صفحه 2 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 106
Like Tree227تشکر

موضوع: خیاط در كوزه افتاده

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: خیاط در كوزه افتاده

کد:
    اقایون اینجا رو محل جدال نیکن و کنن نکنید خواهشا
    بگذارید با منطق به نتیجه مطلوب برسیم
    فکر کنم برای هر کی بشه همه چی سر هم کرد دیگه فرهاد کسی نیست که امروز بگه اقا لطفا بگین چی بخرم.
    همه اون چیزهایی را هم که با منطق و بی منطق بخوایم بهش بگیم خودش حفظه.
    اگر هم در تصمیم گیری مردده مسلما به خاطر کمبود دانش و اطلاعات نیست بلکه فاکتورهای دیگه ای تو ذهنشه و در نهایت هم تحت تاثیر القای کسی هم قرار نمی گیره . فکر می کنم خریدش از هر برندی هم باشه به لیگ ادمایی مثل من که با خرید یک دی 70 هفتصد تو منی فکر میکنم وارد یک لشکر جنگی شدم و وظیفه نبرد با لشگر مقابل را دارم اضافه نمی کنه.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

آواز تیشه امشب از بیستون نیامد

شاید به خواب شیرین فرهاد رفته باشد

رحم است بر اسیری کز گرد دام زلفت

با صد امیدواری ناشاد رفته باشد

شادم که از رقیبان دامن کشان گذشتی

گو مشت خاک ما هم بر باد رفته باشد
    Arash، Amir Mohebi، rezakh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

فرهاد جان بعد از خوندن پست شما خیلی اتفاقی داشتم کتاب آیین زندگی- دیل کارنگی رو ورق می زدم که رسید به عبارت زیر:

((دریافته ام که اندیشیدن درباره مسائل پس از یک مرحله خاص، ایجاد نگرانی و سردرگمی می کند. در تصمیم گیری ها، همیشه مرحله ای وجود دارد که در آن محاسبه و تفکر، زیان آور می شود. اینجا، جایی است که باید تصمیم بگیرید و عمل کنید و اصلا به پشت سرتان نگاه نکنید.))
    nmroshan، yasin-m، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    کد:
    اقایون اینجا رو محل جدال نیکن و کنن نکنید خواهشا
    بگذارید با منطق به نتیجه مطلوب برسیم
    فکر کنم برای هر کی بشه همه چی سر هم کرد دیگه فرهاد کسی نیست که امروز بگه اقا لطفا بگین چی بخرم.
    همه اون چیزهایی را هم که با منطق و بی منطق بخوایم بهش بگیم خودش حفظه.
    اگر هم در تصمیم گیری مردده مسلما به خاطر کمبود دانش و اطلاعات نیست بلکه فاکتورهای دیگه ای تو ذهنشه و در نهایت هم تحت تاثیر القای کسی هم قرار نمی گیره . فکر می کنم خریدش از هر برندی هم باشه به لیگ ادمایی مثل من که با خرید یک دی 70 هفتصد تو منی فکر میکنم وارد یک لشکر جنگی شدم و وظیفه نبرد با لشگر مقابل را دارم اضافه نمی کنه.
    امیدوارم با خرید دوربین گرون تر و گرفتن عکسهای بهتر و عضویت در لشکر طرفداران مدیریت، بازگشت پرشکوهی به فروم داشته باشم تا مثل خار از چشم مدیران به در آیم... به امید دیدار.... امیدوارم این شکلک ها جدی و شوخی بودن حرف رو در آینده نشون بده

((من هنوز چیزی نگفتم
    که تو طاقتت تموم شد
    باقیشو بگم می بینی
    گریه هات کلی حروم شد)) :::big grin:::
    ویرایش توسط Doncorleone : Thursday 13 September 2007 در ساعت 09:01
    محمد منتظری

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

فرهاد خان سلام

میدانستم بالاخره تصمیم گیری قطعی برای خرید دوربین میكنید. پیشاپیش بهتون تبریك میگم. :)
    چند نكته ای به ذهن دارم البته جسارتا" مرا عفو فرمائید:

با توجه به شرایط سخت زندگی در این دور و زمونه و مسئولیتی که به گردن داریم در مقابل همسر و فرزندانمان همیشه در اینجور تصمیم گیری های خود محتاط هستیم. و با این دو به شك فقط لحظات زیبایمان را از دست میدهیم.
    من نمیگم همش باید فداکاری کرد و زندگی را بر کام خود تلخ کرد و به این معتقد هستم که انسان قبل از اینکه برای دیگری زندگی کند باید برای خودش زندگی کنه. ولی در یک چهارچوب مشخص و معین که هر کسی برای خودش تعریف میکند. من پس از ده سال زندگی مشترکم همیشه بر این عقیده بودم که باید از زندگیم بطوری لذت ببرم که حقوق خانواده ام حفظ بشه. روزی که دوربینم را خریدم یک مشت چک دادم و کلی زیر قرض رفتم. با خودم گفتم که اگه فلان وام درست نشه چی کار کنم و اگه فلان قضیه حل نشه چیکار کنم و صد جور از این فکرها. به یاری خداوند همه چی حل شد و توانستم هزینه هایم را جبران کنم.
    من اگر در آینده تغییر گرایش شغلی بدهم و آتلیه بزنم قطعا" هزینه برایم مفهومی ندارد و بهترین ابزار را فراهم میکنم چون که دارم از آنها پول در می آورم. و قطعا" داشتن ابزار بهتر در موفقیت شغلی من تاثیر گذار خواهد بود.
    ببینید برای ما که شغل دیگه ای داریم و عکاسی یک جور تفریح و ارضای روحی برایمان حساب میاید باید با توجه به شرایط مالی و اقتصادی خود تصمیم گیری کنیم. البته شما خود بسیار باتجربه تر از من هستید و این مطالب را بهتر از من میدانید.
    اگر شرایط مالی بهتون اجازه میده بهترین را انتخاب کنید. و اگه نگران هزینه های زندگی خانواده و فرزندان هستید به دوربینی فکر کنید که بار مالی زیادی بر شما نداشته باشه . کنن و یا نیکون مهم نیست بلکه وجه ریالی آن اهمیت دارد.
    امیدوارم هر چه زودتر خریدتان انجام گیرد و ما شما را به بهانه شیرینی زیارت كنیم. :::big grin:::
    nmroshan و farhad44 تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

بابا تورو خدا اینقدر هندونه زیر بغل من نذارید. من یك عكاس آماتور ولی قدیمی ام. به جاش كمك كنید تا بتونم انتخاب كنم.

در مورد دل و عقل هم باید بگم كه من در هیچ یك از مراحل زندگی ام آدم افراطی ای نبوده و نیستم. نه طرفدار هیچ تیم فوتبالی هستم ( از اونا كه حتا وقتی تیمشون خیلی بد بازی می كنه هم طرفداریشو می كنن ) نه تعصبی روی هیچ برندی ( اعم از اتوموبیل، صوتی تصویری، عكاسی و .... ) دارم. خلاصه از اون پا چوبین ها ( استدلالیون) هستم.

در مدت 28 سالی كه دوربین عكاسی دارم ( كه 25 سال اخیرش همیشه SLR داشته و دارم) 18 سالش رو Canon داشته ام ( و دارم) بنابر این برعكس اگر قرار باشه دلم با دوربینی باشه با كننه ولی مدتیه عقلم كمی متمایل به نیكن شده اونم بیشتر به خاطر لنز های با فاصله ی كانونی وسیعتر و فلاش های بهترشه . من دیگه خیلی حوصله ی اینكه مثل قدیما چند تا لنز دنبال خودم راه بندازم رو ندارم و از طرفی چون قدیمی ام با سیگما و تامرون و .... هم میونه ی خوبی ندارم (اینجا استدلالم كم میاره ! )

البته در این میانه ی تمایل جدیدم زغال خوب (Nikon D300) و رفیق ناباب هم بی تاثیر نبوده :biggrin:

پی نوشت بعد از دیدن پست علی شاطریان عزیز : علی جان یكی از مهمترین دلایلی كه تا به حال DSLR نخریده ام همین وجود مخارج مهم تر در خانواده بوده است كه الحمدلله الان مشكلی بابتش ندارم.

پی نوشت بعد از دیدن پست محمد منتظری عزیز : محمد جان ما كه IQ مون اندازه ی جلبكه نفهمیدیم شما چه فرمایشی كردید. ( دفعه ی اول كه دیدم پست شما فقط یك خط تیره بود)
    Ali Shaterian تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

فرهاد عزيز......با توجه به گرفتاري‌هاي شغلي و شخصي و خانوادگي (که کم و بيش همه‌مون داريم)‌ هزينه کردن براي دوربين‌هاي خيلي جديد منطقي به نظر نمي‌رسد. تا چند‌صد تا عکس بگيري،‌ ميبيني که دوربينت به ليگ "قديمي‌ها" پيوسته.
    البته شاد کردن دل خودت و لذت بردن از يک محصول جديد....اصلاً موهبت کمي نيست و شادي و ذوق چيزي نيست که قابل قيمت‌گذاري باشد. اما شايد يک بدنه با قيمت منطقي‌تر، در پلت‌فرم عکاسي افرادي که براي سرگرمي عکاسي مي‌کنند، معقول‌تر به نظر مي‌رسد. ضمن اين که با اين کار، کمتر با سياست منسوخ کردن عمدي Planned Obsoletism شرکت‌هاي سازنده متضرر مي‌شوي.
    nmroshan، rezakh، Mashhadi Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

با سلام به فرهاد خان
    به نظر من ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. دوربین جدید را بخرید و لذت ببرید.
    برای رسیدن D300 هم صبر نكنید چون وقتی به بازار بیاد و بعد از مدتی كه قیمتش هم مناسب بشود D400 فرضی از راه خواهد رسید. در ضمن چه فرقی بین D80, D200, D300 وجود داره كه از نظر شما مهم باشه یعنی به كار ما بیاید و ارزش تفاوت قیمت را داشته باشه؟
    من اگر جای شما بودم D80 را با لنز كیت خودش میگرفتم.(اگر نیكون را انتخاب میكنید) و اگر كنون را انتخاب میكنید كه دوستان دیگر در این مورد بهتر می توانند نظر دهند.
    nmroshan، Khoramyar و farhad44 تشکر می‌کنند.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Thumbs up پاسخ: خیاط در كوزه افتاده

سلام فرهاد جان

البته من SLR ندار نباید اینجا حرفی بزنم, ولی به نظرم اگه نخوای به دوربین شاهكاری مثل Canon-S3 IS فكر كنی :::big grin::: و با توجه به اینكه میدونم وسوسه D300 داره آتیشت میزنه , به نظرم یا D300 بگیر یا D80 !!!!
    چون مطمئنم اگه چیز دیگه ای بگیری, بعدا" كمی تا قسمتی افسوس میخوری.

ولی چون میدونم چندان تعصبی روی ماركها نداری, تعجب میكنم كه چرا به المپوس یا پنتاكس فكر نمیكنی؟؟؟؟؟
    فقط نگو چون خدمات ندارند و لنزهاش كمه و ....

مخصوصا" دوربینی مثل PENTAX-K10D كه واقعا" معركه است!!!!؟؟؟؟؟
    nmroshan و farhad44 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

وحید جان اولن كه چرا شما نباید حرف بزنی ؟ خیلی از راهنمایی تك تك دوستان خوشحال خواهم شد و استفاده خواهم كرد.

و اما در مورد پنتكس و اولیمپس باید عرض كنم كه همون طور كه در تاپیك ظاهر تجهیزات هم فهمیده اید من به ظاهر تجهیزات خیلی اهمیت می دم از ظاهر DSLR های پنتكس خوشم نمیاد و ضمنن معتقدم پنتكس و اولیمپس هرگز در طول تاریخ نتوانسته اند كه با كنن و نیكن رقابت كنند و هیچ كدوم هیچ گاه تا به حال نتوانسته اند ( نمی تونید بگید نخواسته اند) دوربین خیلی حرفه ای بسازند.
    البته من حرفه ای نیستم و نمی خواهم دوربین حرفه ای هم بخرم ولی از نظر من كمپانی هایی كه انتهای تولیداتشون دوربین های نیمه حرفه ایست ( Semi Proffesional) تكنولوژی سازندگانی كه دوربین حرفه ای هم تولید می كنند را ندارند.

یك مثال بی ربط : الان كاسیو خبر داده كه می خواهد یك دوربین SLR Like با سرعت اعجاب آور 60 fps بسازد

ولی من رو بكشید حالا حالا ها نمی تونم به كاسیو ( یا با عرض معذرت حتا به سونی و پاناسونیك ) اعتمادی رو كه سال هاست به كنن و نیكن دارم بكنم و برم ازشون DSLR بخرم. شاید دارم پیر می شم و كهنه فكر می كنم ولی این نظر منه.

مطلب بعدی اینه كه آدم هرچی سنش بالاتر می ره محافظه كارتر می شه و نمی تونه هی گجت عوض كنه برای همین من هر دوربینی بخرم تا سالها باید با من باشه برای همین به D80 و 400D فكر نمی كنم. اگر هم حرف از D40 زدم گفتم بعدن می تونم با توجه به قیمتش نفروشمش و بدمش به همسرم ( برای هر مهمونی كوچك خانوادگی نمی شه یه غولی مثل 300 دی رو دنبال خودت راه بندازی ! )
    rezakh و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین