فردا چند تا عكس نمونه تو همین تاپیك ازش میزارم تا كارش رو ببینید

موفق باشید
    M.B :cool: (محمد بهجتی)
    پرشین تیونینگ : انجمن تخصصی خودرو
    *

تشکر کرده
    343

سلام آقا ( محمد )

البته ادب حكم كرد بنده شما رو به فاميل صدا كنم

بابات تمام محبتي كه به من و ساير دوستاني كه اين سوالات رو مرور ميكنن خيلي خيلي ممنون، چون فكر ميكنم سوالاتي كه كردم كاربردي بود، لاقل واسه من كه خيلي خيلي مهم هستش و يه پرينت از اين فرمايشات شما رو ميبرم پيش فروشنده تا بهتر بتونم خريد كنم

و منظورم از اينكه حركت لنز با دست اين بود كه شايد بشه مثل دوربين هاي حرفه اي SLR با دست بعضي از تنظيمات رو روي لنز انجام داد

و اينكه من واسه اين عرض كردم مموري با حجم بالا كه اگه خواستم فيلم برداري طولاني كنم راحت باشم يا اينكه با يه 512 فعلا سر كنم تا باز مموري ها افت قيمت خودشو بكنه :::big grin:::

بازهم ممنون،
    منتظر ديدن عكس هايتا هستيم

تشکر کرده
    343

آقا يه سوال

من تو سايت سوني ديدم كه اين مدل از كيفي كه شما فرمودي اصلا نيست
    اين مدل كيف رو ديدم، نظر شما چيه ؟

كيف نرم دقيقاً به اندازه دوبين LCJ-HC
    اين پوشش سبك و ساده دقيقاً متناسب با اندازه دوربين DSC-H1/H2 ساخته شده است.

البته اگه خودتون يه سري به سايت سوني بخصوص بخشهاي زير بزنيد فكر كنم بهتره

بخش كيف ها
    http://www.sony.co.ir/product_subcat...a=27&cat_b=161

بخش لنز ها
    http://www.sony.co.ir/product_subcat...a=27&cat_b=166

بخش امكانات مربوط به دوربين هاي سايبر شات
    http://www.sony.co.ir/cybershot.asp
    ویرایش توسط iranh00 : Sunday 5 August 2007 در ساعت 01:23 دلیل: ارسال پست اضافي بصورت اشتباه، و تصحيح متون

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

رحیم خان واقعا فکر نمیکنم اینهمه حساسیت لازم باشه!
    همون مدل که خودت دیدی هم مناسبه. اونی که من عرض کردم عین همون مدل Lcs-csd هست!
    مگه از یک کیف چی میخوای؟

* از کیفیت فیلمبرداریش زیاد خوشم نیومد. به نظرم فقط در حد رفع نیازه
    *

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

یک نکته خیلی با نمک!

میدونستید H9 قابلیت بهره گیری از بعضی مدلهای GPS سونی را هم داره که با استفاده از اون موقعیت محلی را هم در تگ ( Tag ) عکسها درج میکنه؟!

The H9 is also compatible with Sony’s GPS-CS1KA GPS receiver to tag location details to files.

منبع: http://www.cameralabs.com/reviews/SonyH9/design.shtml

* ویرایش: البته بعدش که مطلبو خوندم دیدم اینطوریا هم نیست! این دستگاه موقعیتها را ذخیره میکنه و بعدش خودتون باید با نرم افزار اونها رو بصورت تگ داخل عکسها قرار بدید. یعنی یک GPS معمولی نیست و موقع كار هیچی نشون نمیده!!
    ویرایش توسط M.B : Sunday 5 August 2007 در ساعت 16:49
    *

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط M.B نمایش پست ها
    یک نکته خیلی با نمک!

میدونستید H9 قابلیت اتصال به بعضی مدلهای GPS سونی را هم داره که با استفاده از اون موقعیت محلی را هم در تگ ( Tag ) عکسها درج میکنه؟!

The H9 is also compatible with Sony’s GPS-CS1KA GPS receiver to tag location details to files.

منبع: http://www.cameralabs.com/reviews/SonyH9/design.shtml
    بله این جی پی اس رو در تهران میتوانید گیر بیاورید.اگر نیاز بود پیام خصوصی بدهید تا نشانی دهم...قیمت هم در حدود 130 تا 150

امكان اتصال به مدل های دیگر هم وجود دارد...

نمونه های از این دستگاه رو در یك تاپیك كه یادم نیست كجا بود قرار داده بودم.اما عملكرد ساده ای دارد و بسیار جذاب است......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

سلام دوستان عزیز.

چند تا عکس با Sony H9 گرفتم كه توضیحات هر كدوم را مختصرا همراش آوردم.

البته این عكسها فقط جنبه تست از دستگاه داره و اصلا مسائل هنری و حرفه ای توش رعایت نشده

بخاطر اینكه صفحه سنگین نشه همه عكسها را كوچك كردم ولی اگر كسی برای مقایسه دقیقتر اصل عكسها را خواست بگه تا اصل اینها را هم آپلود كنم و لینك داونلود بذارم!

1. تست از حالت پرتره (فوكوس نقطه ای و فلو شدن زمینه پشت سوژه)

2. زوم كامل در هوای ابری با تنظیمات اتوماتیك از فاصله حدود 12 متری (طبقه چهارم)

3. بعد از غروب و با نور یك لامپ تنگستن 40 وات در اتاق بزرگ (تقریبا بسیار تاریك برای عكاسی)
    ایزو 80 - با 4 ثانیه نوردهی عكس اصلی بسیار بسیار دقیق و با جزئیات كامل و بدون نقص و خرابی رنگها:

4. باز هم اتاق كاملا تاریك با ایزو 80 و 10 ثانیه نوردهی با زوم از فاصله 4 متری
    ( در عكس اصلی حتی پرزهای روی برگ رو هم میشه دید و من به دقت این عكس از 20 نمره 20 كامل میدم)

5. تست حال حركت سریع ورزشی ( میتونه در این حالت تغییر فوكوس در صورت حركت سوژه را پیش بینی كنه!! البته در دفترچه اینطوری نوشته ) اینجا البته تغییر فوكوس نداشتیم ولی حركت سریع. تمركز روی سرعت شاتر و البته لرزش گیر.
    توضیح: گربه در حال سقوط در حالت عمودی بوده و ثبات عكس تا حدود زیادی قابل قبوله

( البته چون امكان بیرون رفتن نداشتم و اینها را در طول 1 شب گرفتم ترجیح دادم برای شبیه سازی حركت سریع از تلویزیون استفاده كنم)
    *

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

6. دو عكس در حالت ماكرو
    در اولی تا ترك روی كرك های برگ در عكس اصلی قابل تشخیصه!
    و دومی هم بافت پارچه هست كه خیلی خیلی دقیق و بدون نویز ثبت شده

7. ایزو 100 و 15 ثانیه نوردهی

8. ایزو 80 و 30 ثانیه نوردهی (اتاق 100% تاریك كه هیچی نمیشه دید و منبع نور: صفحه موبایل از فاصله نیم متری)

9. ایزو 400 با فلاش با زوم (اصل فاصله حدود 3 متر) شب و نور كمتر از حالت معمولی اتاق (یعنی چراغ این طرف خاموش بوده)
    اگه كسی مایل بود عكس اصلی را بدم تا اگه تونستین توش نویز پیدا كنین.
    كاملا بدون نویز

*

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

به علت محدودیت تعداد عكس در هر پست ، مجبور شدم به 3 پست تقسیمش كنم.
    2 پست قبلی را هم نگاهی بكنید

10. شرایط كاملا یكسان مقایسه ایزو 3200 و ایزو 1600
    اولی 3200 هست و دومی 1600

11. NightShot
    هر دو عكس با زوم كامل از روی 3 پایه و فاصله اصلی سوژه حدود 4 متر
    اولی با ایزو 100 و نوردهی 1 ثانیه
    دومی استفاده از Night Shot

میدونم توضیحاتم خیلی كارشناسی و فنی نیست ولی تقریبا همه حالات ممكن عكاسی رو در بر میگیره. اصل عكسها هم برای مقایسه دقیقتر موجود هست.

عقیده شخصی من: دوربین فوق العاده ای میتونه باشه اگه جزئیات كار باهاش را یاد بگیرین
    من كاملا ازش راضیم
    *

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین