صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 56
Like Tree41تشکر

موضوع: چند تا سوال!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: چند تا سوال!

اول اینكه كاش یا حجم عكس ها رو كمتر میكردی و یا به صورت تامنبنیل قرار میدادی...من بعضی از عكس ها رو نتونستم ببینم...

اما به نظرم عكس های خیلی خیلی شارپ و كم نویزی دارد...

یك عكس هم در نور شب و با ایزو بالا بگیرید......
    M.B تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

سلام جناب قبادی. ممنونم.

اینكه كاش یا حجم عكس ها رو كمتر میكردی و یا به صورت تامنبنیل قرار میدادی...من بعضی از عكس ها رو نتونستم ببینم...
    از این کمتر آخه دیگه جزئیاتش از بین میرفت. اینها هم هم بین 60 تا 80 کیلو هستند.( و ندرتا 100 کیلو )
    اگر هم عکس اصلی میخواستم آپلود کنم هر کدوم بالای 3 - 4 مگ بود که دوستان بیشتر به مشکل بر میخوردن.

چشم. عکسهای اصلی رو آپلود میکنم و لینکشو میذارم که هرکس مایل بود داونلود کنه

اما به نظرم عكس های خیلی خیلی شارپ و كم نویزی دارد...
    واقعا همینطوره

یك عكس هم در نور شب و با ایزو بالا بگیرید......
    چشم. امشب میگیرم
    M.B :cool: (محمد بهجتی)
    پرشین تیونینگ : انجمن تخصصی خودرو
    *

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: چند تا سوال!

سلام

آقای بهجتی عزیز:

من هم خرید H9 رو تبریك میگم, فقط اگر ممكنه عكسها رو بصورت تامبنیل و با ابعاد 1200×1600 (به شرطی كه به محدوده 146 كیلوبایت نرسد) آپلود كنید تا ما هم فیض ببریم.

من حتی یك دونه از عكسها رو نمیتونم كامل ببینم. :(
    M.B تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    من چند تا سوال دارم
    1- دوربين عكاسي sony h9 با فرمت mpeg فيلمبرداري مي كنه مي خواستم بدونم با رم يك گيگ چه مدت زماني ميشه با اين دوربين فيلم برداري كرد؟

2-فرمتهاي avi خيلي حجم مي گيره يك دقيقه اش تقريبا نزديك به 100 مگ ميشه مي خواستم بدونم در بين دوربينهاي عكاسي canon و sony آيا دوربيني هست كه كار فشرده سازي فيلمبرداري را انجام بده؟
    مثلا بشه با يك رم يك گيگ بشه نزديك به يك ساعت فيلم برداري كرد
    3- درمورد دوربین ixus 960is كسی اطلاعاتی در مورد كیفیت عكس و فیلمبرداریش و مدت زمان شارژ موندن باتریش می خواستم

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

سلام به همه ي دوستان عزيز!
    گمونم بعد چند وقت گشت و گذار حال و هواي فروم دستم اومده. اينجا دارم به مطالبي جالبي بر ميخورم به لطف دوستان با تجربه و در عين حال سخاوتمنديشون كه واسه ما تازه كارها زمان و حوصله خرج ميكنن.
    بگذريم!
    بالاخره مطالبي در مورد اهميت نرم افزار در كيفيت عكس پيدا كردم اينجا. اينقدر رو امكانات حساس نيستم كه رو توانايي! رشته ي خودم الكترونيكه و درك خوبي از پردازش تصوير دارم. اصلا اينا لازم نيست! تو همين فتوشاپ ميبينيم كه موقع ذخيره فايل به فرمت جي.پي.جي. ميشه از 1 تا 12 استپ كيفيت ذخيره رو تغيير داد و كيفيت هاي متفاوت نتيجه گرفت. ميبينيم كه تو استپ 12 زمان بيشتري براي كانورت تصوير و ذخيره فايل صرف ميشه . گمونم بايد ببينيم گه تو اين دوربينها در مقام مقايسه براي حالت ماكسيمم كيفيت تصوير چه نتيجه اي در كيفيت نهايي تصوير عايدمون ميشه.اينجاشو كمك كنيد!
    سايز فايل ميتونه يه معيار اوليه و سريع براي مقايسه باشه ولي غير قابل اعتماده.
    (نمونه ي قابل اعتماد در تفاوت دوربين گوشي هاي نوكيا و اريكسون هست. فايل نوكيا حجيم تر و كيفيت تصوير بالاتر در موارد مشابه 2 مگا پيكسل)
    ولي شارپ بودن اورجينال تصوير نهايي و نه شارپ شدن نرم افزاري(حتي توسط نرم افزار خود دوربين!) معيار اصليه كه من بي تجربه نميدونم كدوم دوربين وضعيت بهتري داره.
    به گفته ي آقاي قبادي يعني DigicIII فقط تو امكانات با DigicII تفاوت داره؟
    يا s5 با s3 تفاوت سخت افزاري براي افزايش سرعت پردازش و ذخيره تصوير (مثل كارت گرافيك كامپيوتر) نداره؟
    چون تقريبا تصميم قطعي واسه اس فايو داشتم كه منو دودل كرديد!
    در ضمن تفاوت مگاپيكسل نهايي كه لااقل من واسه كاراي گرافيكيم لازم دارم و LCD بزرگتر كه كار رو باهاش لذتبخش تر ميكنه 150 تومن نمي ارزه؟
    و در نهايت يه پيشنهاد براي اعضاي فعالي كه زحمت ميكشن جواب ميدن به ما... اينقدر نگيد فروم رو نخونديم! خب اين خالي از تعجب نيست اگه چيزي از نظرمون دور مونده باشه! شما هم با تايپهاي پي در پي خودتون رو خسته و ما رو شرمنده نكنيد! تو اين دنياي مجازي از Hyperlink واسه راهنمايي ما استفاده كنيد! جاهايي كه جواب خاص داده نشده زحمت بكشين و نظرات جديد رو بنويسيد.
    از راهنماييهاي مفيد اين دوستان تشكر ميكنم:
    farhad44
    mashhadi vahid
    amir5831
    kaveh ghobadi
    Mashhadi Vahid و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

بنده یك زمانی S3 را ترجیح می دادم كه اختلاف قیمت 100 و حتی 150 هزار تومانی با S5 داشت.

در حال حاضر كه قیمت این دو تقریبا برابر و نزدیك است به نظرم عقل حكم می كند كه به سراغ S5 برویم.در تكنولوژی كه هنوز 10 ساله نشده است یكی دو سال یك عمر است.

در مورد پردازنده ها بنده بدرستی متوجه نشدم منظور شما چه بود اگر امكان دارد واضح تر بفرمایید...
    farhad44، light_darkness و nautilus_214 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    644

يه تصوير bitmapانتخاب كنيد... (كه در گمونم اورجينال ترين و كاملترين فرمت در سيستم پيكسلي هست.) حالا يكبار با microsoft PAINT به jpg تبديل كنيد و يكبار هم با فتوشاپ.
    تفاوت كيفيت ها مربوط به الگوريتم تبديلشونه. (نه اصل الگوريتم بلكه مقدار پيچيدگي و دقتش . اگه لازمه الگوريتم رو هم توضيح بدم.)
    نميدونم... شايد تو دوربينها هم همچين قضيه اي حاكم باشه. گمونم حتما هست! سعي ميكنم خودم سر فرصت يه نمونه براتون انجام بدم اينجا بذارم.
    در مرزهاي با كنتراست بالا پيكسلها به يه رنگ ميانگين بين دو سمت مرز تبديل ميشن و مرز وضوحشو از دست ميده ( در PAINT و در حالتهاي سايز فايلهاي كوچك فتوشاپ) ولي نه در ماكسيمم فايل سايز فتو شاپ.
    نميدونم! اصلا مفاهيم ذهني من با تعاريف تخصصي عكاسي همخوني داره؟ يا بايد اول بيارمشون تو اين سيستم!؟ :::big grin:::

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط nautilus_214 نمایش پست ها
    يه تصوير bitmapانتخاب كنيد... (كه در گمونم اورجينال ترين و كاملترين فرمت در سيستم پيكسلي هست.) حالا يكبار با microsoft PAINT به jpg تبديل كنيد و يكبار هم با فتوشاپ.
    تفاوت كيفيت ها مربوط به الگوريتم تبديلشونه. (نه اصل الگوريتم بلكه مقدار پيچيدگي و دقتش . اگه لازمه الگوريتم رو هم توضيح بدم.)
    نميدونم... شايد تو دوربينها هم همچين قضيه اي حاكم باشه. گمونم حتما هست! سعي ميكنم خودم سر فرصت يه نمونه براتون انجام بدم اينجا بذارم.
    در مرزهاي با كنتراست بالا پيكسلها به يه رنگ ميانگين بين دو سمت مرز تبديل ميشن و مرز وضوحشو از دست ميده ( در PAINT و در حالتهاي سايز فايلهاي كوچك فتوشاپ) ولي نه در ماكسيمم فايل سايز فتو شاپ.
    نميدونم! اصلا مفاهيم ذهني من با تعاريف تخصصي عكاسي همخوني داره؟ يا بايد اول بيارمشون تو اين سيستم!؟ :::big grin:::

دوست من jpg در mspaint یكی از ابتداعی ترین فرمت های jpg بحساب میاد تا جایی من میدونم فرمت های jpg جدید قابلیت های ذخیره سازی زیادی دارن مثل اینكه تا مدتی دیگه jpg های 24 bit هم میاد البته جایی دیدم شنیدم این روند به گونه ای داره ادامه پیدا میكنه كه دیگه bitmap منسوخ میشه. اما در مورد s3 و s5 اگه 6 یا 8 مگاپیکسل واست مهم نیست حتما s3 بگیر........ببخشید 2پایی پریدم وسط بحثتون

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    . اما در مورد s3 و s5 اگه 6 یا 8 مگاپیکسل واست مهم نیست حتما s3 بگیر........ببخشید 2پایی پریدم وسط بحثتون
    سلام

من هم مثل كاوه تا مدت ها اصرار داشتم كه S5 به نسبت قیمت به S3 نمی ارزد. ولی حالا كه قیمت S5 اینقدر منطقی شده ( الان حدود 50 هزار تومان اختلاف دارند نه 150 هزار ) و S3 احتمالا دیگه تولید نمی شه من هم می گویم الان خرید S5 عاقلانه تر است. موضوع فقط 2 مگاپیكسل اضافه نیست. برای من مثلا كفشك فلاش عنصر بسیار مهمی است برای دیگری ( و برای من هم) صفحه ی نمایش بزرگتر مهم است. الان تنها دلیل باقیمانده برای توصیه ی S3 ( با توجه به نزدیك شدن قیمت ها) هك نرم افزاریست كه به وسیله اش می توان فرمت خام به این دوربین اضافه كرد كه آن هم احتمالا به زودی برای S5 هم خواهد آمد.
    Kaveh Ghobadi، Super Oli و nautilus_214 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    644

من يه چند تا نمونه از چيزي كه تو ذهنمه اينجا براتون ميارم.حتما شما هم با فتو شاپ زياد كار ميكنيد. اما اينجا باز JPEG optionفتوشاپ رو كه تو زمان save كردن هر فرمت بصورت jpeg ميبينيم براتون آوردم تابراتون تداعي بشه دوباره.
    تو قسمت پايين 3 تا گزينه ي format option داريم كه فكر نميكنم تو دوربينها چيزي جز standard باشه.
    اما بالاتر image option داريم كه ميشه باهاش سايز فايل توليدي رو كه با كيفيتش هم ارتباط مستقيم داره تعيين كنيم.
    منظور من همين قسمته! مطمينا تو سيستم دوربين هم وقتي اطلاعات پيكسلها از روي ccdاسكن ميشن و بايد تبديل به فرمت jpeg بشن تا save بشن يه همچين عملياتي روي تصوير اصلي انجام ميشه. يا نكنه اشتباه ميكنم از بيخ؟
    در هر حال اينجا يه تصوير bitmap نمونه آوردم. و تو پاسخ بعدي 3 مورد jpeg شده ي اونها رو هم ميارم. لطفا اينا رو تو كامپيوترتون save كنيد وبا يه نرم افزار مثل فتو شاپ يا acdsee و نه با windows picture and fax viewer روي بخشهاي مرزي بين رنگها زوم كنيد تا اون تداخلي رو كه ميگم ببينيد. تو تصوير اصلي كاملا مرز مشخص ، شارپ و سالمه!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین