صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 56 , از مجموع 56
Like Tree41تشکر

موضوع: چند تا سوال!

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

پیش فرض پاسخ: چند تا سوال!

خب... اينجا 3 تصويري رو كه با photoshop and paint ايجاد شده آوردم.
    فايل سايز بالاي فتو شاپ خصوصيات تصوير اصلي رو داره اما اون 2 تاي ديگه بهم ريختن.
    مساله ي علميش وجود فركانسهاي بالا در مرزهاي تابع فايل هست كه اگه بطور مستقل detect و ثبت نشه جاي خاليش روي فركانسهاي پايين ديده ميشه. همين ثبت فركانسهاي بالاست كه حجم تصوير رو هم بالا ميبره. (توضيحاتم رو مفهومي دادم نه فرمولي و ... دوستان هم رشته اي ايراد نگيرن!)
    حالا ميشه بگيد اين مساله رو شما چطور ميبينيد تو عكاسي؟ من كه تو گرافيك خيلي بهش اهميت ميدم! وقتي شما از دوستمون خواسته بوديد حجم عكسها رو كم كنه تعجب كردم! چون اينطوري ديگه نميشه شارپ و بدون نويز بودن تصوير رو تعيين كرد! براي تامين خواسته ي شما بايست بخشهاي اصلي و مورد نظر رو cut كنيد و اينجا بذاريد تا هم سنگين بودن فايل مشكل ساز نباشه و همتصوير اصلي مورد قضاوت باشه.
    اصلا نميدونم اين مشغله فكري من صادق هست در مورد حرفه ي عكاسي ديجيتال يا نه؟ من كه بالاخره s5 ميگيرم!
    صحبت هاي آقاي qash qai هم صحيحه. البته اين رو هم بگم! paint در مقايسه با سايز فايلي كه ايجاد ميكنه معركه است ها! فقط 2 كيلو بايته! در ضمن همين jpeg هاي جديد هم كيفيت پايين و بالا دارن گمونم. و ديگه اينكه همين الان هم jpg ها 24 بيت هستن! property فايلها رو با دقت ببينيد.
    توضيح براي تشخيص فايلها:
    photoshop high quality : 29KB
    photoshop low quality : 25 KB
    paint : 2.4 KB
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط nautilus_214 : Friday 18 January 2008 در ساعت 12:18

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خوب همه ی این حرف ها درسته ولی من متوجه نشدم ایراد یا سوال شما كجاست ؟

مسلما كسی كه بخواد كارشو چاپ كنه با بالاترین كیفیت كارشو Save می كنه ولی وقتی بخواد توی وب یا فوروم چیزی رو منتشر كنه نمی تونه یه فایل 10 مگا بایتی رو اینجا بذاره ( حداقلش اینه كه هممون توی دلمون بهش بد و بیراه می گیم :biggrin: )

خیلی وقتا در حد دیدن در مانیتور خیلی از ریسایز ها صدمه ی چندانی به روح كار نمی زنند ( مگر جزئیات خاصی در عكس مدنظر بوده باشه). اگه دقت كرده باشید در ریسایز و Save كردن در ACDSee دیفالت كیفیت روی 85 در صد است و معمولا اگر شما كمی این درصد رو بالا تر ببرید فایل به شدت بزرگ می شه ولی در حد تصویر مانیتور خیلی تفاوت كیفیت مشهود نیست.همینجا به دوستان توصیه می كنم ( PM ای هم در این مورد داشتم) كه عكسهاشون رو با برنامه های خیلی ساده مثل windows picture and fax viewer ریسایز نكنند چون بسیار برنامه ی بدی است و كار رو خراب می كنه. من بهترین برنامه برای این كارها رو به دلیل سرعت و كیفیت توامانش ACDSee می دونم.شما كلی باید وقت صرف كنید تا یك بار فوتوشاپ رو باز و بسته كنید ولی این برنامه ی خارق العاده بسیار سریع و كاراست.
    Kaveh Ghobadi، Super Oli و nautilus_214 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

..... برای من مثلا كفشك فلاش عنصر بسیار مهمی است برای دیگری ( و برای من هم) صفحه ی نمایش بزرگتر مهم است. الان تنها دلیل باقیمانده برای توصیه ی S3 ( با توجه به نزدیك شدن قیمت ها) هك نرم افزاریست كه به وسیله اش می توان فرمت خام به این دوربین اضافه كرد كه آن هم احتمالا به زودی برای S5 هم خواهد آمد.
    فرهاد جان من هر دوتا رو داشتم اس 5 در مقایسه با اس 3 تو مناطقی كه نور تو عكس كمتر باشه از نویزه بیشتری برخورداره درسته اس5 ||| , اس 3 || ولی بنظرم بخاطره اینكه سنسور سایز در هر دو یكسانه با توجه به صحبت های كاوه و دلبازه عزیز در تاپیك (ایا میتوان در اس3 فرمت raw داشت) به نظر میاد موقعی كه نرم افزار دوربین عكس رو jpeg میكنه اونجوری كه باید و شاید نمیتونه دیتاهای سنسور رو ثبت كنه و در نتیجه این مناطق كه گفتم نویز دار میشه شاید اگر هك اس5 اومد این مشكل هم حل بشه..... در مورد فلاش كاملا حق با شماست. نمیشه به راحتی از این مزیت گذشت.

اقای nuti... من عذر خواهی میكنم تقریبی گفتم ولی چیزی كه گفنم اتفاق میافته.

یكی دیگه از معایب اس5 نسبت به اس3 اینه كه شما واسه دراوردن مموری در اس 5 هر سری باید در محفظه باطری رو باز كنید كه چندان یوزر فرندلی نیست( شاید دلیلش این باشه كه جهت دراوردن مموری الزاما دوربین رو خاموش كنید تا باعث ایجاد مشكل سخت افزاری نگردد) ولی در اس3 این محل مموری جداست. واسه كسانی كه جهت ریختن عكساشون رو كامپیوتر بیشتر از رم ریدر استفاده میكنند بهتره

شاد باشین
    farhad44 و nautilus_214 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: چند تا سوال!

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها

یكی دیگه از معایب اس5 نسبت به اس3 اینه كه شما واسه دراوردن مموری در اس 5 هر سری باید در محفظه باطری رو باز كنید كه چندان یوزر فرندلی نیست( شاید دلیلش این باشه كه جهت دراوردن مموری الزاما دوربین رو خاموش كنید تا باعث ایجاد مشكل سخت افزاری نگردد) ولی در اس3 این محل مموری جداست. واسه كسانی كه جهت ریختن عكساشون رو كامپیوتر بیشتر از رم ریدر استفاده میكنند بهتره

شاد باشین
    سلام

قشقایی جان, در S3 IS هم به محض باز شدن در درگاهی كارت حافظه!!! دوربین خاموش میشود.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

قشقایی جان, در S3 IS هم به محض باز شدن در درگاهی كارت حافظه!!! دوربین خاموش میشود.
    من 2 سال اس3 داشتم و همیشه دوربین رو خاموش میكردم مموری رو در میاوردم ولی بازو بستن درگاه مموری اس3 خیلی راحت تر از اس5 است تو اس3 كناره ولی تو اس5 پایین دوربین در محل باطری دوربینه اگه مدام بخواهید رم رو دربیارید اذیت میكنه این واسه اونایی كه مثلا لپ تابشون خودش مموری ریدر داره و نمیخوان مستقیم دوربین رو به كامپیوتر وصل كنند یكم اذیت كنندست

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    خوب همه ی این حرف ها درسته ولی من متوجه نشدم ایراد یا سوال شما كجاست ؟
    راستش يه خورده مطالعه كردم. دونستم كه فرمت خامي كه دوربينها دارن همون raw هستش. با وجود اون ديگه تقريبا سوالم رفع شده است! اما انگار s5 ،نداره. كه ميگيد ممكنه هكش بياد. واسه من در اين حد آماتور شايد زياد هم مهم نباشه. در واقع ميخواستم بدونم كدوم brand تو اين پروسه ي تبديل كارش بهتره. اما خوب اينم يه سوال بود و كنجكاوي هاي من...!
    ممنون از راهنمايي هاتون.
    اينم واسه آماترهايي مثل من :
    http://manuals.info.apple.com/en/Ape...ndamentals.pdf
    ویرایش توسط nautilus_214 : Saturday 19 January 2008 در ساعت 19:21

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 2 3 4 5 6